هنگامی که در صنعت، از بیکربنات ها صحبت به میان می آید، معمولا به یون یک ظرفیتی  یا یون دو ظرفیتی آن اشاره دارد.

بیکربنات در خون:

در خون، نقش بافر نسبت به اسید و باز عمل میکند. بنابراین، بالانس اسید وباز را در خون به عهده میگیرد. این یون در اعضای متفاوت بدن از جمله کبد و کلیه تولید میشود.

انواع ترکیبات آن:

از ترکیب با سدیم (Na) و کلسیم (Ca) دو ترکیب زیر را میسازد:

بی کربنات سدیم:

پودر بی کربنات سدیم
پودر بی کربنات سدیم

فرمول: NaHCO3
شکل ظاهری: پودری – سفید رنگ
نام های دیگر :
بی کربنات سودا
سدیم هیدروژن کربنات
جوش شیرین

بی کربنات کلسیم:


فرمول شیمیایی: Ca(CO3)2
شکل ظاهری: مایع

نام دیگر آن ، کلسیم هیدروژن کربنات میباشد که مصرف کمی در صنعت دارد. اگرچه خرید کربنات کلسیم خوراکی مصارف گسترده ای در صنعت غذایی دارد.

از این دو بی کربنات، جوش شیرین مصرف عمده ای در صنعت دارد.در ادامه به کاربردها و مزایا و عوارض استفاده از جوش شیرین پرداخته میشود.

کاربرد بی‌کربنات سدیم:

 

کاربرد و مصارف جوش شیرین با فرمول شیمیایی NaHCO3  یکی از نمک های سدیمی اسید کربنیک است که فقط یک هیدروژن اسیدی این اسید با یون سدیم جایگزین شده ‌است. بی کربنات سدیم بدون بو و ‌طعم است و به صورت پودر سپید یا بلورین تولید می شود که دارای خاصیت بازی کمی است. جوش شیرین جاذب رطوبت و بوگیر است و در آب یک آمفوتر است به این معنی که در آب می‌تواند به عنوان اسید یا باز عمل کند. خاصیت اسیدی این ترکیب به دلیل وجود هیدروژن در آن است لذا در صنایع مختلف به عنوان آزادکننده کاربرد دارد.

مصارف بی کربنات سدیم در صنایع غذایی:

عمده ترین مصرف بی‌کربنات سدیم در فرآوری انواع بکینگ پودر است.
در تولید نوشابه ‌های گازدار
مکمل خوراکی در جیره غذایی دام و طیور

enlightenedخرید بی کربنات سدیم (جوش شیرین)

 

کاربرد دارویی:

جوش شیرین از مواد اولیه اصلی برای تولید قرص جوشان در کارخانجات صنعت دارو میباشد. هنگامی که بی کربنات سدیم به همراه یک اسید و آب قرار میگیرند، گاز کربنیک را در آب آزاد میکند.

مصرف جوش شيرين:

در فرآورده هاي غلات به ويژه كيك، نان و بيسكويت براي بهبود حجم، تردي بافت، بهبود رنگ و قابليت كشش گلوتن خمير براي شكل دهي به آن رایج بوده است.
مصرف بی کربنات سدیم به تنهایی توصیه نمی شود چون به دلیل قليايي كردن محيط میزان جذب ويتامينهاي گروه B، املاح آهن، كلسيم، منيزيم، روي و غيره را مختل می کند. اما در صنعت نان برای تولید پودرهای نانوایی از ترکیب بيكربنات سديم و نوعي اسيد ضعيف بهره می برند  كه این ماده  در محيط مايع و در اثر بالا رفتن دما ايجاد گاز كربنيك مي كنند و اين گاز موجب افزايش حجم و اسفنجي شدن و تخلخل بافت نان ، بيسكويت، كيك و فرآورده هاي مشابه مي شود.

enlightenedکاتالوگ خرید مواد اولیه غذایی