منو
Your Cart

فروش منیزیم استئارات دارویی

منیزیم استئارات دارویی
فروش منیزیم استئارات دارویی
مشخصات کلی
به انگلیسیMagnesium Stearate
خلوص
شکل ظاهریپودر سفید روشن
گریدUSP / BP
کشور تولید کنندهآلمان
بسته بندیکیسه 20 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
  • وزن: 20.00kg
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

توضیحات

منیزیم استئارات دارویی

منیزیم استئارات، نمک منیزیم اسید استئاریک است. این نمک در آب غیرقابل حل بوده و دارای ویژگی‌های اتصال دهندگی ، امولسیون کنندگی و ضد چسبندگی است. این ماده که با نام اکتادکانوئیک اسید نیز شناخته میشود، پودری به رنگ سفید و به صورت جامد در دمای اتاق است. استفاده از این افزودنی به طور معمول در صنعت دارو تحت عنوان ماده ای رقیق کننده به منظور تولید کپسول و قرص است. دو ماده اصلی تشکیل دهنده منیزیم استئارات، اسید استئاریک و منیزیم میباشد. این ماده یکی از پر استفاده ترین مواد تشکیل دهنده در مکمل هاست.

منیزیم استئارات دارویی در دسته پرمصرف ترین مواد افزودنی در صنعت داروسازی و تولید مکمل ها جای میگیرد. این ماده را با نام منیزیم استئارات گیاهی هم میشناسند. لازم است بدانیم که منیزیم، ماده ای معدنی است که وجود آن در رژیم غذایی ضروری میباشد. به طور تقریبی، نیمی از کل منیزیمی که در بدن انسان وجود دارد، در استخوانها واقع شده و بقیه آنها نیز مسئول ساخت پروتئین ها، حفظ عملکرد مناسب عصب ها و ماهیچه ها هستند. همچنین، ای ماده به تنظیم فشار و قند خون نیز کمک مینماید.

خرید منیزیم استئارات دارویی

 

خصوصیات کلی منیزیم استئارات

فرمول شیمیایی: Mg(C18H25O2)2

شکل ظاهری: پودر سفید روشن

جرم مولی این ماده 591.27 گرم بر مول میباشد و میزان حلالیت آن در حلال هایی نظیر اتر و الکل قابل چشم پوشی است ولی در بنزن به میزان کمی محلول است. همچنین، باید گفت که میزان حلالیت منیزیم استئارات دارویی در 100 میلی لیتر آب در دماهای مختلف، متفاوت است.

 

آنالیز منیزیم استئارات دارویی

آنالیز منیزیم استئارات دارویی

 

کاربردهای منیزیم استئارات دارویی

استئارات منیزیم یک افزودنی است که در درجه اول در کپسول های خوراکی استفاده می شود. این ماده یک "عامل جریان" محسوب می شود. از چسبیدن مواد موجود در یک کپسول به دستگاه ها در پروسه تولید جلوگیری می کند. این ویژگی به بهبود ثبات و کنترل کیفیت کپسول های دارویی کمک می کند. ایجاد کپسول های خوراکی بدون استئارات منیزیم دارویی ممکن است، اما تضمین سازگاری و کیفیت آن کپسول ها دشوارتر است.

استئارات منیزیم برای به تأخیر انداختن تجزیه و جذب داروها استفاده می شود، بنابراین در ناحیه صحیح روده جذب می شوند. استئارات منیزیم معمولاً به بسیاری از غذاها، داروها و مواد آرایشی افزوده می شود. در داروها و ویتامین ها، هدف اصلی آن این است که به عنوان روان کننده عمل کند. از این نمک در تهیۀ آب‌نبات‌ها به‌عنوان یک ماده ی نرم‌ کننده و آزاد کننده رنگ نیز استفاده می‌شود.

از دیگر کاربردهای این ماده میتوان به  حضور آن در آدامس ها اشاره نمود. همچنین در ادویه جات و مواد شیرینی پزی هم از این ماده استفاده میکنند.
استفاده از ترکیب استئارات منیزیم، موجب میشود تا بلعیدن قرص ها آسانتر شده و راحت تر در دستگاه گوارش حرکت کنند. علاوه بر این، حضور این ماده در فرمولاسیون تبلت ها (قرص ها) موجب میشود تا اثر درمانی داروها مختلف بیشتر شود. علت این امر آن است که استئارات منیزیم دارویی باعث جذب بهتر دارو و همچنین حلالیت بیشتر آن میگردد.

لازم به ذکر است که به عنوان یک پرکننده یا فیلر نیز در صنعت دارو مورد بهره برداری قرار میگیرد. با استفاده از این ماده خاصیت سیالیت و روان بودن پودرها و گرانول ها افزایش می یابد و در کنار آن، شاهد کاهش گرمای انتقال، کاهش اصطکاک و جلوگیری از خوردگی خواهیم بود.

منیزیم استئارات دارویی به عنوان یک پرکننده در صنایع دارویی
منیزیم استئارات دارویی به عنوان یک پرکننده در صنایع دارویی

 

استئارات منیزیم دارویی، عامل براقیت در تبلت های دارویی

کاربرد دیگر این ماده در براق شدن قرص ها و تبلت ها بعد از مرحله پرس میباشد.

 

چه موادی به طور طبیعی دارای منیزیم استئارات هستند؟

این ماده که نوعی اسید چرب اشباع شده میباشد، در روغن های حیوانی و گیاهی و همچنین در چربی ها وجود دارد. علاوه بر این، این ماده به میزان قابل توجهی در بذر کتان و کاکائو پیدا میشود.

 همانگونه که ذکر شد، این ماده از اسید استئاریک و منیزیم تشکیل شده است و به دلیل اینکه بیشتر چربی های اشباع باعث افزایش کلسترول LDL میشوند ، این احتمال وجود دارد که فکر کنیم اسید استئاریک یک چربی ناسالم است، اما به نظر میرسد که این ماده به خودی خود بر کلسترول LDL(بد) تاثیری ندارد. زمانی که در رژیم غذایی افراد جایگزین چربی های ترانس میشود احتمال دارد که موجب کاهش کلسترول LDL شود.

 

ویژگی های منیزیم استئارات دارویی در یک نگاه

عاملی برای جلوگیری از بهم چسبیدن اجزا مختلف ماده در فرایند تولید
تسریع کننده حرکت مواد اولیه در تجهیزات مکانیکی
امولسیفایر
روان کننده
ضد چسبندگی
ضد خوردگی
فیلر

 

منیزیم استئارات چگونه تولید میشود؟

به منظور تولید این ماده در جهت مصارف خوراکی، از طریق دو فرایند میتوان این کار را انجام داد، یکی فرایند مستقیم یا فیوژن و دیگری فرایند غیر مستقیم.
 

تولید منیزیم استئارات توسط فرایند مستقیم (فیوژن)

این فرایند، واکنش مستقیم اسیدهای چرب با منبع منیزیم مانند اکسید منیزیم، به منظور تهیه نمک منیزیم اسیدهای چرب میباشد.

 

تولید استئارات منیزیم به وسیله فرایند غیر مستقیم

در این فرایند، از واکنش اسیدهای چرب با سدیم هیدروکسید در آب، یک صابون سدیم به دست می آید که با اضافه  نمودن نمک های منیزیم به این صابون، محصول نهایی به شکل رسوب به دست می آید.
 

آیا استفاده از منیزیم استئارات دارویی مورد تایید سازمان غذا و دارو میباشد؟

بله. FDA استفاده از این ماده را تایید نموده است.

 

بررسی ایمنی منیزیم استئارات دارویی

همانطور که پیشتر هم اشاره شد، منیزیم استئارات دارویی طبق نظر FDA، یک افزودنی ایمن شناخته شده است و در صورتی که مصرف این ماده به طور روزانه به مقدار کمتر از 2500 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن باشد، خطری را در پی نخواهد داشت. با وجود اینکه این ماده دارای کاربردهای گسترده ای میباشد و نیز مشخصات ایمنی خوبی دارد، در یک دهه گذشته، در رابطه با سمی بودن آن و تاثیری که بر روی روده ها می گذارد و یا سبب تحریک آرتریت می شود، تبدیل به موضوعی بحث برانگیز شده است.
 

دوز مورد نیاز منیزیم برای بزرگسالان

بزرگسالان عمدتا به طور روزانه بین 310 الی 420 میلی گرم به منیزیم نیاز دارند.
 

آیا خرید استئارات منیزیم و مصرف آن، عوارضی را هم در بردارد؟

از آنجایی که این ماده یکی از افزودنی های رایج در تولیدات مکمل های غذایی به شمار می رود، لازم است تا بدانیم بایستی آن را در حد معقولی مصرف نمود، زیرا که در صورت استفاده بیش از حد، ممکن است با آسیب دیدگی روده مواجه شویم که در این حالت بدن قادر به جذب مواد مغذی نخواهد بود. براساس تحقیقات صورت گرفته، شواهد نشان میدهند که امکان اینکه اسید استئاریک موجب از بین رفتن غشای سلولی گردد، وجود دارد. البته، میزان این آسیب دیدگی به مدت زمان مصرف این ماده و دوز مصرفی آن بستگی دارد.

 

کاربرد استئارات منیزیم در صنایع دیگر

از این ماده تحت عنوان یکی از افزودنی های مورد نیاز در صنعت تولید پلاستیک و لاستیک نیز یاد میشود. همچنین، در تولیدات PVC و استابلایزر PVC به عنوان ماده اولیه ای که برای پایداری حرارتی مورد نیاز است، از این ماده بهره میگیرند. منیزیم استئارات، عاملی روان کننده برای مواد موجود در قالب و نیز عاملی جدا کننده به منظور جداسازی محصول نهایی از قالب به شمار میرود. یکی دیگر از کاربردهای جالب این ماده، استفاده از آن در پودرهای آتش نشانی میباشد.

 

خرید منیزیم استئارات

بازار نانو ارائه کننده منیزیم استئارات دارویی است. مشتریان عزیز میتوانند برای دریافت آنالیز و قیمت فروش منیزیم استئارات با کارشناسان ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر تماس حاصل فرمایند.

لیست کامل مواد اولیه جانبی دارو

 

قیمت منیزیم استئارات دارویی

این ماده که با برند های MAGNESIA محصول کشور آلمان ، Peritus و Gloria محصول کشور هند عرضه میشود در کیسه های 25 کیلوگرمی در انبار موجود است.

 

فروش استئارات منیزیم دارویی

شرکت آرتین تجارت اکسیر یکی از وارد کنندگان موفق در زمینه مواد اولیه شیمیایی غذایی و دارویی است. به منظور دریافت اطلاعات بیشتر و کسب راهنمایی در رابطه با نحوه و میزان صحیح مصرف منیزیم استئارات دارویی، به بخش تماس با ما رفته و از آنجا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
 

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات