منو
Your Cart

تازه های نانو تکنولوژی RSS Feed

08 Feb تولید ابرخازن‌ها با فناوری نانو
0 574
محققان دانشگاه ارومیه از نانولوله‌های کربنی جهت تولید و افزایش ظرفیت ابرخازن‌ها استفاده کردند. نتایج این طرح آزمایشگاهی را می‌توان در بهینه‌سازی تجهیزات الکترونیکی و ابررایانه‌ها به کار برد.به گزارش پیک نکا، در ۲۵ سال آینده، تقاضای انرژی با افزایش ..
08 Feb نانوکامپوزیتی برای ساخت باتری های با دوام خودرو
0 486
محققان با استفاده از نانوکامپوزیت پلیمری موفق به ساخت باتری‌ای شدند که بعد از 30 هزار بار شارژ و دشارژ شدن هنوز دچار زوال ساختاری نمی‌شود. این ماده می‌تواند صنعت تولید باتری‌های مورد استفاده در خودروهای برقی و هیبریدی را متحول کند.به گزارش گروه علم..
04 Feb ساخت ژنراتور کاغذی با استفاده از نانولوله‌های کربنی
0 507
پژوهشگران موفق به ساخت ژنراتور کاغذی شدند که در آن از نانولوله‌های کربنی استفاده شده است. این نانوژنراتور می‌تواند برای ساخت حسگرهای مختلف به کار گرفته شود. کاغذها روز به روز در حال تغییرند به طوری که برخی محققان به دنبال ساخت کاغذهای هوشمند هستن..
04 Feb نانونیپ، محصول ایرانی ضدعفونی کننده‌ی سطوح
1 544
نانونیپ، نام تجاری محصول صنعتی تولید شده بر پایه‌ی‌ فناوری نانو در شرکت دانش بنیان نانو پارت خزر است. این محصول که به عنوان ضد عفونی کننده‌ی سطوح به کار می‌رود، در مکان‌های مختلف از جمله بیمارستان‌ها،کارخانجات تولید مواد غذایی، مزارع پرورش دام و طیور..
04 Feb نانوالیاف زیست‌تخریب‌پذیر برای کشت سلول‌های بنیادی
0 382
گروهی از محققان روش جدیدی برای کشت سلول‌های بنیادی ابداع کرده‌اند که در آن بر خلاف روش‌های قبلی، سلول‌های بنیادی با پیوند به قلب، از بین نمی‌روند و همگام با قلب می‌تپند.  درمان مبتنی بر سلول‌های بنیادی، به‌طور بالقوه توانایی دگرگون‌سازی درمان اکث..
04 Feb نانوذرات سیلیکا برای رهاسازی siRNA به درون تومور
0 381
پژوهشگران موفق شدند با استفاده از نانوذرات سیلیکا، siRNA را به درون سلول سرطانی وارد کرده و مانع از رشد تومور در بدن شوند. نتایج آزمون‌های انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی رضایت‌بخش بوده است. زمانی که دانشمندان روی درمان سرطان کار می‌کنند، به دنب..
03 Feb از بین بردن سلول‌های شبه‌بنیادی‌ سرطان
0 404
محققان با قراردادن داروی شیمی‌درمانی در یک نانوذره و پوشش‌دهی آن با کیتوسان موفق به ارائه سیستم دارویی شدند که می‌تواند سلول‌های شبه بنیادی سرطان را از بین ببرد. نتایج آزمون‌های انجام شده روی حیوانات موفقیت‌آمیز بوده است. نتایج یافته‌های اخیر محق..
03 Feb فناوری نانو موجب ضد عفونی خوراک مرغ میشود
0 402
پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس می گویند: افزودن نانوسیلور به خوراک مرغ های تخمگذار بهترین کارایی را در کاهش بارمیکروبی دستگاه گوارش و بهبود تولید دارد.   به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، "فتح الله نقی زاده " مجری این طرح گفت: این مطالعه با هدف ..
03 Feb نانوکپسوله کردن عصاره استخراج شده از شاهدانه
1 422
شرکت نانواسفیرهلث ساینس پتنت مربوط به نانوذرات کروی خود را در دفتر USPTO به ثبت رسانده است. این فناوری برای رهایش عصاره استخراج شده از شاهدانه مناسب است. با استفاده از این سیستم رهاسازی می‌توان مقدار جذب را از طریق جریان خون بهبود دارد که با این کار ..
03 Feb ساخت نانوقفس مبتنی بر دی‌ان‌ای
1 469
پژوهشگران با استفاده از رشته‌های دی‌ان ای موفق به ساخت نانوقفسی شدند که با تغییر دما، ساختار آن تغییر می‌کند. این نانوقفس می‌تواند ترکیبات دارویی را در خود گرفته و با تغییر دما آن را رهاسازی کند.پژوهشگران ایتالیایی و آمریکایی موفق به برداشتن گام دی..
03 Feb افزایش امنیت اسکناس‌ها با فناوری لایه‌نازک
0 457
شرکت نانوتک‌سکیوریتی (Nanotech Security) موفق به فروش فناوری لایه‌نازک خود به یک سازمان تولیدکننده اسکناس شده است. این فناوری یک لایه نازک انتقال دهنده نور است که قابلیت استفاده در محصولات مختلف را دارد.شرکت نانوتک‌سکیوریتی (Nanotech Security) اعلا..
03 Feb اندازه‌گیری جریان نوری خارج شده از نانولوله‌ها
1 423
نانولوله‌های کربنی خواص غیرمعمول بسیاری دارند که آنها را برای استفاده در الکترونیک نوری به کاندیدای نویدبخشی تبدیل کرده‌اند. با اینحال، تاکنون تجزیه و تحلیل یا تحت تأثیر قرار دادن خواص الکترونیکی و نوری‌شان بسیار مشکل بوده است. اکنون آلکساندر هولیتنر..
نمايش 1 تا 12 از 233 (20 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات