منو
Your Cart

فروش صمغ گوارگام هند

گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
گوارگام عبدالقادر+بازار نانو
فروش صمغ گوارگام هند
مشخصات کلی
به انگلیسیGuar Gum
خلوص99%+
شکل ظاهریپودر کرم روشن
ویسکوزیته6500-7000 CPS
گریدFCC V
برندعبدالقادر
کشور تولید کنندههند
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: عبدالقادر
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
83,000تومان
قیمت بدون مالیات: 83,000تومان

توضیحات

گوارگام غذایی جیست ؟

نوعی صمغ است که از نوعی لوبیای خوشه ای به نام گوار در هند به دست می آید از نظر ساختمانی یک گالاکتومانان است. کاربردها در صنعت غذایی صمغ گوار به دلیل توانایی ایجاد پیوند هیدروژن با مولکول آب امکان پذیر است. بنابراین، عمدتا به عنوان غلیظ کننده و تثبیت کننده استفاده می شود. همچنین گوارگام در کنترل بسیاری از مشکلات سلامتی مانند دیابت، حرکات روده، بیماری های قلبی و سرطان روده بزرگ مفید است.

نام دیگری که این ماده با آن نیز شناخته میشود، آدامس گوار یا گوار است.

 

خرید گوارگام+بازار نانو

 

کاربرد های گوارگام

گوارگام به عنوان یک افزودنی غلیظ کننده، بیشتر برای تثبیت، مورد استفاده قرار می گیرد. پودر صمغ گوار از ویژگی های بسیار جالبی برخوردار است که می توان به قابلیت نگهداری آب، مانند فیبر برای بافت و اتصال اشاره کرد. غذاهای زیادی وجود دارد که در آنها از پودر صمغ گوار به عنوان ماده ژل کننده، یکی از غلظت دهنده ها و همچنین تبلور و حجم دهی استفاده می شود. پودر گوار دارای بافت بسیاری نرمی است و عطر و بوی بسیار کمی دارد.

 این ماده تا حد زیادی به صورت پودر صمغ گوار بعنوان ماده افزودنی در صنایع غذایی ، دارویی ، کاغذ ، منسوجات ، مواد منفجره، حفر چاه نفت و صنایع آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

همچنین جالب توجه است که  گوارگام به دلیل کیفیت دادن به بافت ، حجم ، ساختار و ضخامت ، برای فرآوری محصول غذایی پخته شده و همچنین نگهداری رطوبت در آن استفاده می شود.

خصوصیات کلی گوارگام

فرمول شیمیایی: C10H14N5Na2O12P3

شکل ظاهری: پودر زرد روشن

شناسه غذایی: E412

گوارگام در نانوایی :

صمغ گوار در نانوایی نیز به عنوان تزیینات و زیبایی شیرینی هم کاربرد دارد.

کاربرد گوارگام در صنعت دارو

گوارگام در قرص ها نیز این ماده ویسکوزیته را بالا میبرد و چسبندگی مواد داخل قرص را افزایش میدهد. در ادامه می خواهیم به خواص دارویی و درمانی خرید گوارگام بپردازیم. با توجه به اینکه این ماده دارای منشایی طبیعی است، از این جهت ویژگی ها و خواص بسیار زیادی برای سلامت انسان دارد. افراد متخصص در علوم پزشکی عقیده دارند که این صمغ کاربرد درمانی در مواردی همچون: دیابت، کلسترول بالا، یبوست و نیز سندروم روده تحریک پذیر را دارا میباشد. نکته جالب توجه دیگر در خصوص این ماده این است که اگر گوارگام در کنار پکتین مورد استفاده قرار گیرد، در این حالت، خاصیت کاهش دهندگی میزان کلسترول تا تقریبا دو برابر بالا میرود.

 

خرید صمغ گوار+بازار نانو

 

موارد استفاده و خرید گوارگام در محصولات آرایشی و بهداشتی

تا اینجا متوجه شده ایم که صمغ گوار خاصیت امولسیفایری و قوام دهندگی دارد. با توجه به این خصوصیات، میتوان از آن در محصولات آرایشی و بهداشتی نیز بهره گرفت. افراد تولید کننده در صنعت آرایشی و بهداشتی از گوارگام در تولید و فرآوری محصولاتی چون صابونها، ژل مو و لوسیون، شامپو و همچنین محصولات مراقبت پوستی نظیر کرم های پوست ضد پیری، کرم های اصلاح، رژ لب ها و خمیر دندان ها استفاده میکنند.

 

نام های دیگر گوارگام

نام علمی : cyamopsis tetragonoloba ( این نام از کلمه سانسکریت به معنی غذای گاو گرفته شده است.)
صمغ گوار
آدامس گوار
گوار
گاران
گواران
گوما گوار
گومه گوار
گالاکتومانان


آیا گوارگام ضررهم دارد؟

در صورتی که از این ماده در دوزهای خیلی بالا یعنی تا حد زیادی بالاتر از آن دوزی که در محصولات غذایی و مکمل ها وجود دارد، استفاده شود، عوارضی جانبی جدی را به همراه خواهد داشت.
این عوارض شامل پارگی ریه، آمبولی ریه، انسداد مجرا و انسداد روده کوچک میباشد. لازم به ذکر است که در بعضی از مطالعه ها مشاهده شده است که افرادی که حساسیت آلرژیک به سویا دارند، هنگامی که در معرض دانه های گیاه گوار هم قرار گرفته اند، از خود حساسیت نشان داده اند. وقتی که صمغ گوار به صورت خام باشد فقط و فقط برای استفاده خارجی خواهد بود. در صورتی که به منظور اهداف درمانی بخواهید از این ماده استفاده کنید، بایستی حتما با یک پزشک مشورت نمایید. 
افرادی که مشکلاتی از قبیل انسداد دستگاه گوارش دارند و یا پوستشان حساس است و یا عمل جراحی انجام داده اند، بایستی زیر نظر پزشک از محصولاتی که گوارگام را درون خود دارند، استفاده نمایند. زنان باردار و شیرده نباید از محصولاتی که حاوی گوارگام است استفاده کنند و حتما این ماده باید از دسترس کودکان دور نگه داشته شود.

در ادامه قصد داریم تا به تفصیل درباره استفاده صمغ گوار در محصولات و صنایع مختلف صحبت کنیم :

خرید گوارگام برای مصرف در صنایع لبنی

این ماده در صنعت لبنیات کاربرد وسیع و گسترده ای دارد، بدین صورت که در بستنی ها تحت عنوان ثثبیت کننده اصلی عمل مینماید و مانع از تشکیل کریستال ها درشت در این محصول شده و باعث میشود تا بافتی مناسب داشته باشد و در پروسه چرخه های ذوب و انجماد محصول پایدار بماند. نکته جالب توجه این است که وجود و خرید صمغ گوار موجب ایجاد بافتی مطلوب در محصول گشته و حسی دلپذیر را در دهان در زمان مصرف لبنیات القا میکند.

 

خرید گوارگام و صنایع سس سازی، نوشیدنی ها و سوپها

همانطور که میدانیم این صمغ، نوعی هیدروکلوئید تغلیظ شده میباشد که در پراکندگی در فرمولاسیون هایی که مبتنی بر آب هستند، بسیار کارآمد و موثر است. در محصولاتی نظیر سوپها و نوشیدنی ها  و سس ها با استفاده از این ماده میتوان پایداری مطلوبی را در آنها حاصل کرد و ویسکوزیته مناسبی را به این محصولات داد.

گوارگام گیاهی است با مقاومت بالا و قادر است تا شکلی ژله ای به آب بدهد. این ماده در مقایسه با پودر ذرت غلظت بیشتری را ایجاد میکند.

بررسی گوارگام از لحاظ ساختار

ماهیت ساختاری صمغ گوار اینگونه است که این ماده یک پلی ساکارید است و زنجیره اصلی این پلی ساکارید، زنجیره مانوز میباشد که گروه های جانبی که به آن متصل گشته اند، گروه هایی از نوع گالاکتوز هستند.


گیاه گوار در کدام مناطق و کشورها یافت میشود؟

جالب است بدانیم که این گیاه از لحاظ شکل ظاهری به شکل لوبیا است و مناطق و کشورهایی که بخش اصلی و عمده ی پرورش این ماده در آنها صورت میپذیرد، کشورهای پاکستان و هند هستند. علاوه بر این دو کشور، استرالیا، آمریکا و آفریقا نیز سهمی در تولید این ماده و صادرات آن به دیگر نقاط جهان دارند.

 نحوه ی پرورش گیاه گوارگام

همانطور که میدانیم، این پودر رنگی سفید متمایل به زرد دارد و بوی این نیز به میزان اندک است. بافت آن هم بسیار نرم میباشد. گیاه این ماده که به صورت بوته است، گیاهی است که از خانواده نخود محسوب میشود. این گیاه، در خاک های شنی رشد خوبی دارد، بارش باران و تا حدی نور آفتاب نیز در رشدش اثر دارند.
درباره محل رشد و تاثیر موارد مختلف بر روی رشد این ماده توضیح دادیم. حال میخواهیم بدانیم که از مقدار معینی از این گیاه چند کیلوگرم پودر به دست خواهد آمد.
فرض کنیم که 100 کیلو دانه های غلاف دار گوار را در دسترس داریم. از این مقدار گیاه، میتوان تقریبا 29 کیلوگرم پودر تهیه نمود. در مورد زمان برداشت این محصول باید بگوییم که در ماه های اولیه فصل پاییز برداشت گیاه صمغ گوار آغاز میگردد یعنی در حدود 3 الی 4 ماه پس از کاشت آن، مرحله برداشت آغاز میشود و همانطور که مشخص است، برداشت این محصول در کوتاه مدت انجام میگیرد.

 

خرید گوارگام +بازار نانو
 

مقایسه میزان غلظت دهندگی گوارگام با نشاسته ذرت

دانه های گوارگام به منظور فراوری و بخش سبز آن برای تغذیه دام ها استفاده میشود. علاوه بر این، مهم است بدانیم که گوارگام،یک جایگزین مناسب برای نخود فرنگی محسوب میشود. اما در مورد مقایسه قدرت غلظت دهندگی این ماده با نشاسته ذرت:
به میزان 8 برابر قدرت تغلیظ گوارگام بیش از نشاسته ذرت است و این ویژگی سبب شده است تا آدامس گوار به طور وسیعی در محصولات غذایی کاربرد داشته باشد. لازم به ذکر است که این اده، ماده ای موثر در سس های گوجه فرنگی، محصولات لبنی و پخت نان ها میباشد. 


مراحل تهیه گوارگام چگونه است ؟

به دلیل اینکه اندازه دانه گوار تقریبا بزرگ است، با استفاده از ماشین آلاتی که برای فرایند آن طراحی گشته است، در کارخانه های تولید کننده به پودری بسیار ریز تبدیل میگردد.
باید دانست که محصول نهایی که از گوارگام حاصل میشود چه کاربردی خواهد داشت و علت این امر آن است که با توجه به کاربردی که دارد، احتمال کمی تفاوت در مراحل تولید وجود دارد. البته انتخاب گوارگام نیز حائز اهمیت است که با توجه به آن نوعی تقسیم بندی برای تمیز کردن آن صورت میگیرد.
اگر به طور کلی در نظر بگیریم، تولید کنندگان به طور معمول در ابتدا این گیاه را حرارت داده تا به صورت کامل خشک شود. پس از آن، مراحل سایش و پوست ریزی صورت گرفته و نهایتا آن را الک میکنند تا محصول خالص به دست آید.

 

شرح فرایند تهیه و تولید پودر گوارگام

در ابتدا شاخ های مناسب گوار را انتخاب کرده و در یک مخلوط کن مخروطی، آن را خیس میکنند. این مرحله که پیش هیدراته شدن نام دارد،  به دلیل اینکه میزان هیدراتاسیون محصول نهایی و ph آن را تعیین میکند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در مرحله بعدی محصول خیس شده را که به مقدار زیادی حاوی رطوبت است، از صافی عبور میدهند و پس از آن،بر روی پوسته ی دانه های گیاه گوارگام حرارت اعمال میشود که به سبب آن، این پوسته ها جدا میگردند و محصول خشک میشود. در بخش بعدی، تکه های گوارگام را به وسیله ی صفحه نمایش چرخان مشاهده میکنند تا اندازه ذرات را مشخص شود و سپس در طول مرحله  سنگ زنی، این گیاه به طور کامل تبدیل به پودر شده و در نهایت آن را تصفیه میکنند تا پودر سفید به دست آید. لازم به ذکر است  با توجه و دقت به ویسکوزیته مورد نیاز و غلظت، اندازه ذرات مورد نیاز تعیین میگردد. باید در نظر داشت که تبدیل محصول خیس شده به پودر بسیار سخت است و در نتیجه، سنگ زنی و آسیاب مستقیم آن، گرمای زیادی را در دستگاه آسیاب به وجود می آورد و نهایتا هیدراتاسیون محصول با کاهش روبرو خواهد شد.

 

غذای گوار چیست؟

در مرحله تصفیه، وقتی که ماده اصلی با پوسته جدا شده در کنار یکدیگر هستند، این ماده غذای گوار نامیده میشود و ماده ای است که تحت عنوان خوراک دام در بازار به فروش میرسد که پروتئین آن بسیار زیاد است و حاوی روغن و آلبومینوئید نیز میباشد.

 

مزایای خرید گوارگام

همانطور که تا به اینجا متوجه شدیم، این ماده تحت عنوان یک افزودنی در تولید طیف گسترده ای از محصولات غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. مزیت هایی که این ماده دارای آن هاست شامل: غنی بودن از فیبر، نگهداری آب، کالری کم و… می باشد. همچنین قابل ذکر است که گوارگام در مقایسه با سرم های دیگر مانند زانتان گام خوراکی و سی ام سی خوراکی یکی از ارزان ترین هیدروکلوئید هایی است که در بازار موجود است. 
از رایج ترین کاربردهایی که خرید صمغ گوارگام دارد، استفاده از آن در فرمول تهیه انواع بستنی هاست. اما سوال اصلی این است که چرا در تهیه بستنی استفاده از این ماده تا این حد رایج است. علت این امر آن است که چون گوارگام خاصیت هیدراتاسیون سریع در آب سرد را دارد، به عنوان یک پایدار کننده و استابلایزر، موجب میشود تا مواد اولیه ای که تا بستنی به کار میروند با یکدیگر همبستگی داشته باشند. جالب است بدانیم که فقط استفاده از 0.2 درصد از این ماده ظرف مدت 20 الی 30 ثانیه و در دمای بالا، یک بستنی کاملا با کیفیت را تهیه خواهد نمود.
 

خرید گوارگام از سایت بازار نانو و شرکت آرتین تجارت اکسیر

برای استعلام قیمت و سفارش این کالا میتوانید با کارشناسان فروش شرکت آرتین تجارت اکسیر تماس بگیرید. همچنین میتوانید برای دریافت مشخصات و آنالیز این ماده هم اقدام نمائید.

قیمت گوارگام

برای دریافت قیمت و آنالیز این ماده با ما در ارتباط باشید.

آنالیز گوارگام +بازار نانو

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات