منو
Your Cart

ویتامین D3 کریستال

ویتامین D3 کریستال
ویتامین D3 کریستال
ویتامین D3 کریستال
ویتامین D3 کریستال
ویتامین D3 کریستال

ویتامین D3

ویتامین D یک ویتامین محلول در چربی است که در تنظیم متابولیسم کلسیم و سلامت استخوان مهم است و کمبود آن باعث راشیتیسم می شود ، بیماری که با کمبود مواد معدنی استخوان مشخص می شود.

ویتامین D3  ابتدا جذب بدن نمیشود. فعال شدن آن مستلزم پیمودن دو مرحله تغییر است. ابتدا در کبد به کلسیفدیول یا ویتامین۲۵(هیدروکسی)  D بدل می‌شود. بدین شکل در بدن ذخیره می‌گردد.

سپس در اغلب مواقع در کلیه‌ها به کالسیترویل یا به ویتامین ۱.۲۵ ( هیدروکسی) D2 تبدیل می گردد. این همان شکل فعال یا به تعبیری هورمون استروئید از ویتامین D است. کالسیترویل در سرتاسر بدن حرکت می‌کند و به هسته‌‌‌ی سلولی می‌رسد. در آنجا با گیرنده‌هایی موسوم به گیرنده‌های ویتامین D که تقریبا در تک تک سلول‌های بدن یافت می‌شوند، فعل و انفعالاتی دارد.

هنگامی که شکل فعال ویتامین D از سوی این گیرنده‌ها محصور شود، برخی ژن‌ها را به جریان انداخته و برخی دیگر را از کار می‌اندازد و منجر به تغییراتی سلول می‌گردد. عملکرد آن مشابه با عملکرد اغلبِ هورمون‌های استروئیدی دیگر است.

کمبود ویتامین D3

 کودکانی که به میزان کافی ویتامین D3 در رژیمهای غذایی خود دریافت نمی کنند ، در معرض خطر ابتلا به راشیت هستند ، بیماری که موجب ناهنجاری استخوان ها و دندان ها در کودکان می شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات