امروزه قفسه های سوپر مارکت ها پر از اجناسی با طرح ها و رنگ های گوناگونی است، بسته بندی هایی بسیار زیبا و خوش رنگ که ما را مجذوب خود کرده  و در نهایت مجبور به خرید محصول می کند اما قبل از خرید، آنچه اهمیت دارد ترکیبات محصول است. اغلب اوقات این ترکیبات مملو از کلمات مبهمی هستند که بریمان ناآشنایند. در این مقاله قصد داریم تا با شناخت علائم و کدهای مربوط به مواد غذایی شما را با این دسته از ترکیبات آشنا کنیم.


تولیدکنندگان ادعا دارند که فقط از مکمل های طبیعی استفاده می کنند، باید گفت که این فقط یک ترفند تبلیغاتی برای فروش بیشتر محصول است چون بیشتر مکمل ها مصنوعی هستند.
بعضی از این مکمل ها تحت شرایط خاصی می توانند برای انسان مشکل زایی کنند.

گاهی محصولاتی را می بینیم که فاقد اطلاعات دقیقی از محتوای بسته بندی شده هستند و صرفا در مورد وجود یک غلیظ کننده یا رنگ طبیعی می گویند بدون آن که مشخص شود دقیقا از چه افزودنی استفاده شده است. چنین محصولی ارزش خرید ندارد زیرا عدم تمایل به گفتن ترکیبات به این معناست که سازنده چیزی برای پنهان کردن دارد.

امروزه پیدا کردن محصولی که حاوی رنگ خوراکی یا مصنوعی نباشد بسیار کار مشکلی است. با شناختن افزودنی های خطرناک و مضر ماده غذایی شما می توانید مصرف آن ها را کاهش دهید.

 

ای نامبر  E-number

از اواسط دهه 1980، غذاها دارای برچسب مواد اولیه یا ای نامبر شدند. این کدهای استاندارد به توصیف دقیق افزودنی های غذایی می پردازند. در جدول زیر دسته بندی های این کد ها را بررسی می کنیم.

نام

کد

مواد رنگی

E100-199

نگهدارنده ها

E200-299

آنتی اکسیدان ها

E300-399

غلظت دهنده ها، پایدارکننده ها، امولسیفایرها

E400-499

حفظ کننده رطوبت و اسیدیته، آنتی کیک ها

E500-599

طعم دهنده ها و تقویت کننده های طعم

E600-699

آنتی بیوتیک ها

E700-799

عوامل کاهش دهنده کف و شیرین کننده

E900-1000

کاتالیزورها و آنزیم ها

E1100-1105

 

باگذر زمان، تعداد افزودنی های غذایی نیز افزایش می یابد و هر روزه نگهدارنده های جدیدی تولید می شود که غذا را از حداقل فایده محروم می کند و اغلب آن ها را نا سالم می کند. 

اخیرا افزودنی هایی ساخته شده که حاوی چند ترکیب شیمیایی به صورت هم زمان هستند.

 

مواد موجود در محصولات غذایی را به 3 گروه تقسیم بندی می کنیم:

1- افزودنی های طبیعی که شامل مواد معدنی و عصاره های گیاهی هستند.

2- افزودنی هایی که به صورت مصنوعی تولید می شوند ولی از نظر ترکیبات با مواد طبیعی تفاوتی ندارند.

3- افزودنی های مصنوعی که در زمین پیدا نمی شوند و به دست انسان برای رفع نیاز های مختلف ساخته می شوند.
باید در نظر داشت اگرچه بعضی از این افزودنی ها در دوز های بالا سمی هستند، اما در تولید به مقداری استفاده می شوند که برای انسان بی خطر باشند.

توصیه می شود کودکان از محصولاتی که بیش از 3 افزودنی دارد استفاده نکنند.