منو
Your Cart

فروش سوربیتول پودری

سوربیتول (پودری)
فروش سوربیتول پودری
مشخصات کلی
به انگلیسیSorbitol (powder)
خلوص99%+
شکل ظاهریپودر سفید کریستالی
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: پودری
فروخته شد: 0
790,000تومان
قیمت بدون مالیات: 790,000تومان

توضیحات

سوربیتول (پودری)

سوربیتول پودری یک الکل پلی هیدریک می باشد که جزو کربوهیدرات ها به حساب می آید و در طبیعت به طور گسترده ای توزیع شده است. . سوربیتول بر خلاف ساخارین و سیکلاماتها ماده با ارزشی در ساخت شکلاتهای دیابتی و شیرینهای دیابتی می باشد.مقدار شیرینی این ماده به حجم استفاده شده از آن بستگی دارد واز این حیث، این ماده تقریباً مشابه گلوکز است . سوربیتول در شکل تجارتی به فرم پودری و شربت بوده و فرم پودری آن برای تولید بسیاری از محصولات غذایی مانند شکلات ها و ... استفاده می شود . 

enlightenedبرای دیدن مشخصات و قیمت سوربیتول مایع این مطلب را مطالعه بفرمایید.

سوربیتول با شناسه E420 شناخته میشود. سوربیتول پودری با نام گلوسیتول نیز شناخته میشود و این ماده تحت عنوان یکی شیرین کننده در تعداد زیادی از محصولات غذایی نظیر آدامس های بدون قند، دسرهای یخ زده،غذاهای رژیمی، شیرینی و کلا کالاهای پخته شده ای که در معرض خشک و سفت شدن هستند، مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین در محصولاتی که خوراکی نیستند هم میتوان این ماده را یافت.
این قند الکلی، توسط بدن انسان به آهستگی متابولیزه میگردد.
 

 

خصوصیات کلی سوربیتول پودری

فرمول شیمیایی: C6H14O6

شکل ظاهری: پودر سفید، پودر کریستالی

 

آنالیز سوربیتول پودری:

آنالیز سوربیتول پودری

 

منابع طبیعی سوربیتول پودری کدامند؟

این ماده به شکل طبیعی در هلو، گلابی، سیب و آلوی خشک وجود دارد. همچنین در انواع توت ها مانند توت سیاه هم یافت میشود. البته که این ماده هم مانند بسیاری دیگر از مواد اولیه، به طور تجاری هم تولید میگردد.


مقایسه ی میزان شیرینی پودر سوربیتول و ساکارز

میزان شیرینی سوربیتول 60 درصد ساکارز میباشد و کالری سوربیتول یک سوم کالری ساکارز است. درباره طعم این ماده باید گفت که مزه ای شیرین و خنک دارد.

کاربرد های سوربیتول پودری

1. در صنایع شیمیایی روزانه

از سوربیتول می توان به عنوان ماده مرطوب کننده و ضد یخ در خمیردندان استفاده کرد ، مقدار اضافه شده آن 25 تا 30 درصد است. سوربیتول می تواند به حفظ روغن ، رنگ و طعم خوب رب کمک کند. در زمینه های آرایشی و بهداشتی ، از آن به عنوان یک ماده ضد خشک کننده (گلیسرول جایگزین) استفاده می شود که می تواند باعث افزایش کشش و چربی امولسیفایر شود ، بنابراین برای ذخیره سازی طولانی مدت مناسب است.

 

2. صنایع غذایی

افزودن سوربیتول به غذاها می تواند از خشک شدن غذا جلوگیری کرده و باعث تازه و نرم ماندن غذا شود. کاربرد در کیک نان تأثیر قابل توجهی دارد.

شیرینی سوربیتول کمتر از ساکارز است و توسط هیچ باکتری قابل استفاده نیست. این ماده اولیه مهمی برای تولید آب نبات بدون قند و انواع غذاهای ضد پوسیدگی است. از آنجا که متابولیسم سوربیتول باعث افزایش قند خون نمی شود ، می توان از آن به عنوان ماده ای در دسته بندی شیرین کننده ها و ماده ای مغذی برای غذای بیماران دیابتی نیز استفاده کرد.

سوربیتول شامل یک گروه آلدهید نیست و به راحتی اکسید نمی شود. هنگام گرم شدن واکنش میلارد با اسیدهای آمینه نخواهد داشت. همچنین فعالیت فیزیولوژیکی خاصی دارد. این می تواند از دناتوراسیون کاروتنوئیدها و چربی های خوراکی و پروتئین جلوگیری کند. افزودن این محصول به شیر غلیظ می تواند ماندگاری را افزایش دهد. همچنین می تواند برای بهبود رنگ ، طعم و مزه روده باریک مورد استفاده قرار گیرد و دارای اثر تثبیت کننده قابل توجه و اثر ذخیره طولانی مدت روی پیت ماهی است. اثر مشابهی را می توان در مربا نیز مشاهده کرد. سوربیتول در دسته بندی غلظت دهنده ها نیز قرار میگیرد.

 

3. صنعت داروسازی

سوربیتول پودری می تواند به عنوان ماده اولیه ای از دسته مواد اولیه دارویی، به همراه ویتامین C استفاده شود. همچنین می تواند به عنوان شربت خوراک ، مایعات تزریق و مواد اولیه قرص دارو استفاده شود. به عنوان یک عامل پراکندگی و پرکننده ، محافظهای انجماد ، ماده ضد تبلور ، تثبیت کننده های دارو ، عوامل مرطوب کننده ، مواد پلاستیکی شده کپسول ، مواد شیرین کننده و…

ویژگی های خاص سوربیتول پودری

این ماده به شدت پایدار میباشد و توانایی این را دارد که در درجه حرارت های بالا از خود مقاومت نشان دهد. دیگر نکته حائز اهمیت این است که سوربیتول در واکنش های میلارد (قهوه ای شدن) شرکت نمیکند. علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت که در کنار دیگر مواد غذایی مثل پروتئین ها، چربی های گیاهی، قندها و نیز مواد ژل زا به خوبی کارایی دارد و حتی میتواند با شیرین کننده های دیگر هم تاثیر هم افزایی داشته باشد.

سوربیتول پودری، شیرین کننده ای مناسب برای افراد دیابتی

با توجه به میزان شیرینی و کالری که سوربیتول پودری در مقایسه با ساکارز دارد میتوان گفت که شاید این ماده بتواند برای بیماران دیابتی گزینه ای مناسب باشد.

سوربیتول، دوست دندان

جالب است بدانیم مصرف پلی اول یا همان سوربیتول که بافت ساز است، و باعث پوسیده شدن دندان نمیگردد. در واقع میتوان گفت که استفاده از آن، از چند جهت برای سلامت دندان خوب است. اول اینکه مصرف سوربیتول در تشکیل حفره های دندانی نقشی نخواهد داشت و این امر به دلیل غیر کاریوژنیک بودن این ماده است. در نتیجه، اگر در نظر بگیریم که پودر سوربیتول در آدامس ها وجود داشته باشد، هنگام عمل جویدن میتواند جریان بزاق را تقویت نماید و دندانها را در مقابل باکتری هایی که در دندان حفره ایجاد میکنند حفاظت کند. دلیل اینکه الکل های قندی مانند زایلیتول و سوربیتول در آدامس های بدون قند استفاده میشوند این است که هم بزاق دهان را افزایش میدهند و هم خواص غیر سرطان زایی دارند.

اگر بخواهیم بیشتر در این باره توضیح دهیم، باید بگوییم که سوربیتول در مقایسه با دکستروز، با سرعت کمتری به وسیله بعضی از باکتری های دهان تخمیر میشود و این به آن معناست که این ماده به اندازه ی برخی دیگر از الکل های قند قادر نیست تا به دندان آسیب نرساند، اما چون مشاهده شده است که در قیاس با قند، حفره ها در زمان مصرف سوربیتول کاهش پیدا میکنند، استفاده از این ماده را مناسب دانسته اند.
 

خرید سوربیتول پودری

 

کشف سوربیتول و نحوه تولید سوربیتول پودری

سوربیتول که در سال 1872 کشف شد، به دلیل طعم شیرینش میتواند در محصولات براق کننده لب و مرهم لب هم مورد استفاده قرار گیرد. امروزه این ماده به وسیله هیدروژناسیون گلوکز به صورت تجاری تهیه و تولید میشود و در بازار به دو شکل سوربیتول مایع و پودر در دسترس است.

به وسیله کریستالیزاسیون مذاب میتوان این ماده را تهیه و تولید نمود.غنی ترین منبع سوربیتول دانه های سماق کوهی  (Rowan or maintain Ash berry) می باشد، اما فراورده طبیعی و دست نخورده آن از نظر تجارتی ارزشی ندارد. این ماده هم اکنون توسط احیاء شیمیایی گلوکز (دکستروز ) تهیه می شود


کدام خاصیت سوربیتول پودری باعث خشک نشدن محصولات بیکری میشود؟

این ماده دارای خاصیت تثبیت کننده رطوبت زایی است و از این رو قادر است تا از اینگونه محصولات در مقابل خشک شدن محافظت نموده و باعث شود تا طراوت اولیه این محصولات در حین نگهداری حفظ گردد.

 

چرا سوربیتول پودری برای بیماران دیابتی انتخاب مناسبی است؟

برای پاسخ به این سوال در ابتدا بهتر است که روند جذب سوربیتول را در بدن مورد بررسی قرار دهیم:
این ماده به طور آهسته و ناقص در روده کوچک انسان هضم و جذب میگردد و روند هضمش تا روده بزرگ ادامه دارد. اینجا جایی است که متابولیسم آن به میزان کمتری کالری تولید مینماید. بنابراین، اگر مقدار معینی سوربیتول در مقایسه با همان مقدار قند، مصرف شود، موجب میشود تا میزان ترشح انسولین در خون کاهش یابد و در نتیجه این فرایند سبب کم شدن سطح گلوکز خون افراد خواهد شد. با توجه به توضیحاتی که داده شد، این ماده  به علت اینکه میتواند قند خون را کاهش داده و پاسخ انسولین مرتبط با مصرف گلوکز را نیز کم کند، تحت عنوان جایگزین قند برای افراد دیابتی ممکن است که مفید واقع شود. 
نکته حائز اهمیت این است که قبل از انتخاب محصولاتی که با سوربیتول و یا دیگر قندهای الکلی شیرین شده اند بایستی حتما با پزشک مربوطه خود مشورت نمایید. علت این امر آن است که ممکن است بعضی از این محصولات، مواد دیگری را درون خود داشته باشند که برای رژیم غذایی این افراد مناسب نباشد.

 

خرید پودر سوربیتول
 

سوربیتول پودری و محصولات مراقبت پوستی

هنگامی که از این ماده در محصولات مراقبت پوستی استفاده شود، به عنوان ماده ای مرطوب کننده و حافظ رطوبت عمل خواهد کرد. علاوه بر این، میتواند عاملی غلیظ کننده محسوب شود و موجب گردد تا فرمولاسیون مواد، بافتی بهتر داشته باشند. جالب است بدانیم که سوربیتول ماده ای پروبیوتیک نیز شناخته میشود که به تغذیه باکتری هایی که در پوست وجود دارند کمک مینماید. اگر بخواهیم بیشتر در این مورد بدانیم باید گفت که پوست افراد میکروبیوم طبیعی را درون خود دارد که این میکروبیوم ها باعث حفاظت پوست در مقابل عفونت و باکتری های مضر میشوند. هنگامی که شست وشوی پوست به میزان زیاد صورت گیرد و یا دچار بیماری شود و یا در اثر استفاده از محصولات نامناسب، تعادل این میکروبیوم ها به هم خواهد ریخت و در نتیجه آن سد پوستی ضعیف شده و در برابر عفونت ها دچار کاهش مقاومت خواهد گشت.


با افزایش سن افراد، تدریجا پوست محتوای آب خود را از دست خواهد داد و به نوعی دهیدراته میگردد. لایه های بالایی پوست فاکتورهای مرطوب کننده طبیعی را درون خود دارند و آب را در سلولهای پوست جذب نموده و نگهداری میکنند تا پوست مرطوب بماند. استفاده و مصرف سوربیتول میتواند برای پیشگیری از از پیری پوست هم مفید واقع گردد زیرا که میزان آب در این لایه های پوستی در طی روند پیری، کاهش قابل توجهی پیدا میکند و در نتیجه آن، پوست خشک گشته و نهایتا دچار چین و چروک میشود. با توجه به توضیحات داده شده، مصرف محصولاتی که مرطوب کننده درون آنها وجود داشته باشد میتواند علائم پیری را کاهش داده و رطوبت پوست را حفظ نماید.

 

خرید سوربیتول پودری

 


خرید پودر سوربیتول پودری و ایمنی آن

این ماده که به صورت تجاری تولید میشود در ایالات متحده جز رایج ترین پلیول (الکل قند) هاست. ایمنی این ماده از نظر سازمان جهانی بهداشت تایید شده است اما باید بدانیم که اگر مقادیر زیادی از آن مصرف شود، ممکن است ناراحتی های گوارشی ایجاد نماید.

قیمت سوربیتول پودری

قیمت این محصول، براساس بسته بندی، نوع و کیفیتی که دارد، متفاوت میباشد. برای اطلاع از قیمت سوربیتول پودری با ما تماس بگیرید.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات