منو
Your Cart

فروش دکستروز مونوهیدرات چین

دکستروز (گلوکز) چین
فروش دکستروز مونوهیدرات چین
مشخصات کلی
به انگلیسیDextrose Monohydrate
خلوص99 %
شکل ظاهریپودر کریستالی سفید
گریدFood Grade
برندFIC
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
قیمتتماس بگیرید
  • موجودی: موجود
  • مدل: مونوهیدرات
فروخته شد: 1
52,000تومان
قیمت بدون مالیات: 52,000تومان

توضیحات

دکستروز مونوهیدرات (گلوکز پودری)

 ماده‌ای قندی است که حاصل از ذرت میباشد. این ماده بر اثر هیدرولیز کامل نشاسته به وجود می آید. دکستروز از نظر شیمیایی با گلوکز یا همان قند خون یکسان میباشد.

 

دو نوع دکستروز در صنعت غذا موجود است:

 

  • دکستروز آبدار یا مونوهیدرات

حاوی نه درصد آب کریستالیزه است وبیشترین کاربرد را دارد. باید توجه داشت با وجود نه درصد آب در فرمولاسیون، خرید دکستروز مونوهیدرات به شکل پودری میباشد.

 

  • دکستروز خشک یا آنهیدروز

حاوی حدود نیم درصد آب کریستالیزه میباشد. قند ذرت قندی احیا کننده است و در درجات حرارت بالا در محصولات نانوایی قهوه ای میشود.گلوکز ، قند ذرت نیز نام دارد. دکستروز را می توان در همه گیاهان و حیوانات در زیرساخت های سلولز، نشاسته و گلیکوژن یافت.

دکستروز دقیقا مثل شکر، طعمی شیرین دارد اما از لحاظ میزان شیرینی، در قیاس با شکری که از نیشکر به دست می آید در حدود 20 درصد شیرینی کمتری دارد. همانگونه که از نامش هم پیداست، این دکستروز بدون آب است و به شکل های پودری و کریستالی در بازار وجود دارد. این ماده مانند گلوکز و فروکتوز، یک مونوساکارید یا همان قند ساده است. لازم است بدانیم که قندهای ساده را برای تهیه و تولید قندهای پیچیده ای نظیر ساکارز میتوانیم با هم ترکیب کنیم.
به طور گسترده از این پودر در محصولات غذایی به عنوان یک شیرین کننده و مکمل بهره گرفته میشود. همچنین، در داروسازی، صنایع نوشیدنی و خوراک دام نیز مورد استفاده است.
enlightened خرید دکستروز خشک

خصوصیات کلی دکستروز

فرمول شیمیایی: C6H12O6

شکل ظاهری: پودر سفید رنگ

اآنالیز دکستروز مونوهیدرات

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کاربرد های دکستروز آبدار

این ماده در صنعت دارویی و همچنین غذایی ، در دسته ی خرید شیرین کننده ها قرار میگیرد و به عنوان درمانی برای کاهش قند خون و کمبود آب بدن کاربرد دارد.

 

امکان دارد که پزشکان به فرد دیابتی یا مستعد ابتلا به افت قند خون توصیه کنند که قرص های دکستروز را به همراه خود داشته باشند. هنگامی که فردی با قند خون پایین از این قرص استفاده می کند ، قند خون او به سرعت به سطح سالم برمی گردد.

این قرص ها به سرعت در دهان فرد حل می شوند و به بدن اجازه ی جذب سریع دکستروز را می دهند. البته باید توجه داشت که افراد دارای انواع خاصی از بیماریها، دکستروز داده نشود. علت اصلی این مسئله این است که دکستروز می تواند به طور بالقوه باعث افزایش زیاد قند خون و یا تغییر مایعات در بدن شود که منجر به تورم یا تجمع مایعات در ریه ها میشود.

 

خصوصیات عملگری دکستروز مونوهیدرات

 قند کاهنده وتعریف معادل دکستروز یا دکستروز اکیوالان  DE:

این  ماده یک قند کاهنده است. معادل دکستروز یا DE برابر 100 تعریف شده است و به عنوان درصدی از درجه کاهندگی دکستروز خالص تعریف شده و بر اساس وزن بدون آب بیان می شود واکنش میلارد یکی از انواع قهوه ای شدن غیر آنزیمی است که در مواد غذایی اتفاق می افتد و حاصل از واکنش پروتئین ها و کربوهیدرات ها است و به دلیل دارا بودن گروه های فعال آلدهیدی می تواند سرعت قهوه ای شدن را بالا ببرد.

 


بدن انسان و متابولیزه شدن قندها توسط آن

هر واحد قند ساده مانند دکستروز مونوهیدرات را که فرد مصرف میکند، بدن قادر است تا آن را متابولیزه کند در حالیکه قندهای پیچیده به سادگی و سهولت به وسیله بدن انسان متابولیزه نمیگردند.


دکستروز آبدار و تاثیر آن روی بدنسازان

گلیکوژن نوعی گلوکز میباشد که بدن انسان آن را برای تامین انرژی ذخیره میکند. بعضی از بدنسازان از دکستروز تحت عنوان یک مکمل بعد از انجام تمارین خود به منظور پرکردن ذخایر گلیکوژن بدن استفاده میکنند. وقتی که شخص تمرین شدید و سنگین انجام میدهد، بدن مقداری از گلیکوژن ذخیره شده را مصرف مینماید. اضافه کردن قرص و یا پودر دکستروز به آب و نوشیدن آن پس از تمرین برای تامین ذخایر گلیکوژن ورزشکاران، از جمله کارهایی است که افراد ورزشکار انجام میدهند تا در کمترین زمان ممکن به عضلات خود جهت ترمیم کمک کنند.

خرید دکستروز مونوهیدرات

مقایسه میزان شیرینی دکستروز مونوهیدرات و ساکارز

اگر میزان شیرینی ساکارز را عدد 100 در نظر بگیریم، شیرینی دکستروز مونوهیدرات عدد 75 خواهد بود. این ماده در مقایسه با شکر، شیرینی ملایمتر و میزان کالری کمتری را داراست.

مقایسه درباره خرید دکستروز مونوهیدرات و ساکاروز در کنار یکدیگر

این مواد پلیمر محلول آب گلوکز هستند و هنگامی که در محصولات غذایی مورد استفاده قرار میگیرند، بافت را ایجاد میکنند که با ساکارز مشابه است اما در میزان کالری تفاوت دارد و کالری آن تقریبا یک چهارم ساکارز است.
همانطور که قبلا هم ذکر شد، این دو ماده جزو پلی ساکاریدها محسوب میشوند که غیر قابل هضم میباشند.در دکستروز مونوهیدرات، تمامی پیوندهای گلیکوزیدی با کربن آنوم گلوکز که شامل آلفا و بتا هستند حضور دارند.

بررسی حلالیت و خرید کستروز مونوهیدرات

از لحاظ حلالیت باید گفت که این ماده در آب حلال است و در اتانول هم به میزان کمی محلول میباشد.


مواد تشکیل دهنده دکستروز آبدار و بررسی میزان کالری آن

مواد تشکیل دهنده دکستروز آبدار شامل موارد زیر است:
گلیکوژن، نشاسته و سلولز.
همانگونه که مشاهده میشود ترکیبات این ماده دقیقا مانند قند معمولی است. دکستروز مونوهیدرات که 4 کالری در هر گرم را تامین میکند از لحاظ وزنی شامل  9 درصد آب میباشد.

 

آیا خرید دکستروز آبدار به صرفه است؟

پاسخ این سوال بله میباشد. از دیدگاه اقتصادی، واردات و استفاده از این ماده مقرون به صرفه است و اگر آن را به صورت منظم و طبق قاعده مصرف کنند، ماده ای ایمن خواهد بود. دکستروز آبدار باعث میشود تا کیفیت غذا بهبود یابد و طعم مطبوعی را به خود بگیرد.

 


خرید دکستروز آبدار

 

درجه پلیمریزاسیون و وزن مولکولی دکستروز

متوسط درجه پلیمریزاسیون 12 و متوسط وزن مولکولی این ماده 200 است.

 

چرا دکستروز به عنوان یک فیبر رژیمی در نظر گرفته میشود؟

مقدار کالری که این ماده دارد به سبب هضمی است که در روده کوچک و سپس تخمیر ناقصش در روده بزرگ پشت سر میگذارد. به خاطر داشتن این خصوصیت، آن را به عنوان فیبری رژیمی در بسیاری از کشورها در نظر گرفته اند.


تاثیرات مفید دکستروز


این ماده تاثیرات فیزیولوژیمی جالبی دارد:
تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیره فرار
تاثیر بر روی هموستازی گلوکز
کم کردن زمان عبور مواد غذایی حجیم از روده


آیا دکستروز رطوبت را به خود جذب میکند؟
بله. این ماده یک جاذب الرطوبه میباشد.


بررسی اندیس گلایسمی
محصولاتی که حاوی پلی دکستروز هستند، اندیس گلایسمی پایینی دارند.

 

دوز مصرف دکستروز

به طور روزانه  به میزان حدودا 90 گرم و 50 گرم در یک وعده غذایی میتوان از این ماده بهره گرفت.


دکستروز آبدار چگونه تولید میشود؟

این قند ساده از طریق هیدرولیز نشاسته به دست می آید. بهتر است این مطلب را با جزئیات بیشتری توضیح دهیم تا قابل فهم گردد.
نشاسته ذرت یک ترکیب است که از زنجیره های دکستروز به وجود آمده است. فرایند هیدرولیز سبب میشود تا این زنجیره ها تجزیه شوند و دکستروز به میزان زیادی تولید گردد.

حال این سوال پیش می آید که فرایند هیدرولیز چگونه صورت میگیرد؟ برای دریافت این مطلب ادامه متن را بخوانید.


یکی از روش هایی که معکولا برای انجام این کار مورد استفاده است، تیمار نشاسته با آنزیم های میلاز یا اسید است. در واقع این کار تقلیدی از فرایندهای طبیعی است که در بدن اتفاق می افتد. هنگامی که نشاسته میخواهد در بدن هضم شود، هضم خود را با بزاق دهان یا آنزیم آمیلاز شروع میکند. تولیدکنندگان نیز این فرایند را مورد توجه قرار داده و آن را در روش های تولیدی خود پیاده سازی میکنند.

 

خرید دکستروز در صنعت غذا عمدتا به چه شکلی است؟

این ماده که نقش شیرین کننده و نگهدارنده را بر عهده دارد، غالبا به شکل شربت ذرت با فروکتوز بالا تولید شده و به صورت پودری در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد و علت این امر آن است که قادر است تا روندی تبلوری که در آب نباتها و شربتها وجود دارد را کندتر نماید.

 

خرید دکستروز آبدار

 

خرید دکستروز آبدار

شرکت آرتین تجارت اکسیر، عرضه کننده مواد اولیه شیمیایی شامل واردات مواد اولیه غذایی، مواد اولیه دارویی و نانو مواد آماده دریافت سفارشات شما عزیزان در بخش فروش میباشد.

فروش دکستروز مونوهیدرات

شرکت آرتین تجارت اکسیر واردکننده ی دکستروز در کیسه های 25 کیلوگرمی، برند FIC و فوفنگ با قیمت های رقابتی میباشد. جهت تهیه با ما تماس حاصل فرمائید.

قیمت دکستروز

قیمت دکستروز در اوایل سال 1403 حدود هر کیلو 50000 تومان است. به این معنی که یک کیسه 25 کیلوگرمی آن 1250000 تومان قیمت دارد.

همکاران ما در این مجموعه پاسخگوی شما خواهند بود. قیمت به روز را همین حالا از شرکت آرتین تجارت اکسیر دریافت کنید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
سوالات متداول

دکستروز مونوهیدرات یا آبدار حاوی نه درصد آب کریستالیزه است. باید توجه داشت با وجود نه درصد آب در فرمولاسیون، خرید دکستروز مونوهیدرات به شکل پودری میباشد.

دکستروز دقیقا مثل شکر، طعمی شیرین دارد اما از لحاظ میزان شیرینی، در قیاس با شکری که از نیشکر به دست می آید در حدود 20 درصد شیرینی کمتری دارد.

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات