منو
Your Cart

فروش ایزومالت

خرید ایزومالت
خرید ایزومالت
خرید ایزومالت
خرید ایزومالت
فروش ایزومالت
مشخصات کلی
به انگلیسیIsomalt
خلوص99%+
شکل ظاهریپودر کریستالی سفید
سایز ذراتپودری یا گرانول
گریدFood Grade
برندBeneo
کشور تولید کنندهآلمان
بسته بندیکیسه 20 و 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: پودری و گرانول
فروخته شد: 0
210,000تومان
قیمت بدون مالیات: 210,000تومان

توضیحات

ایزومالت، شیرین کننده ای محبوب

نوعی شیرین کننده که در واقع یک الکل قند دی ساکارید (پلیول) است که یک کربوهیدرات با زنجیره کوتاه سنتز شده از قند میباشد و از چغندر قند گرفته میشود.

ایزومالت ماده ای با عطر و طعم خوب بوده و طعم آن شبیه به شکر است. در هر گرم از آن 2.1 کالری وجود دارد.

این شیرین کننده بدون قند را در دهه 1960 کشف کردند. ایزومالت که به صورت پودری و یا گرانول در بازار وجود دارد، ماده ای بدون بو میباشد.

 

ایزومالت و بیماران مبتلا به بیماری قند

با توجه به اینکه ایزومالت فقط 50 درصد شیرینی دارد برای استفاده در رژیم غذایی بیماران مبتلا به بیماری قند، بسیار مناسب است.

لازم به ذکر است که بدانیم، شاخص گلایسمی این ماده بسیار پایین است و همانگونه که اشاره کردیم، مناسب برای بیماران دیابتی میباشد.

در تهیه شیرینی و کیک ماده ای بسیار محبوب به شمار میرود و در برابر کریستالیزاسیون بسیار مقاوم است.

 

مقایسه ایزومالت با شکر

به دلیل اینکه ایزومالت در مقایسه با شکر منعطف تر است، سبب میشود تا به منظور استفاده در محصولات گزینه مناسبی باشد.

این شیرین کننده نسبت به رطوبت و کریستالیزاسیون مقاومت زیادی دارد که این خاصیت در شکر معمولی وجود ندارد. با توجه به این توضیحات، محصولات تزئینی که با ایزومالت تهیه میشوند، دارای یکپارچگی ساختاری هستند و عمر مفیدتری هم دارند.

 

جدول تفاوت های ایزومالت با شکر

 

نام ماده

شکر

ایزومالت

درصد شیرینی

100%

50%

میزان کالری

4 کالری در هر گرم

2.1 کالری در هر گرم

شاخص گلایسمیک

65

2

 

شباهت های میان ایزومالت و شکر

  • منبع هر دوی آنها چغندر قند است.
  • هر دو از گروه کربوهیدرات ها میباشند.
  • طعم و مزه هر دو شیرین است.

 

مقایسه میزان انرژی ایزومالت و شکر

همانطور که میدانیم، ایزومالت و شکر هر دو شیرین کننده محسوب میشوند. این در حالیست که، انرژی و میزان قدرت شیرین کنندگی ایزومالت، به میزان 50 درصد کمتر از شکر طبیعی است.
 

ایزومالت و کاربردها

به عنوان شیرین کننده در مواد غذایی، محصولات قنادی، لبنیات، نوشیدنی ها و محصولات دارویی ورزشی مورد استفاده قرار میگیرد.

 

ایزومالت تحت چه عنوانی در محصولات مختلف استفاده میشود؟

همانگونه که پیش تر هم اشاره کردیم، خرید ایزومالت، ماده ای مناسب برای محصولات غذایی کم شیرین و رژیمی است. این موارد شامل بخش های ذیل میباشد:

  • به عنوان یک شیرین کننده کم شیرین برای تهیه کیک، شیرینی، دسر، مربا و نان از آن بهره گرفته میشود.
  • استفاده از ایزومالت به عنوان یک محصول رژیمی در غذاهای ورزشی و غذاهایی که انرژی را تامین و کلسترول را تنظیم میکنند.
  • در نوشیدنی ها هم یه عنوان یک شیرین کننده کم شیرین، جایگزین شکر میشود.

 

آنالیز ایزومالت پودری و گرانول

خرید ایزومالت پودری

خرید ایزومالت گرانولی

 

کاربرد ایزومالت در قنادی

در صورتی که ایزومالت، به منظور قالب گیری و شکل دادن در تزئینات قنادی مورد استفاده قرار گیرد، بایستی گرم شود. به دلیل اینکه این ماده به شدت انعطاف پذیر است، به آسانی شکل مورد نظر را به خود میگیرد. با توجه به اینکه دو نوع مختلف ایزومالت در بازار وجود دارد، بایستی تا متناسب با کار خود بین نوع گرانولی و پودری آن انتخابتان را انجام دهید.

 

خرید ایزومالت

 

ایزومالت و کاربرد در دیگر محصولات

علاوه بر کاربرد این ماده در محصولاتی که ذکر شد، در پاستیل، آبنبات و محصولات بدون قندی که دپازیت میگردند، استفاده میشود. بزرگترین مزیت این ماده این است که به مقدار بسیار کم، جاذب رطوبت است و نیز میتوان آن را بدون اینکه شیرینی خود را از دست بدهد یا در رنگ آن تغییری به وجود آید، گرم کرد.

استفاده از ایزومالت در گز، مربا و دسرها نیز مورد توجه است. علاوه بر اینها، در نوشیدنی های خوش طعم، نوشیدنی هایی که مکمل ورزشی هستند و به تنظیم کلسترول کمک میکنند و انرژی بدن را برای مدت طولانی تامین می نمایند هم از خرید ایزومالت بهره گرفته میشود.

 

مشخصات کلی خرید ایزومالت

محصول کشور: آلمان

بسته بندی: کیسه های 20 و 25 کیلوگرمی

نام برند: Beneo

شناسه غذایی: E953

 

 

خواص مهم فیزیولوژیکی ایزومالت

این ماده یک کربوهیدرات دیر هضم است که حدودا نیمی از کالری شکر را دارد و به هیچ عنوان در افزایش قند خون و سطح انسولین در خون ندارد.

همچنین تاثیرات مثبتی بر عملکرد روده دارد و اصلا موجب پوسیدگی دندان نمیگردد.

 

خرید ایزومالت و فواید آن

جالب است که بدانیم، شاخص گلایسمیک یا همان GI شکر 65 میباشد، در حالیکه عدد این شاخص برای ایزومالت عدد 2 است.

علاوه بر این، ماده ای است که به وسیله باکتری های موجود در دهان متابولیزه نمیگردد و در نتیجه در فساد دندانها نقشی ندارد.

چون این ماده آب را به خوش جذب نمیکند، حالت چسبندگی هم ندارد.

 

خرید ایزومالت

 

ایزومالت و واکنش بدن نسبت به آن

از دیگر خواص آن میتوان به ملین بودن اشاره نمود. در واقع واکنش بدن به ایزومالت مانند واکنشی است که در برابر فیبرها از خود نشان میدهد.

در خصوص اینکه این خاصیت مفید است یا خیر، میتوان گفت که در این زمینه هر شخص با شخصی دیگر متفاوت است.

هم میتواند مفید باشد هم ممکن است در بعضی از افراد سبب درد شکم، نفخ و اسهال گردد که این مورد در صورتی که از این ماده در مقادیر زیاد مصرف شود، بیشتر بروز میکند.

 

دوز مصرفی ایزومالت

حداکثر میزان استفاده از ایزومالت 20 الی 30 میلی گرم در روز است.

 

تردیدی که مردم درباره ایزومالت دارند

علت این امر که بعضی از افراد فکر میکنند ایزومالت قابل خوردن نیست این است که، پس از مصرف این ماده، بدن انسان آن را هضم نمیکند و به همین خاطر، در صورتی که این ماده بیش از مقدار مورد نیاز مصرف شود، احتمال بروز مشکلات مربوط به معده را بالا میبرد. اما به طور کلی، چون شیرینی این ماده در حد قند و شکر نیست، میتواند انتخاب خیلی خوبی برای افراد تحت رژیم باشد.
 

منبع تهیه ایزومالت

ایزومالت در واقع، شکری تغییر شکل یافته میباشد که از چغندر قند استخراج شده است و مزه آن با شکر مشابهت دارد. 

 

آیا ایزومالت جذب بدن می‌شود؟

خرید ایزومالت که ماده ای غیر قابل جذب محسوب میشود، به منظور ایجاد طعم و مزه شیرین در محصولات غذایی است. کالاهایی که در ترکیبات خود حاوی این ماده هستند، در دسته مواد No Sugar Added و یا Suar Free جای میگیرند.

 

موارد استفاده دیگر از خرید ایزومالت

خرید ایزومالت و استفاده از آن فقط به ایجاد طعم شیرین در محصولات غذایی محدود نمیشود بلکه در بعضی از کالاها به منظور کم کردن میزان شیرینی دیگر شیرین کننده ها، تحت عنوان یک ماده پرکننده و یا بافت دهنده مورد استفاده قرار میگیرد. 
با اینکه شیرینی ایزومالت به میزان شیرینی شکر نمی باشد ولی این ماده قادر است تا با شیرین کننده های دیگری که جایگزین شکر هستند مخلوط شود تا شدت شیرین کنندگی اش افزایش پیدا کند. یکی دیگر از این شیرین کننده های جایگزین شکر، سوکرالوز است.
خرید ایزومالت در ترکیبات آبنبات های بدون قند هم مشاهده می گردد. این شیرین کننده مصنوعی، به طور طبیعی در طبیعت وجود ندارد و بایستی توسط کارخانجات تولید کننده اینگونه مواد، تهیه شود.

 

چرا خرید ایزومالت در صنعت قنادی حائز اهمیت است؟

این ماده در مقایسه با شکر، در مقابل کریستال شدن، مقاومت بیشتری را از خود نشان میدهد. همچنین، خاصیت ذوب شوندگی آن بیشتر از شکر است. با توجه به این موارد، کاربردهای زیادی را در صنایع قنادی شامل میشود.

 

کاربردهای دیگر ایزومالت

علاوه بر موارد استفاده در صنایع قنادی، در تولیدات محصولات غذایی و نوشیدنی ها نیز به طور گسترده ای شاهد استفاده از ایزومالت هستیم. همانگونه که پیشتر هم اشاره شد، این ماده از بهترین موادی است که به منظور تهیه محصولات غذایی رژیمی و یا کم شیرین مانند بیسکویت ها و کیک ها به کار میرود. جالب است بدانیم که خرید ایزومالت برای استفاده در محصولات دارویی نیز صورت میگیرد.

 

خرید ایزومالت

نکات مهم درباره ایزومالت

ایزومالت را میتوان پس از سفت شدن ، دوباره بر روی حرارت قرار داد و آب کرد. این مورد یکی از مهمترین مزایای شیرین کننده ایزومالت به شمار میرود. 
از دیگر خواص این ماده می توان به فرم دادن آن به هر شکل دلخواه اشاره نمود. در هنگام استفاده از ایزومالت، بایستی حتما دقت کار کرد، زیرا که این ماده چسبناک است و اگر داغ باشد ممکن است به پوست چسبیده و سبب ایجاد سوختگی های بسیار جدی گردد. بنابراین، اشخاصی که در تولید محصولاتشان، با ایزومالت سر و کار دارند نباید از قالب های پلاستیکی که تحت تاثیر حرارت ذوب میشوند استفاده کنند.
در مورد طریقه نگهداری این ماده باید گفت که باید حتما آن را درون ظروف در بسته و یا کیسه هایی که به طور کامل بسته شده اند، نگهداری کرد تا قادر نباشد هیچگونه رطوبتی را به خود جذب نماید.


ایزومالت را چگونه تهیه میکنند؟

در ابتدا، مولکول های شکر طی یک فرایند آنزیمی، تبدیل به ایزومالتوز یا پالاتینوز میشوند. بعد از مرحله ی هیدروژناسیون، تبدیل به یک پلی اول میگردند. نتیجه ی این فرایند، یک دی ساکارید پلی اول مرکب میباشد که حاوی مانیتول و سوربیتول است و آن را با نام ایرومالت میشناسند.

 

آیا ایزومالت عوارض جانبی هم دارد؟

این افزودنی غذایی، ماده ای ملین است، به گونه ای که بدن پس از مصرف آن، واکنشی شبیه به مصرف فیبر را از خود نشان میدهد. بروز خاصیت فیبری در بسیاری از موارد مفید است ولی افرادی هم هستند که نسبت به مصرف اینگونه مواد حساس هستند و پس از استفاده از محصولات حاوی آنها، دچار دردهای شکمی، نفخ و اسهال میشوند. این مساله در صورت مصرف بیش از حد ایزومالت، بروز بیشتری دارد. پس بایستی به میزان مصرفی توصیه شده دقت نمود. در برخی از افراد هم استفاده به میزان زیاد، باعث ایجاد حساسیت می گردد.

 

چرا مصرف ایزومالت موجب پوسیدگی دندان نمیشود؟

هنگامی که مواد معدنی زدای تخریب کننده دندان به طور مداوم بر روی دندانها تجمع می کنند، همراه با اسیدهایی که به وسیله باکتری‌های دهان تولید می شوند، پس از چند مرحله بر روی بزاق دهان اثر می گذارند، سبب میشوند تا دندان مستعد پوسیدگی شود و همچنین تخمیر کربوهیدراتها هم این امکان پوسیدگی را بالاتر میبرد. کربوهیدرات هایی که تخمیر میشوند، مواد اولیه ای برای باکتری های دهانی محسوب میشوند. با تخمیر آنها، تولید اسید افزایش یافته و با برداشته شدن مواد معدنی که روی مینای دندان قرار دارند، صدمه بیشتری متوجه دندان میشود.
ایزومالت، در مقایسه با توضیحات داده شده، هیچ گونه تاثیری بر روند تخریب دندان ندارد و برای باکتری ها ماده اولیه به حساب نمی آید. همچنین، به علت اینکه این ماده پیوند مولکولی محکم تری نسبت به ساکارز دارد، فلورهای دهانی به آسانی قادر به شکستن این پیوندها و تخمیر این ماده نخواهند بود. در نتیجه، مصرف ایزومالت موجب پوسیدگی دندان نمیشود.

 

مقایسه تغییرات ph در ایزومالت و شکر

طبق آزمون سنجش تغییرات ph که بر روی دو ماده شکر و ایزومالت صورت گرفته است، نکته ی مشخص شده این است که از هنگام مصرف ایزومالت تا 120 دقیقه بعد از آن، ph این ماده به هیچ وجه از عدد 6 پایین تر نخواهد رفت و این در حالیست که ph شکر تا عدد 4 پایین می آید. موضوع مهم در این میان ph بحرانی برای شروع پوسیدگی دندان است که این عدد 5.7 میباشد.
در محصولات بدون قند مانند آبنبات، شکلات و… نیز این بررسی انجام شده است و نتیجه ی حاصله از آن، دقیقا مشابه با نتیجه تاثیر ایزومالت بر روی دندانها بوده است. لازم به ذکر است که مطالعات سنجش ph آنقدر دارای اهمیت میباشند که در کشورهای آمریکا و سوئیس، به عنوان یک استاندارد تعیین کننده برای اثبات محصولاتی است که دوست دندان به حساب می آیند و اگر این آزمونها را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند دارای لوگوی دندان شاد خواهند بود.
 

نام ایزومالت در محصولات خوراکی

همانطور که میدانیم، محصولاتی که در ترکیبات خود ایزومالت را دارا هستند، با نام محصولات بدون قند شناخته میشوند. بهتر است که به جای درج واژگان بدون قند بر روی برچسب این کالاها، شاهد درج قند مصنوعی در اسامی ترکیبات باشیم تا از گمراه شدن مصرف کنندگان جلوگیری به عمل آید.


آیا ایزومالت جاذب رطوبت است؟

با توجه به شاخص رطوبت سنجی مواد خام، ایزومالت به عنوان یک ماده بسیار پایدار شناخته شده است و تا رطوبت نسبی 85 درصد و در دمای 25 درجه سانتی گراد، آب را به خود جذب نمیکند. به طور دقیق تر باید گفت که اگر شکر را یک ماده جاذب الرطوبه در نظر بگیریم، در مقایسه با آن ایزومالت مقاومت بهتری را از خود نشان میدهد.


چگونگی استفاده از ایزومالت

در ابتدا بایستی آن را بر روی حرارتی ملایم قرار داد تا آب شود. دمای 190 درجه سانتی گراد برای انجام این کار کافی است. بعد از آن، رنگ ژله ای خوراکی مورد نظر خود را باید به آن اضافه نمود و سپس ایزومالت را درون قالب ریخته و صبر نموده تا سفت و خنک گردد. باید دقت داشت که قبل از ریختن ایزومالت مایع به درون قالب باید قالب را کمی چرب کرد. نکته مهم دیگر اینکه، قبل از سفت شدن ایزومالت، میتوان آن را به شکل دلخواه خود درآورد.
 

خرید ایزومالت

شرکت آرتین تجارت اکسیر و مجموعه بازارنانو، با سالها تجربه در زمینه واردات و فروش مواد اولیه غذایی، دارو و همچنین نانو مواد، آماده است تا محصولات خود با راهنمایی های لازم جهت موارد مصرف آنها را در اختیار مشتریان عزیز قرار دهد. از آنجا که اولویت مجموعه ما، کسب رضایت مشتریان میباشد، میتوانید از بابت کیفیت کالای دریافتی خود نهایت اطمینان را داشته باشید.

 

 

قیمت ایزومالت

برای اطلاع از قیمت ایزومالت و دریافت آنالیز آن، با کارشناسان ما در بخش فروش در ارتباط باشید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات