بستنی یکی از انواع لبنیاتی است که طرفداران بسیاری دارد. موضوعی که در تهیه این محصول مطرح است این است که، تولید این محصول سرد به روش سنتی برای افراد زیاد سخت بوده و مشکلات بسیاری را به همراه دارد. به همین دلیل است که از موادی نظیر سی ام سی یا همان کربوکسی متیل سلولز در تولید بستنی استفاده میکنند.

بستنی به عنوان دسری سرد شناخته میشود که برای اولین بار در آمریکا تهیه شد. پس از آن، به دلیل دارا بودن طعمی متنوع و فوق العاده در طول چند سال کل دنیا را در بر گرفت و اینگونه است که امروزه بستنی در سر تا سر دنیا مصرف میشود.

شرکت آرتین تجارت اکسیر یکی از مشهورترین وارد کنندگان و فروشندگان مواد اولیه غذایی، دارویی و شیمیایی است. این مجموعه با توجه به دو دهه سابقه فوق العاده در این حوزه، به عنوان یکی از بهترین توزیع کنددگان مواد اولیه در ایران شناخته شده است. عزیزانی که تقاضای خرید دارند میتوانند با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشند. همچنین، برای دریافت مشاوره نیز، کارشناسان ما پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.

در ادامه به بررسی ویژگی های قابل توجه کربوکسی متیل سلولز در بستنی ها خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

 

به چه علت سی ام سی در بستنی ها بسیار مورد توجه است؟

جالب است بدانید که تنها 5 درصد از کل بستنی که مصرف میکنیم حاوی تثبیت کننده ها، غلظت دهنده ها و دیگر مواد افزودنی است. اما نکته مهم تر این است که همین 5% تاثیر زیادی بر کیفیت و طعم بستنی ها دارد.

اولین ویژگی سی ام سی در بستنی ها که باعث شده تا این ماده جزء جدایی ناپذیر ترکیبات این محصول باشد، حلالیت مناسب ان در آب است. کربوکسی متیل سلولز حلالیت خوبی را در آب سرد و گرم داراست.
با ترکیب شدن این ماده با آب، ماده ای سیال و شفاف حاصل میشود. در واقع، سی ام سی قادر است تا به بستنی در دماهای مختلف، ساختاری پایدار و مناسب ببخشد.

با حضور سی ام سی در بستنی ها، محصول مورد نظر در طی فرایندهای ذخیره سازی و همچنین استفاده، نسبت به دما حساسیت کمتری را از خود نشان دهد. با توجه به این تفاسیر، میتوان گفت که در صورت وجود کربوکسی متیل سلولز در بستنی، شاهد افزایش مقاومت آن در برابر آب شدن خواهیم بود.

دومین ویژگی مطلوب سی ام سی، ویسکوزیته مناسب آن است. این ویژگی سبب شده که کربوکسی متیل سلولز ماده ای منحصر به فرد شناخته شود. با اضافه نموده CMC به محصول، قوام آن بیشتر خواهد شد. سی ام سی در بستنی ها، خاصیت کشسانی در این محصولات را افزایش میدهد و بافت آن را بهبود میبخشد.

enlightenedبرای خرید سی ام سی کلیک کنید.

 

محصولات جایگزین سی ام سی در بستنی ها

به جای سی ام سی، میتوان از مواد اولیه دیگری نظیر گوارگام، ژلاتین، نشاسته و سدیم آلژینات استفاده نمود. باید دقت داشت که این جایگزینی بیشتر در مقیاس تولیدات خانگی صورت میگیرد و در مقیاس های بالا، بهترین انتخاب همان سی ام سی میباشد.