منو
Your Cart

خرید زانتان گام خوراکی | پودر صمغ زانتان

خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام+بازار نانو
خرید زانتان گام خوراکی | پودر صمغ زانتان
مشخصات کلی
خلوص+ ۹۹٪
شکل ظاهریپودر کرم روشن
سایز ذرات۲۰۰ Mesh
دانسیته1200-1700 CPS
برندفوفنگ
کشور تولید کنندهچین
بسته بندی۲۵ کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: گرید غذایی
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 0
300,000تومان
قیمت بدون مالیات: 300,000تومان

توضیحات

خرید زانتان گام غذایی

واردات و فروش زانتان گام خوراکی برند فوفنگ در بسته بندی های 25 کیلوگرمی توسط سایت بازارنانو انجام میشود. جهت خرید زانتان گام غذایی و دریافت آنالیز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

زانتان گام غذایی

صمغ زانتان خوراکی یک پلی ساکارید طبیعی با وزن مولکولی بالا است که توسط یک فرآیند تخمیر تولید می شود.این ماده پلیمری طبیعی است که از یک نوع باکتری بنام زانتاموناس کامپستریس گرفته می‌شود. به دلیل خاصیت استثنایی رئولوژیکی ، یک تثبیت کننده بسیار موثر برای سیستم های مبتنی بر آب است. در دامنه وسیعی از درجه حرارت، PH  و غلظت های نمک، ویسکوزیته آن ثابت می ماند. این ماده جزو دسته بندی امولسیفایرها و غلظت دهنده ها قرار میگیرد.

خرید غلظت دهنده های خوراکی

نام‌های دیگر زانتان گام:

این محصول با نام های گزانتانگام، صمغ زانتان و صمغ گزانتان نیز شناخته میشود.

ویدئو خلاصه کاربردها و انواع زانتان گام در بازار:
 

خصوصیات کلی زانتان گام

فرمول شیمیایی: C35H49O29

شکل ظاهری: پودر سفید مایل به زرد

شناسه غذایی: E415

 

خرید زانتان گام+بازار نانو

 

کاربردهای زانتان گام خوراکی

کاربردهای غذایی معمول صمغ زانتان به طور کلی در سس سالاد، سس ها، محصولات لبنی ، دسرها، غذاهای کم کالری و غذاهای سبک است. استفاده از زانتان گام در کاهش چربی مارگارین نیز موثر است. همچنین در نان های فاقد گلوتن از آن استفاده میشود. صمغ زانتان در نوشیدنی ها و بستنی ها نیز مورد استفاده قرار میگیرد.

کاربرد اصلی زانتان گام به عنوان غلظت دهنده، افزایش دهنده ویسکوزیته و اصلاح کننده رئولوژی است. در صنایع غذایی به عنوان غلظت دهنده سس، ماست و سایر فرآوردههای لبنی، بستنی و برخی آبمیوه ها به کار میرود که باعث ایجاد محیطی یکنواخت و هموژن شده و از جدا شده اجزاء مختلف از هم جلوگیری می کند .

کاربرد های دیگر صمغ زانتان

از صمغ زانتان در پاک کننده ها،پوشش ها، جلا و در گلدان های کشاورزی نیز استفاده می شود. در صنایع دارویی و بهداشتی در ترکیب خمیر دندان، رنگ مو، کرمها و لوسیونها  اکثرا این ماده مصرف می شود..در صنایع رنگ و رزین و حفاری چاه نفت نیز برای تنظیم رئولوژی محیط کاربرد دارد و به همراه بنتونیت در گل حفاری پایه آب می تواند مورد استفاده قرار می گیرد که باعث سهولت رانده شدن قطعات کنده شده توسط دستگاه حفاری می شود.

همانگونه که ذکر شد، این صمغ، به خوبی می تواند در برابر دما مقاومت کند و نیز در PH های مختلف جهت تولید محصولات صنعتی کاربرد دارد. این محصولات، قارچ کش ها و حشره کش ها، علف کش ها، مواد شوینده ای که برای کاشی ها و اجاق گازها استفاده میشوند، چسب ها و انواع رنگها را شامل میشود.

زانتان گام دارویی و صنعت داروسازی

جالب است بدانیم که زانتان گام دارویی به دلیل خاصیت تغلیظ کنندگی در صنعت داروسازی هم کاربرد دارد و استفاده از آن علاوه بر افزایش ویسکوزیته سبب میشود تا در مواردی نظیر خشکی چشم، بهبود دیابت، چربی خون و مشکل بلع تاثیر خوبی داشته باشد.

درباره مضرات احتمالی زانتان گام بدانیم

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) بی ضرر بودن این ماده را تایید نموده است ولی با توجه به اینکه این ماده کاربرد گسترده ای در صنایع غذایی دارد بایستی حتما احتمالات مضرات آن را مورد توجه قرار دهیم.
در صورتی که این صمغ بیش از حد مورد نیاز استفاده شود، این احتمال وجود دارد که باعث شود دردهای شکمی به وجود آید و یا اینکه مشکلات گوارشی بروز پیدا کند. از طرف دیگر، زانتان گام قادر است تا باکتری های پروبیوتیک (کلا باکتری های مفید و خوب موجود در روده) را افزایش دهد.
با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، میتوان گفت افرادی که نسبت به ذرت، گندم، سویا و لبنیات حساس هستند بایستی مقادیر زانتان مصرفی خود را حتما کنترل نمایند. در حالت کلی میتوان گفت که برای این افزودنی غذایی محدودیتی در میزان مصرف تعیین نگشته است به جز در مواردی که افراد به این ماده حساس باشند.

زانتان گام و گوارگام چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟

 قدرت حجم دهندگی پودر گوار هشت برابر بیشتر از زانتان است و در صنعت چسب بیشتر از صمغ گوار استفاده میگردد. در مقابل، زانتان گام حلالیت بهتری در در آب دارد و همچنین از نظر رنگ ظاهری روشن تر می باشد.

enlightenedچگونه گوارگام و زانتان گام را بطور یکنواخت حل کنیم؟(همراه با ویدیو)

صمغ زانتان از چه موادی ساخته شده است؟

قندهایی که این صمغ را تشکیل داده اند شامل گلوکز و مانوز میباشند. علاوه بر اینها، یک قند برون سلولی نیز در این ماده وجود دارد که نام آن دی گلوکورونیک اسید است.
آیا استفاده و خرید زانتان گام برای بدن انسان مضر خواهد بود؟

خرید گزانتان گام یا همان صمغ زانتان کاربردهای مختلفی را در صنایع غذایی شامل میشود. این ماده به دلیل دریافت کد E415 از طرف EFSA یا همان هیئت سلامت غذای اروپا باعث بروز خطری در بدن انسان نمیشود و سلامتی افراد را تحت الشعاع قرار نخواهد داد.

زانتان گام چه ویژگی هایی را داراست؟

این صمغ دارای ویژگی هایی به صورت ذاتی است که به سبب این خصوصیات، میتواند ویسکوزیته مواد را بالا ببرد. علاوه بر این، قادر است تا طعم را بهبود بخشیده و باعث ماندگاری و قوام بافت محصولات غذایی گردد.

به علت اینکه زانتان گام میتواند ویسکوزیته را افزایش دهد و همچنین، قابلیت حجم دهندگی نیز دارد، در خوراکی هایی که گلوتن ندارند، بسیار مورد استفاده است. این ماده جایگزین مناسبی برای گلوتن در محصولات پختنی است. بنابر مطالب گفته شده، نام این ماده را در محصولات بدون گلوتن و خوراکی های رژیمی میتوان یافت.

خرید زانتان گام+بازار نانو


آیا استفاده از زانتان گام برای بدن انسان فایده ای هم دارد؟

بر روی این ماده تحقیقات بسیاری انجام گرفته است که نشان میدهد صمغ زانتان برای سلامتی انسان خواص زیادی دارد. در نتیجه، استفاده و مصرف محصولاتی که حاوی این ماده هستند دارای مزیت های زیر است:

  • کاهش وزن
  • کاهش کلسترول خون
  • ممانعت از خشکی دهان
  • بهبود وضعیت مزاج
  • جلوگیری از بروز سرطان

زانتان گام و صنعت داروسازی

جالب است بدانیم که این صمغ به دلیل خاصیت تغلیظ کنندگی در صنعت داروسازی هم کاربرد دارد و استفاده از آن علاوه بر افزایش ویسکوزیته سبب میشود تا در مواردی نظیر خشکی چشم، بهبود دیابت، چربی خون و مشکل بلع تاثیر خوبی داشته باشد.

درباره مضرات احتمالی زانتان گام بدانیم

همانگونه که میدانیم، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) بی ضرر بودن این ماده را تایید نموده است ولی با توجه به اینکه این ماده کاربرد گسترده ای در صنایع غذایی دارد بایستی حتما احتمالات مضرات آن را مورد توجه قرار دهیم.
در صورتی که این صمغ بیش از حد مورد نیاز استفاده شود، این احتمال وجود دارد که باعث شود دردهای شکمی به وجود آید و یا اینکه مشکلات گوارشی بروز پیدا کند. از طرف دیگر، زانتان گام قادر است تا باکتری های پروبیوتیک (کلا باکتری های مفید و خوب موجود در روده) را افزایش دهد.
با توجه به تحقیقاتی که در این زمینه صورت گرفته است، میتوان گفت افرادی که نسبت به ذرت، گندم، سویا و لبنیات حساس هستند بایستی مقادیر زانتان مصرفی خود را حتما کنترل نمایند. در حالت کلی میتوان گفت که برای این افزودنی غذایی محدودیتی در میزان مصرف تعیین نگشته است به جز در مواردی که افراد به این ماده حساس باشند.

قیمت زانتان گام

شرکت آرتین تجارت اکسیر که یکی از معتبرترین عرضه کنندگان مواد اولیه غذایی و دارویی است، کالاهایی با کیفیت و اصل را برای مشتریان خود تامین مینماید. لازم به ذکر است که چون زانتان گام در دسته افزودنی های خوراکی جای میگیرد بایستی حتما مجوز مصرف داشته باشد و از اصل بودن آن اطمینان حاصل نمود. جهت کسب راهنمایی و اطلاعات بیشتر میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 

آنالیز زانتان گام خوراکی:

آنالیز زانتان گام+بازار نانو


آیا زانتان گام را به صورت محلول نیز میتوان تهیه نمود؟

این ماده غالبا به شکل پودری سفید رنگ که به رنگ شیری یا زرد متمایل می شود، تولید میگردد اما این امکان وجود دارد که آن را به صورت محلول هم تولید، و تهیه کرد. محلول آن ویسکوزیته بالایی را داراست و به علت اینکه حلالیت بالایی در آب دارد برای استفاده در پروسه هایی که برمبنای آب هستند مناسب میباشد. محلول صمغ زانتان، به عنوان سیال های غیر نیوتنی شناخته میشود و این بدان معناست که اگر تنش برشی افزایش یابد، ویسکوزیته آن کاهش خواهد یافت. از دیگر خصوصیات آن میتوان به پایداری در دماهای بالا و محیط های آنزیمی اشاره کرد.

آیا صمغ زانتان با نمک ها سازگاری دارد؟

یکی دیگر از ویژگی های صمغ زانتان این است که با نمک ها در غلظت های بالا، سازگاری خوبی دارد. به زبان ساده تر میتوان گفت که اگر به آن نمک اضافه شود، موجب تغییر حالت آن نخواهد شد. دیده شده است که اگر نمک به زانتان گام اضافه شود، عملکرد آن را بهینه میسازد. یا توجه به اینکه این ماده در طیف گسترده ای از PH پایداری خود را حفظ مینماید، بنابراین میتوان نتیجه گرفت که ویسکوزیته محلول آبی زانتان، از PH محیط مستقل است.


دلیل با ارزش بودن خرید صمغ زانتان گام

این صمغ قادر است وقتی که با هیدروکلوئیدهای با کیفیت پایین ترکیب میشود، مخلوط به دست آمده را با کیفیت بهتری ارائه کند. لازم به ذکر است که مصرف این ماده با توجه به تاثیری که بر کاهش هزینه ها می گذارد نیز حائز اهمیت است. میتوان صمغ زانتان گام را در کنار صمغ های دیگری مانند گوارگام هم استفاده نمود. 

به غیر از نشاسته تعداد زیادی از صمغ ها در بدن هضم نمیشوند  و به همین خاطر نیز گزانتان گام به کاهش کالری مصرفی و همچنین آسان تر شدن عبور غذا از دستگاه گوارش کمک میکند. هنگامی که زانتان گام به یک مایع اضافه میشود، سریعا در آن پراکنده میگردد و در نهایت محلولی را ایجاد میکند که ویسکوز و پایدار است. این موارد باعث شده تا صمغ زانتان عنوان یک غلظت دهنده، استابلایزر و تعلیق کننده ای بسیار خوب را به خود اختصاص دهد.

دما چه تاثیراتی بر صمغ زانتان دارد؟

زانتان گام یک پلی ساکارید محلول در آب به حساب می آید و در مقایسه با پلی ساکاریدهای دیگری که در آب محلول هستند، در دماهای بالا نیز پایدار است. به طور مثال، اگر این ماده را برای مدت زمانی طولانی در دمای 80 درجه سانتی گراد قرار دهند، به دلیل ساختمان مارپیچی این صمغ، تاثیر خیلی کمی بر خصوصیاتش دارد. در صورتی که نمک هم به آن اضافه شود، پایداری حرارتی آن بالاتر هم می رود.
لازم است بدانیم که زانتان مانند دیگر هیدروکلوئیدها نیازمند این است که برای حل شدن در آب به شدت هم زده شود تا در نهایت فلوکول در در آن تشکیل نگردد.
همانطور که گفته شد، محلول های زانتان گام به گونه ای هستند که در غلظت های پایینشان هم بسیار ویسکوز میباشند و به همین علت، کاربردهای بسیار وسیعی را شامل میشود.

روش تولید زانتانگام

در ابتدا اشاره کردیم که این صمغ یک پلیمر طبیعی است که از نوعی باکتری که زانتاموناس کامپستریس نام دارد، تهیه میشود. برای توضیح بیشتر باید گفت که به منظور تولید این ماده بایستی باکتری های آن را در یک تخمیر کننده بهم زد. کربوهیدرات های مناسب برای تخمیر، لاکتوز، گلوکز و ساکارز هستند. برای فراهم نمودن محیط کشتی مناسب بایستی در کنار این کربوهیدرات ها، منبع مناسب نیتروژن و نمک های مغذی هم موجود باشد. این محیط کشت، در رآکتور بیوشیمیایی که کاملا هم استریل میباشد آماده میگردد. عوامل موثر براین فرایند شامل مواردی چون میزان اکسیژن محلول در رآکتور، شرایط همزن و میزان دورهای آن، شرایط هوادهی و دما هستند. هنگامی که پروسه تخمیر به منظور از بین بردن باکتری ها به پایان رسید، به آن گرما داده میشود و در این هنگام صمغ زانتان و ایزوپروپیل الکل ته نشین خواهند شد و در آخر، پلیمر خشک شده، بسته بندی گشته و روانه بازار میشود.


اهداف افزودن زانتان گام به محصولات غذایی

در چاشنی ها :
میدانیم که چاشنی هایی که به رب و پیاز و ترشی ها اضافه میشوند لازم است تا پایدار شوند و از طرف دیگر در محیط اینگونه چاشنی ها، نمک و اسیدیته بالایی وجود دارد، بنابراین، زانتانگام میتواند در این مورد به عنوان یک پایدار کننده مناسب وارد عمل شود.

 

خرید زانتان گام+بازار نانو

 

در کنسروها:
چونکه زانتان گام مقاومت بالایی در برابر حرارت از خود نشان میدهد، یک افزودنی مناسب به منظور تولید کنسروهای خوراکی میباشد.

در نوشیدنی ها:
در نوشیدنی هایی که با طعم میوه هستند از زانتان استفاده میشود اما چرا؟
دلیل این امر آن است که به آزادسازی کامل طعم و همچنین تقویت مزه کمک شایانی می نماید. علاوه بر این، بهره گیری از این ماده را در نوشیدنی های کم کالری نباید از یاد برد.

در محصولات غذایی منجمد:
وقتی که چرخه ی ذوب- انجماد برای غذاهای منجمد تکرار شود موجب دو فازی شدن آن محصول میگردد. با توجه به خواص و ویژگی های صمغ زانتان، میتوان گفت که به وسیله ی اتصال به آب آزاد در غذاها، پایداری محصول را افزایش میدهد. علاوه بر این، باعث میشود تا بافت محصول یکنواخت بماند و مانع از ایجاد کریستال های یخ در آن میشود.


 

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات