منو
Your Cart

سی ام سی (CMC) خوراکی غذایی

خرید سی ام سی خوراکی
خرید سی ام سی خوراکی
خرید سی ام سی خوراکی
خرید سی ام سی خوراکی
خرید سی ام سی خوراکی
خرید سی ام سی خوراکی
سی ام سی (CMC) خوراکی غذایی
مشخصات کلی
به انگلیسیCarboxymethylcellulose
خلوص99.6 %
شکل ظاهریپودر سفید
ویسکوزیته2500 - 3000 cps
گریدFCC V
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: ۲۵۰۰ cps
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 0
150,000تومان
قیمت بدون مالیات: 150,000تومان

توضیحات

سی ام سی (CMC) چیست و انواع آن

 كربوكسي متيل سلولز (CMC) يك پليمر آنيونی محلول در آب است كه از سلولز ساخته می شود. که از پرمصرف ترین و بیشترین مقدار نوع سلولز در جهان است. این مشتقات کربوکسی متیل سلولز که به عنوان صمغ سلولز نیز شناخته می‌شود، مهم‌ترین صمغ سلولزی یونی است. این ماده در دو مقیاس خوراکی و صنعتی وجود دارد. سی ام سی سومین مشتق مهم صنعتی سلولز شناخته میشود. به دلیل اینکه این ماده از سلولز طبیعی به دست می آید، قادر است تا به شکل بیولوژیکی تجزیه گردد و نیز با محیط زیست سازگاری بسیار زیادی دارد و با توجه به این مورد میتوان به طوری گسترده از سی ام سی استفاده نمود.

 کربوکسی متیل سلولز یا همان سی ام سی یکی از غلظت دهنده های رایج در صنایع مختلف می باشد. از نظر شکل ظاهری پودری سفید رنگ می باشد که در آب غلظت خوبی  ایجاد میکند.  اگر بخواهیم انواع کربوکسی متیل سلولز را بررسی کنیم می توانیم آن را به دو بخش صنعتی و غذایی تقسیم بندی کنیم. از نظر خاصیت غلظت دهندگی نیز انواع مختلفی از سی ام سی در بازار وجود دارد ویسکوزیته معمول ۲۵۰۰ سانتی پواز می باشد.  سی ام سی هایی که غلظت پایین تری از از این ویسکوزیته(2500)  دارند را سی ام سی های low viscose و سی ام سی هایی که غلظت بالاتری از این ویسکوزیته دارند را high viscose مینامند.

نام های دیگر سی ام سی خوراکی در بازار

  • كربوكسی متيل سلولز خوراکی
  • سدیم کربوکسی متیل سلولز غذایی
  • سی ام سی CMC خوراکی
  • صمغ سلولز

خصوصیات کلی CMC خوراکی – غذایی

  1. شناسه غذایی : E466
  2. شکل ظاهری : پودر سفید رنگ
  3. فرمول شیمیایی : CH2CO2H

پارامترهای فیزیکی مهم در مورد سی ام سی  

1- حلالیت

2- ویسکوزیته در محلول

3- فعالیت سطحی

4- خواص ترموپلاستیکی

5- پایداری (در مقابل تخریبات بیولوژیکی،گرما، هیدرولیز و اکسیداسیون)

نقش سی ام سی ( CMC) در مواد غذایی

سی ام سی در مواد غذایی به عنوان حجم دهنده، یکی از انواع غلظت دهنده ها، پایدار کننده و نگهدارنده به کار می رود.

مهمترین نقش سی ام سی در صنایع غذایی، بالا بردن غلظت محصول (خاصیت ویسکوزیته) و نقش استابلایزی (تثبیت کنندگی) می باشد.

برای مثال، حالت کشسانی بستنی ها، به دلیل استفاده از سی ام سی CMC (ثعلب) است.

در مواد غذایی به عنوان ماده ای کمکی برای تشکیل پودینگ ها و ژلاتین ها مورد استفاده قرار میگیرد. علاوه بر این، در سس های سالاد نقش ضخیم کننده را برعهده دارد.

به دلیل اینکه سی ام سی CMC توسط بدن انسان متابولیزه نمی‌گردد، به منظور استفاده در غذاهایی که کالری کم دارند تأیید شده است.

به عنوان پرکاربردترین ماده ضخیم‌کننده در جهان، خرید CMC به طور گسترده در صنایع غذایی به عنوان یک افزودنی عالی غذایی مورد استفاده قرار داده میشود. هدف از خرید سی ام سی در بسیاری از مواد غذایی به عنوان مواد تثبیت‌کننده، تعلیق‌کننده و ضخیم‌کننده می باشد.

کربوکسی متیل سلولز (CMC) در صنایع زیر نیز مورد استفاده قرار میگیرد:

۱- پودر شوینده

۲- رنگ و رزین

۳- کاغذ و مقوا

۴- کاشی و سرامیک

۵- فرش و موکت

۶- الکترود جوشکاری

۷- چسب

۸-رونمای ساختمان

۹-و بسیار کاربردهای دیگر برای خرید سی ام سی …

از دیگر کاربردهایی که CMC دارد میتوان به سم های دفع آفات، زمینه های الکترونیکی و حوزه چرم اشاره نمود.


توضیحات دیگر کاربردهای این ماده به اختصار:

سی ام سی در سم هایی که برای دفع آفات از آنها استفاده میشود و همچنین در اسپری هایی که مبتنی بر آب هستند، عملکردی تحت عنوان سوسپانسیون کننده دارد که موجب میشود تا حشرات پس از اینکه ترکیب حاوی این ماده را مصرف کردند، به گیاه چسبیده و از بین بروند. همچنین در تخریب کودهایی که برای محیط زیست مناسب نیستند هم از این ماده بهره گرفته میشود.
یکی دیگر از کاربردهای کربوکسی متیل سلولز به عنوان قوام دهنده در پولیش ها و رنگهای روغنی است. در واقع این ماده میتواند رنگدانه را در مایعات معلق نگه دارد.
 

قیمت و خرید سی ام سی

کربوکسی متیل سلولز خوراکی را میتوان جایگزین ژلاتین نمود تا تازگی محصول غذایی و طعم آن حفظ شده و نیز ماندگاری آن افزایش یابد.
در غذاهای یخ زده هم خرید cmc خوراکی را در نظر میگیرند. زیرا که استفاده از سی ام سی سبب افزایش مقاومت کالای غذایی در مقابل ذوب شدن، میگردد. علاوه بر اینها، حضور خرید کربوکسی متیل سلولز غذایی را در محصولاتی نظیر آب میوه ها و نوشیدنی ها شاهد هستیم. همچنین، در نودل ها، کنسروها، محصولات گوشتی و محصولات لبنی، انواع شیرینی جات، کلوچه ها، بیسکویت ها و کیک ها، و کمپوت های میوه، تولیدکنندگان استفاده از سی ام سی غذایی را در دستور کار خود قرار میدهند.


خرید سی ام سی CMC خوراکی و استفاده در بستنی ها

یکی از گسترده ترین کاربردهایی که این ماده دارد، به عنوان یک افزودنی در بستنی هاست. علت این امر آن است که بدون اینکه نیاز باشد تا مواد را با هم به میزان زیاد مخلوط کنند، میتوان بستنی را به سادگی تهیه نمود. همچنین با استفاده از سی ام سی خوراکی، در درجه حرارت بسیار پایین هم میتوان بستنی را تولید کرد.

 

خرید سی ام سی

 

فروش سی ام سی خوراکی و مصرف آن در محصولات نانوایی

با مورد استفاده قرار دادن کربوکسی متیل سلولز خوراکی در محصولات نانوایی، میتوان در میزان مصرف چربی مورد نیاز، صرفه جویی کرده و در نتیجه هزینه کمتری را در صنعت شیرینی پزی متحمل شد. علاوه بر این، با حضور سی ام سی غذایی در نانها، کیفیت این محصولات افزایش میابد. در بیسکویت هایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند نیز CMC غذایی به عنوان یک امولسیفایر حضور دارد. حضور سی ام سی باعث میشود تا چربی به طور یکنواخت در خمیر پراکنده شود. در ادامه حجم خمیر موجود در قالب‌ها افزایش یافته و نهایتا با بیسکویت هایی خوش فرم مواجه خواهیم بود. با استفاده از این ماده، مصرف زرده تخم مرغ یا همان چربی که در تهیه بیسکویت ها به کار میرود، کاهش پیدا میکند.


 

استفاده از سی ام سی و پراکندگی یکنواخت طعم

همانطور که ذکر کردیم، با حضور این ماده در تهیه آب نباتها، میتوان پراکندگی به صورت یکنواخت را در عطر و طعم مشاهده نمود که در این حالت بافت محصول بهبود یافته و کیفیت آن نیز افزایش پیدا میکند. کاربرد سی ام سی خوراکی  به عنوان یک امولسیفایر در تولید آدامس و کره بادام زمینی نیز حائز اهمیت است.

 

خرید پودر سی ام سی قنادی

تولید کنندگانی که در صنعت قنادی فعالیت دارند همواره به دنبال پودر سی ام سی با کیفیتی عالی و قیمتی مناسب میباشند. از این رو، این تولید کنندگان بایستی توجه داشته باشند که برندهای مختلف و متنوعی از این ماده در سراسر ایران عرضه شده است و بنا به تناسب برند، از فروشندگان این کالا قیمت دریافت خواهند نمود. در نتیجه، قیمت پودر سی ام سی قنادی به برند مورد نظر افراد مصرف کننده بستگی پیدا میکند. علاوه بر این، قیمت پودر سی ام سی قنادی به موجب وارداتی بودن آن، به میزان زیادی نیز به نرخ ارز وابستگی پیدا میکند و دارای نوسان میباشد. برای اطلاع از قیمت دقیق این ماده با کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

 

خرید سی ام سی


فروش کربوکسی متیل سلولز یا سی ام سی دارویی در صنایع دارویی و پزشکی

فروش سی ام سی فقط به محصولات غذایی منتهی نمیشود و در تولید خمیر دندانها، مواد دندان پزشکی و ژل ها هم فروش این ماده انجام میگیرد. سی ام سی با خلوص بالا و گرانروی پایین، به منظور پوشش دهی به قرص ها مورد استفاده قرار میگیرد. با توجه به اینکه CMC در محیط معده که اسیدی است ، نامحلول میباشد و در محیط قلیایی روده حل میگردد، به منظور تهیه ژل های انتقال دارو، تثبیت کننده سوسپانسیون ها، امولسیونها از آن بهره گرفته میشود.
سی ام سی که به آن صمغ سلولز هم میگویند، در تهیه خمیر دندان بسیار زیاد مورد استفاده میباشد. این ترکیب ویسکوزیته مناسب و لطافت را در محصول ایجاد مینماید.
یکی از جالب ترین و خلاقانه ترین کاربردهایی کربوکسی متیل سلولز در زمینه پزشکی میباشد. از محلول های حاوی سی ام سی، برای تهیه ژل هایی استفاده میکنند که در جراحی قلب، قفسه سینه و قرنیه مورد استفاده هستند. شاید برایتان جالب باشد بدانید محلول حاوی این ماده دقیقا چه کاری انجام میدهد؟
در عمل های جراحی قفسه سینه، ریه ها را با این محلول میپوشانند که در این صورت از ورود مایعات به ریه ها و نشت هوا به آنها جلوگیری به عمل می آید.
کاربردهای پزشکی سی ام سی به اینجا ختم نمیشود. علاوه بر اینها، در حوزه ارتوپدی، از محلول های آن به عنوان لوبریکانت مفاصل مچ دست، ران و مفصل زانو نیز بهره میگیرند. برای پیشگیری از تورم، فرسایش و از بین رفتن احتمالی غضروف های این نواحی، این ماده را به این مفاصل تزریق می نمایند.


خرید سی ام سی و کاربرد آن در لوازم آرایشی

علاوه بر کاربردهای گسترده ای که این ماده در صنایع غذایی و دارویی دارد، در فرمولاسیون لوازم آرایشی هم حضور دارد. کربوکسی متیل سلولز که یک اتر محلول در آب است در شامپوها، لوسیونها و کرم ها تحت عنوان یک قوام دهنده و تثبیت کننده مورد استفاده میباشد.

 

خرید سی ام سی
 

آیا خرید کربوکسی متیل سلولز خطراتی دارد؟

براساس نظرات WHO و FDA این ماده، ماده ای ایمن شناخته شده است.
باید دقت نمود که در صورت تماس با سی ام سی بایستی محل تماس یافته با آب گرم خوب شست و شو داده شود، مخصوصا اگر به داخل چشم ها وارد شد، خیلی خوب باید با آب شسته شوند. اگر فردی آن را استنشاق کرد، او را از محل دور نموده و باید اجازه داد تا در هوای آزاد نفس بکشد. لازم به ذکر است که کربوکسی متیل سلولز خوراکی هیچ گونه عوارض خاصی برای سلامتی در بر ندارد.
 


ویسکوزیته سی ام سی خوراکی

منظور از ویسکوزیته، عدد ویسکوزیته ماده محلول در آب میباشد. فرض کنید شخصی که سی ام سی میفروشد، به شما میگوید که گرانروی محلول 2 درصد سی ام سی، 5000 سانتی پواز است. به طور دقیق تر، یعنی اگر از این ماده، محلولی 4 درصدی تهیه نمائید (تقریبا 4 گرم صمغ سلولز و 96 میلی لیتر آب) و این محلول را زیر دستگاه ویسکومتر قرار دهید چه عددی را به شما نشان خواهد داد. برای سنجیدن این پارامتر، روش های متفاوتی وجود دارد که دو مورد از آنها را نام میبریم:

سیستم سنجش استاتیکی که اعداد را براساس واحد Cps بیان میکند.
سیستم دینامیکی که اعداد را براساس واحد ثانیه بیان میکند.

باید به این نکته دقت داشت که این اعداد تنها در صورتی که در شرایط آزمون به دست آمده باشند، معنا خواهند داشت.
 

خرید سی ام سی غذایی در سایت بازار نانو

فروشگاه اینترنتی بازار نانو(شرکت آرتین تجارت اکسیر) این ماده را با برند شاندونگ محصول کشور چین همراه با آنالیز غذایی وارد میکند. سی ام سی ( CMC) در کیسه های 25 کیلوگرمی موجود در انبار، آماده تحویل به تولید کنندگان صنعت غذا میباشد. شما عزیزان میتوانید برای خرید سی ام سی غذایی از طریق وبسایت بازار نانو اقدام فرمائید. همچنین، کارشناسان فروش ما در ساعات کاری پاسخگوی شما خواهند بود.

قیمت کربوکسی متیل سلولز خوراکی

 شما عزیزان برای استعلام و دریافت قیمت سی ام سی میتوانید با ما تماس حاصل فرمائید. مشتریان عزیز بهتر است اطلاع داشته باشند که خرید و فروش کربوکسی متیل سلولز بر اساس ویسکوزیته ای که دارد در بازار متفاوت میباشد. با توجه به این مهم، میتوانید با کارشناسان بخش فروش شرکت آرتین تجارت اکسیر برای اطلاع از قیمت مربوطه در ارتباط باشید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات