بیکربنات در صنعت غذا

کاربرد و مصارف جوش بی‌کربنات سدیم یا جوش شیرین با فرمول شیمیایی NaHCO3  یکی از نمک های سدیمی اسید کربنیک است که فقط یک هیدروژن اسیدی این اسید با یون سدیم جایگزین شده ‌است. بی کربنات سدیم بدون بو و ‌طعم است و به صورت پودر سپید یا بلورین تولید می شود که دارای خاصیت بازی کمی است. جوش شیرین جاذب رطوبت و بوگیر است و در آب یک آمفوتر است به این معنی که در آب می‌تواند به عنوان اسید یا باز عمل کند. خاصیت اسیدی این ترکیب به دلیل وجود هیدروژن در آن است لذا در صنایع مختلف به عنوان آزادکننده کاربرد دارد.

مصارف بی کربنات سدیم در صنایع غذایی:

عمده ترین مصرف بی‌کربنات سدیم در فرآوری انواع بکینگ پودر است.
در تولید نوشابه ‌های گازدار
مکمل خوراکی در جیره غذایی دام و طیور

enlightenedخرید بی کربنات سدیم (جوش شیرین)

 

مصرف جوش شيرين

در فرآورده هاي غلات به ويژه كيك، نان و بيسكويت براي بهبود حجم، تردي بافت، بهبود رنگ و قابليت كشش گلوتن خمير براي شكل دهي به آن رایج بوده است.
مصرف بی کربنات سدیم به تنهایی توصیه نمی شود چون به دلیل قليايي كردن محيط میزان جذب ويتامينهاي گروه B، املاح آهن، كلسيم، منيزيم، روي و غيره را مختل می کند. اما در صنعت نان برای تولید پودرهای نانوایی از ترکیب بيكربنات سديم و نوعي اسيد ضعيف بهره می برند  كه این ماده  در محيط مايع و در اثر بالا رفتن دما ايجاد گاز كربنيك مي كنند و اين گاز موجب افزايش حجم و اسفنجي شدن و تخلخل بافت نان ، بيسكويت، كيك و فرآورده هاي مشابه مي شود.

enlightenedکاتالوگ مواد اولیه غذایی