به گزارش ایرنا ازستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این محصول گام تازه ای در مسیر وارد شدن به عصر محصولات فوق اچ دی است،محدودیت های موجود در نمایشگرهای نسل قبل در این محصول وجود نداشته و تصویر از کیفیت، رنگ، روشنایی و کنتراست بالایی برخوردار است.

این تلویزیون جدید از ویژگی های جدید و منحصر به فردی برخوردار است، سطح آن دارای انحناء بوده که این موجب بهبود دید بینندگان می شود، این تلویزیون هوشمند بوده و به کاربر اجازه می دهد تا فرمان های مورد نظر خود را به سادگی به تلویزیون منتقل کند.

کیم، ازمدیران این شرکت فناور گفت: تلاش های ما ادامه دارد تا صنعت سرگرمی خانگی بتواند امکانات جدیدی را تجربه کند، در این تلویزیون های جدید، از فناوری نانوبلور استفاده شده است که موجب بهبود کنتراست، روشنایی، رنگ و کیفیت تصاویر می شود، این نانوبلورهای زیست سازگار، بسته به ابعاد خود رنگ های مختلفی ایجاد می کنند.

وی یادآور شد : این تلویزیون ها رنگ هایی با خلوص بالا تولید می کنند به طوری که دقت رنگ در آن ها 64 برابر بیشتر از تلویزیون های معمولی است.

کیم افزود: این نمایشگرها می توانند به صورت دائمی روشنایی تصویر را تحلیل کرده و مقدار انرژی مصرفی مازاد را به حداقل برسانند، با این حال، مقدار روشنایی این تلویزیون 2.5 برابر بیشتر از تلویزیون های معمولی بوده و دقت رنگ ها در آن دو برابر بیشتر است.

این محصول جدید از طراحی بدنه مناسبی برخوردار بوده و همانند یک قاب عکس روی دیوار است،تمامی محصولات سال 2015 این شرکت فناوراز پلتفرم تیزن (Tizen) بهره مند هستند که تمام استانداردهای اینترنتی را حمایت می کند، این محصول جدید سامسونگ در ابعاد 48 تا 88 اینچ طراحی و تولید می شود.