منو
Your Cart

فروش ترشیو بوتیل هیدروکینون TBHQ

ترشیو بوتیل هیدروکینون TBHQ
فروش ترشیو بوتیل هیدروکینون TBHQ
مشخصات کلی
به انگلیسیTert-butyl hydroquinone
خلوص
شکل ظاهری
گریدYasho
برند
کشور تولید کنندههند
بسته بندیبشکه/درام 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 0
640,000تومان
قیمت بدون مالیات: 640,000تومان

توضیحات

TBHQ(ترشیو بوتیل هیدروکینون)

برای خرید  TBHQ غذایی بهتر است تا با خصوصیات و ویژگی های کلی این ماده آشنا شویم.
جرم مولکولی تی بی اچ کیو، 166.221 گرم بر مول میباشد و به صورت جزیی در آب و در چربی ها، روغن ها و حلال های آلی حل میگردد. دمای ذوب آن 127 درجه سانتی گراد و دمای جوش این ماده 273 درجه سانتی گراد است. ترشیو بوتیل هیدروکینون دارای چگالی 1.050 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد و بوی کمی هم دارد. این ترکیب در واقع، مشتقی از هیدروکینون است که با یک گروه ترشیو بوتیل جایگزین گشته است.

TBHQ یک ماده افزودنی برای حفظ غذاهای فرآوری شده است. این ماده به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و به شکل بلورهای جامد سفید مایل به زرد میباشد.

TBHQ که مخفف  Tertiary butyl hydroquinone است، مانند بسیاری از مواد افزودنی غذایی برای افزایش ماندگاری و جلوگیری از پوسیدگی استفاده می شود.

ترشیو بوتیل هیدروکینون ترکیبی است آلی و معطر.

این ترکیب یک نوع فنول است .

همانطور که گفته شد، این ماده به صورت کریستالی با رنگ روشن با بوی کمی است. از آنجا که TBHQ  یک آنتی اکسیدان است ، از مواد غذایی با آهن در برابر تغییر رنگ محافظت می کند. در مورد میزان حلالیت آن در آب باید گفت که  به صورت جزیی در آب حل می شود.

خصوصیات کلی TBHQ

فرمول شیمیایی: C10H14O2

 

پایداری تی بی اچ کیو خوراکی

این ماده دارای پایداری حرارتی بالایی است و در حضور یون های فلزی مانند مس و آهن، دچار تغییر رنگ نمیشود.

 

فروش TBHQ غذایی

فروش تی بی اچ کیو توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر و به صورت گالن های 25 کیلوگرمی انجام می پذیرد. به منظور دریافت قیمت رقابتی ترشیو بوتیل هیدروکینون با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

استفاده از تی بی اچ کیو در کنار دیگر افزودنی ها

ماده  TBHQ غذایی اغلب در کنار افزودنی های دیگر (آنتی اکسیدان های فنولی) مورد استفاده قرار میگیرد. این افزودنی ها شامل مواردی است که در ادامه ذکر میشوند: BHA یا همان بوتیلات هیدروکسی آنیزول، پروپیل گالات، بوتیل هیدروکسی تولوئن (BHT)
به طور معمول، TBHQ و BHA در کنار هم استفاده می گردد که به دلیل ارتباط نزدیک میان این مواد شیمیایی این کار صورت میگیرد. هنگامی که بدن، BHA را متابولیک می نماید،  تی بی اچ کیو را ایجاد میکند.
 

کاربرد های TBHQ

TBHQ در چربی ها از جمله روغن های گیاهی و چربی های حیوانی استفاده می شود. بسیاری از غذاهای فرآوری شده حاوی برخی از چربی ها هستند، بنابراین این ماده در طیف گسترده ای از محصولات یافت می شود (به عنوان مثال در رشته فرنگی و غذاهای سریع و منجمد). این  ماده مجاز است که در بالاترین غلظت در محصولات ماهی منجمد استفاده شود. از دیگر کاربرد های این ماده میتوان به قابلیت کاهش مقدار تبخیر و بهبود دهندگی ثبات در عطرها اشاره کرد. همچنین از آن به عنوان آنتی اکسیدانی در سوخت  بیودیزل نیز استفاده میگردد.

 

خرید ترشیو بوتیل هیدروکینون

 

چربی های حیوانی یا روغن های گیاهی در غذاهای فرآوری شده مثل ناگت مرغ، چیپس های سیب زمینی، ذرت های بو داده میتوانند  توسط این ماده نگهداری و حفظ  شوند.
محصولات فرآوری شده دیگری که ترشیو بوتیل هیدروکینون غذایی میتواند در آنها وجود داشته باشد، کراکر، آبنبات، کره و شکلات و… می باشند.
علاوه بر مصارف خوراکی، از این ماده در محصولات مراقبت از پوست، لاک ها و رنگ ها نیز مورد استفاده است.

 

خاصیت آنتی اکسیدانی تی بی اچ کیو خوراکی در روغن های گیاهی و چربی های حیوانی

ترشیو بوتیل هیدروکینون، از بهترین و معروف ترین آنتی اکسیدان های روغن است که به طور مخصوص در روغن بادام زمینی و روغن سویا و به طور کلی در روغن های گیاهی مورد استفاده است. نکته ی جالب توجه این است که در صورتی که این ماده با مواد مثل سیتریک اسید و یا اسکوربیک اسید ترکیب شود، دارای اثر آنتی اکسیدانی بهتری خواهد داشت.
همانطور که میدانیم، روغن ماهی در دسته چربی های حیوانی قرار میگیرد و بعد از اینکه TBHQ به آن اضافه میشود، ماندگاری اش افزایش می یابد.

 

مقایسه ی اثر آنتی اکسیدانی TBHQ و ویتامین E

تاثیر آنتی اکسیدانی مقدار 0.02 درصد تی بی اچ کیو به طور تقریبی برابر با 0.1 درصد ویتامین E میباشد.


دوز مصرف تی بی اچ کیو خوراکی

به طور روزانه به میزان 180 ppm از این ماده را میتوان مصرف نمود.


مقایسه ی خرید TBHQ با آنتی اکسیدان های دیگر

ترشیو بوتیل هیدروکینون در مقایسه با آنتی اکسیدان های دیگر دارای مزایایی به شرح زیر است:
خواص پایداری این ماده بهتر از سایرین است.
قادر است تا در گرما پایدار بماند و خاصیت آنتی اکسیدانی خودش را حفظ نماید.
در روغن ها دارای حلالیت بهتری نسبت به آنتی اکسیدان های دیگر است.
علاوه بر خاصیت آنتی اکسیدانی، تحت عنوان یک نگهدارنده هم عمل میکند و از رشد کپک ها و باکتری ها جلوگیری به عمل می آورد.

 

خرید تی بی اچ کیو
 

بررسی ایمنی تی بی اچ کیو (TBHQ) غذایی و خطرات احتمالی آن

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرده است که حداکثر میزان استفاده از این ماده در یک ماده غذایی تا 0.02 درصد روغن موجود در آن (تقریبا 200 پی پی ام) میباشد که با به تاخیر انداختن اکسیداسیون، کیفیت محصول را بالا میبرد.
این سازمان شواهدی مبنی بر بی خطر بودن استفاده از این ماده در مقادیر بیشتر در دست ندارد. اما این بدان معنا نیست که مقادیر بیشتر این ماده صد در صد خطرناک است ولی نشان میدهد که سطح ایمنی در مقادیر بالاتر تعیین نگردیده است.
با توجه به یک تحقیق نشان داده شده است که این ماده سبب افزایش تومور در موش صحرایی میگردد. همچنین کتابخانه ملی پزشکی، مواردی پیرامون اختلالات بینایی در زمان مصرف این ماده گزارش کرده است. در برخی از مطالعات هم به بزرگ شدن کبد، تاثیرات عصبی و تشنج در حیوانات اشاره شده است. به طور کلی بهتر است افرادی که اختلال بیش فعالی دارند از این ماده در مصارف روزانه خود استفاده نکنند.

 

فروش tbhq و ممنوعیت فروش آن در بعضی از کشورها

در حوزه فروش مواد شیمیایی، این مورد وجود دارد که فروش بعضی از مواد در یک کشور آزاد باشد و در مقابل، در برخی کشورهای دیگر ممنوع باشد. به طور مثال، در کشور کانادا، استفاده از سیکلامات ها را تحت عنوان شیرین کننده های مصنوعی مجاز میدانند، این در حالی است که استفاده از ساخارین در این کشور ممنوع است. در ایالات متحده، دقیقا برعکس این موضوع صادق است. یعنی در این کشور استفاده از ساخارین مجاز شناخته شده است ولی اجازه استفاده از سیکلامات ها را نمیدهد.
با توجه به این موارد، اگر مشاهده کردید که در کشوری اجازه از تی بی اچ کیو مجاز نیست، تعجب نکنید و نگران نشوید. همانطور که قبلا هم ذکر کردیم، سازمان غذا و داروی آمریکا، مصرف تی بی اچ کیو را در مقادیر کم، بی خطر دانسته است.
برای اینکه مشخص شود، استفاده از tbhq سبب ایجاد آلرژی های غذایی میگردد یا خیر، انجام مطالعات بیشتری لازم است. در این زمینه، یک دانشمند در حال تحقیق در مورد ارتباط احتمالی این ماده با ایجاد آلرژی های غذایی، در دانشگاه میشیگان است.
 

تحقیقات انجام شده بر میزان مصرف مردم آمریکا از ترشیو بوتیل هیدروکینون غذایی

در بعضی از تحقیقات مشاهده شده است که مردم اهل آمریکا، بیشتر از آنچه که باید، تی بی اچ کیو را مصرف میکنند. طبق بررسی صورت گرفته در سال 1999 توسط سازمان بهداشت جهانی، میانگین مصرف این ماده در آمریکا به طور تقریبی 0.62 میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن میباشد. این مقدار استفاده شده، تا 90 درصد مقدار مصرف قابل قبول روزانه را پوشش میدهد.
همچنین، در افرادی که رژیم غذایی پرچرب داشتند، این مقدار 1.2 میلی گرم بر وزن مشاهده شد و این مقدار، تا 180 درصد مقدار مصرف روزانه قابل قبول است.


نام هایی بر روی برچسب های مواد غذایی که وجود tbhq را نشان میدهند

ترشیو بوتیل هیدروکینون
بوتیلات هیدروکسی آنیزول
بوتیل هیدروکینون نوع سوم و TBHQ

با توجه به اینکه برخی از افراد به دنبال به حداقل رساندن مصرف نگهدارنده ها هستند، میتوانند با نام نگهدارنده آشنا شوند و مصرف آنها را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانند.

 

آیا ترشیو بوتیل هیدروکینون خوراکی می تواند مورد استفاده وگان ها باشد؟

هیدروکینون ار واکنش بنزن با هیدروژن پراکسید به دست می آید. ترشیو بوتانول یا همان ایزوبوتیلن، با استفاده از سنتز شیمیایی حاصل میشود. در نتیجه، هر دوی اینها، محصولاتی هستند که مشتق شده از حیوانات نیستند، بنابراین، افرادی که رژیم غذایی شان گیاهی است (گیاهخوار هستند)، میتوانند تی بی اچ کیو خوراکی را استفاده کنند.


خرید tbhq خوراکی

 

خرید تی بی اچ کیو 

فروشگاه اینترنتی “بازار نانو” با ارائه قیمت های رقابتی و ارائه کیفیتی عالی در خدمت شما مشتریان عزیز میباشد. در صورت نیاز به خرید یا استعلام قیمت این ماده میتوانید با ما در ارتباط باشید. برای مشاهده لیست  نگهدارنده های غذایی بر روی قسمت  رنگی کلیک نمائید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات