منو
Your Cart

فروش نایسین، نگهدارنده طبیعی

نایسین
فروش نایسین، نگهدارنده طبیعی

نایسین

 

شناسه غذایی نایسین

نایسین با شناسه غذایی E234  شناخته میشود.

نایسین، نگهدارنده طبیعی

این ماده اولین نگهدارنده طبیعی است که به وسیله ی صنعت بیوتکنولوژی تولید گردیده است. نایسین از دسته ی آنتی بیوتیک های باکتریوسین میباشد که سالهاست توسط انسانها مورد استفاده واقع شده است و مصرف آن بی خطر است. این ماده قادر به جلوگیری از رشد باکتری های گرم مثبت میباشد اما تاثیر خاصی بر روی انواع باکتری های گرم منفی ندارد.

به طور واضح تر، نایسین نگهدارنده‌ای بسیار مهم در آن گروه از مواد غذایی به حساب می‌آید که پاستوریزه می‌شوند، ولی استرلیزه نمی‌گردند به دلیل اینکه پاستوریزاسیون باعث از بین رفتن باکتری‌های گرم منفی، مخمر‌ها و باکتری‌ها می‌گردد، ولی بر روی اسپور باکتری‌ها بی اثر است.

نایسین ماده ای است که بیشترین ثبات را در شرایط اسیدی از خود نشان میدهد و در آب نیز محلول است. این ماده هم اکنون در بیش از 50 کشور دنیا به عنوان ماده نگهدارنده ای ایمن مورد استفاده واقع میشود.

نام دیگر نایسین:

نایسین که با نام نایزین نیز شناخته میشود، پلی پپتید کاتیونی میباشد که از 34 اسید آمینه تشکیل شده است. این ماده توسط

سویه های لاکتوکوکوس لاکتیس تولید میشود.

این ماده به دلیل دارا بودن طیف گسترده ای از خاصیت مهارکنندگی، در برابر انواع باکتری های گرم مثبت مانند پاتوژن های غذایی و آلاینده هایی نظیر لیستریا مونوسیتوژنز مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

نایسین برای اولین مرتبه توسط کدام کشور معرفی شد؟

30 سال پیش برای اولین بار این ماده در کشور انگلیس معرفی گشت و اولین کاربرد نایسین که مورد توجه بود، کاربرد آن به عنوان نگهدارنده در پنیرهای فراوری شده بود.

نایسین چگونه تولید میشود؟

در سطوح تجاری، نایسین استاندارد شده 2.5 درصد، به وسیله تخمیر کنترل شده انواع خاصی از باکتری های لاکتیک، در محیطی که بر پایه شیر است تولید میشود. این ماده پس از استخراج و خشک کردن آن، به صورت مخلوط همراه با نمک عرضه میگردد.

نایسین خشک بسیار پایدار است و بایستی در دمای زیر 25 درجه سلسیوس نگهداری شود.

کاربرد های جالب نایسین

هنگامی که این ماده با خلوص بالا تولید شود میتواند برای درمان زخم های انسانی و کنترل ورم های پستانهای گاوهای شیری مورد استفاده قرار گیرد که این موارد موجب افزایش علاقه استفاده کنندگان از ای نماده شده است.

نایسین و دیگر باکتریوسین ها

اولین بار نایسین (نایسین) در سال 1928 کشف شد. از آن زمان به بعد باکتریوسین هایی که اغلب به وسیله ی باکتری های لاکتیک اسید تولید میشوند، به میزان زیادی شناسایی شدند، اما باید بدانیم که نایسین اولین باکتریوسینی است که خالص سازی میشود و به صورت تجاری، از آن به عنوان ماده نگهدارنده بهره میگیرند.

خواص نایسین

همانگونه که پیشتر اشاره شد، نایزین در محیطی بر پایه شیر طی تخمیری کنترل شده، تولید میشود. جالب است بدانیم که این ماده به وسیله ی آنزیم های پروتئاز در بدن تجزیه میشود و به دلیل اینکه خاصیت تجمعی ندارد از نظر FDA در دسته مواد غذایی ایمن جای میگیرد.

نایسین،بدون اثر طعم و مزه

همچنبن لازم به ذکر است که نایسین تاثیری بر طعم و عطر مواد ندارد.

علت تلخ شدن پنیر در صنایع غذایی نیز استفاده از سایر نگهدارنده ها میباشد که با جایگزینی نایزین این مشکل برطرف میشود.

اگر نایسین به شکل آزاد مورد استفاده واقع شود، باعث تخریب، غیر فعالسازی و ایجاد سویه های باکتریایی مقاوم به نایسین میگردد. در نتیجه با کپسوله کردن لیپوزومی میتوان سبب محافظت از آن در برابر مهارکننده ها شد.

با این روش نایسین میتواند برای مدت طولانی و با خاصیت رهاسازی کنترل شده در لیپوزوم باقی بماند و همچنین این کار موجب تقویت فعالیت ضد میکروبی آن میشود.

میزان دوز مصرفی نایسین

بالاترین دوزی که در طی مطالعات مختلف جهت بررسی سمیت خوراکی نایسین مورد بررسی قرار گرفته است، به میزان 225 میلی گرم/ کیلوگرم وزن بدن در روز است که مصرف این مقدار هیچ گونه عارضه ای در تست ها و بررسی ها انجام شده، در  پی نداشت.

مطالعه موردی به منظور بررسی میزان دوز مصرفی نایسین

از سری مشکلاتی که پنیر لاکتیکی دارد، تولید فساد گازی همراه با بوی نامطبوع است. در طی این فرایند، میکرواورگانیسم های فساد گر با تجزیه کردن مواد غذایی درون پنیر، موجب آزاد شدن گاز از جمله دی اکسید کربن و تولید ترکیبات بد بویی  مثل ایندول و اسکاتول می گردند.

به همین منظور مطالعه و پژوهشی برای بررسی تاثیر نایسین و دمای نگهداری آن بر رشد و فعالیت باکتری کلستریدیوم پرفرینجنس در پنیر لاکتیکی انجام گرفت.

طبق بررسی نتایج حاصله از مطالعات نگهداری پنیر لاکتیکی در دمای نامناسب، این نتایج حاکی از آن است که اینکار موجب تبدیل اسپور به فرم رویشی شده که میتواند مشکلات بعدی را به وجود آورد. در نتیجه نایسین با غلظت 30 ppm میتواند به عنوان نگهدارنده طبیعی مورد استفاده قرار گیرد و واضح است که با افزایش تعداد اسپور در یک نمونه شیر خام، طبیعتا میزان دوز مصرفی نایسین هم تغییر خواهد کرد.

 

خرید نایسین

برای خرید این محصول که در بسته بندی های 1 کیلوگرمی و ساخت کشور اسپانیا میباشد و توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر عرضه میگردد، میتوانید از طریق فروشگاه اینترنتی بازار نانو به صورت سفارش اینترنتی و یا به صورت خرید حضوری از کارشناسان ما، خرید خود را انجام دهید.

قیمت نایسین به عنوان نگهدارنده:

با خرید از سایت بازار نانو، کمال اطمینان از کیفیت و قیمت نایسین را تجربه کنید. قابلیت ارسال به سراسر کشور با بیمه مرسوله.

جهت اطلاع از قیمت به روز نایسین با شماره های شرکت تماس بگیرید.

 

نایسین در یک نگاه کلی

نایسین یک نگهدارنده طبیعی با شناسه غذایی  E234 است که در محیطی بر پایه شیر با تخمیری کنترل شده، تولید میشود و در صنایع لبنی، مخصوصا در تولید پنیر، مورد استفاده قرار میگیرد. دوز مصرف آن به میزان 225 میلی گرم/ کیلوگرم وزن بدن در روز است.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات