منو
Your Cart

سولفات آلومینیوم %17 (زاج)

سولفات آلومینیوم %17 (زاج)
سولفات آلومینیوم %17 (زاج)
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

توضیحات

سولفات آلومینیوم 17% پودری (زاج)

سولفات آلومینیوم، ماده ای شیمیایی و یک نمک معدنی است. از این ماده که در آب محلول است، به عنوان یک منعقد کننده استفاده میشود. آلومینیوم سولفات، به 3 شکل پودری، گرانولی و کریستال میباشد.این ماده دارای ph اسیدی است و در الکل ها نیز به میزان کمی حل میشود. به دلیل خاصیت اسیدی بودن این ماده، اگر با پوست تماس پیدا کند، موجب سوختگی شیمیایی میشود. در مورد فلزات نیز باعث خوردگی میشود. سولفات آلومینیوم، غیر قابل اشتعال است.

سولفات آلومینیوم پودری، قابلیت جذب بسیار بالایی در خصوص نگهداری مولکول های آب دارد.

خصوصیات کلی سولفات آلومینیوم 17%

فرمول شیمیایی: Al2(SO4)3

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

کاربرد های سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم در آب محلول می‌باشد و از بیشترین استفاده آن به عنوان عامل منعقد کننده در تصفیه آب آشامیدنی می‌باشد. بدین منظور که، سولفات آلومینیوم موجب جداشدن تمام ناخالصی های موجود در آب میگردد.

بعد ازینکه، انحلال این ترکیب در آب انجام شد، خیلی سریع با عوامل قلیایی که در آب وجود دارند وارد واکنش میشود و رسوبی ژلاتینی با نام آلومینیوم هیدروکسید را تولید میکند. آلومینیوم هیدروکسید سبب جذب ناخالصی هایی که در آب وجود دارند، میشود.

همانگونه که توضیح داده شد، این ماده در فرایندهای تصفیه آب و فاضلاب تحت عنوان عاملی لخته کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

از دیگر موارد مصرف سولفات آلومینیوم، برای تولید ژل ها، نمک ها و صابونهای آلومینیوم است.

آلومینیوم سولفات به عنوان تثبیت کننده رنگ نیز کاربرد دارد و در رنگرزی کاغذ و پارچه هم از این ماده استفاده میشود. علاوه بر اینها، از سولفات آلومینیوم برای بازیافت کاغذ هم بهره گرفته میشود.

موارد استفاده آلومینیوم سولفات 17% (زاج)

ترکیب آلومینیوم سولفات 17%،  در نوشابه های سودا پیدا میشود. در حالیکه، این نکته مورد بحث است که آیا اضافه کردن آلومینیوم به رژیم غذایی، مناسب هست یا خیر.

ترکیب آلومینیوم سولفات، بسیار اسیدی میباشد. به همین دلیل، به خاک هایی که بسیار قلیایی هستند افزوده میشود تا ph گیاهان را تعدیل کند. و اما چگونه این ماده موجب تغییر اسیدیسیته میگردد؟

وقتی که آلومینیوم سولفات، در آب محلول میشود، هیدروکسید آلومینیوم و محلول اسید سولفوریک بسیار رقیق را به وجود می آورد که باعث میشوند تا اسیدیسیته تغییر کند.

مهمترین کاربرد زاج سفید یا سولفات آلومینیوم 17%

با افزودن این ماده به آب، گرد و غبار و ناخالصی هایی که در آب وجود دارند و آن را کدر میسازند، به ذرات بزرگتری تبدیل میشوند و پس از ته نشین شدن آنها، به راحتی میتوان این ناخالصی ها را از آب خارج نمود.

با توجه به ویژگی ذکر شده، از این ماده میتوان در استخرها نیز استفاده کرد تا حالت کدری آب را کاهش داد.

احتیاط ها

استفاده کردن از منعقد کننده هایی که حاوی آلومینیوم هستند ممکن است باعث شود که آلومینیوم موجود در آب تصفیه شده تا حدی بالاتر باشد، که البته میزان این ماده معمولا در طیف ایمن خود قرار دارد.

لازم به ذکر است که بدانیم، اگر انسان در معرض مقادیر بیش از حد آلومینیوم سولفات قرار گیرد، ممکن است برخی بیماری ها در او بروز کند مانند مسمومیت با آلومینیوم، کم خونی و استئودیستروفی مقاوم به ویتامین D و...

همچنین در معرض زیاد قرار گرفتن انسان در برابر آلومینیوم، عاملی شناخته شده در بروز بیماری های پاتولوژیک در افرادی که تحت درمان با همودیالیز هستند، میباشد.

فروش آلومینیوم سولفات 17% (زاج)

از دیگر کالاهایی که میتوانید از شرکت آرتین تجارت اکسیر تهیه نمائید، میتوان به زاج سفید یا همان آلومینیوم سولفات 17% اشاره کرد. در صورت تمایل به خرید این ماده، همین حالا با تماس بگیرید. زاج در کیسه های 25 کیلوگرمی و محصول کشور ایران میباشد.

خرید آلومینیوم سولفات 17% (زاج)

مشتریان عزیز برای ثبت سفارش خود میتوانند از طریق وبسایت فروشگاهی بازار نانو اقدام فرمایند تا در اسرع وقت همکاران ما سفارشات آنها را پیگیری نمایند. برای ثبت سافرش زاج سفید همین حالا اقدام کنید.

قیمت آلومینیوم سولفات 17% (زاج)

 برای استعلام قیمت این محصول و دریافت آنالیز با ما در تماس باشید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات