منو
Your Cart

فروش سوربیتول (مایع)

سوربیتول (مایع)
سوربیتول (مایع)
سوربیتول (مایع)
سوربیتول (مایع)
فروش سوربیتول (مایع)
مشخصات کلی
به انگلیسیSorbitol (liquid)
خلوص70%
شکل ظاهریمایع زلال، کمرنگ و فاقد بو
گریدFood Grade
برندGolshan
کشور تولید کنندههند
بسته بندیبشکه 300 کیلوگرمی
 • موجودی: موجود
 • مدل: مایع
فروخته شد: 0
39,000تومان
قیمت بدون مالیات: 39,000تومان

توضیحات

 با مطالعه متن زیر درباره سوربیتول مایع، اطلاعات مفیدی نظیر کاربردها و ویژگی های این ماده به دست خواهید آورد. پس تا پایان این متن، با ما همراه باشید.
سوربیتول مایع را در دسته شیرین کننده ها طبقه بندی میکنند. در بسیاری از محصولات غذایی میتوان شاهد حضور این ماده بود. این ماده علاوه بر اینکه شیرینی محصول مورد نظر را تامین میکند، عاملی مرطوب کننده و قوام دهنده نیز میباشد.
 

سوربیتول (مایع)

 سوربیتول را ممکن است به جای گلیسیرین در فراورده های بیولوژیک جهت محافظت آنها بکار برد. این ماده به آسانی و بدون تجزیه شدن در شربتها، الکل و الکلهای چند هیدروکسیله حل می شود و به سهولت ساکارز تخمیر نمی گردد و معمولاً آن را به جای ساکارز همراه با ساخارین و سیکلاماتها در نوشابه های عاری از قند برای جلوگیری از چاقی و با آنتی هیستامینها، باربیتوریکها و آلکالوئیدها برای بهتر کردن طعم آنها به کار می برند.

در مقایسه با گلوکز، سوربیتول به آهستگی توسط نفوذ از روده جذب می شود و در کبد نیز به سرعت متابولیزه می گردد. جذب کند قندهای الکلی دلیلی برای اثر ملینی آن است که اگر به مقدار زیاد مصرف شود این امر اتفاق می افتد . سوربیتول یک ماده ضد پوسیدگی یا ضد کرم خوردگی است.

سوربیتول مایع، ماده ای با طعم شیرین میباشد که بوی خاصی ندارد و تحت عنوان جایگزینی برای شربت گلوکز به کار میرود.

برای دیدن مشخصات و قیمت سوربیتول پودری این مطلب را نیز مطالعه بفرمایید.

 

مجموعه آرتین تجارت اکسیر، با سالها تجربه در زمینه تامین مواد اولیه غذایی و دارویی، مواد اولیه مورد نظر مشتریان خود را با تضمین اصالت آن،به عنوان وارد کننده سوربیتول تامین می نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی مصرف سوربیتول مایع می توانید با کارشناسان وبسایت بازار نانو در ارتباط باشید. فرم درخواست قیمت

 

خصوصیات کلی سوربیتول(مایع)

فرمول شیمیایی: C6H14O6

شکل ظاهری: زلال، کمرنگ و فاقد بو

این ترکیب که دارای مزه شیرینی میباشد، ماده ای محلول در آب است.

 

آنالیز سوربیتول مایع

آنالیز سوربیتول مایع

 

آشنایی با سوربیتول مایع 70 درصد

سوربیتول 70 درصد، محلولی مایع از الکل طبیعی پلی هیدریک میباشد و حاصل از قند ذرت است. سوربیتول مایع 70 درصد، از گلوکز خالص ساخته شده است. این محلول که از الکل های D-glucitol و D-mannitol تشکیل شده، ماده ای مقاوم در برابر قلیاها و اسیدهاست.


موارد مصرف سوربیتول مایع 70 درصد به اختصار:

شیرین کننده ای بدون ایجاد پوسیدگی برای دندان
تثبیت کننده ای در محصولات دارویی
حجم دهنده ای برای شربت های فاقد قند
مرطوب کننده و شفافیت دهنده محصولات آرایشی 

 

کاربرد های سوربیتول (مایع)

 • آبنبات فاقد شکر

در تولید آبنبات فاقد شکر ، کاربرد آن را به عنوان یکی از شیرین کننده های کم کالری بدون قند می دانند. باعث بهبود نرمی و شکلات آب نبات می شود.

 • بستنی بدون قند

در بستنی بدون قند ، معمولاً برای تأمین شیرینی ، با کالری کمتر استفاده می شود.

 • مربای مخصوص افراد دیابتی

در مربای میوه دیابتی و کره بادام زمینی ، از سوربیتول به عنوان ماده مرطوب کننده برای کاهش خشکی و بهبود قابلیت پخش استفاده می شود.

 • کاربرد در نساجی و چرم

از این ماده معمولاً به عنوان ماده توزیع کننده ، ماده مرطوب کننده / بدن ساز و عامل جدا کننده استفاده می شود. این به عنوان یک تثبیت کننده رنگ در چاپ پارچه ، به عنوان یک مرطوب کننده در اندازه پارچه ، و به عنوان نرم کننده استفاده می شود.

باعث از بین رفتن آب در اثر تبخیر روغن در امولسیون های روغن / آب می شود.

 • صنعت دخانیات 

 در جهت کمک به عطر و طعم جویدن تنباکو و همچنین مرطوب کننده و نرم کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

 • کاربردهای چسب

سوربیتول که ماده ای است که نه مقدار قابل توجهی آب را از دست می دهد و نه جذب می کند ، ویسکوزیته ترکیب چسب ها را افزایش می دهد و عدم فرار بودن آن از مزایای استفاده در چسب است.

 • صنعت داروسازی

به عنوان یک ماده خوب و نرم کننده از سوربیتول معمولاً در پماد های امولسیون و در کپسول های ژلاتین استفاده می شود. این ماده همچنین در شربت های دارویی کاربردهایی پیدا می کند که ثبات و گرانروی آن یک مزیت است.

 

مقایسه میزان شیرینی و میزان کالری سوربیتول مایع و ساکارز

شیرینی سوربیتول ۶۰ % شیرینی ساکارز است. این در حالی است که کالری آن، به میزان یک سوم ساکارز میباشد.

 

منابع طبیعی حاوی این ماده

در بعضی از میوه ها مانند توت، انجیر، هلو، آلو، زردآلو، سیب و خرما این ترکیب به طور طبیعی وجود دارد.

خرید سوربیتول مایع
 

منبع تولید سوربیتول مایع به صورت تجاری چیست؟

این ماده محلول در آب، در حالت تجاری از شربت ذرت به دست می آید که در نوشیدنی ها، غذاهای بسته بندی شده و داروها مورد استفاده است. علاوه بر این، ماده ای است که به طور ذاتی قادر به حمایت از سلامت دهان، دندان و دستگاه گوارش میباشد.
از دیدگاه تجاری، سوربیتول مایع را به عنوان ماده ای بسیار مطلوب برای اضافه نمودن طعم شیرین، ایجاد قوام و حفظ محصولات در نظر میگیرند.

 

تاریخچه کشف سوربیتول

در سال 1872، شیمیدانی فرانسوی این ماده را برای اولین بار در توت های کوهی کشف نمود. این روزها این ماده را با هیدروژنه کردن گلوکز به صورت تجاری تولید میکنند که هم به شکل مایع و هم به شکل جامد در بازار وجود دارد.
 

 

نگهداری سوربیتول مایع

برای نگهداری سوربیتول مایع بهتر است که آن را در دمای 25 درجه سانتی گراد یا همان دمای اتاق نگهداری نمود. باید دقت داشت که این ماده نبایستی به حالت منجمد درآید. همچنین، نگهداری آن در محیط هایی که گرم هستند نیز مناسب نمیباشد. در کل، نگهداری سوربیتول مایع در محیط های خیلی سرد و یا خیلی گرم ممکن است سبب کاهش ماندگاری آن شود. 

 

مزایای استفاده از سوربیتول مایع:

 

 • جذب کالری کمتر

همانطور که میدانیم، سوربیتول مایع یک قند الکلی است. غالبا، قندهای الکلی به عنوان جایگزینی برای قند های سنتی در نظر گرفته میشوند و در نوشیدنی ها و غذاها مورد استفاده قرار میگیرند تا کالری آنها را کاهش دهد. فرایند هضم این قند به شرح زیر است:
سوربیتول مایع، در روده کوچک هضم نمیشود. آن چیزی که از این ماده باقی مانده است، به روده بزرگ منتقل شده و در آنجا، یا به وسیله باکتری ها تجزیه می گردد و یا تخمیر میشود. در نتیجه این فرایندها، کالری کمتری جذب بدن خواهد شد.

 

 • سوربیتول مایع و سلامت دندان ها

سوربیتول مایع برخلاف قندی که در سفره مورد استفاده است، موجب پوسیدگی دندان نگشته و به همین دلیل در داروهای مایع بدون قند و نیز در صنعت آدامس سازی، از این ترکیب استفاده میشود. طبق نظر سازمان غذا و دارو، قندهای الکلی نظیر سوربیتول مایع، می توانند برای سلامت دندانها مفید واقع شوند. با اینکه سوربیتول مایع به اندازه سایر قند های الکلی قادر به کاهش خطر پوسیدگی دندان نیست، اما آن را جزو مواد مناسب به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان در نظر میگیرند.

خرید سوربیتول مایع
 

 • سوربیتول مایع و بیماران دیابتی

به دلیل اینکه سوربیتول مایع در قیاس با شیرین کننده هایی مثل قندی که بر سر سفره ها مورد استفاده است، تاثیر بسیار کمتری بر سطح قند خون افراد دارد، از آن به طور ویژه برای شیرین نمودن غذاهای بیماران دیابتی بهره گرفته میشود. 

 

 • سوربیتول مایع، ماده ای مناسب برای رفع یبوست

از آنجایی که این ماده یک هایپراسموتیک میباشد، تحت عنوان یک ملین برای درمان یبوست به کار گرفته میشود. بدین صورت که، با کشیدن آب بافت های اطراف به سمت روده، موجب تقویت حرکات روده می گردد. در صورت لزوم میتوان از خرید سوربیتول مایع و مصرف آن به منظور درمان این بیماری استفاده نمود.


آیا مصرف سوربیتول مایع با عوارض جانبی همراه است؟

در صورتی که از سوربیتول و یا دیگر الکل های قندی در مقادیر زیاد استفاده شود، شاهد ایجاد نفخ یا اسهال در بعضی از افراد مصرف کننده خواهیم بود. درصد ایجاد بروز این مشکل زمانی بیشتر میشود که فرد مصرف کننده، عادت مصرف منظم الکل های قندی را نداشته باشد. بنابراین بهتر است برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات، این ماده، در مقادیر مناسب مورد استفاده قرار داده شود. با تمام این اوصاف، سوربیتول یک ملین با خطر کم به شمار میرود.

براساس بعضی از مطالعات صورت گرفته در زمینه استفاده از این ماده، نشان داده شده است که در صورت مصرف 10 گرم و یا کمتر از آن در طول یک روز، امکان بروز عوارض جانبی وجود ندارد. با توجه به اینکه میزان زیادی از خوراکی هایی که مصرف میکنیم حاوی این قند میباشند، بایستی حتما میزان مصرف نهایی در حدی تعادل در نظر گرفته شود. درهنگام استفاده از این ماده به منظور تسکین یبوست، از مصرف همزمان آن با ملین های دیگر خودداری کنید و طبق دستور پزشک خود عمل نمائید.
 

خرید سوربیتول (مایع)

فروش این ماده توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر صورت میگیرد. شما مشتریان عزیز میتوانید جهت تهیه و سفارش این کالا با ما در تماس باشید.

شرکت ما آماده دریافت سفارشات شما عزیزان  و در پی آن ارسال محصول در سریعترین زمان ممکن میباشد. با رفتن به بخش تماس با در سایت بازار نانو، میتوانید با شماره های مربوطه تماس گرفته و سفارش خود را ثبت نمایید و یا از طریق سایت، اقدام به ثبت سفارش خود کنید.

 

فروش سوربیتول (مایع)

سوربیتول مایع برند FIC، از واردات کشور چین در بشکه هلی 300 کیلوگرمی میباشد که توسط مجموعه آرتین تجارت اکسیر عرضه میشود. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 

قیمت (سوربیتول مایع)

قیمت سوربیتول مایع براساس حجمی که این ماده دارد در بازار متفاوت میباشد. از این رو بایستی در هنگام خرید به حجم مورد نیاز خود دقت کنید. از دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت این ماده، میزان خلوص آن است. عامل سوم، کشور تولید کننده سوربیتول مایع میباشد که مشتریان عزیز میتوانند در زمان اقدام به خرید، تمامی این اطلاعات را از کارشناسان مربوطه دریافت نمایند.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات