دکستروز چیست؟

یک نوع شکر ساده از ذرت است. این ماده شبیه فروکتوز است و از لحاظ شیمیایی یکسان با گلوکز است که قند خون است.قندهای ساده، از جمله دکستروز، فروکتوز و گلوکز، در غذاها مانند قند ، عسل و نان ظاهر می شود.دکستروز اغلب در غذاها به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی و مواد تشکیل دهنده مانند شربت ذرت فروکتوز ظاهر می شود.پزشکان ممکن است در جواب “دکستروز چیست؟” بیشتر از این قند ساده برای افزایش قند خون افراد استفاده کنند.آنها همچنین ممکن است دکستروز را با مواد دیگر ترکیب کنند و آن را تزریق میکنند .

دکستروز خوب یا بد ؟

بدن قند ساده را بسیار سریع برای تولید انرژی استنفاده می کند . اگر کسی قند ساده را بیش از حد مصرف کند، بدن آن را به عنوان چربی اضافی را ذخیره می کند در حالی که بدن برای انرژی نیاز به یک قند ساده دارد، مصرف بیش از حد می تواند به افزایش خطر ابتلا به این موارد منجر شود :

  • افزایش وزن
  • بیماری قلبی
  • دیابت
  • آکنه و دیگر مشکلات پوستی
  • انرژی کم
  • افسردگی

با این حال، منافع استفاده از دکستروز بیشتر از ضررات آن است .

enlightenedاطلاعات تکمیلی راجع به قیمت دکستروز مونوهیدرات و قیمت خرید آن

enlightenedاطلاعات تکمیلی راجع به دکستروز خشک ( Dextrose dry ) و قیمت خرید آن

enlightened خرید ایزومالت، شیرین کننده دیابتی ها را بهتر بشناسیم!

تفاوت دکستروز و گلوکز

دکستروز و تفاوت آن با گلوکز چیست؟ رایج ترین نوع گلوکز، دکستروز است که با نام رسمی دکستروز مونوهیدرات شناخته میشود. دکستروز و گلوکز دارای فرمول شیمیایی یکسانی هستند اما نحوه ی جای گیری گروه های هیدروکسل در مولکول این دو ماده و نیز خواص آنها با هم، تفاوت هایی دارند.

میتوان گفت که دکستروز در حدود 20 درصد در مقایسه با قند معمولی شیرین تر میباشد. به دلیل اینکه این ماده شاخص گلیسمی بالایی دارد، میتواند قند خون را به سرعت افزایش دهد.

از آنجایی که استخراج دکستروز از ذرت صورت میگیرد، این امکان وجود دارد که در افرادی که نسبت به ذرت آلرژی دارد، حساسیت ایجاد کند.

از دکستروز در غذاها و داروها استفاده میشود که موجب افزایش ماندگاری محصولات میگردد.

به دلیل اینکه قند دکستروز کالری زیادی دارد و به آسانی تجزیه میشود، به عنوان مکمل غذایی در بدنسازی مورد استفاده قرار میگیرد که در افزایش وزن و عضله سازی تاثیر میگذارد.

 

دکستروز در مواد غذایی:

استفاده اولیه دکستروز در غذا به عنوان یک شیرین کننده مخصوصا در محصولات پخته شده است. از آنجا که دسترسی به دکستروز آسان است، غذای بسته بندی معمولا شامل دکستروز می شود.به غیر از غذای شیرین، دکستروز ممکن است برای خنثی کردن طعم مواد غذایی ای که بسیار تند یا شور است کمک کند. همچنین برخی از تولید کننده ها برای محصولات خاصی از آن به عنوان نگهدارنده رطوبت استفاده میکنند.