منو
Your Cart

فروش پروپیونات سدیم غذایی به همراه آنالیز

سدیم پروپیونات
سدیم پروپیونات
سدیم پروپیونات
سدیم پروپیونات
فروش پروپیونات سدیم غذایی به همراه آنالیز
مشخصات کلی
به انگلیسیSodium Propionate
خلوص+ ۹۹٪
شکل ظاهریپودر سفید
برندFIC
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: چین
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
105,000تومان
قیمت بدون مالیات: 105,000تومان

توضیحات

سدیم پروپیونات خوراکی

 سدیم پروپیونات نوعی نمک اسید پروپیونیک است که یک اسید آلی است و در طی تخریب شیمیایی قند تولید می شود. این ترکیبی است که در هنگام متابولیسم برخی اسیدهای چرب و اسیدهای آمینه به طور طبیعی در بدن تولید می شود. سدیم پروپیونات به عنوان یک مادهٔ نگهدارندهٔ ی ضد باکتری و ضد کپک در فرآوری مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. قابلیت انحلال این نمک در آب نسبت به پروپیونات کلسیم بیشتر می باشد. این نمک روی مخمرها تأثیری ندارد و قابلیت اثر آن روی کپک‌ها بیشتر از باکتری‌ها است. 

 

خصوصیات کلی سدیم پروپیونات

فرمول شیمیایی: C3H5NaO2

شکل ظاهری: پودر سفید

شناسه غذایی: E281

در آب حل می شود و درهوای مرطوب به راحتی در معرض ظرافت است.

 

کاربردهای سدیم پروپیونات

پروپیونات سدیم یک افزودنی غذایی است که هم به طور طبیعی در طبیعت موجود است هم به روش صنعتی تولید میگردد و عاملی ضد قارچ و ضد عفونی کننده میباشد.

از این ماده به محصولاتی که به فاسد شدن حساس هستند، افزوده میشود زیرا ماده ای است که برای کپک ها و نیز بعضی از باکتری ها سمی میباشد. استفاده از این ماده بی خطر و به میزان کم در مواد غذایی وجود دارد.

همچنین از این نمک در صنایع نانوایی به مقدار مجاز ۰/۱ تا ۰/۴ درصد آرد استفاده می‌شود.

 

خرید سدیم پروپیونات

 

در زیر به اختصار به کاربرد های این ماده اشاره میکنیم،

مورد استفاده در:

پنیرها

شیرینی ها

پودینگ

ژلاتین

آب نبات های نرم

 

این ترکیب در موارد ذکر شده مورد استفاده قرار می گیرد تا از رشد کپک و سایر میکروب ها در این خوراکی ها جلوگیری کند.

 

محدوده PH سدیم پروپیونات به منظور مهار رشد  قارچ ها

یکی از خصوصیات  نگهدارنده ها این است که برای فعال بودن خاصیت ضد میکروبی آنها نیازمند به محدوده PH خاصی هستند. برای این ماده محدوده PH از 2.5 تا 5.5 است.

خرید سدیم پروپیونات

این افزودنی غذایی یکی از انواع کالایی است که توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر که دارای سال ها تجربه درعرضه ی مواد اولیه غذایی، دارویی و نانومواد دارد، عرضه میشود.

 

خرید پروپیونات سدیم و ویژگی های آن

جالب است بدانیم که سدیم پروپیونات به سادگی در آب حل می گردد و اگر به مقدار 100 گرم از آن را در 100 میلی لیتر در حالیکه دمای مورد نظر 15 درجه سانتی گراد باشد، حل کنیم، در مقایسه با کلسیم پروپیونات، بهتر عمل میکند.

 

پروپیونات سدیم، یک نمک

قیمت سدیم پروپیونات را که یک نمک است، میتوانید از کارشناسان بخش فروش شرکت آرتین تجارت اکسیر دریافت نمائید. هنگامی که این ترکیب در مجاورت با آب قرار گیرد، با آن واکنش داده و یون پروپیونات از آن جدا میشود و در ادامه اسید پروپانوئیک تولید میگردد. در آخر یون پروپیونات با آب یا همان یون هیدروژن موجود در آب ترکیب میشود.
 


وارد کننده پروپیونات سدیم و استفاده از آن در صنایع مختلف

این ماده به دلیل اینکه دسترسی راحتی دارد و همچنین به خاطر مقرون به صرفه بودن قیمت سدیم پروپیونات، نسبت به گذشته بیشتر مورد توجه صنعت های مختلف واقع گردیده است. بیشترین کاربردی که پروپیونات سدیم دارد به عنوان یک نگهدارنده است و از آن در بخش ها و صنایع مختلفی همچون محصولات نان و نانوایی، تولیدات شیرینی و همچنین در صنعت دارو نیز از این ماده بهره گرفته میشود.

 

خرید پروپیونات سدیم

 

اگر بخواهیم از لحاظ میزان و درصد مصرف این ترکیب در مقایسه با نگهدارنده های دیگر بگوییم، میتوان گفت که ترکیب پروپیونات سدیم در مقایسه با بقیه نگهدارنده ها درصد مصرف بیشتری دارد در تولیدات نان ها و شیرینی جات دارد و علت این امر آن است که این محصولات در برابر باکتری ها و قارچ ها آسیب پذیر هستند و این ماده به سبب خاصیت ضد قارچی اش میتواند از این محصولات محافظت کند.

مقایسه میان خرید سدیم پروپیونات و دیگر نگهدارنده های غذایی

از میان نگهدارنده های غذایی که پرمصرف هستند و بیشترین کاربرد را در صنایع غذایی دارند میتوان به پروپیونات سدیم، اسید پروپیونیک و بنزوات سدیم اشاره نمود که طبق بررسی ها و مطالعات صورت گرفته اگر این ترکیبات توسط انسانها در غذاها مصرف شوند در مقایسه با اینکه مواد غذایی حاوی آلودگی های قارچی و باکتریایی را مصرف کنند، خطر کمتری دارد.

 

سدیم پروپیونات به چه روشی تولید میشود؟

این ماده که یک ترکیب است، نوعی نمک پروپیونیک اسید میباشد و نیز در دسته اسیدهای آی جای میگیرد. در طی یک فرایند تجزیه شیمیایی قند، این ماده به دست می آورند. این ماده به طور طبیعی توسط متابولیزه شدن اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب خاص تولید میگردد. بر طبق مطالعات ثبت شده در مقاله ای در مجله بین المللی تحقیقات ویتامین و تغذیه در سال 1996، پروپیونیک اسید به وسیله مجموعه ای از آمینو اسیدها و اسید های چرب متابولیزه میشود. علاوه بر این، این ترکیب برای مصرف در انواع مختلفی از صنایع با B12 توسط واکنش های آنزیمی وابسته به حضور ویتامین، تولید می گردد.


پروپیونات سدیم تحت سنتز شیمیایی به عنوان نگهدارنده ای در صنعت غذا مورد استفاده قرار میگیرد و بدین وسیله، باعث میشود تا عمر مفید کالاهای پخته شده افزایش یابد. این ماده از طریق واکنش پروپیونیک اسید، سدیم کربنات و یا سدیم هیدروکسید (همان سود پرک) به دست می آید و نگهدارنده ای است که در نوشیدنی ها و صنایع غذایی مورد استفاده است. همانطور که بیشتر هم گفته شد، این نگهدارنده به طور ویژه به عنوان یک مهارکننده کپک در محصولات نانوایی عمل می نماید. از دیگر کارای هایی که این ماده دارد این است که میتواند از رشد باکتری لیستریا جلوگیری به عمل آورد. این باکتری، نوعی آلودگی مشترک میان پنیرهای بسته بندی شده و گوشت هاست.


باید گفت که این ماده یک افزودنی غذایی ایده آل است و دلیل این امر آن است که غلظت موثر این ترکیب به اندازه ای کم میباشد که مزه و طعمش در محصول تولیدی مشخص نشود. بر طبق مطالعات مختلفی که بر روی این ماده صورت گرفته است، این ترکیب علاوه بر موارد ذکر شده، میتواند از رشد قارچی به نام قارچ آسپرژیلوس که در غلات و کالاهای پخته شده وجود دارد، جلوگیری به عمل آورد.
 

بررسی ایمنی سدیم پروپیونات

طبق نظر FDA و بررسی های صورت گرفته بر روی این ترکیب، پروپیونات سدیم یک افزودنی ایمن شناخته شده است که از رشد کپک در محصولات جلوگیری به عمل می آورد. باید دقت داشت که این ماده به طور خالص میتواند باعث شود تا پوست تحریک شود اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا که عموم مردم با شکل خالص آن به طور مستقیم در تماس نیستند، پس در نتیجه خطر خاصی افراد را تهدید نمیکند.
تحقیق بر روی گاوها
در تحقیقی که در آن 100 عدد گاو وجود داشت، 50 تا از آنها به مقدار متوسط روزانه 0.25 پوند سدیم پروپیونات در مدت زمان 6 هفته و از ابتدای زایمان تغذیه شدند و 50 تای دیگر به صورت عادی تغذیه شدند. طبق تجزیه وتحلیلی که بر روی این گاوها صورت گرفت، گاوهایی که در خوراکشان از پروپیونات سدیم استفاده شده بود، نسبت به دیگر گاوها، قند خون بالاتر و نیز تولید شیر بیشتر داشتند.
 

فروش سدیم پروپیونات

سدیم پروپیونات در کیسه های 25 کیلوگرمی عرضه میشود. این کالا محصول کشور چین با برند FIC میباشد.

 

قیمت سدیم پروپیونات

شما مشتریان عزیز میتوانید سفارشات خود را به صورت تلفنی با ما درمیان بگذارید و یا اینکه در فروشگاه اینترنتی بازار نانو سفارش خود را ثبت نمایید. همکاران ما در اسرع وقت سفارش شما را پیگیری خواهند کرد.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات