عنوان ها

تفاوت آب ژاول و آب اکسیژنه - چهارشنبه 18 بهمن 1396 - 10:06:56
(96/11/18) ماده اولیه وایتکس یا همان هیپوکلریت سدیم آب ژاول ماده‌ای سمی است. رنگ آن نزدیک به زرد و طعم و بوی آن تند است.خاصیت ضدعفونی کننده آب ژاول به دلیل تولید کلر آزاد می‌باشد. چنانچه به اشتباه نوشیده شود باید فورا شیر نوشید. وایتکس رايج ‌ترين ماده اي که از آن ، به عنوان سفيد کننده استفاده مي‌شود، آب ژاول است. ماده اصلي و موثر در آب ژاول ، هيپوکلريت سديم (NaOCl) است. هيپوکلريت سديم ، ترکيبي فوق‌العاده قوي است که درصد خيلي کمي از آن (5 درصد) را در آب حل مي‌کنند و با نام‌هاي مختلف و به ع..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/11/16) سابقه و هدف: دوغ محصول تخميري سالم و سلامت بخش است که به عنوان يک نوشيدني ملي ايران محسوب مي شود. با توجه به اهميت ملي دوغ و مصرف روزافزون اين نوشيدني تخميري سلامت بخش و استفاده از نگهدارنده هاي سوربات و بنزوات به منظور افزايش ماندگاري و کاهش بار ميکربي در دوغ، لزوم مطالعاتي به منظور تعيين استاندارد و حدود مجاز اين افزودني ها در اين فرآورده لبني تخميري حائز اهميت است. هدف از اين مطالعه، اندازه گيري سوربات پتاسيم و بنزوات سديم در نمونه هاي دوغ عرضه شده در سطح تهران مي باشد. مواد و ..
0 نظرات
ادامه مطلب
معرفی 5 آنتی اکسیدان مهم - سه شنبه 10 بهمن 1396 - 11:34:56
(96/11/10) از آنتی اکسیدان های مهم می توان به کاروتنوئیدها، ویتامین ث، ویتامین ای، سلنیوم و فیتو کمیکال ها اشاره کرد. بهتر است آنتی اکسیدان ها از طریق مواد غذایی طبیعی وارد بدن شوند نه مکمل ها. حتما همه ی ما اسم آنتی اکسیدان را بسیار شنیده ایم و شاید بدون این که معنی دقیقی از اون بدانیم در موردش اظهار نظر هم کرده ایم. به طور خلاصه می توان گفت علی رغم متابولیسم طبیعی بدن، با در معرض قرار گرفتن یک سری شرایط مانند سیگار و دود سیگار، آلودگی ها، ورود مواد شیمیایی غیر ضروری به بدن از هر طریقی..
0 نظرات
ادامه مطلب
مـعرفی گوارگام Guar Gum به عنوان یک استابیلایزر گیاهی
(96/11/08) گیاه گوار که صمغ گوار از آن استخراج می‌شود، بیشتر در پاکستان و نواحی شمالی هند رشد می‌کند،گوار (Guar Gum) از دانه گوار بدست می‌آید و از نظر ساختمانی یک گالاکتومانان است. گوار به سهولت آب جذب نموده و یک محلول بسیار غلیظ با خواص تیکسوتروپی ایجاد می‌کند. سهولت استفاده از گوار در صنایع غذایی، به علت پخش وهیدراته شدن سریع آن در آبهای سرد و گرم، همچنین استفاده از ماده فوق جهت رسیدن به غلظت‌های مناسب، بدون حرارت ایجاد لایه فیلم مانند و مقاومت بالا در برابر روغن وچربی‌ها و حلا..
0 نظرات
ادامه مطلب
عواقب افزودنی ها و نگهدارنده ها - پنجشنبه 05 بهمن 1396 - 09:31:27
(96/11/05) مواد نگهدارنده و افزودنی ها، یکی از مواد ناگزیر هستند که به مدل غذا خوردن امروزه ما اضافه شده اند. در گذشته میزان مرگ و میر به دلیل عدم پیشرفت علم و نبودن امکانات بیشتر بود اما مثلا" یکی از بیماری هایی که مربوط به عصر حاضر است و در گذشتگان ما کمتر بود، سرطان بود! که یکی از عوامل تأثیرگذار در به وجود آمدن این بیماری، همین مواد نگهدارنده و افزودنی ها هستند. مواد نگهدارنده و افزدنی ها با اهداف مختلفی مانند: افزایش و بهبود طعم، رنگ ، بو، مزه و افزایش زمان نگهداری و طول ماندگاری..
0 نظرات
ادامه مطلب
گیاهانی از جنس آهن!
گیاهانی از جنس آهن! - سه شنبه 03 بهمن 1396 - 09:39:49
(96/11/03) در شرایطی که آهن موجود در منابع گیاهی به راحتی آهن موجود در رژیم های غذایی حاوی گوشت جذب نمی شوند، اما این به معنای آن نیست که وگان ها نمی توانند از رژیم غذایی روزانه خود به میزان کافی آهن دریافت کنند.  به گزارش آریا بازار به نقل از عصر ایران، آهن یکی از مواد معدنی اساسی است که برای بسیاری از عملکردهای بیولوژیکی در بدن خود به آن نیاز داریم. آهن برای تعدادی از فرآیندهای پیچیده، مانند تولید پروتئین های هموگلوبین و میوگلوبین نیاز است. هموگلوبین در گلبول های قرمز خون یافت می شود ..
0 نظرات
ادامه مطلب
حقایقی مهم درباره ویتامین B12
حقایقی مهم درباره ویتامین B12 - یکشنبه 01 بهمن 1396 - 09:39:30
(96/11/01) ویتامین B12 برای سلامت کلی بدن انسان بسیار مهم است. این ویتامین به تولید گلبول های قرمز سالم و حفظ عملکرد درست اعصاب کمک می کند. هر فردی باید این ویتامین را به میزان کافی از رژیم غذایی خود دریافت کند، اما به طور خاص این مساله برای زنان، به ویژه زنان باردار و مادران شیرده، از اهمیت بیشتری نسبت به مردان برخوردار است. ب مواد غذایی مختلفی، مانند پنیر کاتیج، بادام و پنیر فتا، در دسترس ما قرار دارند که حاوی ویتامین B12 هستند. در ادامه با برخی حقایق درباره کمبود ویتامین B12 آشنا می شوی..
0 نظرات
ادامه مطلب
ادتا چیست ؟ - سه شنبه 26 دی 1396 - 09:30:19
(96/10/26) مشخصات محصول ادتا : • نام شیمیایی : ادتا. • اسامی مترادف با ادتا : ادتا دو سدیم ، ادتا چهار سدیم، اتیلن دی آمین، تترا استیک اسید، EDTA، • فرمول مولکولی : C10H16N2O8. • نام اختصاری : EDTA. تعریف ادتا ادتا یا آمینو پلی کربوکسیلیک اسیدی است که ماده ای بیرنگ و قابل حل در آب است. وزن مولکولی ادتا g.mol-1 24.292 است. این ترکیب برای اولین بار در سال 1935 توسط مونز در اثر اختلاط اتیلن دی آمین و کلرو دی استیک اسید ایجاد شد. امروزه ادتا از واکنش اتیلن دی..
0 نظرات
ادامه مطلب
نکاتی در مورد افزودنی ها
نکاتی در مورد افزودنی ها - یکشنبه 24 دی 1396 - 09:32:02
(96/10/24) به تمام افراد توصیه می‌شود تا می‌توانند از مواد اولیه تازه و سالم استفاده نمایند و در مصرف مواد غذایی حاوی نگهدارنده افراط نکنند زیرا افراط در مورد مصرف هیچ ماده ای کار درستی نیست. 1- اسید سیکلامیک و نمک‌های آن سیکلامات یک شیرین کننده و کم کالری است. به طور معمول 30 برابر ساکاروز شیرینی دارد. استفاده پایه تجاری از آن در تولید نوشیدنی‌های بدون الکل و پودرهای شیرین کننده جانشین شکر می‌باشد. پروفایل مزه شیرینی در سیکلامات به نحوی طراحی شده که رسیدن به اوج شیرینی، آهسته‌تر..
0 نظرات
ادامه مطلب
تالک آرایشی و استاندارد
تالک آرایشی و استاندارد - سه شنبه 19 دی 1396 - 10:08:57
(96/10/19) تالک به طور طبیعی یک ماده معدنی بوده و ترکیبی از سیلیکات منیزیم، اکسیژن و هیدروژن است. تالک از کانی های مهم اسکارن های منیزیم‌دار است. و در دگرگونی ناحیه‌ای سنگ های مافیکی ، اولترامافیکی و دولومیت ها در دگرگونی ناحیه‌ای حرارتی پایین تا متوسط موجب تشکیل تالک شیست می‌شود که مهمترین منبع تالک به شمار می‌روند. بیشتر تالک دنیا از تالک شیست و سنگ های سرپانتینی شده بدست می‌آید. موارد کاربرد تالک بهداشتی: تالک مصارف بسیاری در صنایع آرایشی و بهداشتی ، صنایع غذایی مثل برنج و آدامس..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/10/12) نتایج بررسی محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات در باره اثرات نانو اکسید آهن در دوره‌ جنینی بر رشد و نمو بیضه موش بالغ نشان داد این نانو ماده در دوزهای کم به عنوان آنتی اکسیدان عمل کرده و در دوزهای بالا سمیت نشان می‌دهد که این بیان‌گر پتانسیل دوگانه‌ آن است. به گزارش ایسنا،  امروزه فناوری نانو و استفاده از نانو مواد رواج بسیار زیادی یافته است. نانو اکسید آهن به دلیل خاصیت مغناطیسی کاربرد بسیاری در پزشکی، داروسازی و روش‌های تشخیص مولکولی دارد. نانو ..
0 نظرات
ادامه مطلب
علائم کمبود ویتامین D و درمان آن - یکشنبه 10 دی 1396 - 09:56:15
(96/10/10) زمانی که افراد به طور منظم تحت تابش نور خورشید قرار بگیرند، کمبود ویتامین D به ندرت پیش خواهد آمد در حالیکه امروزه بیشتر کار ها در فضاهای بسته انجام می شود که افراد به ندرت تحت تابش خورشید قرار می گیرند. مطالعات اخیر نشان می دهد که درصد قابل توجهی از جمعیت جهان را دچار کمبود ویتامین D هستند. ویتامین D محلول در چربی است و در زمان تابش خورشید مواد شیمیایی موجود در پوست شما فرمی از ویتامین D تولید می کنند که سپس به ویتامین D فعال تبدیل می شود.   بر خلاف نامی که ویتامین D..
0 نظرات
ادامه مطلب
مصرف ویتامینB
مصرف ویتامینB - سه شنبه 05 دی 1396 - 09:37:51
(96/10/05) یک متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت:بسیاری ازمردم می پندارند که مصرف مواد غذایی با ویتامین B قادر است مشکلات فقدان این گروه از ویتامین ها در نان و برنج سفید را حل کند که این تصور نادرستی است. دکتر موسی صالحی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:مصرف مواد غذایی با ویتامین B نمی تواند پوشش ویتامین برای نان و برنج سفید ایجاد کند. وی ادامه داد:‌هر ماده غذایی مثل هویج ، کاهو ، خیار ، گوشت، مغز بادام که از ویتامین های گروه B برخوردارند مقدار مشخصی ویتامین به بدن ما می رسانند ، ا..
0 نظرات
ادامه مطلب
شیر غنی شده و آنچه از آن نمی‌دانید
(96/10/03) غنی کردن شیر یعنی چه و فواید شیر غنی شده چیست؟ غنی کردن شیر فرآیندی است که تولیدکنندگان طی آن ریز‌مغذی‌‌ها یا همان میکرونوترینت‌هایی مثل ویتامین‌ها و مواد معدنی را به مواد غذایی اضافه می‌کنند. هدف از این کار کاهش کمبودهای غذایی رایج و بیماری‌هایی است که ممکن است درصورت فقدان این مواد غذایی رخ دهند. غنی‌سازی شیر در مناطقی که خاک و گیاهانی که در آن خاک می‌رویند و از لحاظ مواد مقوی غذایی ضعیف هستند ضرورت بیشتری دارد. از این رو غنی‌ کردن مواد غذایی مثل غلات، نمک و شیر از سوی برخی دولت..
0 نظرات
ادامه مطلب
۱۰ماده غذایی که چند برابر تخم مرغ پروتئین دارند
(96/09/28) گوشت گاو یکی از غنی ترین مواد غذایی حاوی اسیدهای امینه بوده تخم مرغ نه تنها منبع کامل تخم مرغ است بلکه این ماده غذایی سرشار از مواد معدنی، چربی های سالم، و ویتامین ها برای تقویت سیستم ایمنی بدن نیز محسوب می شود. پروتئین موجود در این ماده غذایی کمک می کند تا احساس سیری طولانی مدت کنید ضمن این که منجر به حفظ توده عضلانی می شود.   با این حال، تخم مرغ تنها منبع پروتئین کامل نیست و غذاهای فوق العاده دیگری هم هستند که میزان اسیدهای آمینه و پروتئینشان چندین برابر یک عدد ت..
0 نظرات
ادامه مطلب
۸ واقعیت در مورد کافئین
۸ واقعیت در مورد کافئین - یکشنبه 26 آذر 1396 - 09:41:40
(96/09/26) با وجودی که کافئین، جزء جدانشدنی نوشیدنی‌های مطبوعی مانند چای، قهوه و نوشابه است اما همچنان ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد. مصرف مداوم کافئین می‌تواند باعث وابستگی فیزیکی فرد به کافئین شود اما منجر به اعتیاد نمی‌شود. کافئین خواب را می‌پراند کافئین، عملکرد نوعی پیام‌رسان شیمیایی (نوروترانسمیتر) به‌نام آدنوزین را مهار می‌کند. آدنوزین باعث القاء خواب در فرد می‌شود و به همین دلیل، مصرف کافئین خواب را از سر شما می‌پراند. علاوه بر این، کافئین با کاهش زمان عکس‌العمل و افزایش توان..
0 نظرات
ادامه مطلب
تعریفی از دی کلسیم فسفات - پنجشنبه 23 آذر 1396 - 09:48:06
(96/09/23) دی کلسیم فسفات و یا به اختصار DCP محصول ماده شیمیایی )نمک( با فرمول مولکولی CaHPO4.2H2O می باشد که این ماده به همراه دو مولکول آب درون مولکولی است. نمک دی کلسیم فسفات از واکنش اسید فسفریک با کربنات کلسیم تهیه می شود. این نمک حاوی دو عنصر حیاتی فسفر و کلسیم برای دام و طیور است که در ساخت و ساز سیستم حیوانات نقش اساسی را بازی می کند. شکل ظاهری این نمک به شکل گرانول است که در جیره غذایی دام و طیور به صورت افزودنی اضافه و به صورت دان جهت خوراک دام و طیور مصرف می گردد.از آنجایی که میز..
0 نظرات
ادامه مطلب
۸ سبزی کاهنده قند خون دیابتی ها - سه شنبه 21 آذر 1396 - 09:43:27
(96/09/21) انتخاب سبزیجات کم کربوهیدرات، یک گام هوشمند در کنترل قند خون مبتلایان به دیابت نوع ۲ است. این نوع سبزیجات حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر و در عین حال کم کالری هستند. بهترین گزینه های گیاهی برای کنترل قند خون دیابتی ها از این قرار است: گل کلم این نوع سبزی سرشار از ویتامین C، فیبر، پتاسیم و فولات است. به علاوه مصرف روزانه ۱۲۲ گرم از این سبزی در روز تا۱۴ درصد خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش می دهد. مارچوبه این گیاه نیز در هر فنجان..
0 نظرات
ادامه مطلب
7 نشانه خطرناک از کمبود ویتامین C - یکشنبه 19 آذر 1396 - 09:28:49
(96/09/19) ویتامین سی یکی از مواد ضروری در ساخت پروتئین‌های پوست است و کمبود این ویتامین در بدن باعث از هم گسیختگی سلول‌های پوست شده و مشکلاتی از قبیل: ترک، زخم، شل شدن و چین و چروک پوست را ایجاد می‌کند. ویتامین سی یک ویتامین محلول در آب است و بدن شما برای عملکرد‌های متعدد روزانه به آن نیاز دارد. زنان بزرگسال روزانه به 75 میلی‌گرم و مردان به 90 میلی‌گرم ویتامین سی نیاز دارند. شما به راحتی می‌توانید این ویتامین را از طریق مصرف برخی مواد غذایی به بدن برسانید. در ادامه این مطلب را به نقل از س..
0 نظرات
ادامه مطلب
این مواد غذایی ویتامین D را افزایش می‌دهند
(96/09/14) به گزارش پایگاه خبری جامعه خبر، ۴ ماده غذایی برتر که دارای میزان قابل توجهی ویتامین D هستند به شما معرفی می‌شود. ۴ ماده غذایی برای کمک به افزایش ویتامین D: رتبه ۴: تخم‌مرغ: اگر شما اهل خوردن تخم‌مرغ هستید باید بدانید منظور ما از تخم‌مرغ، تخم‌مرغ کامل است. ممکن است که زرده تخم‌مرغ چربی و کالری به برنامه‌غذایی شما اضافه کند ولی همچنین حاوی مقدار زیادی مواد معدنی مغذی مانند ویتامین D است. در واقع سه عدد تخم‌مرغ ۲۰ درصد از نیاز روزانه بدنتان به ویتامین د را تامین م..
0 نظرات
ادامه مطلب
فواید اسفناج برای سلامتی
فواید اسفناج برای سلامتی - یکشنبه 12 آذر 1396 - 09:50:40
(96/09/12) فوایدی که مصرف اسفناج برای سلامتی دارد شامل بهبود کنترل گلوکز خون در مبتلایان به دیابت، کاهش ریسک سرطان، کاهش فشارخون، بهبود سلامت استخوان‌ها، کاهش ریسک ابتلا به آسم و ... می‌شود. اسفناج را به راحتی می‌توانید در هر رژیم غذایی بگنجانید، هم ارزان‌قیمت است و هم به راحتی آماده‌ی خوردن می‌شود. کنترل دیابت اسفناج دارای آنتی‌اکسیدان‌هایی به نام آلفا لیپوئیک اسید است که ثابت شده می‌تواند گلوکز خون را کاهش داده، حساسیت به انسولین را افزایش داده و مانع استرس اکسیداتیو ناشی از تغییرا..
0 نظرات
ادامه مطلب
تولید نانو ماده‌ای برای ضد عفونی آب‌های آشامیدنی
(96/09/07) محققان ایرانی موفق به تولید نانو ماده‌ای با خاصیت ضدباکتری و ضد جلبک شدند که برای ضدعفونی آب‌های آشامیدنی به کار می‌رود. به گزارش ملایری ها به نقل از فارس؛ نانو ماده تولید شده از سوی محققان ایرانی در حالت محلول تولید نانویون مس می‌کند که در تکنولوژی نانومس از مؤثرترین یون مس است. تفکیک کامل مس در ساختار نانو یون مس در محیط آبی سبب ایجاد یون‌های آب‌پوشیده مس می‌شود که در آب معلق بوده و به عنوان ضد جلبک و ضد باکتری عمل می‌کند. این نانو یون جایگزینی منا..
0 نظرات
ادامه مطلب
شیمی سرکه یا استیک اسید - یکشنبه 05 آذر 1396 - 10:46:57
(96/09/05) دانش پژوهان عزیز یکی از اسیدهایی که به صورت خوراکی انسان آن را مصرف می کند استیک اسید است که در سرکهوجود دارد. شاید تا کنون اسم این اسید را شنیده باشید، حال ما می خواهیم شما را بیشتر با آن آشنا سازیم. استیک اسید با فرمول مولکولی CH3COOH و وزن مولکولی 60/05 جزء مواد معدنی و متعلق به گروه اسید ها می باشد. این ماده قطبی بوده و در آب محلول است. این اسید با نام اختصاری AcOH نشان داده می شود. در سرکه، تقریبا 18-4 درصد وزنی استیک اسید وجود دارد. اسید استیک..
0 نظرات
ادامه مطلب
پارابن چیست؟ - چهارشنبه 01 آذر 1396 - 10:13:28
(96/09/01) پارابن­ها از پركاربردترين دسته­­هاي مواد نگهدارنده هستند. نگهدارنده ها یا پرزرواتيوها (Preservatives) به موادي اطلاق مي­شود كه جهت محافظت از آلودگی میکروبی يك محصول غذایی یا دارویی در دوره نگهداری محصول و در هنگام مصرف، در فرمولاسیون آن محصول استفاده مي­گردد. نظر به اهميت و كاربرد وسيع پارابن ها به این منظور، در ادامه توضيحاتي در مورد کاربرد و ویژگی های آنها در محصولات بهداشتی و آرایشی موضعی آمده است. پارابن­ها نخستین بار در حدود 85 سال پیش معرفي شدند و به سرعت به یکی از پرمصرف ..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/08/29) وقتی افراد احساس گرسنگی می کنند اشتهای بسیار زیادی دارند و در مورد نوع غذایی که می خواهند بخورند، چندان توجه ای به خرج نمی دهند.اما چنین عادتی بسیار خطرناک است و بدن را دچار مشکل می کند. زیرا مصرف برخی از خوراکی ها، مناسب معده خالی نیست و سلامت بدن را به خطر می اندازد. خرمالو و گوجه فرنگی خرمالو و گوجه فرنگی حاوی مقادیر زیادی پکتین و تانیک اسید هستند. وقتی این مواد با اسید معده واکنش شیمایی صورت می دهند، آنها تشکیل ژل غیرقابل حل داده که به راحتی منجر به تولید سنگ معده می شو..
0 نظرات
ادامه مطلب
خواص فوق العاده روغن کرچک که شاید ندانید
(96/08/25) روغن کرچک از دانه‌های گیاه کرچک (ricinus communis) گرفته می‌شود که بومی نواحی گرمسیری آسیا و آفریقاست. این روغن را معمولا به طور مستقیم و با استفاده از پنبه روی پوست استفاده می‌کنند. روغن کرچک، نسبتا بی‌خطر است اما برخی از افراد ممکن است بعد از مصرف آن روی پوست، دچار عوارض جانبی بشوند. گفته می‌شود روغن کرچک، خواص ضد التهابی، ضد میکروبی و مرطوب کنندگی دارد.   روغن کرچک چیست؟ از نظر ظاهری، روغن کرچک یک مایع شفاف با ته مایه‌ای از رنگ زرد است. این روغن ماده‌ای است که در ب..
0 نظرات
ادامه مطلب
آسیب های پوستی ناشی از سرما
آسیب های پوستی ناشی از سرما - سه شنبه 23 آبان 1396 - 09:55:24
(96/08/23)  حتی اگر قرار باشد از با کیفیت ترین محصولات پوستی را استفاده کنید، آسیب های پوستی بخصوص خشکی پوست اتفاقی است که هر کسی آن را در فصول سرد سال تجربه می کند. تسکین این آسیب ها با مصرف برخی مواد غذایی که منجر به هیدراته نگه داشتن بدن می شوند، امکان پذیر است ضمن این که مصرف این گونه غذاها منجر به پدیدار شدن سلول ‌های تازه شده و بافت پوست یکدست خواهد شد: میگو: یکی از غذاهای دارای بالاترین سطح روی است و منجر به تعمیر پوست با تولید کلاژن می شود. دیگر غذاهای غنی از روی عبارتند از..
0 نظرات
ادامه مطلب
غذاهای سرشار از آهن را بشناسید
غذاهای سرشار از آهن را بشناسید - یکشنبه 21 آبان 1396 - 09:41:54
(96/08/21)   سلامت نیوز: تنها یک برش از قلوه، حاوی ۵ میلی‎گرم آهن است یعنی نیمی از نیاز روزانه زنان. این یعنی با یک غذای کم‎حجم حاوی قلوه تقریبا تمام نیاز آهن‎تان رفع می‌شود، ولی یادتان باشد که چون کلسترول آن بالاست، در خوردنش زیاده‎روی نکنید. به گزارش سلامت نیوز به نقل از سلامتیسم، آهن با تولید گلبول قرمز بیشتر، به افزایش نقل‎و‎انتقال اکسیژن در بین سلول‌های بدن کمک می‌کند و در نتیجه باعث می‎شود که احساس سلامتی، نشاط و سرزندگی بیشتری کنیم، درحالی‌که کمبود آن باعث تضعیف سیستم ا..
0 نظرات
ادامه مطلب
تاثیر نگهدارنده های مواد غذایی بر سلامت انسان
(96/08/16) آیا درست است که باید از خوردن مواد غذایی که در کارخانه ها تولید و با بسته بندی می شوند به علت دارا بودن مواد افزودنی خودداری کرد؟ به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم، تقریبا محال است اگر بخواهیم ادعا کنیم از مواد افزودنی یا نگهدارنده در غذاهای کارخانه ای استفاده نمی شود، مگر آن که محصول به عنوان غذای ارگانیک تائید شده باشد. اغلب کارخانجات، برخی مواد افزودنی را به  عمد در مقادیر کنترل شده و دقیق به منظور بهبود برخی ویژگی ها به مواد و غذاهای آماده اضافه می کنند. ..
0 نظرات
ادامه مطلب
سوربیتول و کاربردهای آن - یکشنبه 14 آبان 1396 - 09:42:27
(96/08/14) یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت بطور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی است . سوربیتول در شکل تجاری به فرم کریستال و شربت می باشد که فرم کریستالی آن برای ساختن شکلات ها استفاده می شود. سوربیتول یک الکل جاذب رطوبت است و درجه شیرینی آن تقریباً نصف درجه شیرینی ساکارز می باشد. این ماده به عنوان یک شیرین کننده برای غذاهای افرادی که به دیابت مبتلا هستند و غذاهای کنسرو شده و همچنین بعنوام یک نرم کننده و ماده ای که رطوبت را به خود جذب می کند در ک..
0 نظرات
ادامه مطلب
مـعرفی گوارگام Guar Gum به عنوان یک استابیلایزر گیاهی
(96/08/11) گیاه گوار که صمغ گوار از آن استخراج می‌شود، بیشتر در پاکستان و نواحی شمالی هند رشد می‌کند،گوار (Guar Gum) از دانه گوار بدست می‌آید و از نظر ساختمانی یک گالاکتومانان است.   گوار به سهولت آب جذب نموده و یک محلول بسیار غلیظ با خواص تیکسوتروپی ایجاد می‌کند. سهولت استفاده از گوار در صنایع غذایی، به علت پخش وهیدراته شدن سریع آن در آبهای سرد و گرم، همچنین استفاده از ماده فوق جهت رسیدن به غلظت‌های مناسب، بدون حرارت ایجاد لایه فیلم مانند و مقاومت بالا در برابر روغن وچربی‌ها و حلا..
0 نظرات
ادامه مطلب
درباره عدم تحمل لاکتوز چه می‌دانید؟
درباره عدم تحمل لاکتوز چه می‌دانید؟ - سه شنبه 09 آبان 1396 - 09:41:00
(96/08/09) لاکتوز قند طبیعی موجود در شیر و دیگر مواد لبنی است. این قند از گلوکز و گالاکتوز ساخته می‌شود. بدن حاوی آنزیمی به نام لاکتاز است. وجود لاکتاز برای تجزیه و هضم لاکتوز ضروری است. اگر مقدار لاکتاز در بدن کافی نباشد، حالتی به نام عدم تحمل لاکتوز بوجود می آید که شخص پس از مصرف لبنیات دچار دل‌پیچه، تهوع، نفخ، دل درد یا اسهال می‌شود. تنها راه حل این مشکل، آگاهی از رژیم غذایی مناسب و اجتناب از مصرف موادی است که حاوی لاکتوز است.   ***رژیم غذایی سالم برای افرادی که قادر به هضم لاکت..
0 نظرات
ادامه مطلب
کاربردهای امروزی موم زنبور عسل
کاربردهای امروزی موم زنبور عسل - یکشنبه 07 آبان 1396 - 09:59:08
(96/08/07) در گذشته، موم زنبور مصارف متعددي داشت. با اينكه در بسياري از موارد موم زنبور را ميتوان با مومهاي ارزانتر مصنوعي جايگزين كرد، خواصي مانند فوائد دارويي، شكل‌پذيري و عطر آن Aمصرف مداوم آن را تضمين مي‌كند. بسياري از خواص را نمي‌توان با مومهاي مصنوعي بدست آورد. روند توليدات طبيعي در لوازم آرايش ممكن است مصرف آنرا افزايش دهد. فعلاً كميابي موم زنبور در كشورهاي صنعتي، حداقل بطور فصلي، را مي‌توان بخوبي مشاهده كرد.  کاربرد در زنبورداري در كشورهايي كه ..
0 نظرات
ادامه مطلب
همه‌چیز در مورد روغن نارگیل
همه‌چیز در مورد روغن نارگیل - پنجشنبه 04 آبان 1396 - 10:45:08
(96/08/04) روغن نارگیل حاوی تری‌گلیسیرید با زنجیره متوسط و فرم‌های منحصر به فرد از چربی‌های اشباع است که ثابت شده اثرات مثبت بر روی سلامتی و طیف گسترده‌ای از خواص درمانی دارد. به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، روغن نارگیل حاوی تری‌گلیسیرید با زنجیره متوسط و فرم‌های منحصر به فرد از چربی‌های اشباع است که ثابت شده اثرات مثبت بر روی سلامتی و طیف گسترده‌ای از خواص درمانی دارد. روغن نارگیل یکی از چربی‌های دوستدار کاهش وزن در جهان است و حاوی کالری کمتری نسبت به دیگر چربی‌ها است. روغن..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/07/17) آنفلوانزا بیماری ویروسی است که علائم آن کمی متفاوت با سرماخوردگی است و شامل اسهال، تهوع، احساس ضعف و سرما نیز می شود. اگرچه با پیشرفت علم پزشکی، آنفلوانزا دیگر بیماری کشنده ای نیست، اما در گروه های آسیب پذیر مثل کودکان، سالمندان، زنان باردار، افراد مبتلا به مشکلات تنفسی و بیماران با نقص ایمنی ممکن است همراه با خطراتی باشد.  به گزارش سلامت نیوز ،سوای تزریق واکسن برای گروه های پرخطر، استفاده از ۷ ماده غذایی، برای بهبود علائم این بیماری و حتی پیشگیری از ابتلا به آن م..
0 نظرات
ادامه مطلب
۷ نشانه از سطح پایین آهن در خون
۷ نشانه از سطح پایین آهن در خون - سه شنبه 11 مهر 1396 - 10:15:20
(96/07/11) سلامتی/ آهن یک ماده معدنی ضروری برای بدن است. این ماده توسط بدن تولید نمی شود بلکه میزان مورد نیاز از آن، توسط مواد غذایی که می خوریم به بدن می رسد. یکی از نقش های مهم آهن در بدن این است که تا حدی هموگلوبین، که نوعی پروتئین موجود در سلول های قرمز خون بوده و اکسیژن را در بدن جا به جا می کند، تولید می کند. پس با توجه به این موضوع سطح پایین آهن در خون می تواند برای بدن مضر باشد. علت ایجاد سطح پایین آهن در خون بدن نه تنها از آهن به طور مداوم استفاده می کند بلکه مقداری از آهن را نی..
0 نظرات
ادامه مطلب
 نقش تغذیه در سلامت مو
نقش تغذیه در سلامت مو - دوشنبه 10 مهر 1396 - 10:22:27
(96/07/10) پزشکان بدون مرز/ در کنار پوست و ناخن ها، مشکلات مو می تواند از نشانه های اصلی برنامه غذایی نامتعادل باشد. اگر برخی مواد مغذی از جمله روغن های ضروری، پروتئین و شماری از ویتامین ها را به اندازه کافی دریافت نکنیم، موهای بدن این نقص را در خود نشان می دهند. پروتئین شرط می بندم درباره کراتین چیزهایی شنیده باشید – پروتئین ضروری برای داشتن مو و ناخن هایی قوی. بنابراین با عقل جور در می آید که برای تولید پروتئین به مصرف پروتئین نیاز داشته باشید. متخصصان می گویند نخوردن پروتئین، اول روی ..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/06/05) استفاده بی رویه و نامنظم از مکمل های غذایی بسیار رایج است. این در حالی است که برخی از مکملھا حاوی فلز و سایر ترکیبات مضر ھستند که کمتر کسی به وجود آنھا در مکمل، توجه می کند. به گزارش آوای سلامت ؛مصرف مکمل اگر توسط پزشک تجویز شده و جنبه درمانی داشته باشد، خالی از لطف نیست ولی در موارد دیگر حتی ممکن است همراه با خطرات جدی سلامت باشد. شما می توانید به جای خرید مکمل های غذایی، مفیدترین ریزمغذی ها را از طریق مصرف مواد غذایی که در ادامه معرفی می شود، وارد بدن کنید: لوسین (برای سلامتی ..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/29) ثابت شده که مصرف مواد غذایی پرچرب و پردازش شده یا محصولات حیوانی، استرس زیادی به کلیه ها تحمیل می کند و منجر به افزایش تولید اسید اوریک توسط کلیه ها می شود بهترین انتخاب های غذایی بر پایه گیاهان برای حفظ عملکرد کلیه ها از این قرارند: فلفل قرمز: سرشار از ویتامین ب ۶، ویتامین آ، اسید فولیک و لیکوپن برای پاک کردن و تصفیه کردن کلیه ها است. جعفری: به عنوان بهترین تمیز کننده کلیه شناخته شده است. جعفری منجر به افزایش حجم ادرار، دفع بیشتر سدیم و افزایش بازجذب پتاسیم می شود. قاص..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/25)  بعضی از مواد غذایی شما را در داشتن موی شاداب و سالم کمک می‌کنند، ما در اینجا به چند مورد از انها اشاره می‌کنیم. ماهی سالمون برای درخشندگی ماهی‌هایی از قبیل سالمون و ساردین سرشار از اسیدهای چرب امگا ۳ سالم هستند. بدن شما قادر به تولید این چربی‎های سالم نیست و شما باید انها را از طریق تغذیه و یا قرص‌ها تامین کنید. آنها می‌توانند از شما در برابر بیماری‌ها مواظبت کنند، همچنین بدن شما برای رشد و درخشنده نگه داشتن موهایتان به آنها نیازمند است. ماست یونانی برای رشد مو ماست..
0 نظرات
ادامه مطلب
وجود انواع ویتامین ها در این ماده غذایی
(96/05/24) ویتامین محلول در چربی E، از ویتامین های موجود در زیتون است. این ویتامین آنتی اکسیدان، از سلول ها در برابر تخریب محافظت می کند. با توجه به ماده تلخ موجود در زیتون خام، این ماده غذایی نیاز به فرآوری دارد. زیتون های سبز قبل از رسیده شدن برداشت شده و وارد مرحله  فرآوری می شوند. زیتون های رسیده معمولا رنگ تیره ای دارند اما ممکن است تمام زیتون های تیره رنگ رسیده نباشند و این تغییر رنگ در زمان فرآوری روی دهد. صرفنظر از رنگ ، تمام زیتون ها حاوی ویتامین های ارزشمندی هستند...
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/23)  مهمترین کمبودهای تغذیه ای مرتبط با اضطراب اجتماعی از این قرارند: ویتامین ث: ویتامین ث که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است، در بسیاری از میوه ها و سبزیجات از جمله پرتقال، فلفل قرمز، کلم پیچ، کلم بروکسل، کلم بروکلی، توت فرنگی و گریپ فروت یافت می شود. جالب است بدانید که مصرف یک عدد پرتقال بزرگ، ۶۰ درصد میزان نیاز روزانه شما به ویتامین ث را فراهم می کند. این در حالی است که بنابر مطالعات انجام شده، سطوح ناکافی از ویتامین ث در بدن، با افزایش اضطراب اجتماعی بخصوص در..
0 نظرات
ادامه مطلب
غلاتی که باعث لاغری می شوند - یکشنبه 22 مرداد 1396 - 11:32:57
(96/05/22)  کربوهیدارت‌هایی وجود دارد که می‌تواند به کاهش وزن شما کمک کند. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. برنج قهوه‌ای، دانه متوسط: برنج قهوه ای ساده معمولا هیچ نمکی ندارد و دارای مواد معدنی و فیبر بسیاری است. تقریبا بیشتر متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند برنج قهوه‌ای را به صورت روزانه مصرف کنید. ارزش تغذیه‌ای: یک پیمانه برنج قهوه‌ای پخته شده حاوی ۲۱۸ کالری، ۴ گرم فیبر، ۵ گرم پروتئین، ۲ گرم چربی، ۴۶ گرم کربوهیدرات ،۱۰۷ درصد منیزیم و ۱۵ درصد ویتامین B6 است. با استفاده از یک..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/19) منيزيم يکي از مواد مغذي بسيار مهم اما گمنام است. منيزيم در کنار کلسيم ماده مغذي ضروري براي تمام فعاليت هاي سلولي است اما بدنمان نمي تواند آن را خودش بسازد. اين ماده معدني را بايد خودمان در طول روز از غذاها، نوشيدني ها و يا مکمل ها به دست بياوريم. مقدار منيزيم مورد نياز در يک روز براي خانم ها 310 تا 320 ميلي گرم و براي آقايان 400 تا 420 ميلي گرم است. منيزيم حتي با اينکه به اندازه کافي مصرف نمي شود باز هم ناديده گرفته شده است. استرس مي تواند سطح منيزيم را پايين بياورد و در نتيجه ف..
0 نظرات
ادامه مطلب
۷ ویتامین و ماده معدنی، برای کاهش اضطراب - چهارشنبه 18 مرداد 1396 - 10:02:30
(96/05/18) مهمترین کمبودهای تغذیه ای مرتبط با اضطراب اجتماعی از این قرارند: ویتامین ث: ویتامین ث که به عنوان اسید اسکوربیک نیز شناخته شده است، در بسیاری از میوه ها و سبزیجات از جمله پرتقال، فلفل قرمز، کلم پیچ، کلم بروکسل، کلم بروکلی، توت فرنگی و گریپ فروت یافت می شود. جالب است بدانید که مصرف یک عدد پرتقال بزرگ، ۶۰ درصد میزان نیاز روزانه شما به ویتامین ث را فراهم می کند. این در حالی است که بنابر مطالعات انجام شده، سطوح ناکافی از ویتامین ث در بدن، با افزایش اضطراب اجتماعی بخصوص در دانش ..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/17) گلیسیرین یک ترکیب ارگانیک و مفید برای پوست است که می تواند جایگزین لوزام آرایشی شیمیایی باشد. حالا که می‌دانید گلیسرین برای بدن‌تان مفید است، ادامه‌ی مطلب را بخوانید تا یاد بگیرید به چه شیوه‌هایی می‌توانید از گلیسرین استفاده کنید.      به گزارش تیک به نقل از نامه نیوز، گلیسرین یک ترکیب ارگانیک است که از کربن، اکسیژن و هیدروژن تشکیل شده است. این مایع غلیظ ِ بی‌رنگ و بی‌بو در صنایع آرایشی و زیبایی کاربرد گسترده‌ای در تولید صابون‌ها، ژل‌های ضد چروک و مرطوب کننده‌ه..
0 نظرات
ادامه مطلب
5 غذاي گياهي که افزايش دهنده شير مادر هستند
(96/058/16) هفته اول ماه اگوست برابر با ۱۰ تا ۱۶ مرداد، به عنوان هفته جهانی تغذیه با شیر مادر نامگذاری شده و این در حالی است که دوران پس از زایمان تغذیه کامل و مغذی، تاثیر مستقیمی بر نحوه تولید شیر مادران دارد. شیر مادر مخلوطی از انواع مواد مغذی است که نه تنها نیاز بدن نوزاد به انرژی را فراهم می ‌آورد، بلکه حاوی فاکتورهایی است که سبب ارتقاء سطح ایمنی بدن نوزاد شده و از بروز عفونت جلوگیری می ‌کند. مادر باردار در طول دوران بارداری با ذخیره انرژی و مواد مغذی، بدن خود را برای دوران شیردهی آماده ..
0 نظرات
ادامه مطلب
آلیاژنانوآلومینیوم جدید
آلیاژنانوآلومینیوم جدید - یکشنبه 15 مرداد 1396 - 10:03:45
(96/05/15) هیدروژن به عنوان یکی از منابع انرژی پاک چند سالی است که مورد توجه دوستداران محیط زیست و همین طور کمپانی های بزرگ قرار گرفته، و حتی خودروسازان نیز محصولاتی با سوخت هیدروژن را به بازار معرفی کرده اند. اما مهم ترین عوامل مؤثر در عدم فراگیری فناوری های مبتنی بر سوخت هیدروژن، فرآیندهای تولید پیچیده و هزینه بر، و همچنین محدودیت ها و خطرات موجود در حمل و نقل هیدروژن هستند. حال تیمی از پژوهشگران ارتش ایالات متحده به صورت تصادفی روش جدیدی را برای تولید هیدروژن ابداع کرده که در صو..
0 نظرات
ادامه مطلب
تعریف دوغ ساده - چهارشنبه 11 مرداد 1396 - 16:16:06
(96/05/11) نوشیدنی حاصل از تخمیر لاکتیکی شیر است که ماده خشک آن از طریق رقیق کردن ماست دوغ سازی (پس از تخمیر) یا شیر دوغ سازی (پیش از تخمیر) استاندارد شده باشد. به عبارت دیگر می توان از مخلوط کردن و همزنی مستقیم ماست با آب، دوغ تولید کرد و روش دیگر می تواند شامل عمل تخمیر روی شیر با ترکیبات استاندارد شده باشد. برای مثال می توان مقداری کافی شیر خشک را جهت رسیدن به ماده جامد کل مورد نظر در آب حل کرد و تخمیر را ادامه اد.    اجزای تشکیل دهنده اصلی دوغ: ماست، آب آشامیدنی، نمک سدیم خور..
0 نظرات
ادامه مطلب
(96/05/10) دردهای مفصلی می توانند نشانه ای از کمبود ویتامین ها باشند. ویتامین ها با جنبه های متعدد سلامت مفاصل ارتباط دارند و کمبود برخی از آنها باعث ایجاد و تشدید دردهای عضلانی و استخوانی می شود. مؤثرترین ویتامین ها برای کاهش و از بین بردن دردهای مفصلی از این قرار هستند: ویتامین D:ویتامین D برای جذب کلسیم و حفظ تعادل مواد معدنی در بدن ضروری است. ویتامین D ناکافی باعث اختلال در جذب کلسیم و تضعیف استخوان هابه همراه درد مفاصل می شود. کمبود ویتامین D همچن..
0 نظرات
ادامه مطلب
پشتیبان: اپن کارت فارسی
بازار نانو © 2018