منو
Your Cart

بنزیل الکل

بنزیل الکل
بنزیل الکل

بنزیل الکل

 الکل بنزیل نوعی الکل معطر است که متشکل از یک بنزن است که تنها یک جایگزین هیدروکسی متیل دارد. در تعداد زیادی از گیاهان، به طور طبیعی این ماده تولید میشود مانند گل سنبل و یاس و گیاه چای.

بنزیل الکل مایعی بی رنگ و آروماتیک است و حلال خوبی در مواد اولیه دارویی محسوب میشود و فشار بخار پایینی دارد. این ماده محلول در آب بوده و حلال خوبی برای رنگ و مرکب است و ماده تشکیل دهنده انواع مختلف استرهاست.

لازم به ذکر است که بدانیم این ماده در آب انحلال پذیر است و نیز گرانوی آن تقریبا 5.5 سانتی پویز میباشد.

این ماده با نام های دیگر الکل آروماتیک و فنیل متانول نیز شناخته میشود.

خصوصیات کلی بنزیل الکل

فرمول شیمیایی: C7H8O

شکل ظاهری: مایع بی رنگ

بنزیل الکل، ماده ای شیمیایی است که در دمای اتاق به صورت مایع است و مایعی بدون رنگ و شفاف میباشد. جالب است بدانیم که این ماده بوی خوشایندی دارد و وجود این ویژگی به دلیل خاصیت آروماتیکی به واسطه ی حضور حلقه ی بنزنی است.

کاربرد های بنزیل الکل

این ماده به عنوان نگه دارنده باکتریواستاتیکی با غلظت پایین در دارو مصرف میشود.

در صابون و عطر و صنایع طعم دهنده به عنوان حلال کاربرد دارد و معمولا به صورت محلول در داروهای عروقی به عنوان نگه دارنده کاربرد دارد. به نظر میرسد که وجود بوی خوشایند در این ماده همراه با خاصیت الکی موجب استفاده از این ماده در صنایع صابون سازی، رنگ و خوشبو کننده ها شده است.

یکی از قابل توجه ترین موارد استفاده ی این ماده، در مایعات پاک کننده با کابرد های مختلف است. به طور مثال، از بنزیل الکل به منظور جلوگیری از رشد باکتری ها روی محیط لنز استفاده میشود به طوری که از این ماده در تولید مواد نگه دارنده لنز بهره گرفته میشود.

از بنزیل الکل دارویی به منظور درمان حشرات ریز موجود روی پوست که باعث تحریک پوست میشوند، به عنوان دارو استفاده میشود. (دقت کنید که در حین استفاده، این ماده به چشمتان وارد نشود.)

فروش بنزیل الکل

برای ثبت سفارش و خرید بنزیل الکل با مجموعه آرتین تجارت اکسیر در تماس باشید. این کالا در درام های 210 کیلوگرمی موجود است.

خرید بنزیل الکل

علاوه بر تماس تلفنی، برای ثبت سفارش خود میتوانید از طریق سایت فروشگاهی بازار نانو اقدام نمائید.

قیمت بنزیل الکل

از طریق تماس با کارشناسان ما در بخش فروش میتوانید آنالیز این محصول را دریافت و از قیمت آن نیز اطلاع پیدا کنید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات