منو
Your Cart

فروش دی اکسید تیتانیوم خوراکی

تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی
فروش دی اکسید تیتانیوم خوراکی
مشخصات کلی
به انگلیسیTitanium Di Oxide
خلوص99.7 %
شکل ظاهریپودر سفید
سایز ذراتFine
کشور تولید کنندهآلمان
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: خوراکی
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
195,000تومان
قیمت بدون مالیات: 195,000تومان

توضیحات

دی اکسید تیتانیوم خوراکی

دی اکسید تیتانیوم خوراکی که به نام تیتانیا غذایی نیز شناخته میشود، از دسته مواد معدنی پرکاربرد است که دارای خواص مهمی میباشد. یکی از این خواص شامل رنگ سفید آن هست که پرکاربردترین رنگ در تواید مواد اولیه غذایی به شمار میرود. حفاظت از پوست در برابر اشعه فرا بنفش میباشد.

در بسته بندی های غذایی نیز این ماده نفوذ اشعه فرابنفش را با ایجاد مانعی فیزیکی به حداقل میرساند. تیتانوم دی اکساید همچنین، در برابر حرارت، پایدار و غیر قابل اشتعال است. این ماده دارای قابلیت انحلال ضعیف است.

 

خصوصیات کلی تیتان دی اکسید دارویی و خوراکی

فرمول شیمیایی: TiO2

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

شناسه غذایی: E171

 

آنالیز تیتان خوراکی

آنالیز تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی

 

آنالیز تیتان دارویی

آآنالیز تیتان دارویی

 

دیگر ویژگی های تیتانیوم دی اکسید

تیتان غذایی اجازه‌ ترکیب رنگ‌های مختلف در کالاهای غذایی را نمی‌دهد. همچنین، ضریب شکست تیتان خوراکی به عنوان یک رنگدانه 2.55 تا 2.8 میباشد. علاوه بر کاربرد‌هایی که پیشتر برای این ماده ذکر کردیم، در پنیر موزارلا، آیسینگ، سس و حتی تهیه کاغذهای بسته بندی خوراکی نیز کاربرد دارد.

در پی تحقیقات میکروسکوپی در زمینه ساختار این ماده، مشاهده شد که ساختار مولکولی آن، به شکل مکعب مستطیل است.

 

خرید تیتانیوم دی اکساید غذایی

 

کاربرد های تیتان دی اکساید دارویی

در صنعت داروسازی ، دی اکسید تیتانیوم در اکثر ضد آفتاب ها برای جلوگیری از اشعه UVA و UVB ، کاربرد دارد که باعث جلوگیری از آفتاب سوختگی و پیری زودرس مانند چین چروک و التیام سوزش های پوستی میشود.

علاوه بر این، در محصولات دارویی مثل روکش قرص (تبلت)، کپسول ژلاتین به عنوان رنگدانه مورد استفاده قرار میگیرد. به دلیل اینکه این ماده در مقابل اشعه ماوراء بنفش از خود مقاومت نشان می‌دهد، آن را در کنار اکسید روی در کرم‌های ضد‌آفتاب مورد استفاده قرار می‌دهند. البته در 70 درصد موارد، به عنوان رنگدانه از تیتان دارویی بهره گرفته می‌شود ولی در محصولاتی مثل خمیر دندان و دارو‌ها نیز کاربرد دارد.

 

خرید تیتانیوم دی اکساید غذایی

 

کاربرد دی اکسید تیتانیوم در صنایع غذایی

این ماده دارای خواص پراکندگی نور، به میزان کم به محصولات و غذاها اضافه میشود تا سبب افزایش سفیدی و درخشندگی بسیاری از مواد غذایی گردد.

در واقع تیتانیوم دی اکساید خوراکی یکی از انواع رنگهای غذایی است که به طور مثال برای ایجاد رنگ سفید بر روی اسمارتیزها به کار میرود.

در گذشته، به منظور دادن رنگ و لعاب به محصولات غذایی و خوراکی، از موادی که به طور طبیعی در دسترس بودند، استفاده میشد، که از میان آنها می‌توان زردچوبه، زعفران، رب انار و گوجه فرنگی را نام برد. با گذشت زمان، به تدریج رنگهای خوراکی طبیعی جای خود را به رنگ های خوراکی مصنوعی دادند، اگرچه که هنوز هم از رنگ های طبیعی خوراکی در کالاهای غذایی استفاده میشود. این رنگ های مجاز خوراکی در محتوای محصولاتی نظیر بستنی ها، ژله ها و دسرها وجود دارند. به طور مثال، تیتان غذایی را به عنوان یک رنگ سفید خوراکی میشناسند که با توجه به برچسب روی محصولات می توان دریافت که E171 اشاره به وجود این رنگ در محصول را دارد. در واقع، این پودر بی بو را به کالاهای غذایی می افزایند تا رنگ سفید آنها را تقویت نماید. علاوه بر اسمارتیزها، در آبنبات ها، پودر شیرهای قهوه، شکلات‌ها، تزیینات کیک‌ها و در آدامس‌ها نیز از این ماده بهره گرفته میشود.

خرید تیتانیوم دی اکساید غذایی


استفاده از خرید تیتان غذایی چه تاثیری بر روی کیفیت غذا دارد؟

با توجه به اینکه تیتان، خاصیت پراکندگی نور را دارد، استفاده از این ماده در مقادیر اندک، موجب میشود تا با تقویت شدن رنگ سفید محصول، کدری آن برطرف شود.  قطر ذرات تیتانیوم دی اکساید غذایی در حدود 200 الی 300 نانومتر می‌باشد. اگر قطر ذرات محصول در این بازه باشند، پراکندگی نور در حد ایده‌آل صورت می‌پذیرد که در اینصورت، بهترین رنگ ممکن در محصول ایجاد خواهد شد.
 

میزان خلوص تیتان غذایی در محصولات خوراکی چقدر باید باشد؟

به منظور اینکه، ماده‌ تیتان را به غذاها و محصولات خوراکی بیفزاییم، بایستی خلوص آن به 99% برسد.


کاربرد دی اکسید تیتانیوم برای نگهداری بسته بندی‌های غذایی

شاید جالب باشد بدانید که به برخی از بسته‌بندی های محصولات غذایی، تیتان را اضافه می‌کنند تا موجب افزایش طول عمر آن کالا گردد.
در‌ واقع، دی اکسید تیتانیوم، باعث کم شدن میزان تولید اتیلن در میوه‌ها می‌شود و به این ترتیب، پروسه رسیدن میوه‌ها با تاخیر رو‌برو گشته و در نهایت ماندگاری آنها بیشتر خواهد شد. علاوه بر‌این مورد، بسته بندی‌های حاوی این ماده، فعالیت ضد باکتری و فتوکاتالیستی نیز دارند.

 

چگونگی استفاده از تیتان خوراکی در نوشیدنی ها

نکته‌ی مهمی که در هنگام استفاده از تیتانیوم دی اکساید غذایی باید به آن توجه داشت این است که در موارد مایع و یا امولسیون، بایستی حتما حلالیت این رنگ تحت کنترل باشد. دستگاهی به نام هموژن وجود دارد که قادر است تا ته نشینی این ماده را به مقداری از بین ببرد اما، رنگ سفید تیتان به خودی خود به طور کامل حلالیت ندارد. از این رو، هنگامی که این ماده در امولسیون‌ها مورد استفاده قرار میگیرد، به میزان کم ته‌نشینی ایجاد می‌کند. البته اگر تیتان مورد استفاده دارای کیفیت مناسبی باشد، این ته‌نشينی در مقادير كمتر در محصول نهایی ايجاد می‌شود.
 

کاربرد تیتانیوم دی اکسید در صنعت

تقریباً 95% تیتانیوم به فرم اکسید تیتان Tio2 مصرف می شود و یک رنگدانه دایمی و به شدت سفید رنگ با قدرت پوششی خوب در رنگ ها کاغذ و پلاستیک است . رنگ ها با وجود اکسید تیتانیوم یک باز تابنده بسیار عالی اشعه مادون قرمز را می سازد و بنا براین به طور گسترده ای توسط اختر شناسان مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجایی که این فلز مقاومت بالا وزن سبک مقاومت غیرعادی در برابر خوردگی و توانایی ایستادگی در برابر دماهای بالا می باشد . بخاطر مقاومت بالا در آب دریا این فلز برای ساخت شفت ها (محور) ملخ هواپیما و پروانه کشتی استفاده می شود.

 

مصارف تیتان در لوازم آرایشی و بهداشتی

در این صنعت هم به سبب اینکه تیتانیوم دی اکسید ویژگی تقویت کنندگی رنگ دارد، در محصولاتی نظیر ضد‌آفتاب‌ها، کرم‌ها، رژلب‌ها، پودرها و خمیردندانها از این ماده استفاده می‌شود. البته، در اینگونه محصولات، از نانو ذره تیتانیوم دی اکسید استفاده می‌کنند که در مقایسه با تیتان خوراکی مورد استفاده در کالاهای غذایی، بسیار کوچکتر است.
همانطور که بالاتر هم ذکر شد، از تیتان دارویی به منظور مقاومت در برابر نور فرابنفش و ممانعت از آسیبی که برخی پرتو‌ها به پوست می‌رسانند در کرم‌های ضد آفتاب استفاده می‌کنند. این ماده، در مقابل نور حساس است، بدین صورت که می‌تواند موجب تحریک تولید رادیکال‌های آزاد شود. تیتان را برای جلوگیری از بروز آسب‌های احتمالی با آلومینا و یا سیلیکا پوشش دهی میکنند. لازم به ذکر است که در این حالت هم خاصیت حفاظت در برابر نور فرابنفش را دارا خواهد بود.
با اینکه محصولات آرایشی به منظور خوردن تولید نمی گردند، نگرانی هایی در مورد این ماده که در رژ لبها و خمیردندانها وجود دارد، ذهن برخی افراد را به خود مشغول میسازد. زیرا ممکن است که این محصولات یا به طور ناخواسته بلعیده شوند و یا از طریق پوست به بدن جذب گردند.
پژوهش های آزمایشگاهی کوچکی صورت گرفته اند که نشان میدهند، ذرات تیتان های صنعتی به وسیله روده کوچک جذب می شوند و احتمال بروز سرطان را افزایش میدهند و در مقابل نیز، تحقیقات دیگر تاثیراتی کم و یا هیچگونه اثری را نشان نداده اند.

 

مقایسه تیتانیوم دی اکسید غذایی با نانو تیتان

یک مطالعه در سال 2019 انجام گرفت که بر طبق آن نشان داده شد، دی اکسید تیتانیومی که در صنعت غذا مورد استفاده قرار میگیرد در مقایسه با نانوی این ذره، اندازه بزرگتری دارد. با توجه به این نکته، دانشمندان نتیجه گرفتند که تیتان خوراکی و تیتان دارویی، جذب ضعیفی دارند و برای سلامتی انسان خطری ندارند.
بررسی دیگری در سال 2016 نیز به وسیله سازمان ایمنی غذای اتحادیه اروپا صورت گرفت است که نشان میدهد جذب این ماده به شدت کم است و ذراتی هم که جذب شده اند، توسط مدفوع، از بدن خارج میشوند.
با وجود این، به مقدار 0.01 درصد از این ماده به وسیله سلولهای ایمنی (که به بافت لنفوئیدی مرتبط با روده معروف هستند)  جذب شده بودند و این امکان وجود داشت که به اندام های دیگر انتقال پیدا کنند. 
با توجه به تمامی این تفاسیر، پژوهش های بیشتری برای درک تاثیرات این ماده بر روی سلامت انسان، مورد نیاز است.
 

آیا همه رنگ‌ها برای استفاده در صنایع غذایی مجاز هستند؟

برای حفظ سلامتی، بایستی در هنگام استفاده از رنگ‌ها در محصولات غذایی خود و یا خرید مواد غذایی که حاوی رنگ‌ها هستند، دقت لازم را به خرج داد. رنگ‌هایی که فله‌ای یا بدون مجوز غذایی هستند، اکثرا در دسته رنگ‌های صنعتی جای می‌گیرند که غیر خوراکی و غیر مجاز برای استفاده در مصارف غذایی میباشند.
رنگ‌هایی که غیرمجاز هستند، حاوی انواع ناخالصی‌ها، آلودگی‌ها و فلزات سنگين میباشند. این مواد، سبب بروز انواع بیماری‌ها و مخصوصا سرطان‌ها می‌شوند. پس در نتیجه، بایستی هم تولید کنندگان محصولات غذایی و هم مصرف کنندگان در انتخاب مواد اولیه غذایی و خرید کالاهای غذایی دقت لازم را به عمل آورند. اصالت کالا و آنالیز معتبر رنگ غذایی را از فروشنده بخواهید.

خرید تیتانیوم دی اکسید غذایی و دارویی

شرکت آرتین تجارت اکسیر، جزو برترین وارد کنندگان مواد اولیه صنایع غذایی مانند افزودنی های مجاز صنعت غذا و از تامین کنندگان مواد اولیه  دارویی با سال ها تجربه می باشد. یکی از محصولاتی که این مجموعه آن را عرضه می نماید، تیتانیوم دی اکساید خوراکی و دارویی است که مشتریان عزیز میتوانند این ماده را همراه با آنالیز مربوطه دریافت نمایند.

 

فروش تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی

فروشگاه اینترنتی بازار نانو انواع مواد اولیه دارویی، غذایی، و همچنین نانو مواد را در خود جای داده است. شرکت آرتین تجارت اکسیرعرضه کننده مواد اولیه غذایی، مواد اولیه جانبی دارویی و نانومواد آماده ی دریافت سفارشات شما عزیزان میباشد. در صورت نیاز به دریافت هرگونه راهنمایی میتوانید با ما تماس بگیرید.

 

قیمت تیتانیوم دی اکسید غذایی و دارویی

برای اطلاع از قیمت تیتانیوم دی اکساید غذایی و دارویی با ما در ارتباط باشید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات