منو
Your Cart

سولفات روی دارویی

سولفات روی دارویی
سولفات روی دارویی
سولفات روی دارویی
سولفات روی دارویی
سولفات روی دارویی

سولفات روی

 ماده ای است معدنی که در بخشی از عملکردهای آنزیم بدن نقش دارد. برای ترمیم زخم و حس چشایی و بویایی مهم است. باید توجه شود که به میزان مورد نیاز استفاده گردد، وگرنه در صورت مصرف بیش از حد، ممکن است منجر به مسمومیت شود.

خصوصیات کلی سولفات روی

فرمول شیمیایی: ZnSO4

شکل ظاهری: کریستال سفید رنگ

کاربرد های سولفات روی

 همانگونه که اشاره شد، اگر روی به میزان زیاد مصرف شود، می تواند منجر به سمیت شود. به همین دلیل ، مکمل های روی فقط باید توسط افرادی مصرف شوند که این ماده در بدن آنها به قدر کافی وجود ندارد ، یا در مواردی که شواهد خوبی در مورد کمبود روی وجود دارد. چنین شرایطی شامل سوختگی های بزرگ پوستی ، به دنبال آسیب دیدگی و در برخی بیماری های متابولیکی است که در نحوه جذب روی از غذا تداخل ایجاد می کند.

این دارو به صورت کپسول در بازار دارویی ایران موجود است. رشد طبیعی و تقسیم سلولی، ترمیم بافتی، بلوغ جنسی و دستگاه تولید مثل، عادت به تاریکی و دید در شب، التیام زخم ها، دفاع ایمنی بدن، ادراک چشایی و احتمالاً بویایی از اعمال فیزیولوژیک وابسته به روی است.

جذب نمک های روی از مجرای گوارش ناچیز است. تقریباً 30-20 درصد از روی موجود در رژیم های غذایی از طریق دوازدهه و ایلئوم جذب می شود. این عنصر به طور کلی در گلبول های قرمز و سفید و همچنین عضلات، استخوان ها،پوست کلیه ها، کبد، لوزالمعده، شبکیه و پروستات ذخیره می شود.

سولفات روی در درمان آکنه و آرتریت روماتوئید، به تأخیر انداختن شروع زوال عقل در بیمارانی که از نظر ژنتیکی در معرض این خطر هستند و نیز جهت بهبود پاسخ ایمنی در سالخوردگان مصرف می شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات