خلاصه: در این مقاله ابتدا به تعریف آنتی فوم غذایی پرداخته می‌شود سپس موارد مصرف و کاربرد های آن توضیح داده می شود.

مواد آنتی فوم غذایی در هر کدام از مراحل تولید می توانند به محصول اضافه شود و از از ایجاد حباب و کف به طور غیر مطلوب جلوگیری کند این مواد هم می توانند از ایجاد کف جلوگیری نمایند و همچنین بعد از ایجاد کف، فوم ایجاد شده را از بین ببرند. این مواد معمولاً بدون خطر شناخته شدند.  یکی از مواردی که مواد آنتی فوم غذایی برای بهره وری بیشتر ایجاد میکنند جلوگیری از سرریز شدن مواد از مخازن میباشد.

انواع آنتی فوم خوراکی

 آنتی فوم های سیلیکونی خوراکی میتوانند به صورت ترکیبات امولسیونی و همچنین پودری در دسترس باشند. همچنین در سیستم های آبی و غیر آبی استفاده شوند. بدیهی است که مصرف این مواد از لحاظ غذایی با مجوزهای مربوطه میباشند و هریک از کارخانجات تولید مواد غذایی باید این مجوزهای غذایی را در استفاده از آنتی فوم غذایی لحاظ کنند. 

خواص ضد کف خوراکی

 فواید استفاده از آنتی فوم غذایی در محصولات به شرح زیر است:

  •  کاهش هزینه های تولید
  •  افزایش بهره وری
  •  ضایعات را کاهش میدهد
  •  ماندگاری طولانی
  •  پایداری آنتی فوم ها در محدوده دمای گسترده (این ماده در هر دمایی به طور موثرکف را کاهش می دهد.)
  •  قابل رقیق شدن آنتی فوم ها در آب

آنتی فوم ها در پروسه تولید محصولات غذایی: 

ضد کف های غذایی مواد شیمیایی هستند که برای پیشگیری از تولید و ساخت کف بکار می روند و همچنین کف های ایجاد شده را می شکنند . برای پیشگیری از تولید کف و تمایل به کف کردن به پروسه تولید مواد ضد کف تزریق می شود و گاهی برای واکنش به کف ایجاد شده اقدام به تزریق می گردد و سرانجام مواد ضد کف سرتاسر محلول پخش شده و در برج های احیاء و تماس همراه محلول ها مرتبا اضافه می شود.

کاربرد آنتی فوم غذایی:

به عنوان آنتی فوم در صنایع غذایی کاربرد دارد که مستقیما به فرآورده های غذایی اضافه می شود.

موارد مصرف:

آنتی فوم خوراکی قابل استفاده در محصولاتی چون نیشکر - شربت قند و انواع مربا

قابل استفاده در تولید انواع کیک و در تولید لبنیات میباشد.

خرید آنتی فوم خوراکی:

انتخاب آنتی فوم غذایی و خرید آن یکی از مواردی است که بهتر از قبل از آن مشاوره های قبلی را انجام داده باشید. زیرا آنتی فوم مورد نیاز برای هر پروسه تولید محصول غذایی ممکن است با آنتی فوم محصول دیگر متفاوت باشد. کارشناسان ما همواره در کنار شما هستند تا ماده افزودنی مورد نیاز خود را به بهترین نحو انتخاب کنید شرکت آرتین تجارت اکسیر وارد کننده آنتی فوم های تخصصی و عمومی در در رابطه با تولیدات محصولات غذایی می باشد. هر یک از آنتی فوم های معرفی شده با آنالیز های مربوطه و مجوزهای مصرف غذایی به مشتریان تحویل می شود.

برای اطلاع از قیمت خرید این ماده با مشاوران ما در فروشگاه اینترنتی بازار نانو تماس بگیرید.