منو
Your Cart

خرید غلظت دهنده های خوراکی

خرید غلظت دهنده های خوراکی

خرید غلظت دهنده های غذایی

غلظت‌ دهنده های غذایی، موادی هستند که موجب افزایش ویسکوزیته محصول میشوند.

اکثریت مواد شیمیایی وقتی که به منظور ساخت و تهیه یک محصول با یکدیگر ترکیب میگردند، غلظت مورد نیاز را برای ارائه محصولی با کیفیت به بازار ندارند. همچنین موادی نظیر آب، گلیسرین و دیگر حلال های شیمیایی در این ترکیبات وجود دارند که  باعث افزایش میزان رقیق بودن محصول میشوند. 

از این رو، با خرید غلظت دهنده های خوراکی و افزودن آنها به ترکیبات محصول، میتوان بافت آن را بهبود بخشید. از نکات مهمی که درباره خرید غلظت دهنده های غذایی در هنگام تعیین فرمولاسیون در نظر داشت، میزان حلالیت آنهاست.
 

شرکت آرتین تجارت اکسیر یکی از شرکت های فعال در زمینه تامین و فروش انواع مواد اولیه غذایی از جمله فروش و خرید غلظت دهنده های خوراکی مانند گوارگام عبدالقادر یکی از برند های شناخته شده هند، سی ام سی شاندونگ و زانتان گام فوفنگ محصول کشور چین، سیلیکون دی اکساید، کاراگینان فیلیپین، مالتو دکسترین و نشاسته میباشد.

 

نقش غلظت دهنده های خوراکی

بسیاری از مردم برای انتخاب نوع غذایی که مورد مصرف قرار میدهند، دقت زیادی را به خرج میدهند. در واقع، آنها ترجیح میدهند تا محصولی را برای خوردن و نوشیدن انتخاب کنند که هم کیفیت مطلوبی داشته باشد و هم از شکل و ظاهر مناسبی برخوردار باشد.

در نتیجه، به منظور برآورده سازی این انتظارات، میتوان غلظت دهنده ها، تثبیت کننده ها و ژل ساز ها را به ترکیبات محصولات غذایی افزود.
با اضافه نمودن این مواد به غذاها، طعم و حس مطلوبی در آنها به وجود می آید. همچنین، غلظت دهنده های غذایی قادر به ایجاد نمودن ویسکوزیته مناسب، تثبیت سازی مواد تشکیل دهنده و نیز حفظ رنگ محصول میباشند. 

خرید تثبیت کننده ها یا خرید استابلایزرها که گروهی از افزودنی های غذایی هستند، به حفظ و ماندگاری مواد غذایی برای مدت طولانی کمک می کنند.

 

منبع تامین غلظت دهنده های غذایی

بیشتر این افزودنی ها از منابعی طبیعی مانند نشاسته و یا پروتئین حاصل میشوند اما نوع مصنوعی و سنتزی آنها نیز در بازار موجود است. نوع سنتزی آنها با هزینه کمتری تولید میگردد و به همین علت فروش غلظت دهنده های خوراکی از این نوع با هزینه مناسب تری صورت میپذیرد. 
 

کاربرد های استابلایزرهای غذایی در صنعت خوراکی

  • بستنی
  • محصولات لبنی
  • ماست
  • سس سالاد
  • سس مایونز
  • گوشت

به طور معمول از غلظت ‌دهنده ‌های خوراکی به منظور غلظت دادن به سوپها، سس ها و پودینگ بدون اینکه تغییری در طعم و مزه اصلی آن ایجاد شود، استفاده می‌گردد.

از این افزودنی ها معمولا تحت عنوان هیدروکلوئید های غذایی نام برده میشود که علاوه بر کاربردهایی که تا به اینجا برایشان ذکر شد، سایر ویژگی ها مانند کنترل رشد بلورها نیز بر عهده آنهاست.

از طریق سایت بازارنانو میتوانید جهت خرید استابلایزرهای غذایی اقدام فرمایید.

 

مقایسه غلظت دهنده ها، تثبیت کننده ها و ژل ساز ها

این سه مورد به طور جداگانه طبقه بندی میشوند اما به دلیل کاربرد و عملکرد یکسان، آنها را مترادف با یکدیگر میشناسند. وقتی که این مواد را حل میکنند و یا آنها را به غذاها می افزایند، سبب به وجود آمدن غلظت خاصی شده، امولسیون ها را نیز تثبیت میکنند و ژل ایجاد مینمایند.

 

غلظت دهنده ها: این مواد قادر به افزایش ویسکوزیته محصول هستند بدون اینکه موجب تغییر دیگر خواص آنها نظیر طعم گردند. برای انتخاب و خرید غلظت دهنده غذایی، عواملی مانند ph، شفافیت، طعم و حالت انجماد را بایستی در نظر گرفت. متداول ترین غلظت دهنده ها، نشاسته، پکتین و صمغ هایی مانند گوار، زانتان و صمغ عربی هستند. 

 

تثبیت کننده ها: این دسته از مواد، به باقی ماندن امولسیون ها، حفظ ثبات و غلظت آنها کمک میکنند. همچنین، تثبیت کننده ها قادرند تا با امولسیفایرها هم افزایی داشته و به مخلوط گشتن موادی که با هم به راحتی ترکیب نمیشوند نیز کمک نمایند. از میان موادی که به راحتی قادر نیستند با یکدیگر مخلوط شوند میتوان به آب و روغن اشاره نمود که به تثبیت کننده نیازمند میباشند تا مخلوط همگنی از آنها حاصل گردد. این مهم به متصل شدن مولکول های بزرگ به همدیگر و افزایش ویسکوزیته صورت میپذیرد. در تعداد زیادی از غذاهای کم چرب، از تثبیت کننده ها استفاده میکنند.

 

ژل سازها: عوامل ژل ساز هم، عملکردی به عنوان غلظت دهنده و تثبیت کننده دارند و از طریق تشکیل ژل و بدون ایجاد سفتی غلظت کافی و مناسب را در مواد غذایی ایجاد میکنند. فرآیند ژلی شدن تحت تاثیر غلظت عامل ژل ساز، pH و دمای محیط میباشد.

 

آشنایی با انواع غلظت دهنده های خوراکی

غلظت دهنده های غذایی را در 2 دسته طبیعی و مصنوعی طبقه بندی میکنند.

نوع طبیعی: غلظت دهنده های غذایی طبیعی از صمغ ها، پروتئین ها، گیاهان، جلبک ها و میکروب ها حاصل میشوند. 

1. صمغ هایی که از منابع طبیعی نظیر گیاهان، دانه ها و باکتری ها به دست می آیند: مانند گوارگام (که از نوعی لوبیای خوشه ای به نام گوار در هند تهیه میشود)، زانتانگام (که از نوعی باکتری که زانتاموناس کامپستریس نام دارد، تهیه میگردد) و صمغ عربی (که از شیره سخت شده دو نوع درخت اقاقیا تهیه میشود).

2. پروتئین ها: نظیر ژلاتین، کلاژن و سفیده تخم مرغ

3.جلبک ها: کاراگینان (که از نوعی جلبک دریایی قرمز به نام خزه ایرلندی به دست می آید) و آگار آگار (که از جلبک قرمز تهیه میشود).

 

لازم به ذکر است که در دسته بندی غلظت دهنده های طبیعی، غلظت دهنده هایی که از جلبک های دریایی، گیاهان، دانه ها و تخمیر به دست می آیند، منبع پلی ساکارید ها هستند. پس در نتیجه، صمغ عربی، آگار آگار، کاراگینان، نشاسته های ذرت و سیب زمینی همگی پلی ساکارید محسوب میشوند.

4. پکتین نیز یکی دیگر از غلظت دهنده های خوراکی است که از سیب و مرکبات میتوان آن را تهیه نمود. هر چه میوه نارس تر باشد، میزان پکتین موجود در آن بیشتر خواهد بود.

 

نوع مصنوعی: مانند کربوکسی متیل سلولز و متیل سلولز

 

جدول انواع غلظت دهنده های غذایی و موارد کاربرد آنها

نام ماده

منبع

خاصیت

کاربرد

گوارگام

حبوبات

غلظت دهنده و ژل ساز

محصولات لبنی، نان و شیرینی، سس ها، غذای آماده و سوپ ها

زانتان گام

نوعی باکتری

تثبیت کننده

نان های فاقد گلوتن، سس ها، نوشیدنی ها و بستنی ها

صمغ عربی

شیره درختان

غلظت دهنده و تثبیت کننده

آبنبات ها، آدامس ها، شیرینی و پاستیل، ژله ها، سس ها، دسرهای منجمد، محصولات لبنی و بستنی ها

ژلاتین

کلاژن حیوانی

تثبیت کننده و ژل ساز

محصولات لبنی، شیرینی و دسرها

کاراگینان

جلبک دریایی

تثبیت کننده و ژل ساز

محصولات گوشتی و لبنی، شیرکاکائو، سس کم چرب، فراورده های سرخ کردنی، دسرهای خامه ای و ژله ای

آگار آگار

جلبک

تثبیت کننده، غلظت دهنده و ژل ساز

محصولات لبنی و نانوایی، شیرینی، سوپ و سس

پکتین

میوه ها

تثبیت کننده، غلظت دهنده و ژل ساز

محصولات لبنی،‌ محصولات بر پایه میوه، شیرینی و محصولات نانوایی

سی ام سی

سلولز

تثبیت کننده و غلظت دهنده

آبمیوه ها، نوشیدنی ها، محصولات گوشتی و لبنی، انواع شیرینی جات، کمپوت های میوه، سس و پودینگ

 

مقدار مجاز مصرف غلظت دهنده غذایی

هر یک از افزودنی هایی که در صنعت غذا مورد استفاده قرار میگیرند، بایستی حتما توسط سازمان غذا و دارو دارای تاییدیه باشند. استانداردهایی که برای افزودنی های غذایی در نظر گرفته میشوند، براساس معیارهایی دقیق مشخص گشته اند و تایید آنها نیز به رعایت میزان دوز مصرفی اعلام شده آنها بستگی دارد. 
لازم است بدانیم که حداکثر دوز مصرف، بسته به نوع غذا و افزودنی مورد استفاده، میتواند متفاوت باشد.

 

ایمنی مصرف غلظت دهنده غذایی

امروزه شاهد دقت بیشتر افراد درباره مواد تشکیل دهنده محصولات غذایی هستیم. از آنجایی که سلامتی مردم برایشان مهم است، تحقیقات بیشتر و نظارت دقیق تری بر روی افزودنی های غذایی صورت میگیرد. آزمایشات دقیق و ارزیابی های ایمنی که برای هر یک از این مواد انجام میشود، به منظور به حداقل رساندن هرگونه عارضه جانبی احتمالی بر سلامت افراد میباشد.

با این حال، ممکن است در اثر مصرف این مواد در دوزهای بالا، شاهد عوارض جانبی و تداخلات دارویی باشیم. از این رو، بهتر است تا در صورت مصرف محصولات خوراکی، حتما لیست مواد تشکیل دهنده آنها را مطالعه نموده و در صورت نیاز با پزشکتان در این باره مشورت نمایید.

 

مرور کلی مطلب

در این مطلب سعی کردیم تا مفهوم غلظت دهنده غذایی، انواع و کاربردهای آنها را در صنعت غذا برایتان شرح دهیم. همچنین دانستیم که این مواد، دو دسته طبیعی و مصنوعی را شامل میشوند که بیشتر موارد نام برده شده و مورد استفاده در محصولات خوراکی، در دسته طبیعی جای میگیرند و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی هستند. اما احتمال دارد که برخی از آنها در دوزهای بالا با داروها تداخل داشته باشند که در این صورت بایستی پیش از مصرف محصولات خوراکی شامل این ترکیبات، با پزشک خود مشورت کنید.

 

شرکت آرتین تجارت اکسیر، از خبره ترین و معتبرترین شرکت هایی است که دو دهه در زمینه مواد اولیه غذایی و دارویی تجربه و فعالیت داشته است. کارشناسان این محموعه آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه هر یک از افزودنی های غذایی و دارویی میباشند. همچنین در صورت نیاز به دریافت آنالیز محصول مورد نظر، میتوانید آن را از مسئول مربوطه درخواست نمائید.علاوه بر تماس تلفنی، از طریق وبسایت فروشگاهی بازار نانو نیز میتوانید سفارش خود را ثبت کنید.
 

برند: MARCEL مدل: کاپا
خرید کاراگینانشرکت آرتین تجارت اکسیر به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کنندگان کاراگینان میتواند محصول مورد نیاز شما را با کیفیت برتر و قیمت مناسب و اقتصادی تامین کند برای خرید کاراگینان با کارشناسان ما تماس بگیرید.کاراگینان چیست ؟کاراگینان یک پلی ساکارید سولفاته یا صمغی است که از نوعی جلبک..
0تومان
قیمت بدون مالیات:0تومان
برند: Cargill مدل: مرکبات و سیب
خرید پکتینخرید پکتین به عنوان یک ماده فیبری قدرتمند است که عامل پیوند بین سلولهای گیاهی است.این ماده از ساختارهای ژلاتینی گیاهی که در سبزیجات و گیاهان وجود دارد، به دست می آید.  باید توجه کرد که این استابلایزر گیاهی، به میزان خیلی بیشتری در میوه های نارس پیدا میشود و هنگامی که میوه به حالت رسیدگ..
750,000تومان
قیمت بدون مالیات:750,000تومان
برند: Foodchem مدل: FIC
آشنایی با خرید مالتودکسترینمالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد اولیه صنایع غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده های غذایی است. تولید کنندگان برای بهبود طعم ، قوام و ماندگاری، آن را به بسیاری از مواد غذایی اضافه می کنند. این ماده از نشاسته تو..
59,000تومان
قیمت بدون مالیات:59,000تومان
برند: Foodchem مدل: ۲۵۰۰ cps
سی ام سی (CMC) چیست و انواع آن كربوكسي متيل سلولز (CMC) يك پليمر آنيونی محلول در آب است كه از سلولز ساخته می شود. که از پرمصرف ترین و بیشترین مقدار نوع سلولز در جهان است. این مشتقات کربوکسی متیل سلولز که به عنوان صمغ سلولز نیز شناخته می‌شود، مهم‌ترین صمغ سلولزی یونی است. این ماده در دو مقیاس خور..
200,000تومان
قیمت بدون مالیات:200,000تومان
مدل: عبدالقادر
گوارگامگوارگام نوعی صمغ است که از نوعی لوبیای خوشه ای به نام گوار در هند به دست می آید از نظر ساختمانی یک گالاکتومانان است. کاربردها در صنعت غذایی به دلیل توانایی ایجاد پیوند هیدروژن با مولکول آب امکان پذیر است. بنابراین، از خرید گوارگام عمدتا به عنوان غلیظ کننده و تثبیت کننده استفاده می شود. هم..
115,000تومان
قیمت بدون مالیات:115,000تومان
مدل: سرد و گرم
نشاسته غذایی کربوهیدراتی است پلیمری که از واحدهای گلوکز تشکیل شده است که به وسیله ی پیوندهای گلیکوزیدی به یکدیگر پیوسته اند. نشاسته ترکیب پیچیده‌ای از کربوهیدرات‌های نامحلول در آب است. علت نامحلول بودن این ماده این است که دانه های نشاسته که به صورت گرانول هستند، شامل پلیمرهای بلند زنجیره ای از م..
32,000تومان
قیمت بدون مالیات:32,000تومان
مدل: nexira
صمغ عربینام این ماده به انگلیسی Gum Arabic میباشد که به آن صمغ آکاسیا هم گفته میشود. این صمغ طبیعی از شیره سخت شده دو نوع درخت وحشی اقاقیا تهیه میشود. صمغ عربی که شامل هیدرات های کربن است، ماده ای محلول در آب است. با توجه به ساختار گیاهی و طبیعی ای که دارد، دارای چسبندگی زیادی میباشد و در دسته ..
275,000تومان
قیمت بدون مالیات:275,000تومان
برند: Fufeng مدل: گرید غذایی
خرید زانتان گام غذاییواردات و فروش زانتان گام خوراکی برند فوفنگ در بسته بندی های 25 کیلوگرمی توسط سایت بازارنانو انجام میشود. جهت خرید زانتان گام غذایی و دریافت آنالیز با کارشناسان ما تماس بگیرید.زانتان گام غذاییصمغ زانتان خوراکی یک پلی ساکارید طبیعی با وزن مولکولی بالا است که توسط یک فر..
300,000تومان
قیمت بدون مالیات:300,000تومان
نمايش 1 تا 8 از 8 (1 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات