پروپیونات سدیم یک نمک سدیم ارگانیک است که حاوی یون های سدیم و پروپیونات است و دارای فرمول شیمیایی CH3CH2COONa  هست.پروپیونات سدیم یک اسید آلی است که در اثر تخریب شیمیائی تولید می شود. این یک ترکیب است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود زمانی که برخی اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه متابولیزه می شوند.

طبق مقاله ای که در سال ۱۹۹۶ در مجله بین المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه منتشر شد، پروپیونات سدیم متشکل از یک سری واکنش های آنزیمی است که وابسته به حضور ویتامین B-12 هستند.پروپیونات سدیم، نمک سدیم اسید پروپیونیک است که به صورت کریستال های بی رنگ، شفاف و پودر کریستال دانه ای وجود دارد. این ماده کمی هم هیدروسکوپی هست.

⚫️کاربردها و ویژگی های پروپیونات سدیم:

پروپیونات سدیم یک مکمل غذایی معمولی است که در طبیعت هم تولید میشود. از آنجایی که برای قالب و برخی از گونه های باکتری سمی است، این افزودنی به ویژه در محصولات پخته شده آردی و یا سایر محصولاتی است که حساس به خراب شدن هستند، بکار می رود.

پروپیونات سدیم معمولا به عنوان نگهدارنده در صنایع غذایی استفاده می شود. این باعث جلوگیری از رشد کپک و باکتری ها می شود، در نتیجه، عمر مفید بسته های پخته شده را افزایش می دهد. طبق قانون مقررات فدرال، پروپیونات سدیم به طور کلی به عنوان یک افزودنی غذایی شناخته شده است. همچنین برای جلوگیری از رشد کپک ها در محصولات پنیر بسته بندی شده استفاده می شود. 

این ماده  در محصولات پخته شده استفاده می شود؛ نوشابه های غیر الکلی؛ پنیرها؛ ژلاتین، پودینگ ؛  ژله؛ محصولات گوشتی؛ و آب نبات نرم و…

این ماده در محصولات نانوایی به عنوان مهار کننده کپک ها که عمدتا پایه قارچی دارند، استفاده می شود.

جالب است بدانید پروپیونات سدیم مانند بنزوات سدیم از رشد میکروب‌ها برای تولید انرژی مورد نیاز خود جلوگیری می‌کنند. با این حال، بر خلاف بنزوات، پروپیونات نیازی به محیط اسیدی ندارد.

از کاربردهای دیگر آن میتوان به اضافه کردن آن به خوراک دام و طیور اشاره کرد. این ماده موجب میشود از رشد بی رویه باکتری های ناخواسته در معده دام جلوگیری شود.