منو
Your Cart

فروش مونو سدیم گلوتامات و خرید MSG

گلوتامات سدیم
فروش مونو سدیم گلوتامات و خرید MSG
مشخصات کلی
به انگلیسیMonosodium Glutamate
خلوص99%+
شکل ظاهریگرانول میله ای
سایز ذرات80 Mesh
گریدFCC V
برندFufeng
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: مش 80 میله ای
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
1,150,000تومان
قیمت بدون مالیات: 1,150,000تومان

توضیحات

مونو سدیم گلوتامات MSG

 خرید گلوتامات سدیم برای چه منظوری صورت میگیرد، به زبانی ساده میتوان گفت، مونو سدیم گلوتامات دارای مزه ای با عنوان “ اومامی “ (Omami) است که بسیاری این طعم و مزه را در ردیف طعم های اصلی قرار میدهند. همچنین نوعی تقویت کنننده طعم به حساب می آید. طعم اومامی که در گلوتامات وجود دارد، به عنوان پنجمین طعم شناخته میشود.

نام تجاری این ماده، مونو سدیم گلوتامات یا MSG است. خرید msg

گلوتامات سدیم، نمک سدیم اسید گلوتامیک است که یکی از فراوان ترین اسید آمینه های غیر ضروری است که به طور طبیعی نیز یافت میشود.

از مواردی که این ماده در آنها به طور طبیعی وجود دارد میتوان به گوجه فرنگی، سیب زمینی، قارچ ها و سبزیجات اشاره کرد. در واقع، خرید سدیم گلوتامات، تقریبا در تمام مواد غذایی، مخصوصا غذاهایی که میزان پروتئین در آنها بالاست، مانند محصولات لبنی، گوشت، ماهی صورت میگیرد.

 

 

خصوصیات کلی مونو سدیم گلوتامات MSG

 فرمول شیمیایی: C5H8NNaO4

خصوصیات ظاهری: پودر بلوری سفید رنگ شبیه به نمک یا شکر، بدون بو و میله ای شکل

شناسه غذایی: E621

گلوتامات که در 232 درجه ی سانتی گراد ذوب میشود، ph ای خنثی و برابر با عدد 7 دارد. این ماده که وزن مولکولی اش به میزان 169.112 g/mol میباشد، دانسیته ای برابر با 1.62 g/cm³ دارد.

 

کاربرد های خرید مونو سدیم گلوتامات

فروش گلوتامات سدیم در صنایع غذایی موارد مصرف متعددی دارد.

از موارد مورد استفاده در صنعت غذایی میتوان به عناوین زیر اشاره کرد:

- به منظور افزایش طعم گوشت در فراورده های گوشتی

 

خرید گلوتامات

 

- در کباب ها جهت ایجاد طعمی مشابه با طعم گوشت

- تقویت کننده ی طعم در کنسرو های سبزیجات

- بهبود طعم در سوپ های کنسرویِ آماده به طبخ

 

مناطق و تاریخچه تولید سدیم گلوتامات

آسیا از بزرگترین تولید کنندگان این ماده است به طوریکه در حدود 94% از تولیدات این افزودنی غذایی به این قاره نسبت داده شده است.

یک استاد شیمی به نام پروفسور کیکونا ایکدا این ماده را از جلبک دریایی کومبو در سال 1908 کشف نمود. اما چگونه؟

این پروفسور، اسید گلوتامیک را استخراج کرده، سپس در آب آن را حل نموده و در آخر با خنثی نمودن سدیم هیدروکسید توانست به MSG دست یابد.

 

مونو سدیم گلوتامات به چه روش هایی تولید میشود؟

 3 روش برای تولید گلوتامات سدیم وجود دارد:

  • هیدرولیز کردنِ پروتئین های گیاهی با هیدروکلریک اسید برای از بین بردن پیوند های پپتید ( پیوند پپتید، پیوندی است شیمیایی بین دو مولکول که گروه کربوکسیلِ یک مولکول با گروه آمینِ مولکول دیگر واکنش می‌دهد و به این وسیله یک مولکول آب آزاد می‌شود و بیش‌تر میان دو اسید آمینه برقرار می‌شود).

 

  • سنتز شیمیایی مستقیم با ماده ای به نام آکریلونیتریل

 

  • تخمیر باکتریایی

 

امروزه ، بیشترین تولید مونو سدیم گلوتامات در جهان، به وسیله تخمیر باکتریایی در فرایندی مشابه با تولید سرکه یا ماست تولید می شود. افزودن سدیم به منظور خنثی سازی ترکیب تولید شده است. در طی تخمیر، گونه های کورینو بکتریوم کشت شده با آمونیاک و کربوهیدرات حاصل از نیشکر یا چغندر قند، تاپیوکا یا ملاس تولید می شود.

 

چه باورهای غلطی در مورد سدیم گلوتامات وجود دارد؟

برخی از افراد بر این باورند که MSG سرشار از نمک یا سدیم است، در حالیکه به طبق توضیحات زیر، این برداشت کاملا نادرست است:

سدیم یکی از مواد غذایی ضروری است که بدن انسان در مقادیر کم به منظور حفظ حجم خون به آن نیازمند است. باید در نظر داشت که استفاد بیش از حد از آن موجب ایجاد فشار خون بالا و بروز بیماری های قلبی را بالا میبرد.

حال باید دقت داشته باشیم که نمک خوراکی دارای 40% سدیم میباشد در حالیکه  گلوتامات فقط و فقط 12% از این ماده را درون خود دارد. با یک تناسب ساده میتوان دریافت که به نسبت 1 به 3 (MSG به نمک خوراکی) سدیم در این دو ماده وجود دارد.

 

 

قیمت خرید گلوتامات سدیم

فروش مونو سدیم گلوتامات در کیسه های 25 کیلوگرمی توسط شرکت آرتین تجارت اکسیر عرضه میگردد.

جهت تامین مستقیم گلوتامات سدیم غذایی و اطلاع از قیمت سدیم گلوتامات در تماس باشید.

جهت خرید MGS میتوانید با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید.

خرید مواد اولیه صنایع غذایی

 

خرید گلوتامات، جایگزینی مناسب برای نمک طعام

همانطور که به نسبت وجود میزان سدیم در این ماده در بخش بالا اشاره کردیم، میتوان نتیجه گرفت که از MSG تحت عنوان جایگزینی مناسب برای نمک خوراکی در نظر گرفت که در این حالت، با کاهش سدیم مصرفی، خطر بالا رفتن فشار خون نیز کاهش یافته و به بهبود سلامتی نیز کمک میشود.

 

کدام مش بیشتر در دسترس است؟

مش های MSG شامل دو مش 80 و 120 میباشد که عمدتا مش 80 آن در دسترس است و در بازار خرید و فروش میشود.

 

شرح کاربرد های غذایی و دارویی MSG

  1. غذایی

پیشتر در مورد کاربردهای خرید مونو سدیم گلوتامات به اختصار صحبت کردیم. حال قصد داریم تا به شرح آن بپردازیم:

فروش سدیم گلوتامات را میتوان به طور طبیعی در محصولات پروتئینی نظیر مرغ و ماهی، گوشت، سویا، سبزیجات و بعضی از حبوبات یافت. اسید گلوتامات نیز در پنیر و قارچ و گوجه وجود دارد. پس میتوان نتیجه گرفت که ما در زندگی روزمره خود از این ترکیب و نمک هایش استفاده میکنیم. یکی از چاشنی هایی که بسیار مورد استفاده است، رب گوجه فرنگی میباشد که سرشار از گلوتامات است.

در صنعت غذا، از MSG یا مونو سدیم گلوتامات به عنوان افزودنی و طعم دهنده ای یاد میشود که موجب تشدید طعم میگردد. پس هنگامی که در سوپ ها، سس ها و ترشی ها مورد استفاده قرار میگیرد، باعث ایجاد طعم بهتر در آنها میشود.

 

خرید مونو سدیم گلوتامات

 

 

خرید سدیم گلوتامات

  1. دارویی

استفاده از خرید MSG یا گلوتامات سدیم، باعث میشود تا سطح آمونیاک موجود در خون کاهش یابد. علاوه بر این، داروهای حاوی این ماده برای بیماری هایی مانند بیماری های عقب ماندگی ذهنی و کم کاری کبد استفاده میشود.

 

آشنایی با دیگر نمک های اسید گلوتامات

در صنایع خوراکی به جز خرید مونو سدیم گلوتامات، از نمک های دیگر گلوتامات نیز استفاده میشود که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

کلسیم گلوتامات، E623

منیزیم گلوتامات، E625

مونو پتاسیم L گلوتامات، E622

مونو آمونیوم L گلوتامات، E624

 

 

چرا MSG را به خوراکی ها اضافه میکنند؟

به دلیل اینکه این ماده موجب بهبود عطر و طعم غذا میشود، در رستورانها و نیز در آشپزخانه های خانگی نیز آن را به غذاها اضافه میکنند.

 

 

آیا مصرف  MSG با عوارض همراه است؟

خیر. همانطور که میدانیم که این ترکیب به طور طبیعی در بعضی از مواد غذایی پروتئینی وجود دارد. حال سوال اینجاست که آیا اضافه کردن این ماده به عنوان یک افزودنی طعم دهنده، چه تاثیری بر بدن انسان دارد.

بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بهداشت جهانی (WHO)، سازمان استاندارد های غذایی استرالیا و نیوزیلند (FSANZ) و گذشت بیشتر از 30 سال از استفاده این ماده به عنوان یک افزودنی، هیچ گونه اثر سوئی از آن بر روی بدن انسان مشاهده نگردیده است. لازم به ذکر است که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این ماده را در دوزهای مشخص، تایید کرده است.

با این حال، اگر در صورت استفاده از مواد غذایی که حاوی این ماده است، فرد دچار مشکلات گوارش شد، بهتر است مصرف آن را کاهش داده و به مشورت پزشک، در سبک غذایی خود تغییر ایجاد نماید.

 

آیا بدن انسان به مونو سدیم گلوتامات احتیاج دارد؟

همانگونه که میدانیم این ماده یک اسید آمینه غیر ضروری محسوب میشود که بدن انسان به آن احتیاج دارد. جذب گلوتامات در بدن انسان، بیشتر از طریق روده انجام میشود و این ماده بخش زیادی از انرژی روده را تامین مینماید.

لازم است بدانیم 20 گونه آمینو اسید در بدن انسان هست که برای تولید آنها بایستی تا پروتئین های خاصی در بدن با یکدیگر ترکیب گردند. بنابراین، بدن میتواند به خودی خود نیز این ماده که برایش ضروری است، تامین نماید.

 

 

بدن انسان از چه راه هایی گلوتامات مورد نیاز خود را تامین میکند؟

بدن انسان به دو طریق این ماده تولید مینماید:

شکستن پروتئین و در نهایت تولید گلوتامات

کسب این ماده از طریق استفاده از مواد خوراکی که یا گلوتامات در آنها آزادانه وجود دارند و یا به شکل نمک های آن در این غذاها موجود است.

 

 

 

رستوران هایی با مواد غذایی بدون گلوتامات سدیم

شاید دیده باشید که برخی از رستورانها ادعایی دارند مبنی بر اینکه، غذاهایی که سرو میکنند حاوی گلوتامات نمیباشد. در اینجاست که باید بدانیم که این رستورانها پودر گلوتامات را به طور مصنوعی به مواد غذاییشان اضافه نمی نمایند و این به آن معنا نیست که مونو سدیم گلوتامات به طور طبیعی در خود مواد غذایی موجود نباشد! با توجه به اینکه استفاده از این ماده در حد مشخص و قابل قبول، سبب ایجاد هیچگونه خسارتی نخواهد شد، بنابراین، سرو غذاهای بدون MSG تنها یک شعار تبلیغاتی برای اینگونه رستورانها محسوب میشود.

 

میانگین مصرف روزانه MSG و بررسی متابولیسم آن در بدن انسان

بالاتر نیز اشاره کردیم که بیشترین مقدار MSG یعنی در حدود 90 درصد از آن توسط روده جذب میشود و باقی مانده آن نیز به وسیله کبد، متابولیزه میگردد. این ماده قادر است تا میزان زیادی از انرژی که روده نیاز دارد را تامین نماید.

در بریتانیا و ایالات متحده، میانگین مصرف روزانه گلوتامات به میزان 0.55-0.58 گرم در نظر گرفته شده است در حالیکه این مقدار در کره و ژاپن در حدود 1.2-1.7 گرم میباشد.

 


بررسی ساختار گلوتامات سدیم

این ماده که بو ندارد غالبا به شکل مونوهیدرات در دسترس است و ظاهر آن شبیه به بلورهای میله ای میباشد. این ماده به صورت جامد است که شامل کاتیون سدیم و آنیون های گلوتامات است که مولکول آن به فرم زویتریون شکل گرفته است. زویتریون نوعی فرم مولکولی است که بار الکتریکی آن خنثی است.هنگامی که MSG محلول میشود، به یونهای گلوتامات و یون سدیم تجزیه میگردد.

 

به چه دلیل مردم فکر میکنند MSG، ماده ای مضر است؟

در مغز انسان، گلوتامیک اسید تحت عنوان نوعی انتقال دهنده عصبی عمل مینماید. برای توضیح بیشتر باید گفت که این ماده، هیجان را انتقال میدهد، بدین صورت که موجب تحریک سلولهای عصبی میگردد تا سیگنال هیجان را ارسال نمایند. به همین دلیل، برخی افراد این ادعا را دارند که مونوسدیم گلوتامات باعث میشود تا گلوتامات بیش از حد در مغز تولید گردد که در این صورت،  سلولهای عصبی بیش از حد تحریک خواهند شد. با توجه به توضیحات ارائه شده، MSG را به عنوان یک اکسیتو توکسین میشناسند. پس در نتیجه اگر استفاده از این ماده در محصولات غذایی به میزان اندک باشد، مشکلی به وجود نخواهد آمد.

گلوتامات سدیم و امکان بروز حساسیت

با مصرف بیش از حد، امکان اینکه بعضی از افراد به MSG حساسیت داشته باشند، وجود دارد و این احتمال وجود دارد که پس از مصرف آن، شاهد عوارض جانبی آن در بدن خود باشند. اینگونه حساسیت ها به این ماده، سندروم رستوران چینی نام دارد. به خاطر اینکه در رستورانهای چینی، پس از نمک و فلفل، استفاده از این ماده به عنوان خوش طعم کننده و چاشنی غذاها رواج دارد، این نامگذاری صورت گرفته است.

قیمت مونو سدیم گلوتامات

برای اطلاع از قیمت و دریافت راهنمایی با ما در ارتباط باشید. همکاران ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر بهترن قیمت مونو سدیم گلوتامات را با تضمین بهترین کیفیت به شما خواهند داد.

 

آنالیز گلوتامات سدیم فوفنگ:

آنالیز گلوتامات

 

 

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
سوالات متداول

به دلیل اینکه این ماده موجب بهبود عطر و طعم غذا میشود، در رستورانها و نیز در آشپزخانه های خانگی نیز آن را به غذاها اضافه میکنند.

بر طبق تحقیقات صورت گرفته توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA)، بهداشت جهانی (WHO)، هیچ گونه اثر سوئی از آن بر روی بدن انسان مشاهده نگردیده است.

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات