منو
Your Cart

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

 لیست مواد اولیه غذایی

مواد اولیه صنایع غذایی ترکیباتی هستند که به مقدار کم و استاندارد و در موارد توصیه شده به مواد غذایی اضافه می شوند.در واقع مواد اولیه صنایع غذایی شامل ترکیباتی است که افزایش دهنده ی رنگ ، ماندگاری و حتی طعم مواد غذایی می باشند.مواد اولیه ی مورد استفاده در این حوزه یا طبیعی هستند یا مصنوعی.ممکنه شما هم بدونید که در دوران قدیم از طعم دهنده های طبیعی مانند نمک ،گیاهان دارویی ،عسل و … به عنوان افزودنی استفاده کرده اند. این روزا مردم به دلیل مشغله ی زندگی مدرن تمایل بیشتری به استفاده از مواد غذایی آماده دارن بنابراین خیلی از مواد غذایی که ما امروزه میخریم و مورد استفاده قرار میدیم دارای درصدی از افزودنی ها و مواد اولیه غذایی هستند. ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر و سایت بازار نانو به دلیل صلاحیتی که توی واردات مرغوبترین محصولات در حوزه ی مواد اولیه ی صنایع غذایی داریم با بالاترین استاندارد و متناسب ترین قیمت میتونیم تامین کننده ی نیازهای شما در زمینه ی خرید مواد اولیه صنایع غذایی به صورت عمده و جزئی باشیم.

خرید مواد اولیه غذایی  یکی از اساسی ترین نیازهای بشر برای تامین مواد اولیه و خوراک تولید کنندگان صنعت غذایی به شمار می روند. این مواد دسته بندی های گوناگونی دارند که پرکاربرد ترین آنها ، دسته بندی آنها براساس نقش هر یک در غذا می باشد.

حالا چرا از افزودنی ها استفاده می کنیم ؟

مواد نگهدارنده و افزودنی ها با اهداف مختلفی مانند : بهبود رنگ، طعم، مزه، بوو افزایش زمان نگهداری و طول ماندگاری و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و کاهش سرعت فساد و ... به مواد غذایی اضافه می شوند و بدون تردید همه آنها علاوه بر مزایای خود، عوارض منفی را به همراه دارند.

خرید مواد اولیه غذایی براساس نقش در محصولات غذایی :

امولسیفایر ها :

زمانی که صحبت از این گروه از مواد اولیه غذایی میشود و نقش آنها مطرح میگردد، طبیعتا ترکیباتی در نظر است که از طرفی بتوانند به قسمت آبدوست (منظور بخش قطبی ترکیب است) و از طرف دیگر به قسمت چربی دوست (منظور بخش غیر قطبی ترکیب است) متصل شوند و بتوانند با در کنار هم قرار دادن بخش آبدوست و چربی دوست، یک امولسیون پایدار را تشکیل دهند، اما باید توجه داشت پایداری امولسیون فقط بخشی از نقشهای امولسیفایرهای غذایی را دربرمیگیرد. این مواد در بین مواد اولیه صنایع غذایی مختلف دارای موارد استفاده کاملا متفاوت و گاها مشترک میباشند.

5 نقش اساسی امولسیفایرهای غذایی در محصولات خوراکی عبارتند از :

1- جلوگیری از بیات شدن :

در محصولات پختنی که شامل کیک ها، شیرینی ها و نان میشود.

2- جلوگیری از شکوفه زدن شکلات :

در صنایع شکلات سازی با پدیده شکوفه زدن یا chocolate bloom روبرو هستیم. شکوفه زدن روی سطح شکلات همان لکه های سفید رنگی هستند که روی سطح رسوب میکنند و معمولا برای شخص مطلوب نیست. این پدیده در اصل، مهاجرت ذره های چربی به سطح شکلات است. این مورد با استفاده از امولسیفایر غذایی قابل رفع است.

3- بهبود خواص حسی (نرمی و تردی) :

در کیک ها و مواد پختنی، امولسیفایرهای غذایی اضافه میشوند تا بافت نرم تر یا تردتر به دست آید حفظ ترکیبات طعمی ای که اضافه میکنیم در کیفیت حسی محصول نیز تاثیر گذار است.

4- تسهیل فرایند های تولید :

در شکلات ها نیز امولسیفایر های غذایی کاربرد دارند تا ویسکوزیته و تنش تسلیم آن پایین بیاید تا شکلات قالب پذیرتر باشد یا در محصولات پختنی (Bakery) برای اینکه مخلوط کردن سریعتر انجام شود و یا در کلوچه و کراکر میخواهیم خمیر پهن شود و شکل پذیری راحت تر انجام شود که در بخش تسهیل فرایند قرار میگیرند.

5- کاهش مصرف مواد اولیه غذایی :

یکی از پرمصرف ترین مواد در صنایع کیک وشیرینی، شورتنینگ ها یا روغن قنادی میباشد که مصرف امولسیفایرهای غذایی میتواند باعث کاهش مصرف شورتنینگ ها در محصول نهایی شود. همچنین در صنعت تولید شکلات، استفاده از آنها سبب کاهش مصرف کره کاکائو خواهد شد.

دسته بندی امولسیفایرهای صنعت غذایی :

استرهای اسید چرب با قند های الکلی :
این گروه از امولسیفایرها با ترکیب زیر هستند :
استر اسید چرب + قند الکی = Emulsifier

امولسیفایرهایی که در این گروه قرار میگیرند عبارتند از :

گلیسرین مونو استئارات (مونو دی گلیسیرید یا GMS) : از مهمترین و پرکاربرد ترین ها در صنعت کیک و شیرینی میباشد.
پروپیلن گلیکول مونو استئارات : از ترکیب پروپیلن گلیکول با استر اسید استئاریک.
اسپن ها و توئین ها : از ترکیب سوربیتول با اسید استئاریک.
داتِم : متشکل از گلیسرول با استر اسید تارتاریک.
اَستِم :  حاصل ترکیب گلیسرول با استر اسید استیک. 
سیترِم :  ترکیب گلیسرول با استر اسید سیتریک. 
لاکتِم : از ترکیب گلیسرول با استر اسید لاکتیک. 
SMG : متشکل از گلیسرول با استر اسید سوکسینیک.

فسفولیپیدها :
که از این دسته میتوان به لستین اشاره کرد که بیشترین مصرف را در کلوچه سازی و آدامس سازی دارد. لستین مایع غلیظ به رنگ زرد مایل به قهوه ای (کهربایی) میباشد.
بسته بندی آن در بازار بشکه های 240 کیلویی میباشد و معمولا از کشور هندوستان واردات آن انجام میشود.

استرهای اسید چرب با لاکتیک اسید :

SSL : سدیم استاریل لاکتیلات
CSL : کلسیم استاریل لاکتیلات

پلی گلیسرول استر ها :

از ترکیب پلی گلیسرول ها با پلی رسینولئات بدست می آید .


استابلایزر ها ( غلظت دهنده ها و تثبیت کننده ها ) :

غلظت دهنده ها اصلاً چی هستن ؟

غلظت‌ دهنده های غذایی، موادی هستنن که موجب افزایش ویسکوزیته محصول میشن ،حالا چرا باید از این غلظت دهنده ها توی صنایع غذایی استفاده کنیم.

یک مواقعی توی فرایند تولید وقتی مواد تشکیل دهنده ی یک محصول با هم ترکیب میشن محصول تولیدی غلظت مناسب و کافی برای ورود به بازار رو نداره، توی همچین مواقعی تولید کننده برای افزایش غلظت محصول تولیدی از این مواد استفاده میکنه. نتیجه میگیریم که با افزایش ویسکوزیته محصول مراحل بعدی تولید محصول مثل بسته‌بندی و نگهداری اون راحت تر میشه. معمولا هم برای استفاده از غلظت دهنده ها اونها رو با ترکیب هایی مث آب ،گلیسیرین یا سایر حلالهای موجود ترکیب میکنن. اینم بگم که کاربرد غلظت دهنده های خوراکی بیشتر توی صنایع غذایی هستش.

انواع غلظت دهنده های خوراکی :

این مواد با توجه به کاربردشون انواع مختلفی دارن.از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین غلظت‌ دهنده‌ های خوراکی می‌توان به سوربیتول، زانتان گام، سی‌ام سی، صمغ عربی، مالتو دکسترین، نشاسته، کاراگینان، پکتین ، گوارگام  و … اشاره کرد.

شیرین کننده ها :

اولین چیزی که باید در مورد شیرین کننده های غذایی بدونیم اینه که اونها از کربن، هیدروژن، و اکسیژن تشکیل شدن و جزو خونواده ی کربوهیدرات ها به حساب میان. ما توی فروشگاه اینترنتی بازار نانو و شرکت آرتین تجارت اکسیر با واردات بدون واسطه به عنوان تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی در ایران مرغوبترین محصول رو برای مشتریهامون در صنایع غذایی فراهم می کنیم. حالا ما بهتون میگیم که این شیرین کننده ها به چه دسته هایی تقسیم میشن :

1- شیرین کننده های طبیعی :

خرید سوربیتول مایع

خرید سوربیتول پودری

2- شیرین کننده های مصنوعی :

شیرین کننده هایی هستن که همون مزه ی شیرینی رو دارن اما به دلیل نداشتن کالری و غیر مغذی بودن در صنایع غذایی استفاده میشن که موارد زیر جزو این دسته به حساب میان :

3- تصفیه شده :

  •  شكر سفید
  • شکر خام
  • شكر قنادی (پودری)
  • شکر قهوه ای 

4- الکل های قندی :

قندهای الکی در واقع از خونواده ی کربوهیدرات هایی هستن که به شکل کاملا طبیعی توی برخی از میوه ها وسبزیجات موجوده ، اما میشه این قند ها رو به صورت شیمیایی تولید کرد. قندهای الکلی به طور معمول در صنایع غذایی و در تولید محصولاتی مثل شکلات، شیرینی ها ، دسرهای سرد، آدامس ها، خمیر دندان، دهانشویه برخی از لواشک ها و برخی میوه های خشک مورده استفاده قرار میگیرن.

نگهدارنده ها

آنتی کیک ها

رنگ و اسانس ها

فیلر های غذایی

از دسته بندی های دیگر که برای این گروه از مواد استفاده می شود براساس کاربرد آنها در صنعت است .

خرید مواد اولیه غذایی براساس کاربرد درصنایع غذایی :

صنایع لبنیات

فرآورده های گوشتی

مکمل های غذایی

نوشیدنی ها ، مارمالاد و مرباجات

کیک ، شیرینی و شکلات

نان و ماکارونی

سس های سرد و گرم

خلاصه توضیحاتی در مورد انواع مواد اولیه غذایی

امولسیفایرها

به منظور همفاز سازی بعضی محصولات غذایی از امولسیون کننده ها استفاده میشود. این مواد را به مخلوط های برپایه روغن و آب اضافه مینمایند.

ضد کلوخه ها

با استفاده از آنتی کیک یا همان ضد کلوخه میتوان از به هم چسبیدن و کلوخه شدن مواد پودری نظیر شیرخشک، آرد و... جلوگیری به عمل آورد.

سیلیکون دی اکساید یکی از این آنتی کیک هاست.

استابلایزرها(تثبیت کننده ها)

با وجود تثبیت کننده ها، بافتی یکنواخت در محصولات غذایی ایجاد میشود و پایداری آنها بهبود میابد. برای نمونه از این مواد میتوان به گوارگام و زانتان گام اشاره نمود.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

لیست مواد اولیه صنایع غذایی را در این صفحه از سایت  بازارنانو می توانید ببینید . ما به عنوان شرکت بازرگانی مواد اولیه غذایی و واردکننده افزودنی های مواد غذایی این اطمینان را به مشتریان خود خواهیم داد که کیفیت افزودنی های غذایی وارداتی همگی تضمین شده هستند و به همراه آنالیز و مدارک معتبر عرضه خواهند شد .

همچنین قیمت خرید مواد اولیه غذایی قابل عرضه توسط سایت " بازار نانو " به علت واردات مستقیم مناسب و رقابتی خواهد بود .

جهت تامین مستقیم خرید مواد اولیه صنایع غذایی و اطلاع از قیمت مواد اولیه غذایی در تماس باشید.

 

برند: MARCEL مدل: کاپا
خرید کاراگینانشرکت آرتین تجارت اکسیر به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کنندگان کاراگینان میتواند محصول مورد نیاز شما را با کیفیت برتر و قیمت مناسب و اقتصادی تامین کند برای خرید کاراگینان با کارشناسان ما تماس بگیرید.کاراگینان چیست ؟کاراگینان یک پلی ساکارید سولفاته یا صمغی است که از نوعی جلبک..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: Cargill مدل: کارگیل
پکتین چیست ؟خرید پکتین به عنوان یک ماده فیبری قدرتمند است که عامل پیوند بین سلولهای گیاهی است.این ماده از ساختارهای ژلاتینی گیاهی که در سبزیجات و گیاهان وجود دارد، به دست می آید.  باید توجه کرد که این استابلایزر گیاهی، به میزان خیلی بیشتری در میوه های نارس پیدا میشود و هنگامی که میوه به حالت رسی..
430,000تومان
قیمت بدون مالیات:430,000تومان
مدل: -
پروپیلن گلیکول پروپیلن گلایکول که یک ماده شفاف، بدون بو و بدون مزه است، نوعی افزودنی غذایی است که مصنوعی میباشد. این ماده از گروه شیمیایی الکل هاست.کاربردهای مونو پروپیلن گلیکول در صنایع غذاییپروپیلن گلیکول به عنوان یک افزودنی و به منظور تسهیل فرایند فرآوری مواد غذایی و بهبود طعم آن و هم..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: مش 80 میله ای
مونوسدیم گلوتامات برای اینکه بدانیم گلوتامات چیست به زبانی ساده میتوان گفت ، مونو سدیم گلوتامات دارای مزه ای با عنوان “ اومامی “ (Omami) است که بسیاری این طعم و مزه را در ردیف طعم های اصلی قرار میدهند . همچنین نوعی تقویت کنننده طعم به حساب می آید که به طور کلی بی خطر شناخته میشود. طعم اومامی که ..
82,000تومان
قیمت بدون مالیات:82,000تومان
برند: Foodchem مدل: FIC
 مالتو دکسترین و کاربرد آن در صنایع غذایی :مالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده ها است. تولید کنندگان برای بهبود طعم ، قوام و ماندگاری، آن را به بسیاری از مواد غذایی اضافه می کنند. این ماده از نشاسته توسط ..
42,000تومان
قیمت بدون مالیات:42,000تومان
برند: MEGGLE مدل: مش 200
خرید لاکتوز دارویی ، لاکتوز خوراکیلاکتوز خوراکی یکی از کربوهیدرات های ساده و یا قند طبیعی است که فقط در شیر پستانداران یافت می شود. این ماده از گلوکز و گالاکتوز تشکیل شده است. این ماده که همان قند شیراست، یک دی ساکارید محسوب میشود که به وفور در شیر یافت می شود. نام لاکتوز غذایی از لاکت (lacte) ک..
110,000تومان
قیمت بدون مالیات:110,000تومان
مدل: غذایی
فروسیانید پتاسیم (آنتی کیک نمک خوراکی) ترکیبی غیر آلی است که به آنتی کیک زرد ، پتاس زرد یا کریستال زرد نیز معروف است.خصوصیات کلی فرمول شیمیایی: K 4 Fe (CN) 6مشخصات ظاهری: گرانولهای زرد روشن و کریستالی، بدون بوکاربرد های آنتی کیک زردخرید فروسیانید پتاسیم در صنعت کاربرد..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
مدل: -
خرید کربوکسی متیل سلولز غذایی كربوكسي متيل سلولز (CMC) يك پليمر آنيونی محلول در آب است كه از سلولز ساخته می شود. که از پرمصرف ترین و بیشترین مقدار نوع سلولز در جهان است. این مشتقات کربوکسی متیل سلولز که به عنوان صمغ سلولز نیز شناخته می‌شود، مهم‌ترین صمغ سلولزی یونی است. این ماده در دو مقیاس خورا..
150,000تومان
قیمت بدون مالیات:150,000تومان
برند: kanbo مدل: چینی
سوکرالوزخرید سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی با کالری صفر میباشد و بدون اینکه کربوهیدرات یا کالری به غذاها و نوشیدنی ها اضافه نماید، آنها را شیرین میکند. سوکرالوز در واقع از قند در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن سه گروه هیدروژن و اکسیژن با اتمهای کلر جایگزین می شوند..
2,350,000تومان
قیمت بدون مالیات:2,350,000تومان
مدل: رشته ای
خرید سوربات پتاسیم سوربات یک ماده افزودنی شیمیایی است که در واقع نمکی از پتاسیم میباشد. خرید سوربات پتاسیم به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده در غذاها، نوشیدنی ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود. این ماده، نمکی بدون بو و بی مزه است که به طور سنتزی از اسید سوربیک و هیدروکسید پتاسیم تولید می..
220,000تومان
قیمت بدون مالیات:220,000تومان
مدل: -
دی اکسید تیتانیوم تیتانیوم دی اکساید که به نام تیتانیا نیز شناخته میشود، از دسته مواد معدنی پرکاربرد است که دارای خواص مهمی میباشد. یکی از این خواص شامل حفاظت از پوست در برابر اشعه فرا بنفش میباشد.این ماده نفوذ اشعه فرابنفش را با ایجاد مانعی فیزیکی به حداقل میرساند. تیتان دی اکساید همچنین، د..
195,000تومان
قیمت بدون مالیات:195,000تومان
مدل: ZIBO
اسید اسکوربیک اسکوربیک یا ویتامین C، ویتامینی به صورت محلول در آب است که از اجزای ضروری برای ساخت و نگهداری کلاژن و بافت محیطی بین سلولی است. ویتامین C، کمترین میزان پایداری را در بین همه ویتامین ها دارد. ویتامین C، عنوان آنتی اکسیدان در فرمولاسیون فرآورده های دارویی و صنایع غذایی به کار می رود...
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
نمايش 1 تا 12 از 82 (7 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات