یک افسر بازنشسته ارتش بریتانیا با استفاده از ترموپلاستیک نشاسته موفق به تولید پهپاد خوراکی شد.

 

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از دیلی میل، پهپاد با بدنه خوراکی و با بال‌های مملو از غذا در شرایط جنگ یا امدادرسانی کاربرد دارد. این پهپاد را می‌توان با استفاده از منجنیق یا از طریق هواپیما به منطقه هدف پرتاب کرد.

 

نیگل گیفورد، مهندس و افسر بازنشسته ارتش بریتانیا در مورد ایده ساخت پهپاد از جنس مواد خوراکی اظهار کرد: تجربه ثابت‌کرده که اگرچه انتقال مواد غذایی از طریق هواپیما به منطقه تحت نفوذ نیروهای دشمن، ساده‌ترین انتخاب است، اما در اکثر موارد بیشتر تجهیزات و مواد‌غذایی در اثر دقت پایین این روش نابود می‌شوند.

 

وی در ادامه افزود: با در نظر گرفتن هزینه‌بالا، دقت پایین و اتلاف زیاد ارسال مواد‌غذایی با روش بسته‌های هوایی مجهز به چتر، بهترین ایده استفاده از پهپاد‌ با بدنه‌ای از جنس مواد خوراکی و قابلیت حمل 45 کیلو غذا به صورت وکیوم و با مانگداری بالا است.

 

نمونه آزمایشی پهپاد خوراکی یا Pouncer با دو روش رهاسازی از هواپیما و پرتاب با منجنیق می‌تواند تا 40 کیلومتر پرواز کند.

 

مبتکر سازنده پهپاد خوراکی که قبلا نیز در پروژه‌هایی مثل سامانه ماهواره‌ خورشیدی اختصاصی با موفقیت عمل کرده، اکنون با رونمایی از طرح انتقال بار با پهپاد حامل مواد غذایی و دارو به نقاط تحت تاثیر جنگ یا حوادث طبیعی، به دنبال جذب سرمایه‌گذار است.

 

این مبتکر انگلیسی همچنین معتقد است که می‌توان در بال‌های پهپاد آب و سوخت را تا منطقه هدف حمل کرد.