به گزارش شفا آنلاین مسعود رجب زاده مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران  با اشاره به تولید ماسک‌های نانو توسط شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران اظهار کرد: در حال حاضر خط تولید آزمایشی ماسک های نانو راه‌اندازی شده که مقرر شد به طور رسمی در ایام دهه فجر افتتاح شود و در صورت اخذ مجوز از وزارت بهداشت تا قبل از ورود به سال جدید، وارد بازار خواهد شد .
 
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های این ماسک عنوان کرد: این ماسک‌ها، مشابه ماسک‌های سه لایه موجود در بازار بوده، با این تفاوت که لایه‌ میانی این ماسک نانو دارای پوشش از نانو پولیمر بوده که ذرات گرد و غبار و ذرات زیر سه دهم میکرون را از خود عبور نداده و در نهایت با عبور هوا مانند یک فیلتر و صافی عمل می‌کند.
 
مدیر عامل شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران تاکید کرد: فناوری این ماسک نانو مورد تایید مرکز فن‌آوری نانو ریاست جمهوری قرار گرفته و این پروژه توسط شرکت دانش بنیان انجام شده که شرکت تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران، این پروژه را در فاز عمل ، صنعتی کرده است.
 
رجب زاده در پایان در خصوص قیمت این ماسک نانو گفت: رقم در نظر گرفته شده برای این ماسک نانو به مراتب پایین تر از ماسک‌های نانو موجود در بازار بوده چرا که هلال احمرروی فاز تجاری کار نمی‌کند و هدف خدمت رسانی هر چه بهتر را دنبل می‌کند تا قشرهایی از قبیل پرستاران، پزشکان، پرسنل، نیروی انتظامی، کارگردان معادن و . . .  بتوانند از این ماسک نانو که تنها ماسک مورد تایید مرکز فن‌آوری نانو ریاست جمهوری است استفاده کنند.