منو
Your Cart

سوربیتول (پودری)

سوربیتول (پودری)
سوربیتول (پودری)

سوربیتول (پودری)

سوربیتول یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی  (Rowan or maintain Ash berry) می باشد، اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد. این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) تهیه می شود . سوربیتول بر خلاف ساخارین و سیکلاماتها ماده با ارزشی در ساخت شکلاتهای دیابتی و شیرینهای دیابتی می باشد.مقدار شیرینی این ماده به حجم استفاده شده از آن بستگی دارد واز این حیث، این ماده تقریباً مشابه گلوکز است . سوربیتول در شکل تجارتی به فرم کریستال و شربت بوده و فرم کریستالی آن برای ساخت شکلات استفاده می  شود .

خصوصیات کلی سوربیتول (پودری)

فرمول شیمیایی: C6H14O6

شکل ظاهری: پودر سفید، پودر کریستالی

کاربرد های سوربیتول (پودری)

1. در صنایع شیمیایی روزانه

از سوربیتول می توان به عنوان ماده ضدعفونی کننده ، مرطوب کننده و ضد یخ در خمیردندان استفاده کرد ، مقدار اضافه شده آن 25 تا 30 درصد است. این می تواند به حفظ روغن ، رنگ و طعم خوب رب کمک کند. در زمینه های آرایشی و بهداشتی ، از آن به عنوان یک ماده ضد خشک کننده (گلیسرول جایگزین) استفاده می شود که می تواند باعث افزایش کشش و چربی امولسیفایر شود ، بنابراین برای ذخیره سازی طولانی مدت مناسب است.

2. صنایع غذایی

افزودن سوربیتول به غذاها می تواند از خشک شدن غذا جلوگیری کرده و باعث تازه و نرم ماندن غذا شود. کاربرد در کیک نان تأثیر قابل توجهی دارد.

شیرینی سوربیتول کمتر از ساکارز است و توسط هیچ باکتری قابل استفاده نیست. این ماده اولیه مهمی برای تولید آب نبات بدون قند و انواع غذاهای ضد پوسیدگی است. از آنجا که متابولیسم محصول باعث افزایش قند خون نمی شود ، می توان از آن به عنوان ماده شیرین کننده و ماده مغذی برای غذای بیماران دیابتی نیز استفاده کرد.

سوربیتول شامل یک گروه آلدهید نیست و به راحتی اکسید نمی شود. هنگام گرم شدن واکنش میلارد با اسیدهای آمینه نخواهد داشت. همچنین فعالیت فیزیولوژیکی خاصی دارد. این می تواند از دناتوراسیون کاروتنوئیدها و چربی های خوراکی و پروتئین جلوگیری کند. افزودن این محصول به شیر غلیظ می تواند ماندگاری را افزایش دهد. همچنین می تواند برای بهبود رنگ ، طعم و مزه روده باریک مورد استفاده قرار گیرد و دارای اثر تثبیت کننده قابل توجه و اثر ذخیره طولانی مدت روی پیت ماهی است. اثر مشابهی را می توان در مربا نیز مشاهده کرد.

3. صنعت داروسازی

سوربیتول می تواند به عنوان ماده اولیه در ویتامین C استفاده شود. همچنین می تواند به عنوان شربت خوراک ، مایعات تزریق و مواد اولیه قرص دارو استفاده شود. به عنوان یک عامل پراکندگی و پرکننده ، محافظهای انجماد ، ماده ضد تبلور ، تثبیت کننده های دارو ، عوامل مرطوب کننده ، مواد پلاستیکی شده کپسول ، مواد شیرین کننده و...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات