منو
Your Cart

فروش پروپیونات کلسیم | قیمت پروپیونات کلسیم غذایی + آنالیز

پروپیونات کلسیم
پروپیونات کلسیم
پروپیونات کلسیم
پروپیونات کلسیم
فروش پروپیونات کلسیم | قیمت پروپیونات کلسیم غذایی + آنالیز
مشخصات کلی
به انگلیسیCalcium Propionate
خلوص99.8 %
شکل ظاهریپودر سفید
گریدFood Grade
برند
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: -
فروخته شد: 2
72,000تومان
قیمت بدون مالیات: 72,000تومان

توضیحات

کلسیم پروپیونات چیست؟

کلسیم پروپیونات در واقع نمک کلسیم اسید پروپیونیک است. این ماده به عنوان نگهدارنده ای در نان و سایر محصولات پختنی آردی استفاده می شود و ممکن است با اسید پروپیونیک و سدیم پروپیونات ترکیب شود.

این ماده به صورت پودری محلول در آب است و حلالیت آن در الکل بسیار اندک است.

خصوصیات کلی کلسیم پروپیونات

فرمول شیمیایی: C6H10CaO4خرید کلسیم پروپیونات

شناسه غذایی: E282

مقدار مجاز قابل مصرف:  0.1 تا 0.3 درصد، نسبت به میزان آرد استفاده شده در محصول

 

سفارش خرید پروپیونات کلسیم:

برای خرید پروپیونات کلسیم آلمان یا هلند یا چین و دریافت قیمت پروپیانات کلسیم، همین حالا میتوانید سفارش خود را اینجا ثبت کنید. کارشناسان فروش شرکت آرتین تجارت اکسیر اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 

کاربرد کلسیم پروپیونات

کلسیم پروپیونات، از دسته نگهدارنده ها است که معمولاً در محصولات پخته شده آردی در سراسر جهان مورد استفاده قرار

می گیرد و با مهار رشد میکروارگانیسم های فساد، یعنی کپک و باکتری های مضر، باعث افزایش ماندگاری محصولات میشود.

این میکروارگانیسم ها سمی نیستند اما این ماده از تولید آنها جلوگیری میکند  و هیچ خطری را برای سلامتی انسان به وجود نمی آورد.

 

خرید کلسیم پروپیونات

 

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد، از این ماده به عنوان نگهدارنده در نان و سایر محصولات نانوایی یا شیرینی پزی نیز استفاده میشود.

با افزودن این ماده به کیک، کلوچه و شیرینی باعث میشود تا تاریخ مصرف و ماندگاری این مواد افزایش یابد. همچنین، کلسیم پروپیونات را به گوشت های فراوری شده و یا کنسرو شده نیز اضافه میکنند. علاوه بر اینها از آن در رویه پیتزا، نوشیدنی های غیر الکی، مربا و ژله نیز استفاده میشود.

میدانیم که کلسیم ماده ای معدنی است که برای بدن هر انسانی حائز اهمیت است. کلسیم در بدن نقش مهمی دارد و علاوه بر کمک به سلامت دندان ها و استخوانها، هورمون ها را تنظیم میکند و عملکرد اعصاب را تقویت مینماید.

 

خرید کلسیم پروپیونات


 

به چه دلیل این ماده در بازار جهانی رشد کرده است؟

علاوه بر اینکه کلسیم پروپیونات ماده ای بی خطر است، به دلیل استقبال آن در بین گیاهخواران، باعث رشد آن در بازار جهانی صنایع غذایی شده است.

 

دیگر ویژگی های پروپیونات کلسیم

کلسیم پروپیونات، که نمکی معدنی است، جامدی به رنگ سفید میباشد و بوی ضعیفی دارد. این ماده خاصیت جذب رطوبت را دارد. اگر بخواهیم در مورد این محصول توضیحات بیشتری را ارائه دهیم بایستی به این نکات اشاره کنیم که نقطه ذوب خرید پروپیونات کلسیم دمای 300 درجه سانتی گراد است. میزان حلالیت آن در الکل کم میباشد. بازار فروش کلسیم پروپیونات رونق زیادی دارد و علت این امر آن است که این ماده یکی افزودنی است که در تعداد کثیری از کالاها په در صنعت غذا چه در صنایع دیگر مورد استفاده قرار میگیرد.
اگر مشتاق هستید که در مورد جرم مولکولی این ماده هم بدانید، باید بگوییم که جرم مولکولی آن 186.22  g/mol میباشد. ترکیب کلسیم پروپیونات را به عنوان یک ضد قارچ میشناسند که بسیار معروف است.


پروپیونیک تحت نور و گرما پایدار و در آب محلول است به طوریکه محلول آب قلیایی میباشد و به میزان کمی در متانول و اتانول هم محلول میباشد. علاوه بر موارد ذکر شده، جالب است بدانیم که این ماده وقتی گرم میشود در حدود 120 کریستال را از دست میدهد و همچنین وقتی که دما به 200 الی 210 درجه می رسد، موجب تغییر فاز این ماده شده و تقریبا در دمای 340 درجه به کلسیم کربنات تجزیه می گردد.
 

بررسی ایمنی خرید پروپیونات کلسیم

قبل از اینکه اعلام شود که این ماده یک افزودنی بی خطر است و به طور کلی ایمن است، FDA آن را مورد مطالعه قرار داد. باید توجه داشت که بر طبق بررسی های صورت گرفته توسط WHO و FAO، احتمالا این ماده در صورت مصرف بی رویه به میزان کمی خطرات احتمالی دارد، بنابراین بایستی مقدار مصرف تایید شده توسط سازمان غذا و دارو مورد توجه قرار گیرد.
یک سری مطالعات بر روی موش ها در این زمینه انجام گرفت بدین صورت که تغذیه آنها به میزان 1 الی 3 گرم کلسیم پروپیونات در طی یک روز و در طول 4، 5 هفته مورد بررسی قرار گرفت و نشان داد که این ماده هیچگونه تاثیری در رشد این حیوانات ندارد. در ادامه، یک مطالعه ی یکساله بر روی موش ها صورت پذیرفت که حاکی از آن بود که در رژیم غذایی که در حدود  4 درصد پروپیونات وجود دارد (مقداری که افراد به طور تقریبی در طول روز آن را مصرف میکنند) هیچگونه اثر سمی گونه مشاهده نشده است.
اگر بخواهیم در مورد سمیت کلسیم پروپیونات به جمع بندی برسیم، با توجه به مطالعات صورت گرفته میتوان گفت که نتیجه بیشتر این آزمایشات منفی از آب درآمد به جز در مواردی که  مقدار فوق العاده زیادی از این ماده را استفاده کردند. مانند یکی از این مطالعات که در آن، پژوهشگران کلسیم پروپیونات را به میزان زیاد در کیسه های زرده جنین مرغ تزریق نمودند و نتیجه این تحقیق منجر به ناهنجاری شد.
نکته مهم دیگری که در این خصوص باید به آن توجه داشت این است که بدن انسان، پروپیونات کلسیم را در خود ذخیره نمیکند و این یعنی این که این ماده در سلولهای بدن جمع نمی شود و به وسیله سیستم گوارش تجزیه شده و به آسانی جذب و متابولیزه می گردد و در آخر از بین میرود.

 

آیا پروپیانات کلسیم مصرف کنیم؟

 با این تفاسیر هنوز هم با اطمینان کافی نمیتوان گفت که کلسیم پروپیونات باعث بروز این مشکلات میشود و در مورد انسانها لازم است تا تحقیقات بیشتری در این زمینه صورت پذیرد ولی استفاده از این افزودنی برای اکثر افراد مشکلی در پی ندارد. به طور کلی اگر شما نگرانی بسیار زیادی در مورد این ماده دارید بایستی بسیاری از کالاهایی را که به طور روزانه مصرف میکنید از لیست خود حذف نمائید!
 

از فروش پروپیونات کلسیم در کدام نوع نان استفاده میشود؟

پیشتر در مورد کاربرد کلسیم پروپیونات به عنوان یک نگهدارنده غذایی صحبت کردیم و دانستیم که این ماده موجب کم شدن فساد و ضایعات محصول میگردد. نان به دلیل رطوبت زیادی که دارد، محیطی ایده آل را برای رشد کپک فراهم می آورد که با استفاده از پروپیونات کلسیم میتوان این مشکل را از بین برد. در پخت و پزهایی با مقیاس بزرگ و نان هایی که به صورت قطعه قطعه، فویل شده یا بسته بندی شده در فروشگاه های مواد غذایی نیز، از این ماده بهره گرفته میشود و باید دانست که به طور کلی کلسیم پروپیونات بی خطر است یا همان GRAS شناخته شده است. بهتر است که استفاده از پروپیونات کلسیم برای محصولات نانوایی با مخمر صورت گیرد و دلیل این امر آن است که یون های کلسیم با عوامل شیمیایی که در محصولات نانوایی بدون مخمر وجود دارند، کم اثر میشوند. 
 

بررسی رفتار کلسیم پروپیونات

در صورتی که محیط اسیدی باشد، کلسیم پروپیونات، پروپانوئیک اسید را آزاد میکند که در مقایسه با سوربیک اسید، ضعیف تر است و در مقابل هم از استیک اسید قوی تر میباشد. این ماده، اثر ضد باکتریایی را به جای مخمر داراست و به سبب این فعالیت ضد باکتریایی گسترده در موارد زیر مورد استفاده است:
قالب سازی باکتری ها و باکتری های مخمر
جلوگیری از انتشار میکروارگانیسم ها
به عنوان نوعی قارچ کش در محصولات غذایی و خوراک های حیوانات

اگر پروپیونات کلسیم، با دیگر مواد غیر آلی ترکیب شود، قادر به تقویت اشتهای دام هاست. همچنین، در گاوها موجب افزایش تولید شیر میشود.

تاثیر بازدارندگی این نگهدارنده غذایی اسیدی، به وسیله PH محیط صورت میگیرد. در واقع، هنگامی که محیط اسیدی باشد، اثر ضد میکروبی ترکیب پروپیونات کلسیم زیاد خواهد بود و بر روی باسیل های هوازی، باسیل های گرم منفی و نیز انواع قارچ ها تاثیر خواهد داشت. این ویژگی خاص، روی تولید استرپتوزوتوسین آفلاتوکسین موثر است ولی تاثیرات کمی را روی مخمر دارد.

 

دیگر ویژگی های خرید پروپیونات کلسیم

میزان حلالیت کلسیم پروپیونات در آب به مقدار 1 گرم در 10 میلی لیتر آب است. این پودر که به رنگ سفید میباشد، نقطه ذوب 300 درجه ای دارد. دمای ذخیره سازی این ماده، زیر 30 درجه سانتی گراد است و ماده ایست که عوامل اکسید کننده قوی دارد.


خلاصه ای از کاربرد ها و فروش کلسیم پروپیونات در محصولات مختلف

در کالاهای پختنی نظیر: نانها، شیرینی ها و کلوچه ها
در نوشیدنی هایی مثل: نوشیدنی های میوه ای، نوشابه و آبجو
در محصولات لبنی: پنیر و آب پنیر، ماست، شیرخشک و…
در فراورده های گوشتی: ژامبون و هات داگ …


مقایسه ی کلسیم پروپیونات و سدیم پروپیونات

عمده استفاده ی پروپیونات کلسیم به عنوان نگهدارنده ی غذا، در صنعت نانوایی است و نسبت به سدیم پروپیونات بیشتر مورد استفاده است. علت این امر آن است که پروپیونات سدیم، PH نان را افزایش میدهد و از این رو موجب به تاخیر افتادن تخمیر خمیر مورد نظر میشود. بیشترین موارد استفاده از سدیم پروپیونات در کیک هاست. در باب مقایسه این دو ماده به عنوان نگهدارنده غذایی، میتوان گفت که پروپیونات سدیم از پروپیونات کلسیم بهتر است و در مقابل، پایداری کلسیم پروپیونات بیشتر از سدیم پروپیونات است.
علاوه بر کاربرد هایی که برای کلسیم پروپیونات در صنایع غذایی ذکر شد، میتوان به جلوگیری از کپک زدن سویا که مانع ارجاع میشود نیز اشاره نمود.
درست است که کلسیم پروپیونات مانع از رشد کپک و باکتری های موجود نانها و کیک ها میشود اما باید بدانیم که این ماده قادر به مهار نمودن مخمر نیست و اگر آن را به نان اضافه کنیم، در تخمیر مخمر خللی وارد نمیکند. جالب است بدانیم یون کلسیم موجود در این ترکیب، بر تاثیر مواد شیمیایی موجود در کیک، اثر دارد و بنابراین از آن در کیک ها استفاده نمیکنند.


چگونگی تولید کلسیم پروپیونات

از خنثی سازی پروپیونیک اسید با هیدروکسید کلسیم، ترکیب پروپیونات کلسیم، حاصل میشود.

 

آنالیز کلسیم پروپیونات
 

آنالیز کلسیم پروپیونات

 

فروش کلسیم پروپیونات

مجموعه آرتین تجارت اکسیر، عرضه کننده ی کلسیم پروپیونات در برند FIC محصول کشور چین میباشد. این ماده در بسته بندی های 25 کیلوگرمی در انبار موجود است.

 

خرید کلسیم پروپیونات

به منظور سفارش و خرید پروپیونات کلسیم میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای دریافت آنالیز و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 

قیمت پروپیونات کلسیم

قیمت های ارائه شده توسط مجموعه ما، در دسته ی بهترین قیمت ها قرار میگیرد و مشاوران ما در ساعات کاری پاسخگوی سوالات شما عزیزان خواهند بود.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات