منو
Your Cart

شیرین کننده ها

مدل: -
آسه سولفام پتاسیمآسه سولفام پتاسیم‌ یک شیرین کننده بدون کالری (کالری صفر) است که شیرینی آن 200 برابر قند طبیعی (ساکاروز) است. شیرینی آسه سولفام پتاسیم بسیار طبیعی است، در دمای بالا ماندگاری خوبی دارد و حلالیت آن کاملاً قابل قبول است. آسه سولفام پتاسیم با ترکیب با یک شیرین کننده کم کالری مانند سو..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
آسپارتامآسپارتام یک شیرین کننده شدید، کم کالری و مصنوعی است که به صورت پودری سفید رنگ و بدون بو است، تقریباً 200 برابر شیرین تر از شکر است. در اروپا مجاز است به عنوان افزودنی غذایی در مواد غذایی مانند نوشیدنی ها، دسرها، شیرینی ها، لبنیات، آدامس ها، محصولات کاهش دهنده انرژی و کنترل وزن و به عنوان..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
دکستروز (گلوکز پودری)دکستروز ماده‌ای قندی است که حاصل از ذرت میباشد. این ماده بر اثر هیدرولیز کامل نشاسته به وجود می آید.دو نوع دکستروز در صنعت غذا موجود است.دکستروز آبدار یا مونوهیدراتحاوی نه درصد آب کریستالیزه است وبیشترین کاربرد را دارد.دکستروز خشک یا آنهیدراتحاوی حدود نی..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
ساکارزساکارز یک دی ساکارید است که متشکل از دو مونوساکارید به نام های گلوکز و فروکتوز میباشد.خصوصیات کلی ساکارزفرمول شیمیایی: C12H22O11 شکل ظاهری: پودر سفید رنگ و بدون بوکاربرد های ساکارزساکاروز اغلب اوقات از نیشکر یا چغندر قند برای مصرف انسان استخراج و خالص سازی می شود . فرآی..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
سدیم ساخارین نوعی شیرین کننده ی مصنوعی است که غیر مغذی میباشد و عملا دارای انرژی غذایی نیست. این ماده به منظور افزودن شیرینی به غذاها و محصولات کم کالری مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای جلوگیری از اثرات مخرب شکر، میتوان از سدیم ساخارین به عنوان شیرین کننده استفاده نمود.خصوصیات کلی سدیم ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
سوربیتول (پودری)سوربیتول یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی  (Rowan or maintain Ash berry) می باشد، اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد. این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) تهیه..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: kanbo مدل: چینی
سوکرالوزسوکرالوز یک شیرین کننده مصنوعی با کالری صفر است. سوکرالوز در واقع از قند در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن سه گروه هیدروژن و اکسیژن با اتمهای کلر جایگزین می شوند. شیرین کنندگی سوکرالز 600 برابر شکر میباشد.خصوصیات کلی سوکرالوزفرمول شیمیایی: C12H19Cl3O8شنا..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: مش 200
لاکتوز (Lactose)لاکتوز یک کربوهیدرات ساده و یا قند طبیعی است که فقط در شیر پستانداران یافت می شود. این ماده از گلوکز و گالاکتوز تشکیل شده است. لاکتوز یا همان قند شیر، یک دی ساکارید محسوب میشود که به وفور در شیر یافت می شود. نام لاکتوز از لاکت (lacte) که درلاتین به معنای شیر است و پسوند..
95,000تومان
قیمت بدون مالیات:95,000تومان
نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات