منو
Your Cart

نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)

نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)
نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)
نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)
نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)
نانو اکسید تیتانیوم (نانو تیتان) (TiO2)
مشخصات کلی
به انگلیسیNano Titanium Oxide Anatase
خلوص99.5 %
شکل ظاهریپودر سفید رنگ
سایز ذرات20 nm
گریدآناتاز
کشور تولید کنندهآلمان
بسته بندی50 گرمی
قیمت450.000 تومان
  • موجودی: موجود
  • مدل: آناتاز
فروخته شد: 11
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

توضیحات

نانو ذرات اکسید تیتانیوم

خرید نانو پودر دی اکسید تیتانیوم بعد از نانو ذرات نقره در دسته دومین مواد پرمصرف در صنعت نانو به شمار میروند. تیتانیوم دی اکساید دارای خواصی است که تمامی آنها در نانو ذرات تیتان نیز وجود دارند. تفاوتی که در این میان وجود دارد این است که نانو مواد از خاصیت واکنش پذیری بالایی برخوردار میباشند و از این رو بهره وری بیشتری دارند.

با توجه به افزایش روزافزون کاربرد نانو تیتان در بخش های متنوع، شاهد افزایش فروش نانو پودر دی اکسید تیتانیوم خواهیم بود. فروشگاه اینترنتی بازار نانو مفتخر است اعلام نماید که با سالها تجربه در زمینه تامین نانو مواد، مواد اولیه غذایی و دارویی آماده ی راهنمایی و خدمت رسانی به مشتریان عزیز بوده و اصالت کالای خود را تضمین مینماید. برای کسب راهنمایی و دریافت اطلاعات کاربردی در خصوص نانو ذره تیتان با کارشناسان مجموعه آرتین تجارت اکسیر تماس بگیرید.

 

(Nano Titanium Oxide (TiO2

 نانو ذرات اکسید تیتانیوم (TiO2 ، آناتاز)
خلوص: ٪99.5
اندازه ذرات : 20 nm

رنگ: سفید

فهرست کامل نانو اکسیدها

 

آشنایی با عنصر تیتانیوم

برای اولین بار در سال 1791، نهمین عنصر فراوان بر روی سطح زمین به نام تیتانیوم کشف شد. عنصر تیتانیوم دارای سطحی نرم، درخشان و براق بوده و وزن آن نیز سبک است. این ماده، تنها عنصری است که قادر به سوختن در نیتروژن خالص میباشد.

 

کاربردهای نانو پودر دی اکسید تیتانیوم (TiO2)

1. ماده ای مقاوم در برابر اشعه ماوراء بنفش، فیبر شیمیایی، پلاستیک، جوهر چاپ، پوشاننده.

2. فتوکاتالیست، تمیز کننده شیشه ، تمیز کننده سرامیک، مواد آنتی باکتریال، تصفیه هوا، تصفیه فاضلاب، صنایع شیمیایی.

3. آرایشی و بهداشتی، کرم ضد آفتاب، کرم ضد رطوبت سفید طبیعی ، زیبایی و سفید کردن کرم، کرم های صبح و شب، مرطوب کننده  کرم  محافظ پوست، شیر پاک کن صورت، پودر آرایشی.

4. جوهر چاپ، پلاستیک،  بسته بندی مواد غذایی.

5. روکش برای صنعت کاغذ سازی: مورد استفاده برای بهبود و شفافیت کاغذ و مورد استفاده برای تولید تیتانیوم، آلیاژ کاربید و غیره در صنعت متالورژی.

6. صنعت فضانوردی.نانو تیتان و خاصیت فوتوکاتالیستی آن

نانو پودر دی اکسید تیتانیوم که یکی از اکسیدهای معدنی میباشد، به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، در سال های گذشته بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از این خصوصیات، خاصیت فوتوکاتالیستی این ماده است. فوتوکاتالیست به کاتالیزورهایی گفته میشود که در حضور نور فعال می گردند.

کلمه فوتوکاتالیست که منشا یونانی دارد از دو بخش تشکیل شده است:
فوتو به معنای نور
و کاتالیست

کاتالیست نیز ماده ای است که  باعث افزایش سرعت واکنش های شیمیایی می شود اما خود دچار تغییر نمی گردد و نهایتا پس از اتمام واکنش، قابل استفاده خواهد بود.

نانو تیتان آناتاز در مقایسه با فازهای دیگر این نانو ذره، بیشترین  فعالیت فوتوکاتالیستی را داراست.


 

بررسی پایداری حرارتی فازهای آناتاز و روتایل نانو ذرات تیتان

فاز روتایل نانو تیتانیوم دی اکساید، ساختاری بسیار پایدار دارد و میزان پایداری آن به 1840 درجه سانتی گراد میرسد. فاز آناتاز نانو تیتان در 750 درجه سانتی گراد به فاز روتایل تبدیل میگردد. ساختار آناتاز و روتایل، بسیاری کاربردی می باشند. این دو فاز از لحاظ خواص فیزیکی تفاوت های عمده ای با یکدیگر دارند.

 

مقایسه ضریب سختی و ضریب شکست فازهای آناتاز و روتایل

ضریب سختی فاز آناتاز نانو تیتان بین 4.5 الی 6 میباشد که این بازه در فاز روتایل بین 6.5 تا 7 است. با توجه به این نکته، از نانو تیتان در فاز آناتاز در صنعت هایی مانند کاغذ و یا نساجی که نیاز به انعطاف بیشتری دارند، استفاده می شود، در حالیکه فاز روتایل در صنایعی که سختی آنها بیشتر است، مورد استفاده قرار میگیرد.

ضریب شکست نور آناتاز عدد 2.55 و روتایل عدد 2.7 است. به دلیل اینکه طول موج ساختار فاز آناتاز دی اکسید تیتانیوم عدد کمتری می باشد، این فاز بسیار کاربردی تر از فاز دیگر به شمار میرود.

 


نانو تیتان در فاز آناتاز و خاصیت خود تمیز شوندگی مصالح ساختمانی

وقتی که این نانو ذره در فاز آناتاز باشد، خاصیت ضدعفونی کنندگی و فتوکاتالیستی را داراست. این ماده را میتوان در مصالح ساختمانی به عنوان یک ماده افزودنی در پنجره های خود تمیز شونده و پوشش هایی که ضد بخار هستند، به کار برد.
امروزه فاز آناتاز نانو تیتان دارای بیشترین کاربرد در محصولات صنعتی است.

 


فروش نانو اکسید تیتانیوم فاز آناتاز

این ماده محصول کشور آلمان است که کد آن P25 میباشد. وقتی صحبت از نانو تیتان در فاز آناتاز به میان می آید، منظور نانو ذراتی است که 79 درصد آن شامل فاز آناتاز و 21 درصد باقی مانده فاز روتایل را دربرمیگیرد.

 

نانو تیتان و خاصیت فوق آبدوستی آن

مواد در هر سطحی که باشند، تا حدی قادر به دفع قطرات آب هستند. میزان دفع شدن آب را با درجه دفع مشخص میکنند. درجه دفع نشانگر زاویه قطره آب با سطح مد نظر است. مثلا، با قرار گرفتن قطره آب روی شیشه، زاویه ای بین 20 الی 30 درجه ایجاد میشود.
در سطوحی که با نانو دی اکسید تیتانیوم پوشش دهی میگردند، اندازه این زاویه با تابیدن نور خورشید بر روی آن، شروع به کم شدن می نماید و قطرات آب نیز به حالتی پخش و یکپارچه در آمده و در انتها وقتی که این زاویه به عدد صفر می رسد، این قطرات به طور کاملا یکنواخت بر روی سطح پخش می شوند. معمولا این زاویه کم میتواند تا چند روز بدون حضور نور خورشید دوام داشته باشد.
 

 

آیا بین خاصیت فوتوکاتالیستی و خاصیت آبدوستی نانو تیتان تناقضی وجود دارد؟

خیر. میان این دو خاصیت نانو ذرات تیتان هیچ گونه تناقضی وجود ندارد بلکه، این دو ویژگی به منظور پخش نمودن آب، از بین بردن بخار و باکتریهای سطح مکمل همدیگر به شمار می روند.


دیگر خصوصیات نانو تیتانیوم دی اکساید

از دیگر ویژگی های این ماده می توان به نیمه رسانا بودن، آنتی باکتریال بودن، داشتن ثبات شیمیایی، غیر سمی بودن و سازگاری آن با محیط زیست اشاره نمود. علاوه بر اینها، به دلیل اینکه این نانو ذرات دارای ثبات گرمایی هستند، میتوانند در دماهای بالا ماندگار باشند.

 

نانو ذرات تیتان به چه روش هایی تولید میشوند؟

روش های تولید این نانو ذرات شامل روش های زیر است:

سل-ژل
هیدرولیز
هیروترمال
مایکروویو هیدروترمال
اکسیداسیون در هوا
مکانوشیمیایی
رسوب دهی شیمیایی و الکتروشیمیایی
پلاسمای حرارتی با فرکانس رادیویی

 

قیمت نانو پودر دی اکسید تیتانیوم

برای اطلاع از قیمت نانو دی اکسید تیتانیوم و خرید آن با بهترین کیفیت، میتوانید با کارشناسان بخش فروش مجموعه آرتین تجارت اکسیر در تماس باشید. علاوه بر تماس تلفنی ،از طریق ثبت سفارش خود در سایت بازارنانو میتوانید قیمت نانو تیتان را دریافت و آن را به صورت آنلاین نیز سفارش دهید. کالای مد نظر در اسرع وقت به دست شما خواهد رسید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات