عنوان ها

کاربرد مالتودکسترین - دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 - 14:16:30
(98/02/02) یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته مالتو دکسترین می باشد که از هیدرولیز محدود نشاسته ذرت که DE آن کمتر از ۲۰ و شامل پلی ساکاریدها و الیگوساکاریدها است، تولید می شود. ‏مالتودکسترین با‎ DE ‎پایین پودری شکل و سفید رنگ و سبک می باشد. معمولا” مالتو با دکسترین ۱۵-۲۰ یا ۱۸-۲۰ بفروش میرسد .منبع آن می تواند نشاسته سیب زمینی، گندم، ذرت، برنج و … باشد. مالتودکسترین به شکل پودر سفید رنگ یا شربت های غلیظ موجود می باشد که در صنایع غذایی اغلب از فرم پودری آن را ‏استفاده می شود.‏ مالتودکسترین ها همگ..
0 نظرات
ادامه مطلب
بنزوات سدیم - پنجشنبه 29 فروردین 1398 - 11:00:52
(98/01/29) یک ماده‌ نگهدارنده‌ غذایی است که از فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند. در صنایع غذایی یکی از مهمترین پارامتر ها، بالا بردن زمان ماندگاری محصولات است. فرمول شیمیایی بنزوات سدیم NaC6H5CO2 می باشد و نمک اسید بنزوئیک محسوب می شود.این ماده به شکل محلول در آب است و از ترکیب سدیم هیدروکسید با اسید بنزوئیک تولید می شود. اسید بنزوئیک به عنوان یک عامل ضد میکروب در حد وسیعی جهت محافظت مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.PHمناسب برای عملکرد آن در محدوده 5/2تا4می باشد. از این جهت برای ا..
0 نظرات
ادامه مطلب
جوش شیرین ( بی کربنات سدیم ) - چهارشنبه 28 فروردین 1398 - 14:21:53
(98/01/28) مصرف عمده جوش شیرین غذایی یا فود گرید در تولید کیک و کلوچه و نیز بیسکویت می باشد. مصرف جوش شیرین در تولید بیکینگ پودر است که برای ورآمدن خمیر و حجم دادن به انواع کیک اضافه می شود. بکینگ پودر از یک نوع باز و اسید تشکیل شده است که به محض مخلوط شدن با مایعات موجب ازاد کردن مقداری گاز می شود. جوش شیرین دامی در تغذیه گاوداری ها ومکمل های دام و طیور و شیرین کردن آب نیز کاربرد دارد بیکربنات سدیم یا جوش شیرین کاربردهای فراوانی دارد. از سدیم بی کربنات به عنوان جایگزین مخمر در نانوایی ها ..
0 نظرات
ادامه مطلب
کاربرد کلسیم کلراید - سه شنبه 27 فروردین 1398 - 14:26:09
(98/01/27) کلرید کلسیم یا کلرور کلسیم با کلسیم کلراید به عنوان نگه‌دارنده در انواع تنقلات ، نوشیدنی‌ها ، نوشیدنی‌های ورزشی و موارد خاص وجود دارد. کلسیم کلراید نه‌تنها از فاسد شدن غذا جلوگیری می‌کند، بلکه کلسیم معدنی ضروری را نیز فراهم می‌کند و کیفیت غذای محصول را افزایش می‌دهد.با توجه به افزایش نگرانی‌ها در مورد مقدار بالای سدیم مواد غذایی و عدم مصرف کافی کلسیم، بسیاری از تولیدکنندگان کلرید کلسیم را به‌جای کلرید سدیم یا نمک طعام، به محصولات خود اضافه می‌کنند که طعم آن مقداری شور است. ????..
0 نظرات
ادامه مطلب
سوربات پتاسیم - یکشنبه 25 فروردین 1398 - 14:20:44
(98/1/25) سوربات پتاسیم بعنوان نگهدارنده در صنایع غذایی، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی و تولید تنباکو کاربرد دارد.مواد افزودنی نگهدارنده برای نگهداری محصولات غذایی و کاهش فساد و  ارزش غذایی و تجزیه آن توسط میکروارگانیسم‌ها و حفظ رنگ و طعم استفاده می‌گردند . سوربات پتاسیم یک ماده شیمیایی و ضدکپک است ، فرمول شیمایی آن C6H7KO2 است.سوربات پتاسیم در صنایع غذایی به عنوان یک نگهدارنده کاربرد دارد .این نگهدارنده در مقادیر مجاز سمی نبوده ودر PHکمتر از ۶ بهترین اثر خودرا نشان می دهد.از خواص خوب سو..
0 نظرات
ادامه مطلب
سوکرالوز - سه شنبه 20 فروردین 1398 - 14:20:30
(98/01/20) تنها ماده شیرین‌کننده‌ای است که از شکر واقعی گرفته شده است.در سال ۱۹۹۸ مورد تأیید قرار گرفته است. این ماده حدود ۶۰۰بار از شکر شیرین‌تر است و طعمی مشابه شکر دارد و در انواع غذاها و نوشیدنی‌ها بخوبی حل می‌شود.ولی برخلاف شکر باعث پوسیدگی دندان‌ها نمی‌شود. سوکرالوز در صورتی که به صورت تنهایی در ماده غذایی استفاده شود، کالری نخواهد داشت .به طورکلی در مواد پخته شده بیشتر کاربرد دارد و یکی از پرطرفدارترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی به شمار می‌رود.   ✳️کاربرد و مصرف سوکرالوز  :..
0 نظرات
ادامه مطلب
اسید سیتریک آبدار و خشک - دوشنبه 19 فروردین 1398 - 14:06:56
(98/1/19) جوهر لیمو Citric Acid ، یک اسید طبیعی است که به مقدار زیاد در میوه ها به ویژه در مرکبات مانند پرتقال ، لیمو و توت ها یافت می­شود.این ماده نسبتا یک اسید ضعیف است و دارای مزه ترش خاصی است. این ماده محصولی است که در هزاران محصول مواد غذایی امروزه یافت می شود. اسید سیتریک یک ماده شیمیایی ارگانیک با ساختار مولکولی منحصر به فرد است. اسید سیتریک به عنوان یک افزودنی در غذاها مانند ماست، سوسیس، و نوشیدنی های غیر الکلی است .این اسید برای مصرف توسط تمام نهادهای نظارتی مهم مواد غذایی بی ض..
0 نظرات
ادامه مطلب
سدیم بنزوات - یکشنبه 26 اسفند 1397 - 14:24:00
(97/12/26) یک ماده‌ نگهدارنده‌ غذایی است که از فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها جلوگیری می‌کند. در صنایع غذایی یکی از مهمترین پارامتر ها، بالا بردن زمان ماندگاری محصولات است. فرمول شیمیایی بنزوات سدیم NaC6H5CO2 می باشد و نمک اسید بنزوئیک محسوب میشود.این ماده به شکل محلول در آب است و از ترکیب سدیم هیدروکسید با اسید بنزوئیک تولید می شود. اسید بنزوئیک به عنوان یک عامل ضد میکروب در حد وسیعی جهت محافظت مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد.مناسب برای عملکرد آن در محدوده ۵/۲تا ۴ می باشد. از این جهت برای اس..
0 نظرات
ادامه مطلب
کافئین و کاربردهای آن - پنجشنبه 23 اسفند 1397 - 11:06:39
(97/12/23) کافئین باعث افزایش تحمل، کارایی و ظرفیت کاری عضلات، کاهش خستگی و افزایش فشار خون می شود. به طور طبیعی در برگ چای، دانه قهوه، دانه کاکائو و کولا یافت می شود.    کافئین در نوشیدنی های انرژی زا، به عنوان محرک استفاده می شود و می تواند اعتیادآور باشد. یک فنجان چای حاوی 20تا 100میلی گرم کافئین ، یک لیوان کولا حاوی 40 میلی گرم کافئین، یک فنجان قهوه 100 میلی گرم کافئین و نوشیدنی های انرژی زا حاوی 115میلی گرم کافئین می باشند. مصرف زیاد کافئین باعث بی خوابی، خستگی، افزایش ضر..
0 نظرات
ادامه مطلب
ال آرژنین هیدروکلراید - چهارشنبه 22 اسفند 1397 - 14:00:49
(97/12/22) ال آرژنین هیدروکلراید یک مشتق مصنوعی اسید آمینه اساسی ال آرژنین است. فرم نمک هیدروکلراید ال آرژنین است که یک اسید آمینه ضروری در انسان های جوان می باشد. این ماده از گلوکز از طریق قند ملاس استخراج می شود که مورد استفاده گیاهخواران است. آرژینین اسید آمینه پیچیده ای می باشد که اغلب در سایت های فعال در پروتئین ها و آنزیم ها به علت زنجیره جانبی حاوی آمین آن یافت می شود.   ❇️کاربرد ال آرژنین هیدروکلراید:   می تواند از بیماری های قلبی و گردش خون جلوگیری یا درمان کند،..
0 نظرات
ادامه مطلب
ال – کارنتین - سه شنبه 21 اسفند 1397 - 13:38:12
(97/12/21) کارنتین در واقع مواد مغذی ضروری موجود در بدن است که در حمل و نقل چربی به میتوکندری سلول ،جایی که چربی ها میتواند به انرژی تبدیل بشوند به شما کمک می کند تا در بدن به شکل انرژی آزاد بشوند .ال – کارنتین می تواند به افزایش سوختن چربی در بدن شما کمک کند ، سطح انرژی شما را بالا ببرد ، وسلامت قلب شما ارتقاء ببخشد.ال – کارنتین به طور گسترده ای به عنوان یک روش طبیعی برای کاهش وزن استفاده می شود چون قادر است چربی را در سرعت های بسیار بالاتر بسوزاند. همچنین می تواند هوس های شما را کاهش دهد و ..
0 نظرات
ادامه مطلب
کنسانتره پروتئین آب پنیر WPC - دوشنبه 20 اسفند 1397 - 15:32:03
(97/12/20) کنسانتره پروتئین آب پنیر محصولی به رنگ سفید تا کرم روشن و طعم ملایم است که به وسیله خشک­ کردن و حذف مواد معدنی و لاکتوز از آب پنیر پاستوریزه به دست می­آید و حاوی حداقل ۳۵ درصد پروتئین میباشد. ترکیب­های غیر پروتئینی به وسیله روش های جداسازی فیزیکی مانند رسوب دادن، فیلتراسیون یا دیالیز جدا می­شوند. همچنین از ترکیبهای مناسب با pH متعادل، برای تعدیل اسیدیته WPC استفاده می­شود. کنسانتره پروتئین آب پنیر به دلیل دارا بودن خصوصیاتی مانند قابلیت هضم و حلالیت بالا، ایجاد ویسکوزیته، قابلیت تش..
0 نظرات
ادامه مطلب
اسید تارتاریک - یکشنبه 19 اسفند 1397 - 13:42:06
(97/12/19) اسید تارتاریک یک اسید دو پروتونه و ارگانیک می باشد که به صورت طبیعی در بسیاری از میوه ها و سبزیجات همانند موز، انگور و تمر هندی یافت می شود. همچنین اسید تارتاریک را برای ایجاد مزه ترش به دیگر غذاها اضافه می کنند. همچنین تارتاریک یک آنتی اکسیدان می باشد. این اسید کریستال های سفید دارد و نمک تارتارات نامیده می شود.   ❇️کاربرد اسید تارتاریک :   ????در صنایع غذایی از این اسید برای تهیه آشامیدنی هایی با طعم انگور و نیز برای ساختن ژله ها و افزودن به گرد نانوایی استف..
0 نظرات
ادامه مطلب
اسید فسفریک - پنجشنبه 16 اسفند 1397 - 10:46:08
(97/12/16) فسفریک تنها اسید معدنی است که در طیف گسترده ای از مواد خوراکی نیز استفاده میشود اسید غیر آلی و معدنی با فرمول شیمیایی H3PO4 می باشد و حلالیت خیلی خوبی در آب دارد . فسفریک در دو نوع صنعتی و خوراکی تولید میشود . ۸۰% گرید صنعتی و ۸۵% گرید خوراکی این اسید است .    ❇️کاربرد اسید فسفریک در صنایع غذایی :   ????اسید فسفریک خوراکی ماده ای بسیار مهم و پر مصرف در تولید برخی مواد خوراکی است. از این اسید به صورت گسترده ای به عنوان یک طعم دهنده در تولید نوشابه ها..
0 نظرات
ادامه مطلب
پکتین - چهارشنبه 15 اسفند 1397 - 13:24:57
(97/12/15) پکتین یکی از پرکاربردترین ترکیبات در صنایع غذایی است. بخش عمده پکتین تولید شده به وسیله صنایع فرآوری میوه مصرف می‌شود. از دیگر کاربردهای متداول آن محصولات لبنی و قنادی، محصولات میوه‌ای فرآوری شده، پرکننده‌های نانوایی و لعاب‌ها هستند. کاربرد احتمالی دیگر پکتین جایگزین چربی است، اما جدیدترین کاربرد آن در پایدارسازی امولسیون‌ها است.   ????کاربرد پکتین :   کاربردهای میوه‌ای (مرباها- ژله‌ها – دسرها)، پرکننده‌ها و روکش‌های پخت (خوراک‌های میوه برای کاربردهای نانوایی)..
0 نظرات
ادامه مطلب
اسید مالیک یا جوهر سیب - سه شنبه 14 اسفند 1397 - 13:31:11
(97/12/14) اسید مالیک یا جوهر سیب یک آلفا هیدروکسی (اسید میوه) با شناسه پاپ کم525 است. اسیدی است به شکل گردی متبلور یا دانه ای ، سفید رنگ و دارای نقطه ذوب 98 تا 99 درجه سانتی گراد ، آب از دست می دهد و به اسید فوماریک تبدیل می شود. نقطه ذوب این اسید از اسید سیتریک کمتر است و به همین دلیل از آن در تهیه آبنبات های سخت استفاده می شود. اسید عمده موجود در سیب درختی ، به خصوص سیب نارس و میوه های دیگر ، اسید مالیک است . حلالیت اسید مالیک در آب کمتر از اسید سیتریک است ، به طوری که در 100 میلی لیتر ..
0 نظرات
ادامه مطلب
اسید سیتریک - دوشنبه 13 اسفند 1397 - 13:31:45
(97/12/13) از این اسید در صنایع غذایی برای کاربرد های گوناگون استفاده می شود ، حلالیت خوبی دارد و به بهبود طعم محصول کمک می کند.   ❇️کاربرد اسید سیتریک :   اسید سیتریک در فرمول انواع سس سالاد و ژله استفاده می شود و همچنین از نمک های این اسید در آبمیوه ها و در کنسرو سبزی ها به عنوان پایین آورنده PH محیط ، در فرآورده گوجه فرنگی ، آب آلو و در نوشابه های گازدار به عنوان طعم دهنده استفاده می شود . این ماده به طور کلی از تغییرات نامطلوب رنگ و طعم مربوط به یون های فلزی جلوگیری ..
0 نظرات
ادامه مطلب
ایزوله پروتئین سویا - یکشنبه 12 اسفند 1397 - 14:19:14
(97/12/12)   پروتئین سویا یک پروتئین است که از سویا جدا شده است. از سویا تهیه شده و خشک شده است. سویا خرد شده و خشک شده به سه نوع محصولات پروتئینی با پروتئین بالا تبدیل می شود: آرد سویا ، کنسانتره سویا و ایزوله سویا.ایزوله پروتئین سویا دارای بالاترین غلظت پروتئین در میان سایر محصولات مشتق شده از سویا است. این محصول با حذف چربی و کربوهیدرات ها از کنجاله سویا بدست می آید و حاوی 90٪ پروتئین میباشد. ایزوله پروتئین سویا نسبت به سایر محصولات سویا طعم خاصی از خود بروز نمی دهد و به دلیل حذف ک..
0 نظرات
ادامه مطلب
سدیم استارچ گلیکولات - پنجشنبه 09 اسفند 1397 - 12:04:09
(97/12/9) نشاسته سدیم گلیکولات، نمک سدیم یک کربوکسی متیل اتر نشاسته است. وزن مولکولی معمولا 500000-11000000 است. نشاسته سدیم گلیکولات به طور گسترده ای به عنوان یک ماده جانبی برای حلالیت دارویی برای قرص ها و کپسول ها استفاده می شود. آب را به سرعت جذب می کند. دلیل این است که با جذب آب به سرعت، به طوری که قرص متورم و تجزیه به قطعات کوچک است. همچنین می تواند برای کمک به تشکیل ژل استفاده شود. به این ترتیب، تجزیه قرص ها و گرانول ها بوجود خواهد آمد. این شامل دانه های بیضی یا کروی است، قطر 30-100 میل..
0 نظرات
ادامه مطلب
کاربرد سیترات سدیم - چهارشنبه 08 اسفند 1397 - 11:52:27
(97/12/08) تری سدیم سیترات یک نوع مکمل مفید است که در بیشتر مواد غذایی از آن استفاده میگردد سدیم سیترات یک ماده غذایی افزودنی است که معمولاً بعنوان طعم دهنده و یا نگهدارنده در مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. اين ماده علاوه بر كاربرد هاي خوراكي، در پزشكي به عنوان عامل ضد انعقاد خون به كار مي رود. از خصلت اسيدي خون مي كاهد، از دلمه شدن شير در معده كودكان جلوگيري مي نمايد. استفاده از آن بعنوان یک طعم دهنده در نوشابه‏ های غیر الکلی و انواع آبمیوه‏ ها و همچنین نوشابه ‏های انرژی‏ زا متدا..
0 نظرات
ادامه مطلب
اهداف استفاده از مواد افزودنی - سه شنبه 07 اسفند 1397 - 14:01:56
(97/12/07) بهبود یا حفظ ارزش تغذیه  بهبود کیفیت نگهداری ارتقاء کیفیفت  تسهیل دسترسی به غذا کاهش اتلاف تسهیل در آماده سازی مواد غذایی افزایش پذیری مصرف کننده  ..
0 نظرات
ادامه مطلب
زانتان گام
زانتان گام - یکشنبه 05 اسفند 1397 - 12:15:01
(97/12/05) ❇️کاربرد زانتان گام (گزانتانگام) در صنایع :   – کاربرد اصلی زانتان گام غلظت دهنده، افزایش دهنده ویسکوزیته و رئولوژی مودیفایر است. –در صنایع غذایی بعنوان غلظت دهنده سس، ماست و سایر فرآورده های لبنی، بستنی و برخی آبمیوه‌ها بکار می‌رود که باعث ایجاد محیطی یکنواخت و هموژن شده و از جداشدن اجزاء مختلف از هم جلوگیری می کند. –در صنایع دارویی و بهداشتی در ترکیب خمیر دندان، رنگ مو، کرمها و لوسیونها  غالباً این ماده مصرف می شود.   ✳️کاربرد زانتانگام در صنایع م..
0 نظرات
ادامه مطلب
متابی سولفیت سدیم خوراکی
متابی سولفیت سدیم خوراکی - پنجشنبه 02 اسفند 1397 - 11:01:47
(97/12/02) متا بی سولفیت سدیم یا همان سدیم متا بی سولفیت  (MBS) با فرمول شیمیایی Na2S2O5 و جرم مولی 190.950 g/mol یک ترکیب معدنی متشکل از اکسیژن، سولفور و سدیم است. این ماده به صورت جامد پودری و دارای رنگ سفید است. همچنین به خاطر وجود سولفور، بوی خفیفی از گوگرد از آن به مشام می رسد.   ⭕️کاربرد سدیم متا بی سولفیت خوراکی:   در صنایع غذایی دارای گرید E223 است و از آن در موارد گوناگونی از جمله ساخت بیسکوییت ها، مخصوصا بیسکوییت های کم چرب و رژیمی استفاده میکنند. افزودن ا..
0 نظرات
ادامه مطلب
آگار آگار
آگار آگار - چهارشنبه 01 اسفند 1397 - 14:19:08
(97/12/01) آگار آگار یک ماده‌ی ژله‌ای طبیعی با منشأ گیاهی است که از جلبک‌های کوچک قرمز تهیه می‌شود.  آگار آگار به صورت پودر سفید است که در ترکیب با آب مانند ژله می‌شود و معمولاً از آن برای تهیه‌ی انواع دسرها و غیره استفاده می‌شود. از این ماده میتوان برای غلیظ‌ تر کردن سوپ‌ها و سس‌های رقیق استفاده کرد. این ماده برای تهیه‌ی بستنی و آبنبات‌ها هم کارساز است.    ❇️برتری آگار آگار به ژلاتین‌های معمولی :   ????آگار آگار منبع گیاهی دارد و برای گیاه‌خواران و افرادی که ب..
0 نظرات
ادامه مطلب
کربنات کلسیم خوراکی
کربنات کلسیم خوراکی - سه شنبه 30 بهمن 1397 - 13:48:46
(97/11/30) پودر کربنات کلسیم خوراکی یک افزودنی مواد غذایی است که به عنوان یک نگهدارنده ، تثبیت کننده و غنی کننده مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات کلسیم غذایی از اسیدی شدن محیط مواد خوراکی جلوگیری نموده و برای افرادی که قادر به مصرف شیر و لبنیات نیستند جایگزین مناسبی جهت تامین کلسیم محسوب می شود. کربنات کلسیم خوراکی با فرمول CaCO3 به روش های شیمیایی خالص سازی می شود و فاقد مواد سمی و فلزات سنگین می باشد.   ⭕️مزایای استفاده از کربنات کلسیم خوراکی : مزیت استفاده از کربنات کلسیم..
0 نظرات
ادامه مطلب
لاکتوز
لاکتوز - دوشنبه 29 بهمن 1397 - 13:47:56
(97/11/29)   لاکتوز یا قند شیر، یک نوع شکر است که به وفور در شیر یافت می‌شود. نام لاکتوز از لاکت که درلاتین به معنای شیر است وپسوند اوز که برای نامگذاری قندهابکار می‌رود ریشه گرفته‌است.و از تركيب گلوكز و گالاكتوز ساخته شده است به طور گسترده ای به عنوان یک رقیق کننده در قرص ها و کپسول ها و به میزان محدودی در محصولات لیوفیلیز، فرمول های تغذیه نوزاد و یک رقیق کننده پودرهای خشک استنشاق است که مورد استفاده قرار میگیرد. لاکتوز همچنین در فرم های اصلاح شده برای استفاده به عنوان یک پرکننده ..
0 نظرات
ادامه مطلب
مونو سدیم گلوتامات
مونو سدیم گلوتامات - یکشنبه 28 بهمن 1397 - 14:22:21
(97/11/28) این ماده پودر بلوری سفید رنگ شبیه به نمک یا شکر است و مزه ای ندارد. اما تشدید کننده طعم است و موجب به وجود آمدن طعم خوب می شود. این ماده به عنوان تشدید کننده طعم گوشتی در غذا و ایجاد طعم مطبوع در غذاهای صنعتی استفاده می شود؛ به تنهایی هیچ طعم مطلوبی را به وجود نمی آورد و فقط در کنار دیگر ترکیبات باعث ایجاد طعم خوبی می شود هم چنین می تواند بدون تغییر در طعم اصلی، میزان استفاده از سدیم را به میزان 30-40 درصد کاهش دهد.   مونو سدیم گلوتامات، نمک سدیم اسید گلوتامیک است و این ..
0 نظرات
ادامه مطلب
منو دی گلسیرید
منو دی گلسیرید - پنجشنبه 25 بهمن 1397 - 10:35:03
(97/11/25) دارای HLB پایین است درنتیجه مناسب برای امولسیون های آب/روغن(W/O)می باشد. این امولسیفایر در نان،  روغنها و مارگارین،  لبنیات،  شیرینی و شکلات استفاده می شود.   ????کاربرد کلی مونوگلیسرید ها Distilled Monoglyceride - کاهش چربی - بهبود کیفیت  محصول - افزایش ماندگاری محصولات ????کاربرد مونوگلیسرید در نان و محصولات پخت - کاهش چربی - نرمی بافت نان - افزایش ماندگاری نان و تعویق رتروگراداسیون (بیاتی ) نان ????کاربرد مونوگلیسرید در ح..
0 نظرات
ادامه مطلب
آب پنیر - سه شنبه 23 بهمن 1397 - 15:30:52
(97/11/23) فواید آب پنیر : بالا برنده سرعت هضم غذا بهترین ضد یبوست بهترین کاهش دهنده وزن بهترین مکمل غذایی برای ورزشکاران  و اثر آنتی اکسیدانی فوق العاده دارد.     ..
0 نظرات
ادامه مطلب
کربوکسی متیل سلولز
کربوکسی متیل سلولز - پنجشنبه 18 بهمن 1397 - 10:07:11
(97/11/18) کربوکسی متیل سلولز یا CMC عبارت است از یک گرد سفید رنگ ، بی بو ، بدون رنگ ، قابل تعلیق در آب و تحت شرایط نرمال غیر قابل تخمیر می‌ باشد.  این ماده عامل کنترل ویسکوزیته است باعث شده تا از آن به عنوان غلظت‌ دهنده ، تثبیت‌کننده ، امولسیون ‌ساز (مانند پروتئین شیر) و عامل تعلیق ساز بهره جست. ..
0 نظرات
ادامه مطلب
 اسید استیک
اسید استیک - چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 13:21:23
(97/11/17) اسیدی کردن ( ترش کردن ) مواد غذایی یکی از روش ها نگهداری مواد غذایی است در مقایسه با سایر اسید های ممانعت کننده میکروبی ، غلظت لازم اسید استک برای این منظور خیلی بالا است و تنها در غلظت های بالای 0.5% عمل ضد میکروبی ظاهر می شود . دامنه فعالیت اسید استیک اساسا روی باکتری ها است و روی قارچ ها کم تر است . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
 ویتامین C یا اسید اسکوربیک
ویتامین C یا اسید اسکوربیک - سه شنبه 16 بهمن 1397 - 14:29:53
(97/11/16) ویتامین ث یا اسید اسکوربیک به عنوان نگهدارنده :   بدن یک فرد بالغ و سالم روزانه 110mg ویتامین ث نیاز دارد زیرا برخلاف بعضی از  حیوانات و گیاهان نمی تواند ویتامین ث تولید کند .   ..
0 نظرات
ادامه مطلب
روش های نگهداری مواد غذایی
روش های نگهداری مواد غذایی - دوشنبه 15 بهمن 1397 - 12:23:19
(97/11/15) به طور کلی مواد شیمیایی که در نگهداری مواد غذایی مورد استفاده قرار میگیرند باید دارای خصوصیات زیر باشند : _خاصیت مهار کنندگی میکروب ها _عدم ایجاد حساسیت یا آسیب برای انسان  _قابلیت تعیین و شناسایی با روش های جدید  _داشتن قدرت نگهداری مواد غذایی در حد مجاز ..
0 نظرات
ادامه مطلب
آنتی اکسیدان ها - یکشنبه 14 بهمن 1397 - 11:51:35
(97/11/14)   موادی هستند که از واکنش اکسیداسیون مواد غذایی جلوگیری می کنند . اسید های چرب غیر اشباع موجود در رو غذا و چربی های آمادگی قابل توجهی برای اکسید شدن دارند و اکسیداسیون در آنها طعم و بوی نامطلوبی ایجاد می نماید . برای جلوگیری از این امر از آنتی اکسیدان استفاده می کنند . آنتی اکسیدان های ساخته شده عمدتا دارای ساختمان  فنلی هستند که تعدادی از آنها عبارتند از :   #BHT ( بوتیلات هیدروکسی تولوئن ) #TBHQ ( تترا بوتیل هیدروکسی کینون ) ..
0 نظرات
ادامه مطلب
امولسیون کننده ها - پنجشنبه 11 بهمن 1397 - 11:27:52
(97/11/11) برای ایجاد یک نواختی در آن دسته از مواد و سیستم های غذایی که متشکل از آب و روغن هستن از مواد امولسیون کننده استفاده می شود . این مواد از طریق کاهش سطحی میان دو فاز غیر قابل استخراج این دو را به هم پیوند داده و درهم می آمیزد . این ترکیبات باید در ساختار مولکول خود قسمت های آب دوست و چربی دوست داشته باشند تا بتوانند با هر دو فاز ارتباط ایجاد کند .   ✳️ چند مورد امولسیفایر : _مونو دی گلسیرید ، اسید سیتریک ، SLS و ... ..
0 نظرات
ادامه مطلب
مهم ترین وظیفه لستین
مهم ترین وظیفه لستین - چهارشنبه 10 بهمن 1397 - 12:52:43
(97/11/10) _پخش کردن ،خیس کردن ، عامل امولسیفایری و پایداری  _رها کننده و روغن کاری کردن  _خواباندن کف  _عامل حلالیت _امولسیفایر ..
0 نظرات
ادامه مطلب
گوارگام
گوارگام - سه شنبه 09 بهمن 1397 - 14:43:45
(97/11/09) صمغ گوار دادن بافت ، ویسکوزیته و پایداری در بسیاری از محصولات غذایی در اختیار مصرف کنندگان این صنعت قرار می دهد . این صمغ در آب سرد و گرم ایجاد غلظت می کند . خواص عملکرد صمغ گوار بستگی به اندازه ذرات آن دارد هرچه ذرات کوچکتر ، سریعتر هیدراته می شوند و آب را به خود جذب می کند در حالی که ذرات بزرگتر ، راحت تر در محلول پراکنده می شوند .    ✴️چند نمونه از کاربرد گوارگام در صنایع گوناگون :    ..
0 نظرات
ادامه مطلب
دکستروز خشک یا آبدار ! - سه شنبه 02 بهمن 1397 - 14:58:00
(97/11/02) _ دکستروز خشک ( Dextrose dry ) _ دکستروز آبدار ( Dextrose monohydrate ) دکستروز آبدار که حاوی 9% آب کریستالیزه است و بیشترین کاربرد را دارد و دکستروز خشک 5% آب کریستالیزه است . دکستروز به شکل مستقیم و کامل توسط محفر ها تخصیر شده بنابراین در صورت وسیع در محصولاتی مانند نان که فرایند تخصیر دارند استفاده می شود .  از دکستروز در تولید آدامس ، آبنبات ، فرآورده های گوشتی ، بیسکوبیت ، سس و فرآورده های تخصیری استفاده می شود . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
دکستروز - سه شنبه 02 بهمن 1397 - 14:37:59
(97/11/02) دکستروز قندحاصل از ذرت است که به صورت صنعتی از اثر حرارت و اسید یا آنزیم ها بر نشاسته و هیدرولیز کامل ان به وجود می آید . انواع دکستروز موجود در بازار : _ دکستروز خشک ( Dextrose dry ) _ دکستروز آبدار ( Dextrose monohydrate ) ..
0 نظرات
ادامه مطلب
پروپیانات کلسیم چیست ؟ - یکشنبه 23 دی 1397 - 14:08:37
(97/10/23) مفهوم مولکولی ( C2H5CoO2 ) ماده افزودنی است که نقش نگهدارنده  مواد غذایی و مواد خوراکی را دارد . به عنوان ماده نگهدارنده در نان و سایر محصولات نانوایی یا شیرینی پزی جهت جلوگیری از رشد باکتری و کپک کاربرد : غلات و نان از اصلی ترین مواد غذایی در اکثر نقاط کره زمین می باشد . استفاده از پروپیانات کلسیم مانع فساد محصولات آردی ناشی از رشد کپک ها در کوتاه مدت است این ماده علاوه بر فرآورده های آردی در محصولات گوشتی و لبنی هم کاربرد دارد و به عنوان ضد کپک بوده . پروپیانات کلسیم&n..
0 نظرات
ادامه مطلب
کاربرد نیتریت سدیم - سه شنبه 18 دی 1397 - 14:40:45
(97/10/18) نقش نیتریت سدیم جهت عمل آوری فرآورده های گوشتی از جمله سوسیس و کالباس به منظور تثبیت رنگ قرمز آنها و جلوگیری از فعالیت (MO) میکروارگانیسم های مولد فساد و همچنین در بهبود طعم مورد استفاده قرار می گیرد . حداکثر دوز مصرف نیتریت سدیم 120 PPM می باشد. ..
0 نظرات
ادامه مطلب
نوشابه از چه موادی تشکیل شده ؟
نوشابه از چه موادی تشکیل شده ؟ - دوشنبه 17 دی 1397 - 12:04:09
(97/10/17) آب شیرین کننده-مواد نگهدارنده-گاز کربنیک-عصاره شکر مصرفی برای نوشابه از شیرین کننده های مصنوعی به نام آسپارتام است ، که شیرین کنندگی این ماده مصنوعی حدود 200 برابر شکر است .   ..
0 نظرات
ادامه مطلب
ویتامین ب3
ویتامین ب3 - سه شنبه 11 دی 1397 - 16:09:20
(97/10/12) نیاسین یکی از هشت ویتامین گروه ب است که به ب3 معروف است دو فرم اصلی دارد و  درخوراکی ها به شکل مکمل یافت می شود. نیاسین یا همان ویتامین ب3 یکی از مواد مغذی مهم برای بدن است  مصرف نیاسین به عنوان مکمل میتوانید به سرعت بخشیدن عملکرد مغز و برخی موارد دیگر کمک کند . مصرف بیش از حد مجاز نیاسین باعث بروز عوارض جانبی جدی می شود . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
ساخارین
ساخارین - سه شنبه 11 دی 1397 - 16:02:41
(97/10/12) شیرین کننده های مصنوعی را مصرف نکنید چون از خود قند خطرناک ترند ! مصرف شیرین کننده های مصنوعی نظیر ساخارین با تحریک اشتها افراد ممکن و افزایش وزن منجر می شود. ..
0 نظرات
ادامه مطلب
کراتین - سه شنبه 11 دی 1397 - 14:32:46
(97/10/11) کراتین ماده ای سهل و الجذب است و به راحتی دفع می شود برای جذب این مکمل استفاده از قندهایی مانند دکستروز و مالتو دکسترین استفاده می شود . همان گونه که بدن کراتین تولید می کند، این ماده به طور طبیعی در برخی مواد غذایی نیز وجود دارد. کراتین تنها در مکمل ها یافت نمی شود و می توان با مصرف گوشت گاو و ماهی نیز آن را دریافت کرد. ..
0 نظرات
ادامه مطلب
مالتو دکسترین - سه شنبه 11 دی 1397 - 14:29:50
(97/10/11) مالتو دکسترین به عنوان مکمل غذایی بوده استفاده از مکمل ها در صورتی که در کنار مصرف مالتو دکسترین و دکستروز باشد جذب کراتین نیز بهتر صورت گرفته و کارایی و راندمان کار نیز بالا میبرد . مالتو دکسترین باDE ۱۵-۲۰ یا ۱۸-۲۰ مرسوم است . هرچه DE پایین تر باشد بسیار قابل هضم بوده و کیفیت محصول را افزایش میدهد . مالتو دکسترین دارای طعم شیرین ملایم و چگالی 300 تا 450 ‏کیلوگرم بر متر مکعب است و حداقل فراوانش در غذای کودک ، پوشش محصولات گوشتی و سالاد ، شیرینی و شکلات و... ..
0 نظرات
ادامه مطلب
تخم مرغ با طعم مرگ
تخم مرغ با طعم مرگ - دوشنبه 10 دی 1397 - 15:30:46
(97/10/10) میکروب سالمونلا در تخم مرغ نپخته و عسلی ممکن است وجود داشت باشد . این میکروب می تواند سبب مسمومیت و حتی مرگ کودک میشود . زرده تخم مرغ کودک باید کاملا  پخته باشد . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
موز روحیه شما را تقویت میکند
موز روحیه شما را تقویت میکند - دوشنبه 10 دی 1397 - 15:27:07
(97/10/10) جالبه بدونید که  به گفته محققان ، موز روحیه شما را تقویت و حالتان را خوب میکند ، موز حاوی تریپتوفان است که بدن آن را برای دریافت سروتونین ( هورمون شادی ) نیاز دارد . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
روغن پالم - یکشنبه 02 دی 1397 - 12:25:39
(97/10/02) روغن پالم از درخت نخل گرفته میشود  با اینکه یک روغن گیاهی است با بدن سازگار نیست و سبب سکته و گرفتگی عروق میشود . این روغن در نوتلا ، شکلات صبحانه ، شیر پر چرب ، روغن نباتی و سوخت اتومبیل وجود دارد . ..
0 نظرات
ادامه مطلب
روغن هسته انگور - یکشنبه 02 دی 1397 - 12:22:26
(97/10/2) روغن هسته انگور معجزه دندان  ترکیبی در روغن هسته انگور وجود دارد که نه تنها دندان را تقویت میکند بلکه با پوسیدگی مقابله میکند . همچنین سرشار از آنتی اکسیدان و بتا کاروتن است  ..
0 نظرات
ادامه مطلب
پشتیبان: اپن کارت فارسی
بازار نانو © 2019