منو
Your Cart

منو دی گلیسیرید

منو دی گلیسیرید
منو دی گلیسیرید
منو دی گلیسیرید
منو دی گلیسیرید
منو دی گلیسیرید

مونو دی گلیسیرید

یكی از مهمترين امولسيفايرهای غذايی مونو و دی گليسريدها هستند.این ترکیبات جزو امولسیفایرها می باشند. امولسیفایرها به دلایل متعددی مانند کمک به کنترل اندازه حبابها، بهبود مقاومت خمیر،بهبود نگهداری گاز و افزایش نرمی مغز نان ممکن است در ترکیب بهبود دهنده ها استفاده گردند. مونو و دی گلیسیریدها شامل مخلوط های حاوی مونو و دی استرهای روغنها و چربی های خوراکی یا اسیدهای چرب تشکیل دهنده چربی خوراکی میباشند. همچنین در آب غیر محلول میباشند و دارای عطرو بوی ملایمی می باشند.

خصوصیات کلی مونو دی گلیسیرید

فرمول شیمیایی: C21H42O4

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

کاربرد های مونو دی گلیسیرید

منو دی گلیسیرید به عنوان تقویت کننده خمیر، امولسیفایر، نرم کننده طعم دهنده، روان کننده، پایدار کننده، مواد فعال در سطح، بافت دهنده و غلیظ کننده در محصولات نانوایی بکار می روند. كاربرد عمده آنها در نان- كيك هاي اسفنجی- مارگارين و بستنی می باشد. همانطور که گفته شد  بيشترين كاربرد آنها در صنعت نانوايی است. به طور كلی 60 درصد از مونو گليسريدها در صنعت نان استفاده می شوند كه 40% در نان و 20% در كيك های اسفنجی به كار می رود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات