منو
Your Cart

فروش مونو سدیم گلوتامات و خرید MSG

گلوتامات سدیم
فروش مونو سدیم گلوتامات و خرید MSG
مشخصات کلی
به انگلیسیMonosodium Glutamate
خلوص99%+
شکل ظاهریگرانول میله ای
سایز ذرات80 Mesh
گریدFCC V
برندFufeng
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: مش 80 میله ای
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
120,000تومان
قیمت بدون مالیات: 120,000تومان

توضیحات

مونو سدیم گلوتامات MSG

 خرید گلوتامات سدیم برای چه منظوری صورت میگیرد، به زبانی ساده میتوان گفت، مونو سدیم گلوتامات دارای مزه ای با عنوان “ اومامی “ (Omami) است که بسیاری این طعم و مزه را در ردیف طعم های اصلی قرار میدهند. همچنین نوعی تقویت کنننده طعم به حساب می آید. طعم اومامی که در گلوتامات وجود دارد، به عنوان پنجمین طعم شناخته میشود.

نام تجاری این ماده، مونو سدیم گلوتامات یا MSG است. خرید msg

گلوتامات سدیم، نمک سدیم اسید گلوتامیک است که یکی از فراوان ترین اسید آمینه های غیر ضروری است که به طور طبیعی نیز یافت میشود.

از مواردی که این ماده در آنها به طور طبیعی وجود دارد میتوان به گوجه فرنگی، سیب زمینی، قارچ ها و سبزیجات اشاره کرد. در واقع، خرید سدیم گلوتامات، تقریبا در تمام مواد غذایی، مخصوصا غذاهایی که میزان پروتئین در آنها بالاست، مانند محصولات لبنی، گوشت، ماهی صورت میگیرد.

 

 

خصوصیات کلی مونو سدیم گلوتامات MSG

 فرمول شیمیایی: C5H8NNaO4

خصوصیات ظاهری: پودر بلوری سفید رنگ شبیه به نمک یا شکر، بدون بو و میله ای شکل

شناسه غذایی: E621

گلوتامات که در 232 درجه ی سانتی گراد ذوب میشود، ph ای خنثی و برابر با عدد 7 دارد. این ماده که وزن مولکولی اش به میزان 169.112 g/mol میباشد، دانسیته ای برابر با 1.62 g/cm³ دارد.

 

کاربرد های خرید مونو سدیم گلوتامات

فروش گلوتامات سدیم در صنایع غذایی موارد مصرف متعددی دارد.

از موارد مورد استفاده در صنعت غذایی میتوان به عناوین زیر اشاره کرد:

- به منظور افزایش طعم گوشت در فراورده های گوشتی

 

خرید گلوتامات

 

- در کباب ها جهت ایجاد طعمی مشابه با طعم گوشت

- تقویت کننده ی طعم در کنسرو های سبزیجات

- بهبود طعم در سوپ های کنسرویِ آماده به طبخ

 

مناطق و تاریخچه تولید سدیم گلوتامات

آسیا از بزرگترین تولید کنندگان این ماده است به طوریکه در حدود 94% از تولیدات این افزودنی غذایی به این قاره نسبت داده شده است.

یک استاد شیمی به نام پروفسور کیکونا ایکدا این ماده را از جلبک دریایی کومبو در سال 1908 کشف نمود. اما چگونه؟

این پروفسور، اسید گلوتامیک را استخراج کرده، سپس در آب آن را حل نموده و در آخر با خنثی نمودن سدیم هیدروکسید توانست به MSG دست یابد.

 

مونو سدیم گلوتامات به چه روش هایی تولید میشود؟

 3 روش برای تولید گلوتامات سدیم وجود دارد:

  • هیدرولیز کردنِ پروتئین های گیاهی با هیدروکلریک اسید برای از بین بردن پیوند های پپتید ( پیوند پپتید، پیوندی است شیمیایی بین دو مولکول که گروه کربوکسیلِ یک مولکول با گروه آمینِ مولکول دیگر واکنش می‌دهد و به این وسیله یک مولکول آب آزاد می‌شود و بیش‌تر میان دو اسید آمینه برقرار می‌شود).

 

  • سنتز شیمیایی مستقیم با ماده ای به نام آکریلونیتریل

 

  • تخمیر باکتریایی

 

امروزه ، بیشترین تولید مونو سدیم گلوتامات در جهان، به وسیله تخمیر باکتریایی در فرایندی مشابه با تولید سرکه یا ماست تولید می شود. افزودن سدیم به منظور خنثی سازی ترکیب تولید شده است. در طی تخمیر، گونه های کورینو بکتریوم کشت شده با آمونیاک و کربوهیدرات حاصل از نیشکر یا چغندر قند، تاپیوکا یا ملاس تولید می شود.

 

چه باورهای غلطی در مورد سدیم گلوتامات وجود دارد؟

برخی از افراد بر این باورند که MSG سرشار از نمک یا سدیم است، در حالیکه به طبق توضیحات زیر، این برداشت کاملا نادرست است:

سدیم یکی از مواد غذایی ضروری است که بدن انسان در مقادیر کم به منظور حفظ حجم خون به آن نیازمند است. باید در نظر داشت که استفاد بیش از حد از آن موجب ایجاد فشار خون بالا و بروز بیماری های قلبی را بالا میبرد.

حال باید دقت داشته باشیم که نمک خوراکی دارای 40% سدیم میباشد در حالیکه  گلوتامات فقط و فقط 12% از این ماده را درون خود دارد. با یک تناسب ساده میتوان دریافت که به نسبت 1 به 3 (MSG به نمک خوراکی) سدیم در این دو ماده وجود دارد.

 

 

قیمت خرید گلوتامات سدیم

فروش مونو سدیم گلوتامات در کیسه های 25 کیلوگرمی توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر عرضه میگردد.

جهت تامین مستقیم گلوتامات سدیم غذایی و اطلاع از قیمت سدیم گلوتامات در تماس باشید.

جهت خرید MGS میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

 

خرید گلوتامات، جایگزینی مناسب برای نمک طعام

همانطور که به نسبت وجود میزان سدیم در این ماده در بخش بالا اشاره کردیم، میتوان نتیجه گرفت که از MSG تحت عنوان جایگزینی مناسب برای نمک خوراکی در نظر گرفت که در این حالت، با کاهش سدیم مصرفی، خطر بالا رفتن فشار خون نیز کاهش یافته و به بهبود سلامتی نیز کمک میشود.

 

کدام مش بیشتر در دسترس است؟

مش های MSG شامل دو مش 80 و 120 میباشد که عمدتا مش 80 آن در دسترس است و در بازار خرید و فروش میشود.

 

شرح کاربرد های غذایی و دارویی MSG

  1. غذایی

پیشتر در مورد کاربردهای خرید مونو سدیم گلوتامات به اختصار صحبت کردیم. حال قصد داریم تا به شرح آن بپردازیم:

فروش سدیم گلوتامات را میتوان به طور طبیعی در محصولات پروتئینی نظیر مرغ و ماهی، گوشت، سویا، سبزیجات و بعضی از حبوبات یافت. اسید گلوتامات نیز در پنیر و قارچ و گوجه وجود دارد. پس میتوان نتیجه گرفت که ما در زندگی روزمره خود از این ترکیب و نمک هایش استفاده میکنیم. یکی از چاشنی هایی که بسیار مورد استفاده است، رب گوجه فرنگی میباشد که سرشار از گلوتامات است.

در صنعت غذا، از MSG یا مونو سدیم گلوتامات به عنوان افزودنی و طعم دهنده ای یاد میشود که موجب تشدید طعم میگردد. پس هنگامی که در سوپ ها، سس ها و ترشی ها مورد استفاده قرار میگیرد، باعث ایجاد طعم بهتر در آنها میشود.

 

خرید مونو سدیم گلوتامات

 

 

خرید سدیم گلوتامات

  1. دارویی

استفاده از خرید MSG یا گلوتامات سدیم، باعث میشود تا سطح آمونیاک موجود در خون کاهش یابد. علاوه بر این، داروهای حاوی این ماده برای بیماری هایی مانند بیماری های عقب ماندگی ذهنی و کم کاری کبد استفاده میشود.

 

آشنایی با دیگر نمک های اسید گلوتامات

در صنایع خوراکی به جز خرید مونو سدیم گلوتامات، از نمک های دیگر گلوتامات نیز استفاده میشود که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

کلسیم گلوتامات، E623

منیزیم گلوتامات، E625

مونو پتاسیم L گلوتامات، E622

مونو آمونیوم L گلوتامات، E624

 

 

چرا MSG را به خوراکی ها اضافه میکنند؟

به دلیل اینکه این ماده موجب بهبود عطر و طعم غذا میشود، در رستورانها و نیز در آشپزخانه های خانگی نیز آن را به غذاها اضافه میکنند.

 

 

آیا مصرف  MSG با عوارض همراه است؟

خیر. همانطور که میدانیم که این ترکیب به طور طبیعی در بعضی از مواد غذایی پروتئینی وجود دارد. حال سوال اینجاست که آیا اضافه کردن این ماده به عنوان یک افزودنی طعم دهنده، چه تاثیری بر بدن انسان دارد.

بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بهداشت جهانی (WHO)، سازمان استاندارد های غذایی استرالیا و نیوزیلند (FSANZ) و گذشت بیشتر از 30 سال از استفاده این ماده به عنوان یک افزودنی، هیچ گونه اثر سوئی از آن بر روی بدن انسان مشاهده نگردیده است. لازم به ذکر است که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این ماده را در دوزهای مشخص، تایید کرده است.

با این حال، اگر در صورت استفاده از مواد غذایی که حاوی این ماده است، فرد دچار مشکلات گوارش شد، بهتر است مصرف آن را کاهش داده و به مشورت پزشک، در سبک غذایی خود تغییر ایجاد نماید.

 

آیا بدن انسان به مونو سدیم گلوتامات احتیاج دارد؟

همانگونه که میدانیم این ماده یک اسید آمینه غیر ضروری محسوب میشود که بدن انسان به آن احتیاج دارد. جذب گلوتامات در بدن انسان، بیشتر از طریق روده انجام میشود و این ماده بخش زیادی از انرژی روده را تامین مینماید.

لازم است بدانیم 20 گونه آمینو اسید در بدن انسان هست که برای تولید آنها بایستی تا پروتئین های خاصی در بدن با یکدیگر ترکیب گردند. بنابراین، بدن میتواند به خودی خود نیز این ماده که برایش ضروری است، تامین نماید.

 

 

بدن انسان از چه راه هایی گلوتامات مورد نیاز خود را تامین میکند؟

بدن انسان به دو طریق این ماده تولید مینماید:

شکستن پروتئین و در نهایت تولید گلوتامات

کسب این ماده از طریق استفاده از مواد خوراکی که یا گلوتامات در آنها آزادانه وجود دارند و یا به شکل نمک های آن در این غذاها موجود است.

 

 

 

رستوران هایی با مواد غذایی بدون گلوتامات سدیم

شاید دیده باشید که برخی از رستورانها ادعایی دارند مبنی بر اینکه، غذاهایی که سرو میکنند حاوی گلوتامات نمیباشد. در اینجاست که باید بدانیم که این رستورانها پودر گلوتامات را به طور مصنوعی به مواد غذاییشان اضافه نمی نمایند و این به آن معنا نیست که مونو سدیم گلوتامات به طور طبیعی در خود مواد غذایی موجود نباشد! با توجه به اینکه استفاده از این ماده در حد مشخص و قابل قبول، سبب ایجاد هیچگونه خسارتی نخواهد شد، بنابراین، سرو غذاهای بدون MSG تنها یک شعار تبلیغاتی برای اینگونه رستورانها محسوب میشود.

 

میانگین مصرف روزانه MSG و بررسی متابولیسم آن در بدن انسان

بالاتر نیز اشاره کردیم که بیشترین مقدار MSG یعنی در حدود 90 درصد از آن توسط روده جذب میشود و باقی مانده آن نیز به وسیله کبد، متابولیزه میگردد. این ماده قادر است تا میزان زیادی از انرژی که روده نیاز دارد را تامین نماید.

در بریتانیا و ایالات متحده، میانگین مصرف روزانه گلوتامات به میزان 0.55-0.58 گرم در نظر گرفته شده است در حالیکه این مقدار در کره و ژاپن در حدود 1.2-1.7 گرم میباشد.

 


بررسی ساختار گلوتامات سدیم

این ماده که بو ندارد غالبا به شکل مونوهیدرات در دسترس است و ظاهر آن شبیه به بلورهای میله ای میباشد. این ماده به صورت جامد است که شامل کاتیون سدیم و آنیون های گلوتامات است که مولکول آن به فرم زویتریون شکل گرفته است. زویتریون نوعی فرم مولکولی است که بار الکتریکی آن خنثی است.هنگامی که MSG محلول میشود، به یونهای گلوتامات و یون سدیم تجزیه میگردد.

 

به چه دلیل مردم فکر میکنند MSG، ماده ای مضر است؟

در مغز انسان، گلوتامیک اسید تحت عنوان نوعی انتقال دهنده عصبی عمل مینماید. برای توضیح بیشتر باید گفت که این ماده، هیجان را انتقال میدهد، بدین صورت که موجب تحریک سلولهای عصبی میگردد تا سیگنال هیجان را ارسال نمایند. به همین دلیل، برخی افراد این ادعا را دارند که مونوسدیم گلوتامات باعث میشود تا گلوتامات بیش از حد در مغز تولید گردد که در این صورت،  سلولهای عصبی بیش از حد تحریک خواهند شد. با توجه به توضیحات ارائه شده، MSG را به عنوان یک اکسیتو توکسین میشناسند. پس در نتیجه اگر استفاده از این ماده در محصولات غذایی به میزان اندک باشد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

گلوتامات سدیم و امکان بروز حساسیت

با مصرف بیش از حد، امکان اینکه بعضی از افراد به MSG حساسیت داشته باشند، وجود دارد و این احتمال وجود دارد که پس از مصرف آن، شاهد عوارض جانبی آن در بدن خود باشند. اینگونه حساسیت ها به این ماده، سندروم رستوران چینی نام دارد. به خاطر اینکه در رستورانهای چینی، پس از نمک و فلفل، استفاده از این ماده به عنوان خوش طعم کننده و چاشنی غذاها رواج دارد، این نامگذاری صورت گرفته است.

قیمت مونو سدیم گلوتامات

برای اطلاع از قیمت و دریافت راهنمایی با ما در ارتباط باشید. همکاران ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر بهترن قیمت مونو سدیم گلوتامات را با تضمین بهترین کیفیت به شما خواهند داد.

 

آنالیز گلوتامات سدیم فوفنگ:

آنالیز گلوتامات

 

  •  مراکز تهیه مونو سدیم گلوتامات کجاست؟
  • وارد کننده مونو سدیم گلوتامات را کجا میتوان پیدا کرد؟

این سوالاتی است که خریداران سدیم گلوتامات و مصرف کنندگان این ادویه پرمصرف میپرسند. در این مقاله سعی شده است مراکز تهیه مونو سدیم گلوتامات بررسی شود تا به راحتی بتوان با وارکننده های این طعم دهنده پر طرفدار ارتباط ایجاد نمود.

 

مراکز تهیه مونو سدیم گلوتامات

از اولین و قدیمی ترین مرکز تهیه مواد اولیه شیمیایی، باید از خیابان ناصر خسرو تهران نام برد. در این محل، مغازه هایی وجود دارند که این ماده را میتوان از آنجا تهیه نمود. در سال های اخیر، به علت فشارهای شهرداری، وارد کننده های اصلی مونو سدیم گلوتامات، اکثرا شرکت ها را برای ادامه فعالیت انتخاب کرده اند.

مرکز دیگری که میتوان نام برد، بازار کیمیا است. این بازار نیز، دارای مغازه هایی میباشد که هم اکنون اکثرا مواد اولیه صنعتی و شیمیایی را تحت پوشش قرار داده است. این مرکز در شرق تهران واقع شده است و برای رسیدن به آنجا شاید مجبور به صرف زمان و طی مسافت باشید.

 

وارد کنندگان مونو سدیم گلوتامات

در سال های اخیر، اکثر وارد کننده های گلوتامات سدیم که در اصل منبع تامین دو مرکز تهیه گلوتامات که قبلا ذکر شد، هستند، کسب خود را در قالب شرکت ساخته اند که این امر سبب خرید از این مراکز را با اطمینان بیشتری به کیفیت مونو سدیم گلوتامات فراهم میکند.

 

مونو سدیم گلوتامات را از کجا بخریم؟

اطمینان از کیفیت ماده ای که به خرید آن اقدام میکنیم، در اولویت است. شرکت آرتین تجارت اکسیر، به علت واردات مستقیم مونو سدیم گلوتامات، علاوه بر کیفیت، میتواند قیمت مناسب را تضمین نماید.

خرید این ماده از دو روش امکان پذیر است:
روش اول: تماس با شماره های کارشناسان شرکت آرتین تجارت اکسیر و خرید مقدار مورد نظر. (تماس)
روش دوم: در صفحه خرید مونو سدیم گلوتامات، بخش "قیمت به روز" درخواست خود را بگذارید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

 

بازار مونو سدیم گلوتامات

بازار گلوتامات سدیم در دنیا در حال بزرگتر شدن است. البته مقاله هایی وجود دارد که احتیاط در مصرف مونو سدیم گلوتامات را توصیه میکند. اما به علت تایید FDA (مخفف Food and Drug Administration یا همان سازمان غذا و دارو)، مصرف این ماده در حد مجاز آن بلامانع اعلام شده است. بالاترین مصرف این ماده در جهان به چین تعلق دارد که بازار مصرف گلوتامات در چین به واسطه مصرف بالای سوپ و غذاهای محلی این کشور ایجاد شده است.

بازار مونوسدیم گلوتامات

بازار مونو سدیم گلوتامات در ایران

وارد کننده مونو سدیم گلوتامات اعلام میکند که بخش اعظمی از ادویه گلوتامات توسط بخش خصوصی وارد میشود و در اختیار تولید کنندگان قرار میگیرد.

 

مواردی که درباره مونو سدیم گلوتامات باید بدانیم

مونو سدیم گلوتامات چیست؟

این ماده، نمک سدیم اسید گلوتامیک میباشد که با نام های سدیم گلوتامات و گلوتامات نیز در بازار مونو سدیم گلوتامات به فروش میرسد. همچنین آن را با نام اختتصاری MSG که مخفف کلمه انگلیسی آن است، میشناسند. 
این ماده را در صنایع غذایی و تولیدات محصولات غذایی تحت عنوان یک چاشنی و افزودنی برای افزایش طعم و عطر غذا مورد استفاده قرار میدهند.

 

کشف گلوتامات

کشف این ماده توسط یکی از استادان شیمی توکیو در سال 1908 صورت گرفت.
از آنجایی که این ماده پایدارترین نمک تشکیل شده از گلوتامیک اسید میباشد، مراکز تهیه مونو سدیم گلوتامات به آن اهمیت ویژه ای میدهند.

 

طعم اومامی

ویژگی های سدیم گلوتامات

شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا این ماده طعم خاصی را در غذا ایجاد میکند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که به جز طعم های شیرینی، تلخی، ترشی و شوری، با افزودن MSG به محصول مورد نظر، میتوان طعمی را ایجاد نمود که به آن طعم "اومامی" میگویند. این طعم، تقریبا مزه ای شبیه به طعم گوشت را در محصول ایجاد میکند.

 

گلوتامات در ترکیبات محصولات غذایی

همانطور که تمامی افزودنی های غذایی، ای نامبر مخصوص به خود را دارند و در هنگام مطالعه مواد تشکیل دهنده آنها میتوان این اعداد را مشاهده نمود، این مورد درباره MSG نیز صادق است. 

وارد کنندگان مونو سدیم گلوتامات، این ماده را با کد E621 هم میشناسند و در بازار از این نام نیز برای تشخیص این ماده استفاده میکنند.

 

 

غذاهایی که به طور طبیعی حاوی گلوتامات هستند

کاربردهای مونو سدیم گلوتامات در بازار محصولات غذایی

همانطور که پیشتر هم ذکر شد، مونوسدیم گلوتامات در بازار محصولات غذایی با گرید E621 تحت عنوان یک افزودنی غذایی تقسیم بندی گشته است و عمده کاربرد آن، به عنوان یک چاشنی تقویت کننده طعم وعطر غذا میباشد و کارخانه جات صنایع غذایی با خرید از وارد کنندگان مونو شدیم گلوتامات، این افزودنی را به محصولاتی مانند کنسرو ها، گوشت های فرآوری شده، غذاهای چینی، سوپها، نودل های فوری، وعده های غذایی منجمد، چاشنی ها، چیپس ها و… می افزایند. لازم به ذکر است که بازار مونو سدیم گلوتامات در غذاهای فست فودی بسیار داغ است.

با خرید این ماده از مراکز تهیه گلوتامات، میتوان آن را به چیپس ها افزود و طعم موجود را افزایش داد. به طور مثال، چیپس شما ممکن است کمی شورتر از آن مقداری باشد که در اثر نمک خوراکی ایجاد شده است.

 

آیا MSG سالم تر از نمک خوراکی است؟

به دلیل اینکه سدیم گلوتامات در مقایسه با نمک خوراکی، به میزان دو سوم، سدیم کمتری دارد، می توان گفت که جایگزین مناسبی برای نمک در رژیم غذایی افرادی که به دنبال مصرف کمتر سدیم هستند، میباشد. پس در نتیجه، با گنجاندن گلوتامات به عنوان جایگزینی برای نمک، میتوان به کاهش مصرف نمک خوراکی و بهبود بیماری های قلبی عروقی کمک نمود.

 

در طول یک روز به چه میزان میتوان گلوتامات مصرف کرد؟

براساس توصیه متخصصان تغذیه، بایستی میزان مصرف MSG را به میزان 0.55 گرم در روز حفظ کرده و از این حد تجاوز نکنید.

 

چگونه تشخیص دهیم که یک محصول غذایی حاوی گلوتامات است؟

در صورتی که نام این ماده را بر روی محصول مورد نظر خود مشاهده نکردید، میتوانید ای نامبر آن را بررسی نمائید. در صورتی که در مواد تشکیل دهنده محصول E621، وجود داشت، خبر از وجود مونو سدیم گلوتامات در آن محصول میدهد.

مونوسدیم گلوتامات ای نامبر

شرکت بازرگانی آرتین تجارت اکسیر، در راستای بهبود فعالیت های صنایع غذایی کشور با تهیه بهترین مواد اولیه صنایع غذایی منطبق با مجوزهای بهداشتی-خوراکی به همراه قیمت‌های مناسب، تلاش نموده است تا نقش خود را در توسعه هرچه بهتر و هموار نمودن مسیر این صنایع ایفا کند. در این شرکت وارد کننده مواد اولیه غذایی، مواد اولیه مورد نیاز مشتریان در بسته بندی های مختلف و متناسب با نیاز صنعت غذا در کشور ارائه می شود.

مشتریان عزیزمی توانند با مشاورین ما در سایت اینترنتی بازار نانو تماس حاصل نمایند و ضمن دریافت راهنمایی های لازم، اقدام به ثبت سفارشات خود نمایند. تامین و تحویل به موقع سفارشات از تعهدات این شرکت در قبال کسب رضایت مشتریان گرامی می باشد.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
سوالات متداول

بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بهداشت جهانی (WHO)، هیچ گونه اثر سوئی از آن بر روی بدن انسان مشاهده نگردیده است.

به دلیل اینکه این ماده موجب بهبود عطر و طعم غذا میشود، در رستورانها و نیز در آشپزخانه های خانگی نیز آن را به غذاها اضافه میکنند.

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات