منو
Your Cart

لیست مواد جانبی دارو

مواد اولیه جانبی دارو:

برای تولید داروها، مواد اولیه کمکی مورد استفاده قرار میگیرد که از آن با عنوان مواد اولیه جانبی دارو یا Exipients یاد میشود. اکسیپیان ها به عنوان مواد اولیه غیرموثر دارو به داروساز برای تهیه محصول مورد نظر کمک میکند. اگرچه، ماده موثره دارو از نظر دارویی نقش اساسی در کاربرد قرص، کپسول یا محلول دارویی مورد نظر را دارد، اما باید توجه داشت که بخش اعظم آن را اکسیپیان ها تشکیل میدهند.

کاربرد های مواد اولیه کمکی دارو (Pharmaceutical Filler):

این گروه از مواد، بخش بزرگی از داروی مورد نظر را از نظر حجمی و وزنی تشکیل میدهند. میکروکریستالین سلولز یا آویسل، کربنات کلسیم سبک و سنگین و پودر تالک دارویی از جمله فیلرهای صنعت دارو میباشند.

به عنوان عامل رهش:

این گروه، عامل رهاسازی معمولا تبلت ها در بدن هستند. اگرچه، خاصیت ماده موثره ندارند، اما زمان باز شدن و متلاشی شدن قرص در بدن را تعیین میکنند که از جمله آنها میتوان به سدیم استارچ گلیکولات، کراس کارملوس و کراس پُویدون اشاره کرد.

به عنوان روانساز (Lubricant Pharmaceutical):

روانسازها به پودرهای دارویی کمک میکنند در دستگاه ها به راحتی حرکت کنند و کمترین چسبندگی را به دستگاه داشته باشند. برای مثال میتوان از لاکتوز مش 80 و استئارات منیزیم به عنوان روانساز دارویی نام برد.

به عنوان براق کننده دارو:

تبلت های دارو معمولا، با کمک استئارات منیزیم و تیتانیوم دی اکساید دارویی براقیت مدنظر داروساز را به دست می آورند.

به عنوان بایندر (Binder) دارو:

برای تشکیل یک تبلت (قرص دارویی)، علاوه بر گرانول سازی، چسب دارویی نیز لازم است. از آن جمله میتوان به پلی وینیل پرولیدون اشاره کرد.

خرید مواد جانبی دارو:

شرکت " آرتین تجارت اکسیر " ، به عنوان وارد کننده مواد جانبی دارویی، در خدمت کارخانجات داروسازی سراسر کشور میباشد.

لیست مواد جانبی دارو:

مواد اولیه دارویی زیر، به عنوان لیست مواد قابل تامین توسط فروشگاه اینترنتی " بازار نانو " تقدیم حضورتان میگردد.

مدل: -
خصوصیات کلی PVP (پلی وینیل پیرولیدون)فرمول شیمیایی: C6H9NO)n)شکل ظاهری: پودر سفید یا شیری رنگکاملا محلول در آبنام های دیگر این ماده عبارتند از:پلی وینیل پیرولیدونپلی ویدونپوویدونکاربرد ها و مصارف PVP مصارف کلی پلی وینیل پیرولیدون:در فرمولاسیون چسب قرص ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: PH101
آویسل 101 نام دیگر این ماده میکروکریستالین سلولز است که ماده‌ای است که از سلولز چوب آلفا به وجود می آید.آویسل  تحت عنوان ماده ای ضد انقباض  مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین از آن  به عنوان نوعی امولسیفایر نیز استفاده میشود.میکروکریستالین سلولز در آب، اسیدهای رقیق‌ شده و نیز در اکثر حلال‌..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
آویسل(میکرو کریستالین سلولز) از نوع خاصی از سلولز چوب آلفا تشکیل شده است که در داروسازی و صنایع غذایی کاربرد وسیعی دارد و قابلیت چسبندگی در گرانول ها را ایجاد میکند.خصوصیات کلیفرمول شیمیایی: C14H26O11شکل ظاهری: پودر سفیدرنگ، بی بو بی مزهکاربردهای آویسلآویسل در صنعت دارو، بیشت..
100,000تومان
قیمت بدون مالیات:100,000تومان
مدل: -
دی اکسید تیتانیوم تیتانیوم دی اکساید که به نام تیتانیا نیز شناخته میشود، از دسته مواد معدنی پرکاربرد است که دارای خواص مهمی میباشد. یکی از این خواص شامل حفاظت از پوست در برابر اشعه فرا بنفش میباشد.این ماده نفوذ اشعه فرابنفش را با ایجاد مانعی فیزیکی به حداقل میرساند. تیتان دی اکساید همچنین، د..
165,000تومان
قیمت بدون مالیات:165,000تومان
مدل: -
سدیم استارچ گلیکولات سدیم استارچ گلیکولات یا همان SSG  نمک کربوکسی متیل اتر است و از مواد اولیه تبلت (قرص) ها است. این ماده از طریق تورم سریع به عنوان یک ضدعفونی کننده عمل می کند و به دلیل جذب مقدار زیادی آب منجر به تجزیه سریعتر می شود. بر اساس فرمول تجربی و وزن مولکولی، سدیم استارچ گلیکولات را ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
سدیم کلراید به این ماده نمک هم گفته میشود و ترکیبی است یونی که شوری آب اقیانوس ها به دلیل وجود این ترکیب است.همانگونه که مشخص است این ماده در آب انحلال پذیر است.منبع اصلی ای که این ماده از آن تهیه میشود، معادن نمک هستند اما علاوه بر اینها از آبهای شور مانند دریاچه ها و دریاهای شور نیز می..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
منیزیم استئاراتمنیزیم استئارات، نمک منیزیم اسید استئاریک است. این نمک در آب غیرقابل حل بوده و دارای ویژگی‌های اتصال دهندگی ، امولسیون کنندگی و ضد چسبندگی است. این ماده که با نام اکتادکانوئیک اسید نیز شناخته میشود، پودری به رنگ سفید و به صورت جامد در دمای اتاق است. استفاده از این افزودنی به طور م..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
تالک داروئی از نرم ترین مواد معدنی میتوان به تالک اشاره کرد. این ماده از سیلیکون، اکسیژن و منیزیم تشکیل میشود و جاذب رطوبت بسیار خوبی است. از پرکاربردترین محصولات مصرفی تالک، پودر تالک میباشد.پودر تالک دارویی یک ماده معدنی است که عمدتاً از منیزیم، سیلیکون و اکسیژن تشکیل گردیده است.ن..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: َAARTI
کافئین کافئین یک مادهٔ شیمیایی، غذایی است که در گیاهان مختلفی از جمله قهوه، کاکائو، کولا و چای یافت می‌شود. کافئین یک آلکالوئید از خانواده متیل گزانتین‌ها است که خواص آن به تئوفیلین و تئوبرومین هم شبیه‌ است.کافئین آنهیدروز(خشک) پودری است و در قرص های کاهش وزن ، مکمل های تغذیه ای و برخی از د..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: India
کراس کارملوس سدیم سدیم کراس کارملوز ، یک ماده ی حاصل از پیوند کوالانسی متقاطع از سدیم کربوکسی متیل سلولز پلیمری است. در واقع، سدیم کربوکسی متیل سلولز کراسلینک شده است. این ماده معمولا به عنوان محلول ضدعفونی شده توسط FDA در تولید دارو استفاده می شود. همچنین، در فرمولاسیون دارویی به عنوان ابر بازک..
195,000تومان
قیمت بدون مالیات:195,000تومان
مدل: light
کربنات کلسیم سبک دارویی کلسیم کربنات، ترکیبی شیمیایی است که به طور رایج به عنوان مواد معدنی در سنگ ها وجود دارد. این ماده جزء اصلی  حلزونها، مروارید ها و پوسته های موجودات دریایی است.کربنات کلسیم به طور کلی در آب نامحلول است، اما در آب سرد خیلی کم میتواند محلول باشد. همچنین، این ماده در ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
کربنات کلسیم سنگین دارویی این ماده، یک ماده معدنی بسیار پرکاربرد است. این نمک معدنی به طور طبیعی در پوسته تخم مرغ، سنگها وصدف ها وجود دارد. لازم است بدانیم که کلسیم کربنات علاوه بر موجود بودن به صورت طبیعی، به صورت مصنوعی نیز موجود است.کلسیم کربنات از فراوان ترین سنگ های رسوبی است و در انواع..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
نمايش 1 تا 12 از 12 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات