نسل جدید کاتالیزورهای نانو اکسید در دانشگاه سمنان ساخته شد .
هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان در مراسم رونمایی از این کاتالیزورها با بیان اینکه این نخستین بار است که کاتالیزور های نانویی جامد در جهان ساخته می شود گفت : این کاتالیزورها به عنوان مواد ناهمگن اسیدی جامد در سنتز ترکیبات آلی و دارویی کاربرد دارند .
وی افزود : با ارائه این یافته مهم در مجله ها و پایگاه های علمی مطرح در جهان ، دانشمندان علوم شیمی از فلوریدا ، کالیفرنیا ، آمستردام و دهلی از سازنده این کاتالیزورها خواسته اند به عنوان سخنران کلیدی در مجامع صنعتی و علمی شیمی شرکت کند .
سلمان رحمانی سازنده کاتالیزور نسل جدید نانو اکسید نیز با بیان اینکه این کاتالیزور را از ترکیب نانویی quotation mark تیتانیوم دی اکسید quotation mark و quotation mark تنگستن تری اکسید quotation mark ساخته است گفت : این کاتالیزورها با نام عمومی سولفوریک اسید جامد تولید می شود و نقش اساسی در سنتز داروها دارد .
وی با بیان اینکه هم اکنون از کاتالیزورهای مایع برای این نوع سنتزها استفاده می شود گفت : مصرف سالانه کاتالیزورهای اسیدی مایع 15 میلیون تن در جهان است ولی بخاطر مشکلات جداسازی آنها از مواد اصلی ، صنعتگران به دنبال کاتالیزورهای جامد هستند .
سلمان رحمانی نخستین دانش آموخته دکترای رشته شیمی آلی دانشگاه سمنان است.