منو
Your Cart

کلسیم کربنات سبک و سنگین غذایی

کلسیم کربنات سبک و سنگین غذایی
کلسیم کربنات سبک و سنگین غذایی

کلسیم کربنات

 این ماده خاصیت آنتی اسیدی دارد و در نواقص کلیوی مورد استفاده قرار میگیرد و مکمل کلسیم است. این ماده را می‌تواند به صورت مصنوعی تولید کرد. البته در پوسته تخم مرغ و غشای جانورانی مانند حلزون و خرچنگ نیز موجود است.

خصوصیات کلی کلسیم کربنات

 فرمول شیمیایی: CaCO3

خصوصیات ظاهری: پودر سفید، بی بو

کاربرد های کلسیم کربنات

 کلسیم کربنات در صنایع مختلفی کاربرد دارد. از آن به عنوان نگهدارنده مواد غذایی استفاده می شود. این ترکیب در تولید اکسید کلسیم ، خمیر دندان و همچنین نگهدارنده رنگ طبیعی برای محصولاتی مانند سیب های ارگانیک مورد استفاده قرار می گیرد.

کربنات کلسیم در پزشکی به‌عنوان آنتی اسید برای خنثی کردن اسید معده بکار می‌رود. همچنین دارای چندین نوع کاربرد پزشکی دیگر مکمل رژیم غذایی کلسیم، پر کننده دارویی در قرص ها و درمان همودیالیز است.

این ماده در اثر حرارت با از دست دادن  CO2 به آهک تبدیل می‌شود که از آن در کارهای ساختمانی، صنعت استخراج آهن و تولید فولاد به‌عنوان کمک ذوب و برای تهیه کاربید کلسیم استفاده می‌شود. از آهک در کشاورزی برای اصلاح خاک و تنظیم PH  آن استفاده می‌شود.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات