منو
Your Cart

مقالات علمی | بلاگ RSS Feed

11 May مالتو دکسترین چیست و چه کاربردی دارد
0 277
 مالتو دکسترین چیست و چه کاربردی در صنایع غذایی دارد :خرید مالتودکسترین غذایی از بازار نانومالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده ها است. تولید کنندگان برا..
09 Nov انواع پنیر و ویتامین های موجود در آن
0 295
نحوه تولید و فرآوری محصولات سنتی (پنیر)در دنیا بیش از هزار نوع پنیر تولید میشود که تقریبا روش تولید و خواصشان تا اندازه ای با هم یکسان است و در برخی روش های تولید با هم فرق دارند.نام گذاری آنها براساس محلی است که در آن تولید میشوند. ممکن است یک پ..
08 Nov روش افزایش مدت ماندگاری دوغ در صنعت غذا
1 297
مدت ماندگاری دوغ و راه حل افزایش آندوغ یک فراورده لبنی تخمیری است و این محصول تقریبا مختص ایران میباشد.دوغ به 2 شکل متفاوت تولید میشود:به صورت سنتی (محلی): ابتدا ماست پرچرب تهیه میشود. سپس آن را داخل مشک یا تجهیزات دیگر قرار داده و تکانش م..
31 Aug خرید کافئین پودری درجه یک و خالص
گیلاردیان آرش 3 909
 پودر کافئین خالص یا کافئین آنهیدروز یک شکل بدون آب از کافئین است که به صورت کاملا نچرال در گیاه قهوه وجود دارد و ماده ای بسیار تلخ و به فرم کریستال های سفید است. کافئین خالص می تواند در مواردی ماده ای بسیار قوی و حتی سمی شود. به گفته سازمان غذا و ..
27 Jul انواع پکتین و کاربرد آنها در صنایع غذایی | بازار نانو
گیلاردیان آرش 2 1285
پکتین چیست ؟پکتین یکی از پرکاربردترین ترکیبات در صنایع غذایی است. بخش عمده پکتین تولید شده به وسیله صنایع فرآوری میوه مصرف می‌شود. از دیگر کاربردهای متداول آن محصولات لبنی و قنادی، محصولات میوه‌ای فرآوری شده، پرکننده‌های نانوایی و لعاب‌ها هستند. کا..
20 Jul آنچه راجع به انواع کاراگینان باید بدانید...
گیلاردیان آرش 3 956
آشنایی با کاراگینان وکاربرد انواع آن مطلب در یک نگاه : کاربرد اصلی و مهم کاراگینان این است که اتصال قدرتمندی را با مواد پروتئینی و مواد غذایی گوشتی ایجاد می کند. به طور کلی در فرآورده های لبنی و گوشتی استفاده می شوند. مجموعه شرکت بازرگانی آرتین..
13 Jul فروش مواد اولیه صنایع غذایی به صورت گسترده
گیلاردیان آرش 2 552
خرید مواد اولیه غذایی همزمان با افزایش و تراکم جمعیت در زندگی شهرنشینی شاهد پیشرفت در حوزه صنعت غذا و همچنین افزایش شرکت های واردکننده مواد اولیه غذایی نیز در دنیا بوده ایم. به طوری که بعد از شناسایی و گذراندن مراحل تست هرگونه مواد اولیه صنایع غذایی ..
14 Jun امولسیفایرهای مناسب کیک، شکلات و بستنی کدامند؟
گیلاردیان آرش 1 1150
در صنایع غذایی از اهمیت بالایی برخوردار میباشند. زمانی که صحبت از این گروه از مواد اولیه غذایی میشود و نقش آنها مطرح میگردد، طبیعتا ترکیباتی در نظر است که از طرفی بتوانند به قسمت آبدوست (منظور بخش قطبی ترکیب است) و از طرف دیگر به قسمت چربی دوست (منظو..
15 May آنتی اکسیدان های روغن
گیلاردیان آرش 1 503
موادی هستند که از واکنش اکسیداسیون مواد غذایی جلوگیری می کنند . اسید های چرب غیر اشباع موجود در رو غذا و چربی های آمادگی قابل توجهی برای اکسید شدن دارند و اکسیداسیون در آنها طعم و بوی نامطلوبی ایجاد می نماید . برای جلوگیری از این امر از آنتی اکسیدان ..
21 Feb چرا بیسکوئیت ترد است؟
1 346
بیکربنات آمونیوم (آمونیوم اسید کربنات، آمونیوم هیدروژن کربنات) یک ترکیب غیر آلی به شکل بلور یا گرد متبلور سفید رنگ است که در حرارت 60 درجه سانتیگراد به سرعت تبخیر شده و به آمونیاک، دی اکسید کربن و آب تجزیه می گردد. بیکربنات آمونیوم در حرارت معمولی کا..
21 Feb ماده اصلی نوشابه های گازدار چیست؟
1 312
فسفریک اسید (ارتوفسفریک اسید) یک اسید معدنی (غیرآلی) بوده که یک افزودنی غذایی محسوب می شود.  اسید فسفریک با داشتن سه هیدروژن قابل تعویض حتی در رقت های بالا یک اسید قوی بوده و یکی از اجزای تشکیل دهنده طبعی بسیاری از میوه ها می باشد. اسید فسفریک تنها ا..
21 Feb نگهدارنده محصولات گوشتی را بشناسیم
1 310
نیتریت سدیم یک ترکیب غیرآلی و پیش سازی موثر برای بسیاری از ترکیبات آلی مثل ترکیبات دارویی، رنگ ها و آفت کش هاست. ظاهر آن به صورت پودر سفید مایل به زرد وبسیار محلول در آب است. در صنعت غذا نیز بهترین افزودنی برای پیشگیری از بوتولیسم است. مهمترین نقش نی..
نمايش 1 تا 12 از 494 (42 صفحه)

بازدید کننده گرامی؛ به دلیل تغییرات قیمت، از طریق پر نمودن این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات