منو
Your Cart

فروش سوربیتول پودری

سوربیتول (پودری)
فروش سوربیتول پودری

سوربیتول (پودری)

سوربیتول یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی  (Rowan or maintain Ash berry) می باشد، اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد. این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) تهیه می شود . سوربیتول بر خلاف ساخارین و سیکلاماتها ماده با ارزشی در ساخت شکلاتهای دیابتی و شیرینهای دیابتی می باشد.مقدار شیرینی این ماده به حجم استفاده شده از آن بستگی دارد واز این حیث، این ماده تقریباً مشابه گلوکز است . سوربیتول در شکل تجارتی به فرم کریستال و شربت بوده و فرم کریستالی آن برای ساخت شکلات استفاده می  شود .

خصوصیات کلی سوربیتول (پودری)

فرمول شیمیایی: C6H14O6

شکل ظاهری: پودر سفید، پودر کریستالی

کاربرد های سوربیتول (پودری)

1. در صنایع شیمیایی روزانه

از سوربیتول می توان به عنوان ماده ضدعفونی کننده ، مرطوب کننده و ضد یخ در خمیردندان استفاده کرد ، مقدار اضافه شده آن 25 تا 30 درصد است. سوربیتول می تواند به حفظ روغن ، رنگ و طعم خوب رب کمک کند. در زمینه های آرایشی و بهداشتی ، از آن به عنوان یک ماده ضد خشک کننده (گلیسرول جایگزین) استفاده می شود که می تواند باعث افزایش کشش و چربی امولسیفایر شود ، بنابراین برای ذخیره سازی طولانی مدت مناسب است.

2. صنایع غذایی

افزودن سوربیتول به غذاها می تواند از خشک شدن غذا جلوگیری کرده و باعث تازه و نرم ماندن غذا شود. کاربرد در کیک نان تأثیر قابل توجهی دارد.

شیرینی سوربیتول کمتر از ساکارز است و توسط هیچ باکتری قابل استفاده نیست. این ماده اولیه مهمی برای تولید آب نبات بدون قند و انواع غذاهای ضد پوسیدگی است. از آنجا که متابولیسم سوربیتول باعث افزایش قند خون نمی شود ، می توان از آن به عنوان ماده شیرین کننده و ماده مغذی برای غذای بیماران دیابتی نیز استفاده کرد.

سوربیتول شامل یک گروه آلدهید نیست و به راحتی اکسید نمی شود. هنگام گرم شدن واکنش میلارد با اسیدهای آمینه نخواهد داشت. همچنین فعالیت فیزیولوژیکی خاصی دارد. این می تواند از دناتوراسیون کاروتنوئیدها و چربی های خوراکی و پروتئین جلوگیری کند. افزودن این محصول به شیر غلیظ می تواند ماندگاری را افزایش دهد. همچنین می تواند برای بهبود رنگ ، طعم و مزه روده باریک مورد استفاده قرار گیرد و دارای اثر تثبیت کننده قابل توجه و اثر ذخیره طولانی مدت روی پیت ماهی است. اثر مشابهی را می توان در مربا نیز مشاهده کرد.

3. صنعت داروسازی

سوربیتول می تواند به عنوان ماده اولیه به همراه ویتامین C استفاده شود. همچنین می تواند به عنوان شربت خوراک ، مایعات تزریق و مواد اولیه قرص دارو استفاده شود. به عنوان یک عامل پراکندگی و پرکننده ، محافظهای انجماد ، ماده ضد تبلور ، تثبیت کننده های دارو ، عوامل مرطوب کننده ، مواد پلاستیکی شده کپسول ، مواد شیرین کننده و...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
29,000تومان
قیمت بدون مالیات: 29,000تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات