منو
Your Cart

فروش دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات
فروش دی کلسیم فسفات
مشخصات کلی
به انگلیسیDi-calcium phosphate
خلوص
شکل ظاهریپودر سفید
گرید
برند
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

توضیحات

دی کلسیم فسفات

  با فرآوری سنگ فسفات به اسید فسفریک که سپس با کربنات کلسیم (سنگ آهک) واکنش داده می شود، به دست می آید.

 دی کلسیم فسفات پودری سفید رنگ و محلول در آب است.

 

فرمول دی کلسیم فسفات 

فرمول شیمیایی دی کلسیم فسفات غذایی به صورت CaHPO4 میباشد که ماده ای است که تحت عنوان حالت دهنده خمیر در محصولات نانوایی مورد استفاده است. همچنین، در آردها به عنوان عاملی سفید کننده حضور دارد و ترکیبی حاوی کلسیم و فسفر به شمار میرود که به طور تقریبی حاوی 28 درصد کلسیم بوده و مابقی آن شامل عنصر فسفر میشود.
با توجه به ویژگی ها و خصوصیاتی که این ماده دارد، میتوان به عنوان یک مکمل به منظور مرتفع نمودن کمبود کلسیم و فسفر در صنایعی مانند صنعت غذا و دارو، خوراک دام، صنعت کشاورزی و نیز صنایع بهداشتی از آن بهره گرفت.
براساس پیش بینی های صورت گرفته پیرامون این ماده، می توان گفت در سال های آینده شاهد رشد تقاضای این مکمل خصوصا در بخش کشاورزی و دارویی خواهیم بود. با افزایش جمعیت سالمندان در سطح جهانی، میتوان این انتظار را داشت که سرعت تقاضا و مصرف ترکیب دی کلسیم فسفات غذایی روز به روز بیشتر گردد.


با پیشرفت صنایع دارویی و غذایی همواره شاهد استفاده از افزودنی هایی نظیر دی کلسیم فسفات غذایی هستیم. شرکت آرتین تجارت اکسیر از مجرب ترین شرکت های وارد کننده و عرضه کننده مواد اولیه غذایی و دارویی است که کالاهای خود را مطابق با آنالیز ارائه شده و با تضمین کیفیت، به دست مشتریان خود میرساند. برای کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دی کلسیم فسفات خوراکی همین حالا با ما تماس بگیرید.

 

خصوصیات کلی دی کلسیم فسفات

فرمول شیمیایی: CaHPO4

شکل ظاهری: پودر سفید

 

کاربرد های دی کلسیم فسفات

دی کلسیم فسفات تامین کننده عناصر کلسیم و فسفر است که نقش مهمی را در واکنشهای بیوشیمیایی و متابولیکی (مانند انعقاد خون، فعالیت فیزیولوژیکی قلب، تبادلات سلولی و فعالیت عصبی – عضلانی ، استحکام و رشد سیستم استخوانی ، تولید مرغ و تخم مرغ و فعالیت های صحیح دستگاه گوارش ) در بدن دام و طیور بر عهده دارند. همانطور که گفته شد، دی کلسیم فسفات منبع بسیار خوبی برای فسفر می باشد اما در واقع میزان آن در جیره غذایی دام و طیور بستگی زیادی به نوع غذای دام دارد.

علاوه بر موارد ذکر شده، باید بدانیم که دی کلسیم فسفات برای تولید طیف وسیعی از کود های فسفاته، هم کاربرد دارد و به همین منظور در کشاورزی هم از آن استفاده میشود.

در محصولات مراقبت از دهان و دندان به طور مثال خمیر دندان، نیز به عنوان عمل کنترل مورد استفاده قرار میگیرد. جالب لست بدانیم که دندان ‌پزشکان از این ماده به جهت بازسازی فک و پزشکان نیز برای ترمیم مفاصل بهره میگیرند.

این ماده دارای خاصیت بافر کنندگی است. همچنین، از کلسیم دی فسفات به عنوان امولسیفایر ، تثبیت کننده، ماده خمیر مایه بهره گرفته میشود.

به دلیل اینکه کلسیم و فسفات جزو مواد شیمیایی مهم و مفید میباشند، این ترکیب به لیست مواد مغذی بسیاری از تولید کنندگان افزوده میشود.

 

از دیگر خواص دی کلسیم فسفات

همانطور که ذکر شد، این ماده به دلیل تشکیل شدن از 2 ماده مغذی کلسیم و فسفر که بدن انسان به آنها نیاز دارد، بسیار حائز اهمیت است. این مواد نقش هایی مانند سنتز DNA و همچنین ساخت و نگهداری استخوان ها را بر عهده دارد.

چون کلسیم و فسفات هر دو یون هایی باردار میباشند، دی کلسیم فسفات تحت عنوان یک بافر در غذاهای حاوی اسید یا باز اضافی عمل می‌کند.

در بسیاری از غذاهای پخته شده و رشته فرنگی باعث بهبود بافت می‌گردد.

 

بررسی تفاوت مونو کلسیم فسفات با دی کلسیم فسفات

همانطور که پیشتر گفته شد، فرمول شیمیایی دی کلسیم فسفات CaHPO4 میباشد و ترکیب مونو کلسیم فسفات به صورت CaH4P2O8 نوشته میشود. با توجه به این دو فرمول شیمیایی می توان دریافت که ترکیب دی کلسیم فسفات در هر مولکول خود حاوی یک آنیون HPO4 دو بار منفی است در حالیکه، مونو کلسیم فسفات دو آنیون H2PO4 یک بار منفی را در هر مولکول خود جای داده است.


وجه مشترک این دو ماده در این است که هر دو از طریق واکنش فسفریک اسید با کلسیم کربنات به دست می آیند.
دی کلسیم فسفات تحت عنوان یک افزودنی و مکمل غذایی در تولیدات غذای انسان نظیر غلات و نودل ها و نیز در غذای دام، حیوانات خانگی و طیور مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین به علت برخوردار بودن از خاصیت سایندگی بیشتر، در تولید خمیر دندان و در تولیدات فراورده های آردی  نیز از این ماده بهره گرفته میشود. در مقابل، مونو کلسیم فسفات در فرایند تولید کودها و غذاهای مناسب برای آبزیان مورد استفاده است.
 

 

دی کلسیم فسفات خوراکی در جیره دام

با استفاده از دی کلسیم فسفات خوراکی در جیره دام ها، نسبت فسفر و کلسیم موجود در محصول مورد نظر، متعادل میگردد. لازم به ذکر میباشد که اهمیت ویژه ی این ماده به دلیل تامین عنصر فسفر است. وجود عناصر فسفر و کلسیم به میزان مناسب در جیره دام و طیور، بسیار ضروری میباشد که در نتیجه حضور این دو عنصر میتوان شاهد بهبود سیستم استخوانی دام ها بود. علاوه بر این، در تولید نیز، سبب افزایش بازدهی میشوند. 
براساس آزمایشی که برای بررسی تاثیر دی کلسیم فسفات بر روی عملکرد رشد و ویژگی های استخوانی در جوجه های گوشتی صورت گرفت، مشخص شد که حضور این ماده تاثیر به سزایی بر افزایش وزن جوجه ها به طور روزانه دارد. 

 

 

خرید دی کلسیم فسفات خوراکی برای جیره دام

 

دی کلسیم فسفات دارویی

با اندکی تحقیق درباره شرکت های داروسازی می توان دریافت که اکثر این شرکت ها از دی کلسیم فسفات دارویی در تولید قرص ها استفاده میکنند. یکی از مهمترین مزایایی که باعث شده تا دی کلسیم فسفات خشک (بی آب) در فرمولاسيون داروها حضور داشته باشد این است که دارای خاصیت آنتی کیکی میباشد و توانایی این را دارد که با مولکول های آب پیوند خورده و موجب شود تا رطوبت به درون قرص ها نفوذ ننماید. همچنین، دی کلسیم فسفات دارویی به دلیل اینکه ماده ای محلول به شمار نمی رود، به منظور استفاده در قرص هایی که تاریخ انقضای طولانی دارند، بسیار مناسب میباشد.

در برخی موارد، جراحان از دی کلسیم فسفات دارویی در زمان پیوند استخوان مصنوعی استفاده میکنند، زیرا استخوانهای آسیب دیده همیشه به صورت خود به خودی بازسازی نشده و این امکان وجود دارد که به منظور ترمیم، نیازمند پیوند باشند. با توجه به خواصی که دی کلسیم فسفات غذایی دارد، میتوان آن را به عنوان جایگزینی مناسب برای پیوند استخوان در نظر گرفت. 

 


مزیت های خرید دی کلسیم فسفات غذایی و دارویی و مصرف آن

امروزه شاهد شیوع بیماری هایی هستیم که مربوط به کمبود کلسیم در بدن هستند. از جمله این بیماری ها میتوان به پوکی استخوان و راشیتیسم اشاره نمود. با توجه به این شرایط، افراد به دنبال راهی برای رفع اینگونه معضلات خود هستند که در نتیجه آن میتوان شاهد رشد تقاضای مکمل دی کلسیم فسفات دارویی بود.
افراد مبتلا به اینگونه بیماری ها میتوانند از DCP (دی کلسیم فسفات) به عنوان یک مکمل غذایی مناسب در جهت رفع کمبود کلسیم موجود در بدن خود استفاده کنند که این عمل قطعا سبب افزایش قیمت دی کلسیم فسفات خوراکی در بازار میگردد.

 

خرید دی کلسیم فسفات دارویی

 


چگونگی تولید دی کلسیم فسفات غذایی

فرایندی جدید به منظور تولید این ماده توسعه پیدا کرده است که با استفاده از کنسانتره سنگ فسفات میباشد. مراحل این فرایند به شرح زیر است:
محلول نمودن اسید سولفوریک با کنسانتره سنگ فسفات
فلوئور زدایی محلول سولفوریک اسید با سولفات پتاسیم
خنثی نمودن محلول فسفریک اسید با کلسیم هیدروکسید

در بازه ph بین 2 الی 5، P2O5 رسوب میکند و نهایتا دی کلسیم فسفات بی آب پدید می آید.
 

خرید دی کلسیم فسفات غذایی

شرکت آرتین تجارت اکسیر، از عرضه کنندگان دی کلسیم فسفات که در دسته خرید مواد اولیه غذایی جای میگیرد، میباشد. لازم به ذکر است که این ماده از جمله افزودنی های محبوب دارویی و غذایی در بسیاری از کشورهاست.

این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی در انبار موجود است.

 

فروش دی کلسیم فسفات غذایی

جهت ثبت سفارش خود میتوانید از طریق سایت " بازار نانو " اقدام فرمائید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

قیمت دی کلسیم فسفات غذایی

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت، کارشناسان مجموعه آماده ی پاسخگویی هستند.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات