منو
Your Cart

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

 خرید مواد اولیه  صنایع غذایی از مهمترین بخش‌های تولید است که می تواند نقش بسزایی در کیفیت و قیمت تمام شده محصول نهایی داشته باشد.  اگر کیفیت و قیمت تمام شده محصول را از مهم‌ترین موارد تعیین کننده برای کسب بازار بهتر در صنعت غذا در نظر بگیریم، خرید مواد اولیه غذای مناسب می تواند تعیین کننده رشد محصول مورد نظر در بازار صنعت غذا در داخل و خارج از کشور باشد.

 لیست مواد اولیه صنایع غذایی

مواد اولیه صنایع غذایی ترکیباتی هستند که به مقدار مناسب و استاندارد و در موارد توصیه شده به مواد غذایی اضافه می شوند.در واقع مواد اولیه صنایع غذایی شامل ترکیباتی است که افزایش دهنده ی رنگ ، ماندگاری و حتی طعم مواد غذایی می باشند.مواد اولیه ی مورد استفاده در این حوزه یا طبیعی هستند یا مصنوعی.ممکنه شما هم بدونید که در دوران قدیم از طعم دهنده های طبیعی مانند نمک ،گیاهان دارویی ،عسل و … به عنوان افزودنی استفاده کرده اند. این روزا مردم به دلیل مشغله ی زندگی مدرن تمایل بیشتری به استفاده از مواد غذایی آماده دارن بنابراین خیلی از مواد غذایی که ما امروزه میخریم و مورد استفاده قرار میدیم دارای درصدی از افزودنی ها و مواد اولیه غذایی هستند. ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر و سایت بازار نانو به دلیل تخصصی که در واردات مرغوبترین محصولات در حوزه ی مواد اولیه ی صنایع غذایی داریم با بالاترین استاندارد و متناسب ترین قیمت میتونیم تامین کننده ی نیازهای شما در زمینه ی خرید مواد اولیه صنایع غذایی به صورت عمده و جزئی باشیم.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی  یکی از اساسی ترین نیازهای بشر برای تامین مواد اولیه و خوراک تولید کنندگان صنعت غذایی به شمار می روند. این مواد دسته بندی های گوناگونی دارند که پرکاربرد ترین آنها ، دسته بندی آنها براساس کاربرد و نقش هر یک در غذا می باشد.

حالا چرا از افزودنی های صنایع غذایی استفاده می کنیم ؟

مواد نگهدارنده و افزودنی ها با اهداف مختلفی مانند : بهبود رنگ، طعم، مزه، بوو افزایش زمان نگهداری و طول ماندگاری و جلوگیری از رشد میکروارگانیسم ها و کاهش سرعت فساد و ... به مواد غذایی اضافه می شوند و بدون تردید همه آنها علاوه بر مزایای خود، عوارض منفی را به همراه دارند.

 

کیفیت مواد اولیه صنایع غذایی

 تولید کنندگان صنایع غذایی  بزرگترین دغدغه های که در تولید محصولات خوراکی خود دارند تامین کیفیت آ این مواد است.  هر محصولی در صنایع غذایی قرار است تولید شود نیاز به یک فرمولاسیون دارد و  اینطور مشخص  میشود که چه مواد اولیه غذایی در آن محصول مورد نظر استفاده شود. این مطلب از دو جنبه قابل بررسی است جنبه اول، مقدار استفاده شده از آن ماده غذایی و جنبه بعدی کیفیت مواد اولیه غذایی که در آن محصول استفاده می شود.  خرید مواد اولیه صنایع غذایی معمولاً از دو منبع داخلی یا وارداتی انجام میشود که در هر دو مورد بابت کیفیت باید به آنالیز آن ماده استناد شود. 

 

 تطابق کیفیت و اصالت مواد اولیه صنایع غذایی با  آنالیز

 قبل از خرید مواد اولیه صنایع غذایی باید به آنالیز آن دقت شود که بر اساس استانداردهای مورد تایید  سازمان غذا و دارو باشد.

 قدم بعدی تایید اصالت آن ماده است.  منظور از اصالت این است که  مواد اولیه صنایع غذایی که برای مصرف در در  تولید محصول استفاده میشود،  آیا با آنالیز تطابق دارد یا خیر؟ مشخصات ظاهری ماده اولیه،  نوع بسته بندی،  انجام آزمایش های فیزیکی و شیمیایی یکی از راه های  تایید اصالت آن ماده اولیه غذایی می باشد.  با توجه به اینکه   اکثرا تولیدکنندگان، خرید مواد اولیه صنایع غذایی را باید در فواصل زمانی کوتاه انجام دهند . برای هر بار خرید آن باید متحمل هزینه های انجام آزمایش های متعدد روی آن ماده اولیه شوند.  در عمل،  معمولا  اکثر کارخانجات با خرید از شرکت های معتبر، مراحل کار و هزینه های انجام آزمایش ها را کمتر می کنند و با خرید از شرکت های متخصص و معتبر در زمینه فروش مواد اولیه صنایع غذایی کار را پیش می برند.

خرید مواد اولیه غذایی براساس کاربرد درصنایع غذایی :

 • صنایع لبنیات

 • فرآورده های گوشتی

 • مکمل های غذایی

 • نوشیدنی ها ، مارمالاد و مرباجات

 • کیک ، شیرینی و شکلات

 • نان و ماکارونی

 • سس های سرد و گرم

خرید مواد اولیه صنایع غذایی براساس نقش در محصولات :

امولسیفایر ها در مواد اولیه صنایع غذایی :

زمانی که صحبت از این گروه از مواد اولیه غذایی میشود و نقش آنها مطرح میگردد، طبیعتا ترکیباتی در نظر است که از طرفی بتوانند به قسمت آبدوست (منظور بخش قطبی ترکیب است) و از طرف دیگر به قسمت چربی دوست (منظور بخش غیر قطبی ترکیب است) متصل شوند و بتوانند با در کنار هم قرار دادن بخش آبدوست و چربی دوست، یک امولسیون پایدار را تشکیل دهند، اما باید توجه داشت پایداری امولسیون فقط بخشی از نقشهای امولسیفایرهای غذایی را دربرمیگیرد. این مواد در بین مواد اولیه صنایع غذایی مختلف دارای موارد استفاده کاملا متفاوت و گاها مشترک میباشند.


استابلایزر ها ( غلظت دهنده ها و تثبیت کننده ها ) :

غلظت دهنده ها اصلاً چی هستن ؟

غلظت‌ دهنده های غذایی، موادی هستنن که موجب افزایش ویسکوزیته محصول میشن ،حالا چرا باید از این غلظت دهنده ها توی صنایع غذایی استفاده کنیم.

یک مواقعی توی فرایند تولید وقتی مواد تشکیل دهنده ی یک محصول با هم ترکیب میشن محصول تولیدی غلظت مناسب و کافی برای ورود به بازار رو نداره، توی همچین مواقعی تولید کننده برای افزایش غلظت محصول تولیدی از این مواد استفاده میکنه. نتیجه میگیریم که با افزایش ویسکوزیته محصول مراحل بعدی تولید محصول مثل بسته‌بندی و نگهداری اون راحت تر میشه. معمولا هم برای استفاده از غلظت دهنده ها اونها رو با ترکیب هایی مث آب ،گلیسیرین یا سایر حلالهای موجود ترکیب میکنن. اینم بگم که کاربرد غلظت دهنده های خوراکی بیشتر توی صنایع غذایی هستش.

انواع غلظت دهنده های خوراکی :

این مواد با توجه به کاربردشون انواع مختلفی دارن.از جمله مهم‌ترین و پرکاربردترین غلظت‌ دهنده‌ های خوراکی می‌توان به سوربیتول، زانتان گام، سی‌ام سی، صمغ عربی، مالتو دکسترین، نشاسته، کاراگینان، پکتین ، گوارگام  و … اشاره کرد.

شیرین کننده ها :

اولین چیزی که باید در مورد شیرین کننده های غذایی بدونیم اینه که اونها از کربن، هیدروژن، و اکسیژن تشکیل شدن و جزو خونواده ی کربوهیدرات ها به حساب میان. ما توی فروشگاه اینترنتی بازار نانو و شرکت آرتین تجارت اکسیر با واردات بدون واسطه به عنوان تامین کننده مواد اولیه صنایع غذایی در ایران مرغوبترین محصول رو برای مشتریهامون در صنایع غذایی فراهم می کنیم. حالا ما بهتون میگیم که این شیرین کننده ها به چه دسته هایی تقسیم میشن :

1- شیرین کننده های طبیعی :

خرید سوربیتول مایع

خرید سوربیتول پودری

2- شیرین کننده های مصنوعی :

شیرین کننده هایی هستن که همون مزه ی شیرینی رو دارن اما به دلیل نداشتن کالری و غیر مغذی بودن در صنایع غذایی استفاده میشن که موارد زیر جزو این دسته به حساب میان :

3- تصفیه شده :

 •  شكر سفید
 • شکر خام
 • شكر قنادی (پودری)
 • شکر قهوه ای 

4- الکل های قندی :

قندهای الکی در واقع از خونواده ی کربوهیدرات هایی هستن که به شکل کاملا طبیعی توی برخی از میوه ها وسبزیجات موجوده ، اما میشه این قند ها رو به صورت شیمیایی تولید کرد. قندهای الکلی به طور معمول در صنایع غذایی و در تولید محصولاتی مثل شکلات، شیرینی ها ، دسرهای سرد، آدامس ها، خمیر دندان، دهانشویه برخی از لواشک ها و برخی میوه های خشک مورده استفاده قرار میگیرن.

نگهدارنده ها

آنتی کیک ها

رنگ و اسانس ها

فیلر های غذایی

از دسته بندی های دیگر که برای این گروه از مواد استفاده می شود براساس کاربرد آنها در صنعت است .

خلاصه توضیحاتی در مورد انواع مواد اولیه غذایی

امولسیفایرها

به منظور همفاز سازی بعضی محصولات غذایی از امولسیون کننده ها استفاده میشود. این مواد را به مخلوط های برپایه روغن و آب اضافه مینمایند.

ضد کلوخه ها

با استفاده از آنتی کیک یا همان ضد کلوخه میتوان از به هم چسبیدن و کلوخه شدن مواد پودری نظیر شیرخشک، آرد و... جلوگیری به عمل آورد.

سیلیکون دی اکساید یکی از این آنتی کیک هاست.

استابلایزرها(تثبیت کننده ها)

با وجود تثبیت کننده ها، بافتی یکنواخت در محصولات غذایی ایجاد میشود و پایداری آنها بهبود میابد. برای نمونه از این مواد میتوان به گوارگام و زانتان گام اشاره نمود.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

لیست مواد اولیه صنایع غذایی را در این صفحه از سایت  بازارنانو می توانید ببینید . ما به عنوان شرکت بازرگانی مواد اولیه غذایی و واردکننده افزودنی های مواد غذایی این اطمینان را به مشتریان خود خواهیم داد که کیفیت افزودنی های غذایی وارداتی همگی تضمین شده هستند و به همراه آنالیز و مدارک معتبر عرضه خواهند شد .

همچنین قیمت خرید مواد اولیه غذایی قابل عرضه توسط سایت " بازار نانو " به علت واردات مستقیم مناسب و رقابتی خواهد بود .

جهت تامین مستقیم خرید مواد اولیه صنایع غذایی و اطلاع از قیمت مواد اولیه غذایی در تماس باشید.

 

برند: MARCEL مدل: کاپا
خرید کاراگینانشرکت آرتین تجارت اکسیر به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کنندگان کاراگینان میتواند محصول مورد نیاز شما را با کیفیت برتر و قیمت مناسب و اقتصادی تامین کند برای خرید کاراگینان با کارشناسان ما تماس بگیرید.کاراگینان چیست ؟کاراگینان یک پلی ساکارید سولفاته یا صمغی است که از نوعی جلبک..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: Cargill مدل: مرکبات و سیب
خرید پکتینخرید پکتین به عنوان یک ماده فیبری قدرتمند است که عامل پیوند بین سلولهای گیاهی است.این ماده از ساختارهای ژلاتینی گیاهی که در سبزیجات و گیاهان وجود دارد، به دست می آید.  باید توجه کرد که این استابلایزر گیاهی، به میزان خیلی بیشتری در میوه های نارس پیدا میشود و هنگامی که میوه به حالت رسیدگ..
750,000تومان
قیمت بدون مالیات:750,000تومان
مدل: -
کلسیم پروپیونات چیست؟کلسیم پروپیونات در واقع نمک کلسیم اسید پروپیونیک است. این ماده به عنوان نگهدارنده ای در نان و سایر محصولات پختنی آردی استفاده می شود و ممکن است با اسید پروپیونیک و سدیم پروپیونات ترکیب شود.این ماده به صورت پودری محلول در آب است و حلالیت آن در الکل بسیار اندک است.خصوص..
72,000تومان
قیمت بدون مالیات:72,000تومان
مدل: -
پروپیلن گلیکول پروپیلن گلایکول که یک ماده شفاف، بدون بو و بدون مزه است، نوعی افزودنی غذایی است که مصنوعی میباشد. این ماده از گروه شیمیایی الکل هاست.کاربردهای مونو پروپیلن گلیکول در صنایع غذاییپروپیلن گلیکول به عنوان یک افزودنی و به منظور تسهیل فرایند فرآوری مواد غذایی و بهبود طعم آن و هم..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: Fufeng مدل: مش 80 میله ای
مونو سدیم گلوتامات MSG خرید گلوتامات سدیم برای چه منظوری صورت میگیرد، به زبانی ساده میتوان گفت، مونو سدیم گلوتامات دارای مزه ای با عنوان “ اومامی “ (Omami) است که بسیاری این طعم و مزه را در ردیف طعم های اصلی قرار میدهند. همچنین نوعی تقویت کنننده طعم به حساب می آید. طعم اومامی که در گلوتامات وجود..
120,000تومان
قیمت بدون مالیات:120,000تومان
برند: Foodchem مدل: FIC
آشنایی با خرید مالتودکسترینمالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد اولیه صنایع غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده های غذایی است. تولید کنندگان برای بهبود طعم ، قوام و ماندگاری، آن را به بسیاری از مواد غذایی اضافه می کنند. این ماده از نشاسته تو..
59,000تومان
قیمت بدون مالیات:59,000تومان
برند: MEGGLE مدل: کریستال
لاکتوز مش 80با ایجاد یک پیوند گلیکوزیدی میان یک گلوکز و گالاکتوز،لاکتوز حاصل میگردد. این ماده که به نام قند شیر هم شناخته میشود به طور گسترده ای در شیر مخصوصا در شیر نشخوارکنندگانی نظیر گاو وجود دارد.به میزان بسیار کمی محلول است. تقریبا در حدود ده برابر کمتر نسبت به ساکارز در درجه حرارت محیط..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
برند: MEGGLE مدل: مش 200
خرید لاکتوز دارویی ، لاکتوز خوراکیلاکتوز خوراکی یکی از کربوهیدرات های ساده و یا قند طبیعی است که فقط در شیر پستانداران یافت می شود. این ماده از گلوکز و گالاکتوز تشکیل شده است. این ماده که همان قند شیراست، یک دی ساکارید محسوب میشود که به وفور در شیر یافت می شود. نام لاکتوز غذایی از لاکت (lacte) ک..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
مدل: غذایی
فروسیانید پتاسیم (آنتی کیک نمک خوراکی) ترکیبی غیر آلی است که به آنتی کیک زرد ، پتاس زرد یا کریستال زرد نیز معروف است.خصوصیات کلی فرمول شیمیایی: K 4 Fe (CN) 6مشخصات ظاهری: گرانولهای زرد روشن و کریستالی، بدون بوکاربرد های آنتی کیک زردخرید فروسیانید پتاسیم در صنعت کاربرد..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: Foodchem مدل: ۲۵۰۰ cps
سی ام سی (CMC) چیست و انواع آن كربوكسي متيل سلولز (CMC) يك پليمر آنيونی محلول در آب است كه از سلولز ساخته می شود. که از پرمصرف ترین و بیشترین مقدار نوع سلولز در جهان است. این مشتقات کربوکسی متیل سلولز که به عنوان صمغ سلولز نیز شناخته می‌شود، مهم‌ترین صمغ سلولزی یونی است. این ماده در دو مقیاس خور..
200,000تومان
قیمت بدون مالیات:200,000تومان
برند: Kanbo مدل: چینی
سوکرالوزخرید سوکرالوز به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی با کالری صفر میباشد و بدون اینکه کربوهیدرات یا کالری به غذاها و نوشیدنی ها اضافه نماید، آنها را شیرین میکند. سوکرالوز در واقع از قند در یک فرآیند شیمیایی چند مرحله ای ساخته می شود که در آن سه گروه هیدروژن و اکسیژن با اتمهای کلر جایگزین می شوند..
1,800,000تومان
قیمت بدون مالیات:1,800,000تومان
برند: Foodchem مدل: رشته ای
خرید سوربات پتاسیم سوربات پتاسیم یک ماده افزودنی شیمیایی است که در واقع نمکی از اسید سوربیک میباشد. خرید سوربات پتاسیم به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده در غذاها، نوشیدنی ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود. این ماده، نمکی بدون بو و بی مزه است که به طور سنتزی از اسید سوربیک و هیدروکسید پتا..
215,000تومان
قیمت بدون مالیات:215,000تومان
نمايش 1 تا 12 از 80 (7 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات