منو
Your Cart

فروش کاراگینان کاپا ( Kappa Carrageenan )

خرید کاراگینان کاپا ( Kappa Carrageenan ) از بازار نانو
فروش کاراگینان کاپا ( Kappa Carrageenan )
مشخصات کلی
به انگلیسیCarrageenan
خلوص99%+
شناسه غذایی EE 407
شکل ظاهریپودر کرم روشن
برندمارسل
کشور تولید کنندهفیلیپین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
 • موجودی: موجود
 • مدل: کاپا
 • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 0
0تومان
قیمت بدون مالیات: 0تومان
500 یا بیشتر 263,500تومان

توضیحات

خرید کاراگینان

شرکت آرتین تجارت اکسیر به عنوان یکی از اصلی ترین وارد کنندگان کاراگینان میتواند محصول مورد نیاز شما را با کیفیت برتر و قیمت مناسب و اقتصادی تامین کند برای خرید کاراگینان با کارشناسان ما تماس بگیرید.

کاراگینان چیست ؟

کاراگینان یک پلی ساکارید سولفاته یا صمغی است که از نوعی جلبک دریایی قرمز به نام خزه ایرلندی به دست می آید و سالهاست که تحت عنوان یک افزودنی غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده میتواند به عنوان جایگزینی برای ژلاتین برای گیاهخواران و وگن ها استفاده گردد. از کاپا کاراگینان به دلیل خاصیت ژل شدن ، قوام دهندگی امولسیفایر و تثبیت کنندگی به طور گسترده ای در صنایع غذایی استفاده می شود.

ویدئو خلاصه خصوصیات و کاربردهای کاراگینان:

 

 

کاربرد ها و موارد استفاده کاراگینان

کاراگینان که یک افزودنی مهم در صنعت غذایی به شمار می رود و در دسته بندی غلظت دهنده های غذایی جای میگیرد، باید دارای رنگ روشن یا کمی خامه ای باشد اما خاکستری، زرد یا قهوه ای نباشد. از کاپا کاراگینان می توان برای ایجاد ژل های شکننده و محکم استفاده کرد و خصوصاً در ژل زدن مایعات بر پایه لبنیات بسیار موثرتر است. برای ژل زدن ، مایعات باید حاوی کلسیم یا پتاسیم باشد که آزادانه با کاپا کاراگینان متصل شود. اگر ماده اصلی فاقد کلسیم باشد ، می توان آن را به شکل نمک های کلسیم مانند لاکتات کلسیم یا کلرید کلسیم یا نمک های پتاسیم مانند سیترات پتاسیم یا فسفات پتاسیم اضافه کرد.

 

خرید کاراگینان

 

نقش کاراگینان در صنعت غذایی :

خرید کاراگینان به عنوان ماده غلیظ کننده و تثبیت کننده در مواد غذایی و محصولات غیرغذایی مورد استفاده قرار میگیرد. این ماده در تولید فرآورده های لبنی ، انواع دسر ها ، فرآورده های گوشتی، سوپ های آماده ، پودر ژله و سس ها کاربرد دارد.

خرید غلطت دهنده های غذایی

خصوصیات و دیگر کاربرد های کاراگینان :

 • - به شیر کاکائو کاراگینان اضافه می شود تا از رسوب کاکائو جلوگیری شود.
 • - جهت تولید سس کم چرب و نیز جهت جلوگیری از جذب روغن توسط فراورده های سرخ کردنی از کاراگینان استفاده می شود.
 • - ترکیب کاپا و لامبدا کاراگینان برای ایجاد ژل با بافت خامه ای یا سوسپانسیون.
 • -افزایش غلظت و ایجاد ژل دردسرهای خامه ای و موس ها.
 • - بهبود بافت و پایین آوردن ویسکوزیته در هنگام فرایند محصولات لبنی با استفاده از یوتا کاراگینان به همراه نشاسته مودیفاید.
 • - در دسرهای ژله ای و براق کننده های کیک.
 • -استحکام و شکنندگی ژل های کاپا کاراگینان.
 • - انعطاف پذیری، چسبندگی و عدم سینرسیس ژل های کاراگینان.
 • در ژله های تولید شده با کاراگینان ، محصول هم ظاهر مشابه با ژل های محصولات با ژلاتین را می دهد.
 • - در فراورده های گوشتی.
 • - حفظ رطوبت وبالابردن WHC)water holding capacity).
 • - بالارفتن بازده پخت.
 • - قابلیت برش خوردن.
 • - بهبود احساس دهانی mouth feel.
 • - کاربرد کاراگینان در نوشیدنیها.
 • - شفاف سازی ماءالشعیر.

کاراگینان کاپا و مقایسه با نوع های دیگر آن

کاراگینان  سه نوع دارد:

 • کاپا
 • یوتا
 • لامبدا

هر کدام از آنها میزان حلالیت و ژل کنندگی شان با دیگری متفاوت است. در ادامه به بررسی تفاوت میان این سه نوع میپردازیم :


کاراگینان نوع کاپا و یوتا در حرارتهای بالاتر از 70 درجه سانتی گراد میتوانند در آب حل شوند. به تفسیر دیگر، این دو نوع، قابلیت حلالیت در آب داغ را دارند. کاراگینان کاپا در حضور کاتیون پتاسیم و نوع یوتا در حضور کاتیون کلسیم، ژل هایی با خاصیت برگشت پذیری تشکیل میدهند. لازم به ذکر است که ژل هایی که از نوع کاپا حاصل میشوند، سختی بالا و کشسانی کمتر خواهند داشت، اما ژل های یوتا دارای خاصیت کشسانی و کشش بیشتری هستند. کاپا کاراگینان میتوانند با پروتئین های موجود در شیر واکنش دهند. در غلظت بین 0.5 تا 1 درصد، ژل را تشکیل میدهد و به میزان یک الی سه درصد از این ماده سبب میشود تا پروتئین های شیر تثبیت گردد.

در میان این 3 نوع، کاراگینان لامبدا، متفاوت ترین است. به طوری که میتواند در دمای محیط به آسانی در آب حل شده و ویسکوزیته ایجاد کند.

این سه نوع صمغ کاراگینان، در اصل در گروه سولفات با یکدیگر دارای تفاوت هستند. در این میان کاراگینان کاپا به ازای هر دی ساکارید یک گروه سولفات را داراست.

میزان غلظت توصیه شده برای استفاده از کاراگینان

در فرآورده های لبنی مانند دسرهای ژله ای و ژله های کم کالری مصرف می شود . مقدار استفاده در سیستم هایی که پایه آن را آب تشکیل می‌دهد، دو دهم تا یک % و در سیستم هایی که پایه اصلی محصول را شیر تشکیل می دهد  مقدار مصرف کاراگینان بین ۲۵ صدم تا یک دهم % است.

محدوده PH کاراگینان

محلول هایی که این ماده در آنها وجود دارد، اگر در PH های زیر 3 یا 4 باشند، قوام ژلی و ویسکوزیته آنها از بین میرود. علت این امر آن است که در pH های پایین، پیوندهای مولکولی خاصیت هیدرولیز شدن را دارند. هنگامی که دما بالا میرود و غلظت کاتیون ها کاهش پیدا میکند، سرعت این عمل افزایش میابد. در حالیکه اگر دمای مد نظر، پایین تر از دمای تشکیل ژل باشد، کاراگینان قادر است تا پیوند را حفظ کند و در نتیجه هیدرولیز اتفاق نمی افتد.

آیا همه گرید های کاراگینان تصفیه شده است؟

به طور کلی خرید کاراگینان شامل دو گرید غذایی میشود که این دو گرید تصفیه شده (RC) و نیمه تصفیه شده (SRC) هستند. هر دوی این گریدها در ایالات به عنوان صمغ کاراگینان شناخته شده اند.

شناسه های غذایی کاراگینان در بازار 

شناسه ای که اتحادیه اروپا برای گرید های تصفیه شده و نیمه تصفیه شده در نظر گرفته است به صورت زیر میباشد:

تصفیه شده: E407

نیمه تصفیه شده: E407a

بررسی کاراگینان تصفیه شده و نیمه تصفیه شده

تصفیه شده : در این نوع،  بیشترین مقدار مواد نامحلول اسیدی 2% میباشد که به وسیله ی فرایند رسوب الکی و یا فرایند پرس ژل پتاسیم کلرید تولید میگردد.

نیمه تصفیه شده : سطح سلولزی بسیار بالاتری دارد و به میزان کمتر هم فراوری میشود.

تامین کنندگان کاراگینان

3 کشور فیلیپین، اندونزی و شیلی تولید کنندگان اصلی این ماده به شمار میروند. برای مشاوره و خرید کاراگینان می توانید با کارشناسان بازار نانو  تماس بگیرید.

آیا کاراگینان ارزش غذایی دارد؟

جالب است بدانیم که این ماده نه ارزش غذایی دارد و نه هیچ گونه طعم خاصی اما به دلیل کاربردهای مختلفی که دارد مورد استفاده قرار میگیرد. مثلا آن را به شیر شکلات اضافه میکنند تا مانع از جدا شدن شیر از کاکائو شود.

کاراگینان، یک جایگزین چربی

یکی از ویژگی های خوبی که این ماده دارد این است که میتوان از آن  در غذاهای فاقد چربی یا کم چرب استفاده نمود.

آیا کاراگینان ملین است ؟

به دلیل مواد شیمیایی که در این ترکیب وجود دارند، این احتمال وجود دارد که کاراگینان بتواند موجب کاهش ترشحات معده و روده شود. کاراگینان، آب را در مقادیر بسیار زیاد به سمت داخل روده کشیده و چون در این حالت تحت عنوان یکی ملین عمل مینماید، احتمالا درد و نفخ ناشی از یبوست را کاهش خواهد داد.

کاراگینان در داروسازی و پزشکی

جالب است بدانیم که در صنعت داروسازی هم از این ماده استفاده میشود. یکی از کاربردهای دارویی آن شامل درمان زخم های پپتیک است. علاوه بر آن، بعضی از افرادی که با ناراحتی های مقعدی درگیر هستند، آن را به طور مستقیم روی پوست خود میگذارند. همچنین، برای درمان برونشیت، سرفه و سل نیز کاربرد دارد.

بررسی تاثیرات خرید کاراگینان در هر یک از محصولات غذایی

محصولات لبنی :

همانگونه بالاتر هم ذکر کردیم، از کاراگینان مارسل به منظور تثبیت فراورده های لبنی نظیر پنیر و خامه، شیر و پودینگ استفاده نمود که باعث موارد زیر میشود:

 • مانع از این میشود که محصول به بسته بندی خود بچسبد.
 • سبب بهبود خرد شدن و تکه تکه شدن محصول میگردد.
 • موجب میشود تا قوامی که مد نظر است در زمان کوتاه تری رخ دهد.
 • علاوه بر تثبیت امولسین، موجب غلظت بالای کالا میشود.
 • شکل ظاهری محصول را حفظ کرده و مانع از ایجاد سینرسیس میشود.

نوشیدنی های لبنی :

در زیر به بررسی تاثیرات کاراگینان بر روی شیر کاکائو میپردازیم :

ذرات کاکائو حاوی پروتئین هستند و کاراگینان به عنوان یک هیدروکلوئید قادر است تا به طور موثر به ذرات پروتئینی متصل شده و اجازه ته نشین شدن آنها را نمیدهد. موجب میشود تا محصول نهایی ظاهری همگن داشته باشد.

 

خرید کاراگینان

بستنی ها :

بستنی جزو دسرهای منجمد محسوب میشود و از این رو، کاراگینان ماده ای پرکاربرد در آن میباشد که به علت خاصیت تثبیت کنندگی اش بسیار مد نظر است. بدین صورت که سبب تثبیت به مقدار زیاد میگردد. وجود این ماده اجازه ی رشد به بلورهای یخ را نمیدهد و باعث میشود تا محصول نهایی بافت نرمی داشته باشد.
 
خامه های زده شده :
ماندگاری بهتر و ظاهری براق را ارائه میدهد.
سبب افزایش ویسکوزیته میشود.


ژله ها :

با استفاده از خرید کاراگینان، میتوان بافت هایی از منسجم نرم تا الاستیک قوی را به دست آورد.
ژله ایجاد شده شفاف، با بو و یا بدون بو خواهند بود.
سبب ماندگاری در دمای محیط میگردد.


فراورده های گوشتی :
به عنوان یک ژل ساز طبیعی عمل میکند.
قابلیت تشکیل ژل با پروتئین گوشت فرآوری شده.
بهبود برش پذیری محصول نهایی.
موجب افزایش جذب آب در محصولات گوشتی میشود.
برای فرمولاسیونهای کم چرب مناسب است.

خرید کاراگینان کاپا


آیا خرید کاراگینان عوارض جانبی دارد؟

در خصوص تاثیراتی که این ماده بر سلامتی انسان دارد، اختلاف نظر وجود دارد. برخی شواهد حاکی بر آن است که  این ترکیب میتواند سبب ایجاد التهاب و زخم هایی در دستگاه گوارش گردد و امکان اینکه به دستگاه گوارش آسیب برساند وجود دارد. در حالیکه سازمان غذا و داروی آمریکا با همان FDA این افزودنی را برای مصرف انسانها مورد تایید قرار داده است، هنوز هم برخی شبهات در مورد آن وجود دارد. دقت داشته باشید که ادعاهای مطرح شده فقط بر اساس آزمایشات سلولی و مطالعه بر روی حیوانات میباشد و همچنان صحت آنها مورد بررسی است. اگر گاهاً از محصولاتی که کاراگینان در تولید آنها استفاده شده را مصرف می کنید، جای هیچگونه نگرانی نیست.


خرید کاراگینان مجاز و غیرمجاز


کاراجینان (همان کاراگینان) به 2 شکل مجاز و غیر مجاز وجود دارد که تفاوت شان در وزن مولکولی شان است. کاراجینان تخفیف یافته، سبکتر و مصرفش هم ممنوع و غیرمجاز است. بر طبق تحقیقاتی که اخیرا صورت گرفته است، نوع غیر تخفیف یافته آن، مجاز است در حالیکه این نوع هم برای بدن مضر است. با توجه به اینکه این ماده در پروسه های تولید محصولاتی که در آنها مورد استفاده قرار میگیرد، جایگزین دیگری ندارد، بنابراین تولیدکنندگان ناچار به استفاده از آن هستند.
صمغ کاراجینان هم نظیر بسیاری از مواد دیگری که برای بدن مضر هستند مانند رنگ ها، شیرین کننده های مصنوعی و روغن های ترانس، از لیست سازمان FDA (سازمان غذا و دارو) حذف نشده اند. بنابراین خود افراد بایستی در مصرف اینگونه مواد افراط نکنند و در حد معقول از آنها استفاده نمایند در سلامتی شان به مخاطره نیفتد.
 

کاراگینان در صنعت داروسازی

در تتراسایکلین و آنتی بیوتیک ها از این ماده بهره گرفته میشود. پنی سیلین یکی از آنتی بیوتیک هایی است که خرید کاراگینان در آن وجود دارد.علاوه بر اینها، به منظور تولید دی آمینو اسیدها نیز از صمغ کاراگینان استفاده میشود. همچنین به منظور کنترل ویروس هرپس سیمپلکس که سبب بروز تبخال میشود نیز مورد استفاده است. جالب است بدانیم که برای مهار کردن عفونت هایی مانند HPV تاثیر زیادی دارد.
 

قیمت کاراگینان

برای اطلاع از قیمت و کسب راهنمای میتوانید با کارشناسان آرتین تجارت اکسیر در تماس باشید. 

شماره ی تماس :

02188199760

 

آنالیز کاراگینان :

آنالیز کاراگینان

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات