منو
Your Cart

تازه های نانو تکنولوژی RSS Feed

08 Feb تولید ابرخازن‌ها با فناوری نانو
0 127
(95/11/17)محققان دانشگاه ارومیه از نانولوله‌های کربنی جهت تولید و افزایش ظرفیت ابرخازن‌ها استفاده کردند. نتایج این طرح آزمایشگاهی را می‌توان در بهینه‌سازی تجهیزات الکترونیکی و ابررایانه‌ها به کار برد.به گزارش پیک نکا، در ۲۵ سال آینده، تقاضای انرژ..
08 Feb نانوکامپوزیتی برای ساخت باتری های با دوام خودرو
0 95
(95/07/07) محققان با استفاده از نانوکامپوزیت پلیمری موفق به ساخت باتری‌ای شدند که بعد از 30 هزار بار شارژ و دشارژ شدن هنوز دچار زوال ساختاری نمی‌شود. این ماده می‌تواند صنعت تولید باتری‌های مورد استفاده در خودروهای برقی و هیبریدی را متحول کند.به گ..
04 Feb ساخت ژنراتور کاغذ با استفاده از نانولوله‌های کربنی
0 108
(94/7/22)پژوهشگران موفق به ساخت ژنراتور کاغذی شدند که در آن از نانولوله‌های کربنی استفاده شده است. این نانوژنراتور می‌تواند برای ساخت حسگرهای مختلف به کار گرفته شود. کاغذها روز به روز در حال تغییرند به طوری که برخی محققان به دنبال ساخت کاغذهای ..
04 Feb نانونیپ، محصول ایرانی ضدعفونی کننده‌ی سطوح
0 87
(94/7/7)نانونیپ، نام تجاری محصول صنعتی تولید شده بر پایه‌ی‌ فناوری نانو در شرکت دانش بنیان نانو پارت خزر است. این محصول که به عنوان ضد عفونی کننده‌ی سطوح به کار می‌رود، در مکان‌های مختلف از جمله بیمارستان‌ها،کارخانجات تولید مواد غذایی، مزارع پرورش ..
04 Feb نانوالیاف زیست‌تخریب‌پذیر برای کشت سلول‌های بنیادی
0 90
(94/7/5)گروهی از محققان روش جدیدی برای کشت سلول‌های بنیادی ابداع کرده‌اند که در آن بر خلاف روش‌های قبلی، سلول‌های بنیادی با پیوند به قلب، از بین نمی‌روند و همگام با قلب می‌تپند.  درمان مبتنی بر سلول‌های بنیادی، به‌طور بالقوه توانایی دگرگون‌سازی..
04 Feb نانوذرات سیلیکا برای رهاسازی siRNA به درون تومور
0 85
(94/6/26)پژوهشگران موفق شدند با استفاده از نانوذرات سیلیکا، siRNA را به درون سلول سرطانی وارد کرده و مانع از رشد تومور در بدن شوند. نتایج آزمون‌های انجام شده روی موش‌های آزمایشگاهی رضایت‌بخش بوده است. زمانی که دانشمندان روی درمان سرطان کار می‌ک..
03 Feb از بین بردن سلول‌های شبه‌بنیادی‌ سرطان
0 76
(94/6/8)محققان با قراردادن داروی شیمی‌درمانی در یک نانوذره و پوشش‌دهی آن با کیتوسان موفق به ارائه سیستم دارویی شدند که می‌تواند سلول‌های شبه بنیادی سرطان را از بین ببرد. نتایج آزمون‌های انجام شده روی حیوانات موفقیت‌آمیز بوده است. نتایج یافته‌های ..
03 Feb فناوری نانو موجب ضد عفونی خوراک مرغ میشود
0 84
(94/5/29)پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس می گویند: افزودن نانوسیلور به خوراک مرغ های تخمگذار بهترین کارایی را در کاهش بارمیکروبی دستگاه گوارش و بهبود تولید دارد.   به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، "فتح الله نقی زاده " مجری این طرح گفت: این مطالع..
03 Feb نانوکپسوله کردن عصاره استخراج شده از شاهدانه
0 92
(94/5/27)شرکت نانواسفیرهلث ساینس پتنت مربوط به نانوذرات کروی خود را در دفتر USPTO به ثبت رسانده است. این فناوری برای رهایش عصاره استخراج شده از شاهدانه مناسب است. با استفاده از این سیستم رهاسازی می‌توان مقدار جذب را از طریق جریان خون بهبود دارد که با..
03 Feb ساخت نانوقفس مبتنی بر دی‌ان‌ای
0 120
(94/5/21)پژوهشگران با استفاده از رشته‌های دی‌ان ای موفق به ساخت نانوقفسی شدند که با تغییر دما، ساختار آن تغییر می‌کند. این نانوقفس می‌تواند ترکیبات دارویی را در خود گرفته و با تغییر دما آن را رهاسازی کند.پژوهشگران ایتالیایی و آمریکایی موفق به برداش..
03 Feb افزایش امنیت اسکناس‌ها با فناوری لایه‌نازک
0 86
(94/5/11)شرکت نانوتک‌سکیوریتی (Nanotech Security) موفق به فروش فناوری لایه‌نازک خود به یک سازمان تولیدکننده اسکناس شده است. این فناوری یک لایه نازک انتقال دهنده نور است که قابلیت استفاده در محصولات مختلف را دارد.شرکت نانوتک‌سکیوریتی (Nanotech Secur..
03 Feb اندازه‌گیری جریان نوری خارج شده از نانولوله‌ها
0 92
(94/4/23)نانولوله‌های کربنی خواص غیرمعمول بسیاری دارند که آنها را برای استفاده در الکترونیک نوری به کاندیدای نویدبخشی تبدیل کرده‌اند. با اینحال، تاکنون تجزیه و تحلیل یا تحت تأثیر قرار دادن خواص الکترونیکی و نوری‌شان بسیار مشکل بوده است. اکنون آلکساند..
نمايش 1 تا 12 از 253 (22 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات