زهره کریمی عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا در گفتگو با خبرنگار فناوری های نوین باشگاه خبرنگاران افزود: در سطح دنیا نانو به شدت وارد حیطه تشخیص و درمان شده است و در ایران نیز تولید نانو داروها، ارائه کیت‌های تشخیص پزشکی و ... توسط محققان کشور نویدبخش پیشرفت نانو در کشور است.

 

محقق نانو پزشکی کشورمان در ادامه ضمن اشاره به رتبه خوب نانو در کشور و کاربرد علم نانو در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری‌ها گفت: کنگره ملی نانو پزشکی در تشخیص و درمان بیماری‌های صعب‌العلاج نیز در 29 بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

 

محمدی ضمن اعلام این خبر ارائه آخرین دستاوردهای متخصصان در زمینه نانو پزشکی برای تشخیص و درمان بیماری‌های صعب‌العلاج و جنبه‌های حقوقی و اخلاقی در موارد مذکور را از اهداف مهم کنگره عنوان کرد.

 

عضو هیات علمی پژوهشگاه ابن سینا ضمن حضور تمامی صاحب نظران عرصه نانو پزشکی افزود: کارگاه‌های جانبی نیز در حاشیه کنگره ملی طراحی گردیده که عناوین آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

گفتنی است این کنگره به همت پژوهشگاه فناوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا برگزار می‌گردد و مهلت ارسال و مهلت ارسال خلاصه مقالات تا 30 آبان ماه 93 است.