منو
Your Cart

مقالات علمی | بلاگ RSS Feed

09 Nov انواع پنیر و ویتامین های موجود در آن
0 45
نحوه تولید و فرآوری محصولات سنتی (پنیر)در دنیا بیش از هزار نوع پنیر تولید میشود که تقریبا روش تولید و خواصشان تا اندازه ای با هم یکسان است و در برخی روش های تولید با هم فرق دارند.نام گذاری آنها براساس محلی است که در آن تولید میشوند. ممکن است یک پ..
08 Nov روش افزایش مدت ماندگاری دوغ در صنعت غذا
1 56
مدت ماندگاری دوغ و راه حل افزایش آندوغ یک فراورده لبنی تخمیری است و این محصول تقریبا مختص ایران میباشد.دوغ به 2 شکل متفاوت تولید میشود:به صورت سنتی (محلی): ابتدا ماست پرچرب تهیه میشود. سپس آن را داخل مشک یا تجهیزات دیگر قرار داده و تکانش م..
31 Aug خرید کافئین پودری درجه یک و خالص
گیلاردیان آرش 2 278
 پودر کافئین خالص یا کافئین آنهیدروز یک شکل بدون آب از کافئین است که به صورت کاملا نچرال در گیاه قهوه وجود دارد و ماده ای بسیار تلخ و به فرم کریستال های سفید است. کافئین خالص می تواند در مواردی ماده ای بسیار قوی و حتی سمی شود. به گفته سازمان غذا و ..
27 Jul انواع پکتین و کاربرد آنها در صنایع غذایی
گیلاردیان آرش 1 573
بر اساس استریفیکاسیون  یا درجه متیله بودن به سه دسته تقسیم می شود. پکتین با متوکسیل زیاد HM آنهایی که درجه متیله بودن آنها بیش از 70 درصد می باشد را، به عنوان High Metoxyl  از آنها یاد می کنیم. پکتین با متوکسیل متوسط آنهایی که درجه مت..
20 Jul آنچه راجع به انواع کاراگینان باید بدانید...
گیلاردیان آرش 2 483
آشنایی با کاراگینان وکاربرد انواع آن مطلب در یک نگاه : کاربرد اصلی و مهم کاراگینان این است که اتصال قدرتمندی را با مواد پروتئینی و مواد غذایی گوشتی ایجاد می کند. به طور کلی در فرآورده های لبنی و گوشتی استفاده می شوند. مجموعه شرکت بازرگانی آرتین..
13 Jul فروش مواد اولیه صنایع غذایی به صورت گسترده
گیلاردیان آرش 1 272
همزمان با افزایش و تراکم جمعیت در زندگی شهرنشینی شاهد پیشرفت در حوزه صنعت غذا و همچنین افزایش شرکت های واردکننده مواد اولیه غذایی نیز در دنیا بوده ایم. به طوری که بعد از شناسایی و گذراندن مراحل تست هرگونه مواد اولیه صنایع غذایی ،به سرعت در چرخه تولید..
14 Jun امولسیفایرهای مناسب کیک، شکلات و بستنی کدامند؟
گیلاردیان آرش 0 548
در صنایع غذایی از اهمیت بالایی برخوردار میباشند. زمانی که صحبت از این گروه از مواد اولیه غذایی میشود و نقش آنها مطرح میگردد، طبیعتا ترکیباتی در نظر است که از طرفی بتوانند به قسمت آبدوست (منظور بخش قطبی ترکیب است) و از طرف دیگر به قسمت چربی دوست (منظو..
15 May آنتی اکسیدان های روغن
گیلاردیان آرش 0 280
موادی هستند که از واکنش اکسیداسیون مواد غذایی جلوگیری می کنند . اسید های چرب غیر اشباع موجود در رو غذا و چربی های آمادگی قابل توجهی برای اکسید شدن دارند و اکسیداسیون در آنها طعم و بوی نامطلوبی ایجاد می نماید . برای جلوگیری از این امر از آنتی اکسیدان ..
21 Feb چرا بیسکوئیت ترد است؟
0 207
بیکربنات آمونیوم (آمونیوم اسید کربنات، آمونیوم هیدروژن کربنات) یک ترکیب غیر آلی به شکل بلور یا گرد متبلور سفید رنگ است که در حرارت 60 درجه سانتیگراد به سرعت تبخیر شده و به آمونیاک، دی اکسید کربن و آب تجزیه می گردد. بیکربنات آمونیوم در حرارت معمولی کا..
21 Feb ماده اصلی نوشابه های گازدار چیست؟
0 187
فسفریک اسید (ارتوفسفریک اسید) یک اسید معدنی (غیرآلی) بوده که یک افزودنی غذایی محسوب می شود.  اسید فسفریک با داشتن سه هیدروژن قابل تعویض حتی در رقت های بالا یک اسید قوی بوده و یکی از اجزای تشکیل دهنده طبعی بسیاری از میوه ها می باشد. اسید فسفریک تنها ا..
21 Feb نگهدارنده محصولات گوشتی را بشناسیم
0 186
نیتریت سدیم یک ترکیب غیرآلی و پیش سازی موثر برای بسیاری از ترکیبات آلی مثل ترکیبات دارویی، رنگ ها و آفت کش هاست. ظاهر آن به صورت پودر سفید مایل به زرد وبسیار محلول در آب است. در صنعت غذا نیز بهترین افزودنی برای پیشگیری از بوتولیسم است. مهمترین نقش نی..
21 Feb رنگ و طعم دهنده های مواد مجاز خوراکی چیست
0 409
-  آیا مصرف این مواد برای بدن ضرر دارد⁉️- آیا استفاده از این مواد افزودنی قانونی و بهداشتی است⁉️- آیا باید از مصرف موادغذایی و صنعتی برای کودکان خودداری کرد⁉️ اکثر کارخانه های صنایع غذایی از مواد افزودنی و صرفا با هدف فروش بیشتر استفاده می کن..
نمايش 1 تا 12 از 552 (46 صفحه)

کالای مورد نظر شما موجود نمی باشد . لطفا ایمیل خود را وارد نمایید تا زمانی که محصول مورد نظرتان موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات