منو
Your Cart

مقالات علمی | بلاگ RSS Feed

22 Mar لسیتین سویا چگونه تولید میشود
تیم تحریریه بازارنانو 0 7
لسیتین سویا چیستلسیتین سویا یکی از مهم ترین امولسیون کننده ها برای صنایع دارویی، رنگ، مواد غذایی و خوراک است. جهان هر ساله از صدها هزار تن لسیتین استفاده می کند. تولید لسیتین سویا یک فرآیند کاملاً تثبیت شده اما ویژه مشتری است که ترکیب مناسبی از مح..
20 Mar معرفی جامع ای نامبرها
تیم تحریریه بازارنانو 0 118
امروزه قفسه های سوپر مارکت ها پر از اجناسی با طرح ها و رنگ های گوناگونی است، بسته بندی هایی بسیار زیبا و خوش رنگ که ما را مجذوب خود کرده  و در نهایت مجبور به خرید محصول می کند اما قبل از خرید، آنچه اهمیت دارد ترکیبات محصول است. اغلب اوقات این ترکیبات..
28 Feb بهترین روش نگهداری مواد غذایی
0 25
نگهداری مواد غذاییهمه محصولات غذایی به مواد نگهدارنده نیاز دارند تا از فاسد شدن آنها به دلیل وجود باکتری ها، کپک‌ها، قارچ‌ها یا مخمرها جلوگیری شود. مواد نگهدارنده همچنین به حفظ رنگ غذا، طعم یا بافت آن، و کند تر شدن عمل ترش شدن غذا کمک می‌کند. اما ن..
27 Feb استابلایزر چیست؟
تیم تحریریه بازارنانو 0 49
استابلایزر چیست؟استابلایزرهای غذایی (Stabilizers Food) یا همان تثبیت کننده های غذا یک ماده ضروری در مواد غذایی هستند که به عنوان افزودنی های غذایی نام گذاری می شوند. هنگامی که استابلایزر ها به مواد غذایی اضافه می شوند، بافت غذا را صاف و یکدست می ک..
27 Feb زانتان گام یک افزودنی غذایی سالم است یا مضر؟
تیم تحریریه بازارنانو 0 31
زانتان گام یک افزودنی غذایی سالم است یا مضر؟زانتان گام یک افزودنی غذایی است که احتمالاً نام آن را نشنیده باشید، اما به احتمال زیاد آن را چندین بار در هفته در مواد غذایی مصرف می‌کنید. این ترکیب در حالی که برای سلامت ایمنی خطری ندارد ولی مصرف بیش از..
27 Feb گوارگام برای سلامتی مفید است یا مضر؟
تیم تحریریه بازارنانو 0 32
گوارگام برای سلامتی مفید است یا مضر؟گوارگام یا صمغ گوار یک افزودنی غذایی است که در بسیاری از مواد غذایی یافت می شود. اگرچه گوارگام فواید بسیاری دارد اما با عوارض جانبی منفی نیز همراه بوده و استفاده ی آن در برخی از محصولات ممنوع اعلام شده است. ما د..
24 Feb بهترین امولسیفایر در صنایع غذایی
0 46
امولسیفایر در صنایع غذاییامولسیفایرها افزودنی‌های غذایی هستند که برای کمک به مخلوط کردن دو ماده که معمولاً هنگام ترکیب شدن از هم جدا می‌شوند (مانند روغن و آب) استفاده می‌شوند. امولسیفایرها یک انتهای آب دوست (آب دوست) و یک انتهای روغن دوست (آب گریز..
22 Feb بهترین مواد نگهدارنده در صنایع غذایی
تیم تحریریه بازارنانو 0 43
امروزه استفاده از مواد نگهدارنده در صنایع غذایی یک امر مهم برای تولیدکنندگان مواد غذایی به شمار می رود. مواد نگهدارنده از اکسیده و فاسد شدن سریع مواد غذایی جلوگیری می کنند و طول مواد غذایی را افزایش می دهند. افزودن این مواد نگهدارنده به تولیدکنندگان ..
22 Feb بهترین غلظت دهنده ها در صنایع غذایی کدامند
تیم تحریریه بازارنانو 0 32
غلظت دهنده خوراکی چیست؟در فرایند تولید یک محصول زمانی که مواد تشکیل دهنده ی آن با یک دیگر ترکیب می شوند، محصول نهایی غلظت لازم برای عرضه در بازار را نخواهد داشت. برای تامین غلظت آن تولیدکنندگان از انواع غلظت کننده ها استفاده می کنند تا محصولاتی با..
22 Feb ثعلب چیست
تیم تحریریه بازارنانو 0 39
ثعلب چیست؟ثعلب ماده تشکیل دهنده ی پودری است که از غده های ریشه ی خشک شده از ارکیده ها تهیه می شود که معمولا غده‌ ثعلب در اوایل‌ تابستان‌ می‌رسد. این گیاه که از خانواده ی ارکیده ها می باشد به تازگی بسیار کمیاب شده است و در جنوب اروپا و همچنین کشور ت..
16 Feb طعم اومامی چیست
تیم تحریریه بازارنانو 0 42
طعم اومامی چیستپنجمین طعم شناخته شده پس از شور، شیرین، ترش و تلخ، اومامی است که این سوال را ایجاد می کند که طعم اومامی چیست. در این نوشتار نیز به این سوال پرداخته این تا با توصیف اومامی، این طعم را معرفی کنیم. این طعم توسط ژاپنی ها در سال 1980 کشف ..
13 Feb نقش گلوتامات در بدن چیست
تیم تحریریه بازارنانو 0 64
نقش گلوتامات در بدنگلوتامات یکی از انتقال دهنده های مهم عصبی تحریکی در مغز و سیستم عصبی مرکزی انسان می باشد که نقش به سزایی در بدن و مغز شما ایفا می کند و برای کارکرد صحیح مغز ضروری است و در بیش از 90 درصد از تمام عملکردهای تحریکی مغز درگیر است. گل..
نمايش 1 تا 12 از 509 (43 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات