فروش مواد اولیه صنایع غذایی به صورت گسترده

همزمان با افزایش و تراکم جمعیت در زندگی شهرنشینی شاهد پیشرفت در حوزه صنعت غذا و فروش مواد اولیه صنایع غذایی نیز در دنیا بوده ایم. به طوری که بعد از شناسایی و گذراندن مراحل تست هرگونه مواد اولیه صنایع غذایی ،به سرعت در چرخه تولید انبوه قرار گرفته و جهت فروش در سطح وسیعی از بازار های جهانی پخش و عرضه گردیده است.

خرید مواد اولیه غذایی با کیفیت

دغدغه اصلی کارخانجات و تولید کننده های صنایع غذایی، تامین مواد اولیه جهت حفظ کیفیت و ماندگاری محصولات غذایی تولید شده در مقادیر بالایی می باشد. از این رو خرید مواد اولیه غذایی با کیفیت از اولویت های هر مرکز تهیه و تولید صنعت غذا می باشد. در مجموعه ما سعی شده است بهترین مواد اولیه را از نظر کیفیت و همچنین بسته بندی اصولی و استاندارد تهیه و با قیمت مناسب نسبت به سایر بازارهای مشابه در این حوزه خدمت مشتریان گرامی عرضه نماید.

بررسی انواع مواد اولیه غذایی از ابعاد گوناگون

همان طور که می دانیم غذا مهمترین بخش زندگی افراد است و پرداختن به آن، جهت بالا بردن کیفیت و کمیت از بدیهیات جوامع پیشرفته و پر جمعیت می باشد. جهت تامین و فروش مواد اولیه صنایع غذایی به بررسی چند مورد از مواد اولیه در صنعت غذا که به صورت متنوع و انبوه تولید و عرضه می شوند می  پردازیم:

Benzoic-Acid

اسید اسکوربیک از نگهدارنده های غذایی بسیار پر کاربرد

نگهدارنده ها:

اکثر محصولات غذایی به طور طبیعی در مدت زمان بسیار کمی مورد فساد و تجزیه پذیری قرار می گیرند، که این امر با تولید و توزیع گسترده صنایع غذایی در جهت تامین نیازهای غذایی افراد منافات دارد، از این رو ابداع و تولید نگهدارنده ها، متناسب با استاندارد های بهداشتی در تغذیه، به حل این مسئله کمک نموده است. برخی از نگهدارنده های بسیار پر کاربرد در مواد اولیه صنایع غذایی عبارت اند از: اسید بنزوئیک دارویی، بنزوات سدیم، بوتیل هیدروکسی تولوئنBHT،ترشیو بوتیل هیدروکینونTBHQ،سدیم پروپیونات، سوربات پتاسیم، متابی سولفیت پتاسیم، ناتامایسین، نایسین و پروپیونات کلسیم

آنتی کیک ها:

موادی هستند که از تراکم مواد غذایی خشک جلوگیری می کنند، بدین صورت که رطوبت ایجاد شده در آن را جذب می نماید و موادی که به صورت پودر در صنایع غذایی استفاده می شوند شکل کلوخه به خود نمی گیرند. اکثر فرآورده های غذایی در بسته بندی های متنوع به صورت پودر عرضه می گردند چنان چه از مواد اولیه آنتی کیک ها در آن استفاده نشود، بعد از مدتی در اثر انباشت روی هم و ایجاد رطوبت، شکل بلور به خود می گیرند و استفاده از آن جهت مصرف مشکل می شود، مانند انواع پودر کیک ها،سوپ های آماده، نسکافه و کاپوچینو و ....که آنتی کیک ها از ترکیبات موجود در آن ها می باشد.

از آنتی کیک ها می توان به آنتی کیک غذایی و فروسیانید پتاسیم اشاره نمود.

امولسیفایرها:

امولسیفایرها نقش رابط پایدار بین فاز های متفاوت از جمله آب و روغن را ایفا می کنند، در بسیاری از مواد غذایی ترکیباتی همچون آب و روغن استفاده گردیده است، در صورتی که از امولسیفایر ها در آن ها استفاده نشود موجب جدا شدن فاز آب و فاز روغن از یکدیگر می شود. به همین جهت امولسیفایر بین این دو فاز به عنوان رابط شیمیایی عمل نموده و کمک به جدا نشدن آن ها می کند. امولسیفایر ها در ترکیبات مواد اولیه صنایع غذایی مانند: بستنی ها، انواع سس ها،شکلات ها، کره مارگارین و.... استفاده می شوند.

امولسیفایر های مورد استفاده در صنایع غذایی عبارت اند از:

اسید سدیم پیروفسفات، ال تارتاریک اسید، ایزوله سویا،جی ام اس، زانتان گام، سدیم اسید پیروفسفات، سوربیتان تری استئارات، سوربیتول، سی ام سی، مالتو دکسترین، مونو دی گیلیسرید90%، پروپیلن گلیکول، کاراگینان، کلرید کلسیم غذایی، گلیسیرین و گوارگام