در صنایع بسیاری به عنوان، افزودنی های مواد غذایی، افزودنی های صنعتی، مواد آرایشی و بهداشتی، مواد تشکیل دهنده آفت کش ها، مواد پلاستیکی / لاستیک و پزشکی / دامپزشکی / مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مکمل غذایی

در درجه اول به عنوان یک افزودنی غذایی آنتی اکسیدان استفاده می شود. در ایالات متحده، بر طبق مطالعات موسسه ملی سرطان از سال ۱۹۷۹  برای استفاده در ایالات متحده تایید شده است. این محصول در اتحادیه اروپا تحت E321 مجاز است. 

 به عنوان یک ماده نگهدارنده در برخی از غذاها استفاده می شود. با استفاده از این محصول، سبزیجات را حفظ می کند یا مانع خراب شدن آن می شود؛ ممکن است برای کاهش میزان تغییر که بافت، رنگ یا طعم غذا استفاده شود.

 

آنتی اکسیدان

هم چنین به عنوان یک آنتی اکسیدان در محصولات مانند لوازم آرایشی، دارویی، لاستیک، روغن ترانسفورماتور الکتریکی (در ۰٫۳۵٪)، و مایعات شستشو استفاده می شود. در صنعت نفت، جایی که BHT به عنوان افزودنی سوخت AO-29 شناخته می شود، از آن در مایعات هیدرولیک، روغن توربین و روغن دنده و سوخت جت استفاده می شود. BHT همچنین برای جلوگیری از تشکیل پراکسید در دی اتیل اتر و سایر مواد شیمیایی آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد.