منو
Your Cart

لیست شیرین کننده های خوراکی

"شیرین کننده های غذایی"

شیرین کننده ها که از خانواده ی کربوهیدرات ها هستند، از کربن، هیدروژن، و اکسیژن تشکیل شده اند.

این مواد در چهار گروه اصلی  شیرین کننده های طبیعی ، مصنوعی ، تصفیه شده و الکل ‏های قندی دسته‏ بندی می ‏شوند.

شیرین کننده های طبیعی

شیرین کننده های طبیعی شامل شیرین کننده های تصفیه شده و شیرین کننده هایی است که از مواد طبیعی و گیاهی گرفته

می شود.

موارد زیر در دسته شیرین کننده های طبیعی قرار میگیرند:

ساکارز: غالبا از چغندر قند و نیشکر به دست می آید. به جز چغندر قند و نیشکر، منابع دیگری مانند سورگوم، درخت های افرا و پالم های قندی مخصوصا نخل خرما، برای یافتن ساکارز وجود دارد.

گلوکز: نوعی کربوهیدرات میباشد که توسط سلول‌های بدن مصرف شده و تولید انرژی می‌کند.

لاکتوز: ماده ای است که دستگاه گوارش برخی افراد به علت فقدان آنزیم لاكتاز قادر به هضم و جذب آن نیست.

سوربیتول: الکلی قندی میباشد که در بدن انسان به صورت آهسته متابولیزه می‌شود. از سوربیتول پودری به عنوان ملین استفاده می‌شود.

فروکتوز: این ماده بسیار زیاد در میوه‌ها و عسل موجود است.

عسل: تشکیل شده از گلوکز و فروکتوز

مقایسه های شیرین کننده های طبیعی

شکر (ساکارز): 100

لاکتوز: 16

گلوکز: 74

سوربیتول: 60

مانیتول: 50

فروکتوز: 173

شیرین کننده های مصنوعی

این شیرین کننده ها بدون کالری هستند لذا از آنها به جای شیرین کننده های پرکالری مانند شکر استفاده میشود.

شیرین کننده های مصنوعی کدام اند؟

سوکرالوز: میزان شیرین کنندگی سوکرالوز 600 برابر شکر میباشد.

آسه سولفام

آسپارتام

ساخارین

 و آلیتام

از شیرین کننده های مصنوعی چه استفاده ای میشود؟

شیرین کننده‏ های مصنوعی به جای شکر برای شیرین کردن نوشیدنی ‏های سرد و گرم و... استفاده می ‏شوند ولی به سبب آن که شیرینی آن ها از شکر بالاتر است باید به مقدارکمی جایگزین این ماده شوند.

فواید استفاده از شیرین کننده های مصنوعی:

همانگونه که پیشترهم اشاره شد، شیرین کننده های مصنوعی، بدون کالری هستند.  بنابراین با افزودن مقدار کمی از این نوع شیرین کننده ها، میتوان غذاها و نوشیدنی هایی را مورد استفاده قرار داد که فاقد کالری اضافی باشند. از دیگر مزایای شیرین کننده های مصنوعی این است که چون روی دندانها نمیمانند باعث پوسیدگی دندان نمیشوند.

چه محصولاتی حاوی شیرین کننده های مصنوعی هستند؟

در نوشابه های رژیمی، آدامس ها، پاستیل، ژله، خوراکی های رژیمی، شربت های طعم دار و... از شیرین کننده های مصنوعی استفاده میشود.

فروش شیرین کننده های غذایی

به منظور تهیه و خرید انواع شیرین کننده های غذایی همراه با قیمت های مناسب و رقابتی میتوانید با ما در تماس باشید.

مشتریان گرامی، شما میتوانید جهت خرید مواد شیرین کننده رژیمی و آنالیز آنها و همچنین استعلام قیمت شیرین کننده ها ، با "کارشناسان فروش ما" در ارتباط باشید.

مدل: -
آسه سولفام پتاسیمآسه سولفام پتاسیم‌ یک شیرین کننده بدون کالری (کالری صفر) است که شیرینی آن 200 برابر قند طبیعی (ساکاروز) است. شیرینی آسه سولفام پتاسیم بسیار طبیعی است، در دمای بالا ماندگاری خوبی دارد و حلالیت آن کاملاً قابل قبول است. آسه سولفام پتاسیم با ترکیب با یک شیرین کننده کم کالری مانند سو..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
آسپارتام آسپارتام یک شیرین کننده شدید، کم کالری و مصنوعی است که به صورت پودری سفید رنگ و بدون بو است، تقریباً 200 برابر شیرین تر از شکر است. در اروپا مجاز است که آسپارتام به عنوان افزودنی غذایی در مواد غذایی مانند نوشیدنی ها، دسرها، شیرینی ها، لبنیات، آدامس ها، محصولات کاهش دهنده انرژی و کنت..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
دکستروز (گلوکز پودری) ماده‌ای قندی است که حاصل از ذرت میباشد. این ماده بر اثر هیدرولیز کامل نشاسته به وجود می آید.دو نوع دکستروز در صنعت غذا موجود است.دکستروز آبدار یا مونوهیدراتحاوی نه درصد آب کریستالیزه است وبیشترین کاربرد را دارد.دکستروز خشک یا آنهیدراتحاوی حدو..
28,500تومان
قیمت بدون مالیات:28,500تومان
مدل: -
ساکارز ساکارز یک دی ساکارید است که متشکل از دو مونوساکارید به نام های گلوکز و فروکتوز میباشد.ترکیبی است آلی که شامل 12 کربن میباشد و دارای مزه شیرین و بدون است. این ترکیب نقشی اساسی در خوراکی هایی که به طور روزانه از آنها استفاده میکنیم، دارند. ساکارز توسط آنزیم ها در بدن ما به گلوکز و فروکت..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
سدیم ساخارین نوعی شیرین کننده ی مصنوعی است که غیر مغذی میباشد و عملا دارای انرژی غذایی نیست. این ماده به منظور افزودن شیرینی به غذاها و محصولات کم کالری مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین برای جلوگیری از اثرات مخرب شکر، میتوان از سدیم ساخارین به عنوان شیرین کننده استفاده نمود.خصوصیات ک..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
سوربیتول (مایع)سوربیتول را ممکن است به جای گلیسیرین در فراورده های بیولوژیک جهت محافظت آنها بکار برد . سوربیتول به آسانی و بدون تجزیه شدن در شربتها، الکل و الکلهای چند هیدروکسیله حل می شود و به سهولت ساکارز تخمیر نمی گردد و معمولاً آن را به جای ساکارز همراه با ساخارین و سیکلاماتها در نوشابه های ..
22,000تومان
قیمت بدون مالیات:22,000تومان
مدل: -
سوربیتول (پودری)سوربیتول یک الکل پلی هیدریک می باشد و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی  (Rowan or maintain Ash berry) می باشد، اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد. این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) ..
29,000تومان
قیمت بدون مالیات:29,000تومان
برند: kanbo مدل: چینی
سوکرالوزیک شیرین کننده مصنوعی با کالری صفر است. سوکرالوز در واقع از قند در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن سه گروه هیدروژن و اکسیژن با اتمهای کلر جایگزین می شوند. شیرین کنندگی آن 600 برابر شکر میباشد.خصوصیات کلی سوکرالوزفرمول شیمیایی: C12H19Cl3O8شکل ظاهری: پو..
1,400,000تومان
قیمت بدون مالیات:1,400,000تومان
مدل: مش 200
لاکتوز Lactoseلاکتوز یک کربوهیدرات ساده و یا قند طبیعی است که فقط در شیر پستانداران یافت می شود. این ماده از گلوکز و گالاکتوز تشکیل شده است. این ماده که همان قند شیراست، یک دی ساکارید محسوب میشود که به وفور در شیر یافت می شود. نام لاکتوز از لاکت (lacte)  که درلاتین به معنای شیر است و پسوند اوز  ..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
نمايش 1 تا 9 از 9 (1 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات