دکستروز

یک نوع شکر ساده از ذرت است. این ماده شبیه فروکتوز است و از لحاظ شیمیایی یکسان با گلوکز است که قند خون است.قندهای ساده، از جمله دکستروز، فروکتوز و گلوکز، در غذاها مانند قند ، عسل و نان ظاهر می شود.دکستروز اغلب در غذاها به عنوان یک شیرین کننده مصنوعی و مواد تشکیل دهنده مانند شربت ذرت فروکتوز ظاهر می شود.پزشکان ممکن است از این قند ساده برای افزایش قند خون افراد استفاده کنند.آنها همچنین ممکن است دکستروز را با مواد دیگر ترکیب کنند و آن را تزریق میکنند .

دکستروز خوب یا بد ؟

بدن قند ساده را بسیار سریع برای تولید انرژی استنفاده می کند . اگر کسی قند ساده را بیش از حد مصرف کند، بدن آن را به عنوان چربی اضافی را ذخیره می کند در حالی که بدن برای انرژی نیاز به یک قند ساده دارد، مصرف بیش از حد می تواند به افزایش خطر ابتلا به این موارد منجر شود : :

افزایش وزن

بیماری قلبی

دیابت

آکنه و دیگر مشکلات پوستی

انرژی کم

افسردگی

با این حال، منافع استفاده از دکستروز بیشتر از ضررات آن است .

enlightenedاطلاعات تکمیلی راجع به دکستروز مونو هیدرات و قیمت خرید آن

 استفاده در مواد غذایی:

استفاده اولیه آن در غذا به عنوان یک شیرین کننده مخصوصا در محصولات پخته شده است. از آنجا که دسترسی به دکستروز آسان است، غذای بسته بندی معمولا شامل دکستروز می شود.به غیر از غذای شیرین، دکستروز ممکن است برای خنثی کردن طعم مواد غذایی ای که بسیار تند یا شور است کمک کند. همچنین برخی از شرکت ها برای محصولات خاصی از آن به عنوان نگهدارنده استفاده میکنند.