منو
Your Cart

سدیم استارچ گلیکولات

سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
سدیم استارچ گلیکولات
مشخصات کلی
به انگلیسیSodium Starch Glycolate
خلوص
شکل ظاهریپودر سفید رنگ
گریدUSP / BP
برند
کشور تولید کنندههند
بسته بندیکارتن 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
150,000تومان
قیمت بدون مالیات: 150,000تومان

توضیحات

سدیم استارچ گلیکولات

سدیم استارچ گلیکولات یا همان SSG  نمک کربوکسی متیل اتر است و از مواد اولیه تبلت (قرص) ها است. این ماده از طریق تورم سریع به عنوان یک باز شونده در قرص های دارویی عمل می کند و به دلیل اینکه مقدار زیادی آب جذب میکند، منجر به تجزیه سریعتر در بدن می شود.. بر اساس فرمول تجربی و وزن مولکولی، سدیم استارچ گلیکولات را می‌توان به دو نوع تقسیم کرد:

نوع A و نوع B .

 

بر اساس مقدار PH، به سه نوع  طبقه‌بندی می‌شوند. نوع A ، B و C را می‌توان با بررسی pH، سدیم و محتوای کلرید سدیم از یکدیگر جدا کرد.

این ماده از منابعی همچون گندم، برنج و سیب زمینی حاصل میشود (در واقع توسط اتصال متقابل و متیلاسیون کربوکسی نشاسته سیب ‌زمینی تولید میشود) و در بسیاری از حلال‌های آلی غیر قابل حل میباشد.

نکته قابل توجه دیگر اینکه، دانه های سدیم استارچ گلیکولات دارای گرانوی کروی است و بعد از تماس با آب، تورم زیادی دارند.

سدیم استارچ گلیکولات را به اختصار SSG نیز مینامند که این ماده هم مانند CSS یا همان کراس کارملوز سدیم، در دسته پلیمرهای گلوکز جای میگیرد. در واقع، سنتز نشاسته در سدیم استارچ گلیکولات و سنتز سلولز در سدیم کراس کارملوز صورت میگیرد.

 

 

خصوصیات کلی سدیم استارچ گلیکولات

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ، بی‌مزه و بی بو

سدیم استارچ گلیکولات در بیشتر حلال های آلی قابلیت حل شدن ندارد. شکل این ماده به 3 صورت گرد، بیضی و یا گرانول کروی میباشد.

 

آنالیز سدیم استارچ گلیکولات

 

آنالیز سدیم استارچ گلیکولات

 

 

کاربرد های سدیم استارچ گلیکولات در صنایع دارویی

این ماده دارای خاصیت جذب سریع است که منجر به تجزیه سریع قرص ها میشود و همچنین دارای گران روی مرطوب یا فشرده سازی مستقیم در تشکیل قرص ها و کپسول ها است.

به عنوان یک ماده فعال کننده انحلال درغلظت های بالاتر به کار میرود.

علاوه بر این، می‌توان به عنوان عامل ژل ‌کردن و تعلیق از آن بهره گرفته شود.

قابلیت جریان پذیری خوب و خواص اختلاط قابل توجهی را داراست.

از دیگر خواص این ماده میتوان به این مورد اشاره کرد که قرص های حاوی آن به دلیل اتصال سدیم استارچ گلیکولات، در اثر رطوبت هوا در فضای باز و در مدت کوتاه آسیب نمی بینند.

 

نحوه استفاده از سدیم استارچ گلیکولات دارویی در قرص ها

از این ماده عمدتا از طریق روش آماده سازی فشرده سازی مستقیم و یا گرانولاسیون مرطوب در قرص ها بهره گرفته میشود.

 

دوز مورد استفاده از سدیم استارچ گلیکولات دارویی در قرص ها

در فرمولاسیون قرص ها به میزان 2 تا 8 درصد از سدیم استارچ گلیکولات استفاده می شود که بهترین غلظت 4 درصد است. با این وجود، در اغلب موارد، غلظت 2 درصد، کافی محسوب میشود.

 

سدیم استارچ گلیکولات چه ویژگی هایی دارد؟

اغلب باز کننده های در حضور اکسپینت های آبگریز نظیر روان کننده ها تحت تاثیر قرار می گیرند اما این مورد برای سدیم استارچ گلیکولات صدق نکرده و آن را تحت تاثیر قرار نمیدهد. علاوه بر این، در صورتی که میزان فشار برای فشرده سازی بیشتر شود، باز هم تاثیری بر زمان اثر سدیم استارچ گلیکولات نخواهد داشت.

 

استفاده از سدیم استارچ گلیکولات دارویی برای جلوگیری از طعم نامطبوع

وجود نداشتن طعم و عطر در این ماده، کمکی برای پنهان نمودن هرگونه طعم نامطبوع و همچنین طعم ناخوشایند برخی مواد تشکیل دهنده موجود در داروها به حساب می آید. این ویژگی برای افرادی که نسبت به طعم داروها حساس هستند، حائز اهمیت است. علاوه بر این مورد، سدیم استارچ دارویی خالصیت اتصال را هم در خود دارد که باعث میشود تا در صورتی که قرص ها برای مدتی کوتاه در فضای باز قرار گرفتند، تحت تاثیر رطوبت هوا قرار گرفته و آسیب نبینند.
 

استفاده از سدیم استارچ گلیکولات دارویی برای جلوگیری از طعم نامطبوع در قرص ها

 

بررسی میزان پایداری سدیم استارچ گلیکولات و شرایط نگهداری آن

درست است که سدیم استارچ گلیکولات دارای خواص ذخیره سازی بسیار خوبی میباشد، اما باید توجه داشت که این ماده یک ماده بسیار رطوبت گیر است و به همین دلیل بایستی در محفظه ای نگهداری شود که به طور کامل بسته باشد و امکان برقراری هرگونه ارتباط با رطوبت را نداشته باشد.


آیا این امکان وجود دارد که سدیم استارچ گلیکولات دارویی با ماده ای سازگاری نداشته باشد؟

بله. جالب است بدانیم که این ماده با اسکوربیک اسید سازگاری ندارد.

 

کاربرد سدیم استارچ گلیکولات در محصولات غذایی

در تولیدات بستنی و نان به عنوان یک تثبیت کننده از این ماده استفاده میکنند.

 

دیگر کاربردهای این ماده

به جز در موارد دارویی و غذایی که از این ماده استفاده میشود، در کاغذ، چسب و منسوجات نیز میتوان شاهد حضور آن بود.
 

بررسی ایمنی سدیم استارچ گلیکولات

طبق بررسی های انجام گرفته، این ماده به عنوان یک ماده غیر سمی شناخته شده است اما باید دقت داشت که استفاده از آن در مقادیر بسیار زیاد میتواند خطرناک باشد.

 

در زمان کار با سدیم استارچ گلیکولات چه مواردی را باید رعایت نمود؟

در قدم اول بایستی به مقداری که از این ماده در محصول خود استفاده میکنید دقت و توجه کافی داشته باشید. همچنین، توصیه میشود تا در حین کار با آن از ماسک، دستکش و محافظ چشم استفاده نمائید. بهتر است که از ایجاد بیش از گرد و غبار اجتناب کنید.

 


بهترین منبع برای تهیه سدیم استارچ گلیکولات

به دلیل اینکه استفاده از نشاسته سیب زمینی موجب به دست آمدن محصولی با بهترین کیفیت میشود، بیشتر از نشاسته سیب زمینی برای تهیه سدیم استارچ گلیکولات استفاده میکنند. به طور معمول برای تولید این ماده از یک استری کننده نشاسته مانند اکسی کلرید فسفر و یا تری متا فسفات سدیم که مورد تایید FDA هستند در سوسپانسیون قلیایی بهره می گیرند. سدیم استارچ که از اصلاح شیمیایی نشاسته حاصل میشود، به منظور افزایش خاصیت آبدوستی مورد استفاده قرار میگیرد و به عنوان یک تقویت کننده انحلال عمل مینماید. 
 

 

خرید سدیم استارچ گلیکولات

برای خرید این کالا در بسته بندی های 25 کیلوگرمی که محصول کشور هند با برند هیرانیا است میتوانید سفارش خود را از طریق فروشگاه اینترنی بازار نانو ثبت نمائید و یا اینکه با ما تماس بگیرید. این کالا علاوه بر تولید کشور هند، تولید کشور چین نیز هست.

 

فروش سدیم استارچ گلیکولات

این ماده که در دسته بندی مواد اولیه جانبی دارو قرار میگیرد، توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر عرضه میگردد. برای برقراری ارتباط با مجموعه ما به بخش تماس با ما رفته و از آنجا با شماره های ما تماس بگیرید.

 

قیمت سدیم استارچ گلیکولات

برای دریافت قیمت وآنالیز مشاوران ما در ساعات کاری پاسخگوی شما عزیزان خواهند بود.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات