منو
Your Cart

خرید سوربات پتاسیم خوراکی

سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم
سوربات پتاسیم
خرید سوربات پتاسیم خوراکی
مشخصات کلی
به انگلیسیPotassium Sorbate
خلوص+ ۹۹٪
شناسه غذایی EE202
شکل ظاهریگرانول رشته ای
برندFIC
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکارتن ۲۵ کیلوگرمی
  • موجودی: موجود
  • مدل: رشته ای
  • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 1
215,000تومان
قیمت بدون مالیات: 215,000تومان

توضیحات

خرید سوربات پتاسیم

 سوربات پتاسیم یک ماده افزودنی شیمیایی است که در واقع نمکی از اسید سوربیک میباشد. خرید سوربات پتاسیم به طور گسترده ای به عنوان نگهدارنده در غذاها، نوشیدنی ها و محصولات مراقبت شخصی استفاده می شود. این ماده، نمکی بدون بو و بی مزه است که به طور سنتزی از اسید سوربیک و هیدروکسید پتاسیم تولید می شود. سوربات پتاسیم با جلوگیری از رشد کپک، مخمر و قارچ ها ماندگاری مواد غذایی را طولانی می کند. آرتین تجارت اکسیر به عنوان واردکننده سوربات پتاسیم در انتهای مطلب معرفی شده است.

ویدئو خلاصه خصوصیات و دوز مصرف سوربات پتاسیم:

 

خصوصیات کلی سوربات پتاسیم

فرمول شیمیایی سوربات پتاسیم: C6H7KO2

شکل ظاهری سوربات پتاسیم: گرانول های رشته ای

جرم مولی  پتاسیم سوربات 150.22 g/mol میباشد. اگر بخواهیم میزان حلالیت آن را در آب بررسی نماییم، به مقدار 58.2 g/100 mL (20 ºC) است. دمایی که سوربات پتاسیم در آن ذوب میشود 270 °C است. درجه اسیدیته آن به میزان 7.8 و چگالی هم به مقدار 1,361 g/cm3 برآورد شده است.

سوربات پتاسیم به عنوان نمکی شناخته میشود که  قدرت انحلال بالایی را در آب دارا میباشد. از دیگر ویژگی های این ماده میتوان به این مورد اشاره کرد که به خاطر داشتن فشار بخار نسبتا پایین قادر است تا به راحتی در آب تفکیک گردد.

سوربات پتاسیم با شناسه E202 نیز شناخته میشود و در انواع محصولات غذایی و گاها در بعضی از محصولات آرایشی نیز از آن استفاده میشود. مطالعه بیشتر راجع به این ماده در ویکی پدیا.

 

آنالیز پتاسیم سوربات چین:

خرید سوربات پتاسیم

منبع طبیعی پتاسیم سوربات

منبع طبیعی آن در نوعی از توت ها وجود دارد اما همانگونه که میدانیم در صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی استفاده فراوان دارد و به همین دلیل به روش صنعتی نیز تولید میگردد.

جالب است بدانیم که برای نخستین دفعه، در کوه های آمریکا این ماده شناسایی گشت.

تولید سوربات پتاسیم

از واکنشی که میان پتاسیم هیدروکساید و سوربیک اسید در روش صنعتی صورت میگیرد، نهایتا پتاسیم سوربات تولید میگردد.

این ماده هم به شکل گرانول سفید هم به شکل رشته های سفید تولید میشود. همانگونه که پیشتر هم ذکر کردیم به سادگی در آب حل میشود و به همین دلیل باید در نگهداری آن دقت گردد تا در معرض هوای مرطوب قرار نگیرد وگرنه کم اثر خواهد شد. لازم به ذکر است که در PH پایین به سوربیک اسید تبدیل خواهد گردید.

 

و اما

سوربیک اسید چه ماده ای است؟

یکی از اسیدهای چرب اشباع نشده است. چونکه اسید سوربیک در این دسته از مواد جای گرفته است، به آسانی میتواند تحت اکسیداسیون قرار گیرد. لازم است بدانیم  که این ترکیب نسبت به نور ماورا بنفش حساس است و در مقابل آن به سادگی دچار تغییر رنگ میگردد. به همین دلیل است که به جای اسید سوربیک، نمک پتاسیم آن یعنی پتاسیم سوربات خوراکی در صنعت غذایی استفاده می شود.

 

خرید سوربات پتاسیم

 

مراحل تولید پتاسیم سوربات چینی به اختصار:

در حال حاضر اکثر پتاسیم سوربات هایی که در بازار موجود است تولید کشور چین می‌باشد. تولید این ماده به طور کلی شامل 4 مرحله است:

واکنش چگالش: توسط چگالش میان کتن و کروتونالدئید و استر پلیمری ۳-هیدروکسی-۴-هگزنوئیک اسید پدید می آید.

مرحله تجزیه: در این مرحله  پلی استر را تجزیه میکنند و اسید سوربیک را تهیه میکنند.

تصفیه: به وسیله کربن فعال، تقطیر و تبلور مجدد صورت میگیرد.

در آخر با استفاده از پتاسیم هیدروکسید خنثی سازی انجام میپذیرد.

 

آیا ترکیب پتاسیم سوربات چینی در برابر باکتری ها هم مناسب است؟

این ماده به عنوان عاملی بازدارنده برای کپک ها و مخمرها مورد استفاده قرار میگیرد و در عین حال در برابر چند نوع از باکتری ها هم میتواند مقابله کند اما در حالت کلی در مقابل کپک و مخمر، بسیار کارآمد میباشد.

 

بررسی مکانیسم عملکرد سوربات پتاسیم

میتوان گفت که این ماده، شکلی فعال از سوربیک اسید است که پس از یونیزاسیون سوربات پتاسیم در آب، مهار کنندگی آن فعال میشود.

مقایسه پتاسیم سوربات با بنزوات، نایسین و ناتامایسین

جالب است دانستن این موضوع که این نگهدارنده مکانیسمی شبیه به سدیم بنزوات دارد ولی با نایسین و ناتامایسین تفاوت دارد.

بررسی میزان انحلال پذیری

سوربات پتاسیم ترکیبی است که در اتانول و آب محلول میباشد. به دلیل اینکه سوربیک اسید دارای حلالیت بسیار کمی در آب است، به طور معمول نمک پتاسیم محلول آن را میسازند.

پتاسیم سوربات محلول به میزان 67.6 گرم در 100 میلی لیتر در دمای 20 درجه سانتی گراد میباشد.

 

حلالیت اسید سوربیک در آب

مقدار حلالیت این ماده در آب 0.16 گرم در 100 میلی گرم در دمای 20 درجه سانتی گراد است.

 

روزانه چه مقدار سوربات پتاسیم میتوان استفاده نمود؟

در هر روز بیشترین مقداری که میتوان از این ماده استفاده کرد 25 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن است.

 

دوز معمول استفاده از پتاسیم سوربات 

بسته به شرایط ph، دوز این ماده از 250 ppm تا 1000 ppm متغیر است. البته این مقادیر با توجه به شرایط و انواع میکروبهای موجود، متفاوت خواهند بود.

 

 

از سوربات پتاسیم به چه طریقی استفاده میشود؟

روش های مختلفی برای استفاده از این نگهدارنده وجود دارد نظیر اسپری کردن، افزودن مستقیم و یا در بسته بندی های مواد.

در صنعت غذایی معمولاً سوربات پتاسیم را ابتدا در آب حل می کنند و بعد به روش افزودن مستقیم محصول اضافه می شود.

 

 

آیا خرید سوربات پتاسیم ضرری برای بدن انسان دارد؟

تحقیقاتی انجام شده که براساس آن 1 درصد از مردم در کل جان نسبت به این ماده از خود حساسیت نشان میدهند. لازم به ذکر است که در صورت مصرف بیش از حد آن پوست و چشم ها تحریک خواهند شد و این مقوله مربوط به همه افراد نیست.

 

 

بررسی ph موثر برای سوربات پتاسیم

این ماده در ph 3 الی  6.5 دارای خاصیت ضد میکروبی است. در صورتی که بازه ph از 5 یا 6 کمتر باشد، یعنی محیط اسیدی تر باشد، فعالیت سوربات پتاسیم به عنوان نگهدارنده بالاتر میرود.

 

مقایسه ph موثر در سه ماده سوربات پتاسیم، بنزوات سدیم و بنزوات پتاسیم

جالب است بدانیم که پتاسیم بنزوات و سدیم بنزوات وقتی که PH 6.5 باشد خاصیت ضد میکروبی خود را از دست خواهند داد در حالیکه پتاسیم سوربات در محدوده phهای بالاتر نیز موثر خواهد بود. سدیم بنزوات و پتاسیم بنزوات فقط در phهای زیر 4.5 خاصیت اثرگذاری شان فعال است. در صورتی که ph عدد 7 باشد، پتاسیم سوربات نیز اثری نخواهد داشت.

 

آیا خرید سوربات پتاسیم در خوراک حیوانات نیز مورد استفاده قرار میگیرد؟

با اطمینان میتوان گفت که از این ماده میشود در خوراک دام هم استفاده نمود. پس اگر در ترکیبات خوراک مرغ، سگ و گربه و خوک نام نگهدارنده سوربات پتاسیم را مشاهده کردید، با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

بررسی ایمنی

طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان ایمنی غذایی اروپا (EFSA) و در پی تاییدیه ای که کمیته مشترک مواد افزودنی غذایی ارائه داده است سوربات پتاسیم به عنوان ماده ای ایمن شناخته شده است.

برای شناخت بیشتر با متابولیسم این ماده باید گفت که نمک اسیدهای چرب اشباع نشده است و در متابولیسم چربی دارای نقش میباشد. در نهایت این ترکیب در بدن به آب و کربن دی اکسید تبدیل خواهد گشت.

با توجه به نظارت و بررسی هایی که آژانس های مسئول بر سلامت انسان انجام داده است، در صورتی که دوز مصرف آن طبق استانداردهای موجود رعایت شود این ترکیب ضرری به بدن انسان وارد نمیسازد و نهایتا بدون هرگونه تاثیرات بدی از بدن خارج میگردد.

 

مقدار مورد استفاده پتاسیم سوربات در محصولات مختلف

مارگارین و اولئومارگارین <0.1 یا ۰.۲ کل در ترکیب با دیگر مواد نگهدارنده

پنیر <0.3٪

 

عوارض جانبی احتمالی سوربات پتاسیم

افرادی که به این ماده حساسیت دارند ممکن است پوست، چشمانشان یا دستگاه تنفسی شان تحریک شود. رخ  دادن این عارضه بیشتر در محصولات آرایشی و بهداشتی شایع است. هیچگونه اثباتی مبنی بر سمی بودن این ترکیب دیده نشده است.

غلظت پتاسیم سوربات تا 0.5 درصد تأثیر آنچنانی روی پوست ندارد. در صورت استفاده به عنوان یک افزودنی خوراکی نیز از غلظت 0.025 درصد تا 0.1 درصد آن مورد استفاده قرار میگیرد.

خرید سوربات پتاسیم و تاثیرات آن بر پوست

این احتمال وجود دارد که بعضی از افراد نسبت به سوربات پتاسیمی که در غذاها وجود دارد حساسیت داشته باشند. البته باید گفت که این آلرژی ها کمیاب و نادر میباشند و در مقایسه با آلرژی ای که این ماده ممکن است در مواد آرایشی به وجود آورد، احتمال بروزشان کمتر خواهد بود. به زبانی دیگر حساسیتی که وجود این ماده در لوازم آرایشی ایجاد میکند شایعتر است و همانگونه که پیشتر هم ذکر شد میتواند عاملی تحریک کننده برای پوست باشد. تمامی این موارد در حالی است که این ماده، ماده ای کم خطر به عنوان یک عامل تحریک کننده پوست، ارزیابی شده است.

با توجه به الزاماتی که سازندگان بر تولید محصولی خالص دارند این احتمال وجود دارد که پتاسیم سورباتی که تحت عنوان افزودنی در محصولات خوراکی مورد استفاده قرار میگیرد آلودگی هایی را همراه خود داشته باشد نظیر:
جیوه، سرب و آرسنیک.


بررسی عوارض احتمالی پتاسیم سوربات

گفتیم که این ترکیب به عنوان ماده ای که برای سلامتی انسان ضرری ندارد شناخته شده است. دو سازمان FDA و EFSA گزارشهای تهیه کرده اند مبنی بر اینکه زمانی که این ماده تحت عنوان افزودنی غذایی به بدن انسان وارد میشود به شکل آب و دی اکسید کربن از بدن خارج میشود و در بدن تجمع نمیکند. با این حال در پی مطالعاتی به ارتباط هایی میان آن و ایجاد سرطان اشاره شده است. باید گفت که این تحقیقات تایید نشده اندو نشان داده اند که این ماده ممکن است باعث ایجاد اختلال در دی ان ای شود. علاوه بر این در مطالعه دیگری که صورت گرفته است، ترکیب این ماده با اسید سوربیک سبب ایجاد جهش در در دی ان ای شده است. البته همانطور که اشاره کردیم صحت این مطالعات هنوز تایید و یا تکذیب نگردیده است.
برای مطالعه بیشتر درباره عوارض افزودنی ها و نگهدارنده ها این مقاله را بخوانید.

 

سوربات پتاسیم به چه محصولاتی میتواند اضافه شود؟

سوربات را در لیست مواد تشکیل دهنده بسیاری از غذاهای رایج مشاهده خواهید کرد. این ماده، نگهدارنده ای محبوب است زیرا کیفیت محصول مانند طعم، بو یا شکل ظاهری را تغییر نمی دهد. همچنین محلول در آب است و در دمای اتاق کار می کند.

سوربات پتاسیم با توجه به اثر ضد قارچی که داراست قادر است که باعث ثبات بیولوژیکی شود. این ماده جزو نگهدارنده های غذایی است که در صنعت پخت و پز برای جلوگیری از کپک‌ زدگی، مخمر و میکروب‌ها مورد استفاده قرار میگیرد.

سوربات پتاسیم ممکن است به بسیاری از محصولات غذایی مانند موارد زیر اضافه شده باشد:

آب سیب

کالاهای پخته شده

میوه و سبزیجات کنسرو شده

پنیرها

گوشت های خشک شده

میوه خشک شده

بستنی 

 

خرید سوربات پتاسیم

 

ترشی

خیارشور

نوشابه و آب میوه

ماست

مقاله نگهدارنده های خیارشور را بخوانید.

سوربات پتاسیم به عنوان ضد میکروب و نگهدارنده در وسایل مراقبت شخصی نیز استفاده می شود، از جمله:

سایه چشم و سایر مواد آرایشی

شامپوها و مرطوب کننده ها

محلول لنز تماسی

پتاسیم سوربات همچنین برای استفاده ایمن به عنوان ماده نگهدارنده در غذاهای مرطوب گربه و سگ و در سایر خوراک دام تایید شده است.

 

 

خرید سوربات پتاسیم به عنوان نگهدارنده در صنایع دارویی و غذایی

سوربات پتاسیم برای جلوگیری از فساد و افزایش زمان ماندگاری به انواع بیسکویت، ماست، کره نباتی، سوپ آماده، نوشابه، کمپوت، شکلات، گوشت چرخ شده بسته بندی شده و شیرینی افزوده می شود.

 

خرید سوربات پتاسیم

 

استفاده از پتاسیم سوربات به تنهایی یا با نگهدارنده های دیگر؟

میدانیم که این ماده در دسته نگهدارنده پرمصرف جای میگیرد که بر بسیاری از مخمرها و کپک ها اثر بسیار خوبی میگذارد. در این میان باید به این نکته توجه کنیم که اگر دلیل فساد، میکروبی باشد به دلیل اینکه خاصیت ضد میکروبی آن بر باکتریها به مقدار کمی است بایستی با نگهدارنده های دیگری نظیر سدیم بنزوات مورد استفاده قرار گیرد.

 

وارد کننده سوربات پتاسیم:

یکی از مواردی که باید در واردات سوربات پتاسیم رعایت شود فصلی بودن این نگهدارنده است. واردکنندگان سوربات پتاسیم معمولاً باید طوری برنامه ریزی نمایند که ,واردات سوربات پتاسیم مورد نیاز بازار را قبل از نیمه اول هر سال در انبار خود موجود داشته باشند. شرکت آرتین تجارت اکسیر به عنوان وارد کننده سوربات پتاسیم و سایت بازار نانو به عنوان عامل فروش پتاسیم سوربات مصرفی برای کارخانجات تولیدی مواد غذایی تلاش نموده اند تا این ماده را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت (به علت واردات مستقیم) به مشتریان عرضه نمایند.

خرید سوربات پتاسیم گرانول:

فروش سوربات پتاسیم گرانول یا رشته ای با برند های FIC، فودکم, MPP و 'جیانگ بی' با آنالیز و تضمین اصالت کالا در شرکت آرتین تجارت اکسیر، واردکننده سوربات پتاسیم خوراکی  صورت میگیرد.

خرید سوربات پتاسیم

شرکت آرتین تجارت اکسیر با داشتن سال‌ها تجربه در زمینه واردات و تأمین مواد اولیه غذایی و دارویی، یکی از معتبرترین منابع برای خرید سوربات پتاسیم در ایران محسوب می‌شود. ما با تأمین سوربات پتاسیم از تولیدکنندگان معتبر بین‌المللی، تضمین می‌کنیم که محصولات ما با بالاترین کیفیت و همراه مجوز مصرف از غذا و دارو به دست مشتریان می‌رسد. تیم متخصص ما آماده ارائه مشاوره و راهنمایی در انتخاب و خرید سوربات پتاسیم مورد نیاز شما است. با انتخاب آرتین تجارت اکسیر، شما از خدمات پس از فروش مطمئن و پشتیبانی فنی بهره‌مند خواهید شد.

قیمت سوربات پتاسیم

قیمت سوربات پتاسیم تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد، از جمله قیمت مواد اولیه در بازار جهانی، نوسانات ارزی و هزینه‌های حمل و نقل. شرکت آرتین تجارت اکسیر با بهره‌گیری از شبکه‌های تأمین گسترده و روابط قوی با تولیدکنندگان بین‌المللی، تلاش می‌کند تا بهترین قیمت سوربات پتاسیم را برای مشتریان خود فراهم کند. ما متعهد به شفافیت در قیمت‌گذاری و ارائه اطلاعات دقیق به مشتریان هستیم. برای دریافت آخرین قیمت سوربات پتاسیم و اطلاع از تخفیف‌ها و شرایط ویژه خرید، می‌توانید با واحد فروش ما تماس بگیرید و از مشاوره تخصصی بهره‌مند شوید.

 

خرید سوربات پتاسیم

 

سوربات پتاسیم از کجا بخریم؟

تیم فروش سایت بازارنانو آماده پاسخگویی به سوالات شما در مورد قیمت سوربات پتاسیم و ارائه بهترین پیشنهادات برای خرید این ماده با کیفیت بالا می‌باشد. شما می‌توانید با مراجعه به فرم درخواست قیمت یا تماس با کارشناسان فروش، اطلاعات کامل‌تری در مورد قیمت سوربات پتاسیم و نحوه سفارش آن کسب کنید. هدف ما ارائه بهترین خدمات و محصولات به مشتریان عزیز است تا بتوانیم به نیازهای شما در زمینه تامین نگهدارنده های مواد اولیه غذایی و دارویی به بهترین نحو پاسخ دهیم.

نظرات

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
تایید امنیتی
سوالات متداول

سدیم بنزوات زمانی که PH 6.5 باشد خاصیت ضد میکروبی خود را از دست خواهد داد در حالیکه پتاسیم سوربات در محدوده phهای بالاتر نیز موثر است.

بسته به شرایط ph، دوز این ماده از 250 ppm تا 1000 ppm متغیر است. البته این مقادیر با توجه به شرایط و انواع میکروبهای موجود، متفاوت خواهند بود.

بازدید کننده گرامی؛

به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات