منو
Your Cart

خرید اسید آمینه ها در مکملهای غذایی

"اسید آمینه ها"

از مهم ترین ترکیبات بدن انسان، اسید آمینه ها هستند. به دلیل اینکه اسید آمینه ها واحدهای سازنده پروتین ها در بدن هستند، عملکرد های حیاتی بدن را کنترل میکنند.

به هر مولکولی که از گروه های کاربردی آمینه و کربوکسیلیک اسید تشکیل شود، آمینو اسید گفته میشود. عملکردی که هر پروتئین در بدن دارد حاصل از شکل 3 بعدی منحصر به فرد هر پروتئینی است که از توالی خطی اسیدهای آمینه به وجود می آید.

 

چند نوع اسید آمینه در تشکیل پروتئین ها شرکت میکنند؟

در تشکیل پروتئین ها 20 نوع اسید آمینه شرکت میکنند. اسید امینه ها برحسب گروه R  متصل به آنها و خواص شیمیایی که به سبب این R ها در انها ایجاد میشود به 3 گروه تقسیم میشوند که این 3 گروه عبارتند از:

قطبی

هیدروفوبیک

باردار (مثبت و منفی)

بدن انسان برای عملکرد طبیعی خود به چه آمینو اسیدهایی احتیاج دارد؟

بدن انسان برای عملکرد طبیعی خود به 20 اسید آمینه از 100 نوع اسید آمینه ای که در طبیعت وجود دارد، نیازمند است. این 20 اسید آمینه "اسید آمینه های استاندارد" نام دارند. از میان اسید آمینه های استاندارد، تقریبا نیمی از آنها تحت عنوان آمینو اسید های ضروری در نظر گرفته میشوند و چون بدن قادر به سنتز آنها نیست حتما باید از مواد غذایی تامین گردند.

اسید آمینه ها به چند دسته تقسیم میشوند؟

 و تفاوت آنها در چیست؟

آمینو اسید ها در 2 دسته اسید آمینه های ضروری و اسید آمینه های غیر ضروری طبقه بندی میشوند.

باید دقت داشت که اصطلاح "غیر ضروری" بدان معنا نیست که بدن به آنها نیازی ندارد، بلکه فقط بدین جهت از این لفظ استفاده میشود که مشخص باشد که اسید آمینه مورد نظر توسط خود بدن تولید میشود یا خیر.

پس با توجه به اینکه آیا بدن به مقدار کافی از یک آمینو اسید برای نیازهای خود سنتز میکند یا اینکه باید از رژیم غذایی آن را تامین کند، آن اسید آمینه جزو اسید آمینه های ضروری یا غیر ضروری قرار میگیرد.

اسید آمینه های ضروری کدام ها هستند؟

اسید آمینه های ضروری عبارتند از:

ایزولوسین، متیونین، ترئونین، هیستیدین، لیزین، لوسین، والین، فنیل آلانین و تریپتوفان

اسید آمینه های غیر ضروری کدام ها هستند؟

اسیدهای آمینه غیر ضروری عبارتند از:

آسپارژین، سیستئین، آلانین، ال آرژنین، ال کارنیتین، اسید اسپارتیک، اسید گلوتامیک، گلوتامین، گلیسین، پرولین و سرین

فروش اسید آمینه

شما مشتریان گرامی جهت خرید اسید آمینه  میتوانید با کارشناسان ما در بخش "فروش" تماس حاصل فرمائید.

جهت اطلاع از قیمت اسید آمینه ها تماس بگیرید.

مدل: Base
ال آرژنین یک اسید آمینه است که به بدن درساخت پروتئین کمک می کند.  این ماده می تواند در آزمایشگاه ساخته شود و به عنوان دارو مورد استفاده قرار گیرد و به طور طبیعی در گوشت قرمز ، طیور ، ماهی، لوبیا، محصولات لبنی و... یافت می شود.خصوصیات کلی ال آرژنین فرمول شیمیایی: C6H14N4O2..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
ال لیزیناسید آمینه ها عناصر سازنده پروتئین ها هستند و لیزین یکی از اسید امینه هاست. بدن انسان نمی تواند لیزین بسازد . بنابراین باید در رژیم غذایی خورده شود.خصوصیات کلی ال لیزینفرمول شیمیایی: C 6 H 14 N 2 O 2کاربرد ال لیزینبه دلیل اینکه بدن انسان نمیتواند لیزین بسازد، در نتیجه بای..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: L Tartrate
ال کارنیتین این ماده نوعی اسید آمینه است که سبب ساخت پروتئین در بدن میشود. پروتئین های تشکیل شده از اسید آمینه ی ال کارنتین، در کلیه و کبد ساخته میشوند. لازم به ذکر است که بدن برای سنتز ال کارنتین، به اسید آمینه‌هایی نظیرِ متیونین و لیزین و نیز ویتامین‌های ب 6، ب 3 (نیاسین) و ویتامین ث احتیاج دا..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: پودری مش 200
کراتین کریستال و پودر کراتینیک ترکیب نیتروژنه میباشد که ذخیره ‌کننده فسفات در سلول‌های ماهیچه است . پس از دهیدراته شدن کراتین، بدون کاتالیزور، کراتین به کراتینین خواهد شد که بعداً از طریق کلیه‌ها پالایش می‌شود.از لحاظ شیمیایی، کراتین با آمینو اسید شباهت بسیار زیادی دارد و بدن انسان قادر است ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
گلایسین گلیسین یا گلایسین یک اسید آمینه قطبی و آب دوست است که دارای یک اتم هیدروژن واحد به عنوان زنجیر جانبی آن است.این اسید آمینه بسیار سبک‌ و تنها اسید آمینه‌ی غیر کایرال است. کدهای ژنتیکی این اسید آمینه عبارتند از: GGU، GGC، GGA و GGG. گلیسین یکی از ۲۰ اسید آمینه هست که پروتئین را می‌سازد. گل..
103,000تومان
قیمت بدون مالیات:103,000تومان
نمايش 1 تا 5 از 5 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات