منو
Your Cart

گلایسین

گلایسین
گلایسین
مشخصات کلی
به انگلیسیGlycine
خلوص
شکل ظاهریپودر سفید
گرید
برند
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 0
280,000تومان
قیمت بدون مالیات: 280,000تومان

توضیحات

گلایسین

 گلیسین یا گلایسین یک اسید آمینه قطبی و آب دوست است که دارای یک اتم هیدروژن واحد به عنوان زنجیر جانبی آن است.این اسید آمینه بسیار سبک‌ و تنها اسید آمینه‌ی غیر کایرال است. کدهای ژنتیکی این اسید آمینه عبارتند از: GGU، GGC، GGA و GGG. گلیسین یکی از ۲۰ اسید آمینه هست که پروتئین را می‌سازد. گلیسین در واقع یکی از اجزای کراتین است ، ترکیبی که انرژی عضلات شما را تأمین می کند و با سایر مزایای سلامتی مانند بهبود سلامت استخوان و عملکرد مغز نیز همراه است. این ماده جزو اسید آمینه هایی است که بدن انسان برای تولید پروتئین از آن استفاده میکند. بدن انسان برای سنتز موادی مانند آنزیم ها و هورمون ها . همچنین برای رشد و نگهداری بافت ها به این ماده نیازمند است.

گلایسین در غذاهای سرشار از آمینو اسید به طور طبیعی موجود است البته بدن ما به طور طبیعی این ماده را از دیگر اسید آمینه ها سنتز میکند. همچنین تحت عنوان رژیم غذایی هم در دسترس میباشد.

این ماده در پیریدین محلول و در اتانول به میزان کم محلول است. در اتر نیز نامحلول است.

گلایسین، اسیدی آمفی پاتیک میباشد و هم سر آبگریز دارد هم سر آبدوست. فرمول شیمیایی این ماده NH2-CH2-COOH است و جزو ساده ترین و کوچکترین اسیدهای آمینه به شمار میرود. بدن انسان به گونه ای طراحی شده است که به طور طبیعی قادر است تا این ماده را از آمینو اسیدهای دیگر سنتز کند. لازم به ذکر است که غذاهای حاوی پروتئین، گلایسین را درون خود دارند و همچنین خرید گلایسین خوراکی تحت عنوان یک مکمل در رژیم های غذایی حائز اهمیت است. استفاده و خرید گلایسین که بخشی از پروتئین‌ها به حساب می آید، مزایای زیادی را برای سلامتی داراست.

خصوصیات کلی گلایسین

فرمول شیمیایی: C2H5NO2

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

جرم مولی گلایسین 75.067 گرم بر مول است و میزان حلالیت آن در  آب در دمای 25 درجه سلسیوس، 24.99 گرم بر 100 میلی لیتر آب میباشد.
از دیگر خصوصیات این ماده میتوان به نقطه ذوب آن اشاره کرد که 233 درجه سلسیوس یا همان 451 درجه فارنهایت است. همچنین، چگالی گلایسین، 1.1607 گرم بر سانتی متر مکعب به دست آمده است.
نکته جالب توجه درباره این ماده این است که قادر است تا در محیط های آبدوست و یا آبگریز پایداری خود را حفظ نماید. رادیکال این ماده آسیل گلایسین نامیده میشود.
 

ویژگی های خرید گلایسین

از آنجایی که گلایسین یک اسید آمینه پایدار است، به آسانی به سایر آمینو اسیدها تبدیل نمی گردد. این ماده در واقع، از فراوان‌ترین اسید آمینه های موجود در ساختار کلاژن میباشد و آن را تحت عنوان یک ناقل عصبی میشناسند.

 

خرید گلایسین


گلایسین یک اسید آمینه غیر قطبی میباشد. این ماده در واکنش های آبگریز فعالیت نمیکند. همچنین، به دلیل اینکه گلایسین ساختاری ساده و کوچک دارد و با یک هیدروژن با زنجیره جانبی در تبادل است، میتواند تا در محیط های مختلف، خواص بازی و اسیدی متفاوتی را از خود به نمایش بگذارد. 
طعم این ماده طعم شیرین ملایمی دارد و بی رنگ میباشد. 

 

تاریخچه گلایسین

در سال 1820 فردی به نام هنری براکونات، از طریق هیدرولیز کردن ژلاتین، توانست گلایسین را کشف نماید. این شخص، برای هیدرولیز کردن ژلاتین، آن را به اسید سولفوریک جوشاند و نام ماده به دست آمده را شکر ژلاتین گذاشت. پس از مدتی، فرد دیگری به نام ژان بتیست بوسانگو که یک شیمیدان فرانسوی بود، ذکر کرد که این ماده حاوی نیتروژن است. دو فرد دیگر که یکی دانشمند اهل آمریکا و دیگری دانشجوی شیمی اهل آلمان بود، نام گلیکوکول را برای این ماده پیشنهاد کردند. اما در آخر یاکوب برسلیوس، شیمیدان سوئدی، نام گلایسین را که ساده تر است ارائه کرد که از واژه ای یونانی به معنای شیرین اتخاذ شده است. در سال 1858، یک شیمیدان فرانسوی به نام آگوست آندره توماس کاهورس، نشان داد که گلایسین، آمینی از اسید استیک است.
 

کاربرد های گلایسین

گلیسین برای درمان اسکیزوفرنی ، سکته مغزی ، هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) و برخی از اختلالات متابولیکی ارثی نادر استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده آن پیشگیری از سرطان و تقویت حافظه است. همچنین از جمله ویژگی های آن می توان به خاصیت نگهدارندگی، خوشبو بودن و همچنین شیرینی ملایمی که دارد، اشاره کرد. این ماده از لحاظ شیرینی با ساخارین رقابت می کند.

گلایسین در کدام مواد غذایی یافت میشود؟

این ماده در بسیاری از مواد غذایی وجود دارد. از جمله آنها میتوان به:

تنقلات، گل کلم، کدو تنبل، بادام زمینی، مغز گردوی سفید، ماهی سالمون و قزل آلا، نان و تخم مرغ اشاره کرد.

علاوه بر موارد ذکر شده، گلایسین در لوبیا سفید، عدس و بادام نیز وجود دارد.

 

گلایسین به چه میزان در پروتئین ها وجود دارد؟

به مقدار بسیار اندکی گلایسین در تعداد زیادی از پروتئین ها وجود دارد اما در این میان کولاگین و گیلاتین حاوی 25 الی 30 درصد گلایسین هستند. به دلیل اینکه عضو جگر در بدن کار خود را به خوبی انجام دهد، بایستی در بدن افراد مقادیر زیادی گلایسین وجود داشته باشد.

 

کاربردهای خرید گلایسین خوراکی در صنایع غذایی

یکی از کاربردهای این ماده تحت عنوان طعم دهنده در صنعت غذا است. همچنین، به منظور معلق سازی مواد درون آبمیوه ها و آبلیمو، کاربرد ویژه ای را به خود اختصاص داده است. 

 

خرید گلایسین

 

از دیگر خواصی که خرید گلایسین خوراکی به همراه دارد، خاصیت نگهدارندگی است. این امکان وجود دارد که این خاصیت به علت تشکیل کمپلکس با یون های فلزی باشد. همچنین، استفاده از خرید گلایسین خوراکی باعث میشود تا طعم ناخوشایند ساخارین از بین برود.

 

کاربردهای دیگر خرید گلایسین

خرید گلایسین به عنوان یک واسطه در محصولات شیمیایی نیز صورت میگیرد. به طور مثال، در تهیه و ساخت علف کش های گلیفوزات، گلیفوزین و ایپرودیون هم حضور این ماده مشاهده میشود.

 

کاربرد خرید گلایسین دارویی

از کاربرد خرید گلایسین دارویی میتوان به عنوان واسطه ای دارویی نظیر تیامفنیکول اشاره نمود. در پژوهش های آزمایشگاهی، به عنوان مولفه ای مهم برای بعضی از محلولهای مورد استفاده در روشی خاص به منظور تجزیه و تحلیل پروتئین ها، از گلایسین بهره گرفته میشود. علاوه بر این، خرید گلایسین تحت عنوان یک عامل بافر و حفظ کننده ph نیز صورت می پذیرد. استفاده از گلایسین، از تخریب شدن نمونه در زمان الکتروفورز جلوگیری به عمل می آورد. نکته جالب دیگر اینکه، گلایسین در سنتز کراتین هم کاربرد دارد.


نحوه عملکرد گلایسین خوراکی در بدن چگونه است؟

اصلی ترین عملکرد گلایسین خوراکی در بدن، سنتز پروتئین هاست و همانطور که پیشتر هم گفته شد، اکثر پروتئین ها ، دارای مقادیر کمی گلایسین میباشند اما کلاژن به دلیل تشکیل ساختار مارپیچی، به طور تقریبی به میزان 35 درصد گلایسین را در خود جای داده است.

 

استفاده از خرید گلایسین دارویی چه فایده هایی دارد؟

این ماده جزو اسید آمینه هایی است که به منظور سنتز گلوتاتیون از آن استفاده میشود. گلوتاتیون نیز، آنتی اکسیدانی طبیعی میباشد که سطح رادیکال های آزاد را کاهش میدهد و از احتمال بروز بیماری ها جلوگیری به عمل می آورد.
از دیگر کاربردهای مهم گلایسین دارویی، سنتز کراتین مورد نیاز بدن است. این اسید آمینه، میزان انرژی مورد نیاز برای انجام حرکاتی مانند وزنه برداری که حرکاتی کوتاه و سریع هستند را فراهم میکند. با تولید کراتین کافی در بدن افراد ورزشکار، قدرت عضلانی آنها افزایش یافته و به سلامت استخوان ها و عملکرد مغز کمک زیادی میشود.
درست است که بدن انسان به طور طبیعی سنتز کراتین را انجام میدهد اما باید توجه داشت که مصرف گلایسین در مقادیر کم، موجب کم شدن تولید کراتین در بدن انسان خواهد شد.
بایستی دقت داشت به دلیل اینکه گلایسین خوراکی، آمینو اسید اصلی موجود در کلاژن (فراوانترین پروتئین در بدن انسان) است، اهمیت دارد که حتما افراد، گلایسین خوراکی را به حد کافی مصرف نمایند تا کلاژن به میزان مناسب در بدنشان تولید گردد.

 

خرید گلایسینخرید گلایسین دارویی به عنوان یک ماده آرامبخش

جالب است بدانیم که گلایسین، دارای تاثیر آرامبخش بر روی مغز است. وقتی که این ماده مصرف میشود، قادر است تا دمای درونی بدن را پایین آورده و و از این طریق خاصیت خواب آوری داشته باشد. طبق پژوهش های انجام شده، استفاده از گلایسین به میزان 3 گرم قبل از خواب، مدت زمان به خواب رفتن را کاهش میدهد، کیفیت خواب را بهتر مینماید و باعث جلوگیری از خواب آلودگی در طول روز میشود.
 


دیگر خواص خرید گلایسین دارویی

مصرف این ماده میتواند از بروز بیماری های قلبی جلوگیری نماید و این امر به این دلیل است که قادر به ممانعت از آترواسکلروز و سفت شدن رگ ها میباشد.
خرید گلایسین و مصرف آن میتواند اثرات مضری را که الکل بر روی کبد میگذارد کاهش داده و از التهاب آن جلوگیری کند. از دیگر خواص این آمینو اسید میتوان به کاهش امکان تحلیل رفتن عضلات در موقعیت هایی مانند سوء تغذیه و یا پیری اشاره نمود.

 

دوز مصرف استاندارد گلایسین

با توجه به تحقیقات صورت گرفته، مصرف 3 الی 5 گرم گلایسین در روز استاندارد اعلام شده است. این ماده یک مکمل غذایی دارویی است که هم به صورت کپسول و هم به شکل پودری، میتوان آن را تهیه نمود. افرادی که استفاده از قرص مورد پسندشان نیست، میتوانند گلایسین پودری را تهیه نمایند و در آب حل کرده و آن را مصرف کنند. به دلیل اینکه گلایسین خوراکی طعمی شیرین دارد، مصرف پودر آن با آب نیز امکان پذیر است.


 
آیا خرید گلایسین دارویی و مصرف آن عوارضی هم دارد؟

استفاده از این مکمل در مقادیر توصیه شده، بی خطر است. تحقیقات نشان میدهند که مصرف گلایسین تا میزان 90 گرم در روز در طی چند هفته، عوارض جانبی جدی را به همراه نخواهد داشت.


 
فرایند تولید گلایسین

تولید این ماده شامل دو روش اصلی میشود. یک: آمیختن اسید کلرواستریک با آمونیاک که به تولید گلایسین و آمونیوم کلراید می انجامد. دو: سنتز آمينو اسيد Strecker. اين روش، روش اصلی سنتز گلایسین در ژاپن و آمریکا میباشد و به طور سالیانه تقریبا 15 هزار تن از این ماده به این روش تولید میشود.
 

خرید گلایسین

این کالا با برند FIC که محصول کشور چین است در بسته بندی های 25 کیلوگرمی در انبار موجود است. جهت ثبت سفارش خود با ما در تماس باشید. علاوه بر ثبت سفارش خرید گلایسین از روش تماس تلفنی، میتوانید سفارش خود را از طریق وبسایت بازار نانو ثبت کنید. پشتیبانان خرید سایت و مسئولان بخش فروش در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان میباشند.

فروش گلیسین

کارشناسان و مشاوران فروش ما در ساعات کاری پاسخگوی سوالات شما در زمینه آنالیز، قیمت و کلیه اطاعات مربوطه به این کالا خواهند بود.

قیمت گلایسین

شرکت آرتین تجارت اکسیر قیمت گلایسین را مطابق با رضایت مشتریان ارائه مینماید. هم اکنون با ما تماس بگیرید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات