صمغ عربی

صمغ عربی صمغی طبیعی و خوراکی است که از درختی به نام صمغ سنگالی به دست می‌آید و به رنگ سفید و محلول در آب است و ترکیب پیچیده‌ای از ساکاریدها و گلیکوپروتئین‌ ها می‌باشد که مهم‌ترین خواص صمغ از این ترکیب ‌ها می‌باشد.این صمغ که با نام صمغ آکاسیا نیز نامیده می شود از دو گونه آکاسیا به نام‌ های Acasia senegal،Acasia seyal  استخراج می‌شود و در صنایع غذایی به عنوان پایدارکننده و در صنعت چاپ به عنوان روان‌کننده در انواع خاصی از جوهر برای چاپ و تولید رنگ و چسب و لوازم آرایشی استفاده می‌شود. برای خرید صمغ عربی می توانید با کارشناسان ما در سایت بازار نانو تماس بگیرید تا با راهنمایی شما با کیفیت ترین صمغ را با بهترین قیمت در اختیار شما قرار دهند. این ماده در صنایع غذایی به عنوان تثبیت کننده ، امولسیفایر، ماده قوام دهنده در بستنی ها ، ماده پرکننده ، آب نبات نرم ، آدامس و شیرینی پزی مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده همچنین برای مخلوط کردن شیرین کننده و طعم دهنده ها در نوشابه ها استفاده می شود. این ماده با توجه به ساختار گیاهی و طبیعی ای که دارد، دارای چسبندگی زیادی میباشد و در دسته بندی غلظت دهنده ها قرار میگیرد. 

خرید صمغ عربی از سایت بازار نانو

ترکیبات صمغ عربی چیست ؟

صمغ عربی در واقع یک منبع طبیعی فیبر ، نمک های معدنی و کربوهیدرات است. این ماده در آب محلول است و حاوی پتاسیم، منیزیم، کلسیم و گروهی از کربوهیدرات ها به نام آرابینوز و گالاکتوز است. باید بدایم که صمغ عربی ترکیب پیچیده ای از گلیکوپروتئین ها و پلی ساکاریدها است و در وهله ی اول در صنایع غذایی به عنوان تثبیت کننده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

enlightenedکاربرد های صمغ عربی در یک نگاه :

  • صمغ عربی یکی از ترکیبات مهم شربت نوشابه و کوکاکولا می ‌باشد.
  • هم چنین در آب نبات و البته در آدامس استفاده می شود.
  • در نقاشی از آن به عنوان یک ماده چسبنده در آبرنگ استفاده می‌ شود.
  • در صنعت چاپ و داروسازی و لوازم آرایشی نیز از آن استفاده می ‌شود.
  • یکی از ترکیبات مهم واکس نیز صمغ عربی می باشد.
  • ماده چسبنده تمبرهای پستی نیز از این صمغ می‌باشد.
  • در سیگارسازی نیز به عنوان چسبنده کاغذ سیگار می‌باشد.
  • صمغ عربی از ریزش مو و شوره سر جلوگیری کرده و برای تقویت ریشه موها به صورت موضعی استفاده می شود.
  •  مصرف این ماده باعث افزایش سطح باکتریهای مفید دستگاه گوارش شده و یک پروبیوتیک طبیعی محسوب می شود.

خرید صمغ عربی خوراکی

فروش صمغ عربی در کیسه های 25 کیلوگرمی و به صورت پودری میباشد و این ماده محصول وارداتی از کشور نیجریه، آلمان و فرانسه است که با برند های نکسیرا (Nexira) یا آلند روبرت (Alland Robert) به فروش میرسد.

سایت بازار نانو ارائه دهنده صمغ عربی غذایی با کیفیت برای کارخانجات صنعت غذا میباشد.

برای اطلاع از قیمت فروش با کارشناسان ما تماس بگیرید.

خرید صمغ عربی برای مصرف در صنایع :

یکی از کاربرد های صمغ عربی در صنعت استفاده از آن به عنوان لعاب سرامیک است، بدین معنی که این ماده به عنوان اتصال دهنده کمک میکند تا لعاب سریعتر به خاک بچسبد و مدت ساخت قطعه به حداقل زمان ممکن برسد. فروش صمغ عربی به عنوان یک ماده ثانویه که خاصیت ضد عفونی کننده دارد، انجام می شود، که باعث افزایش سیال بودن لعاب می‌گردد. صمغ عربی در صنعت عکاسی در آخرین مرحله ی چاپ عکس باعث می شود که رنگدانه ها به صورت دایمی روی عکس بچسبد. جالب است بدانید از خاصیت چسبندگی این ماده در تمبرها و پاکت نامه و همچنین چسباندن کاغذ سیگار استفاده می شود. در صنعت نقاشی به عنوان ماده ای چسبنده در آبرنگ استفاده میشود. این ماده در صنعت داروسازی و چاپ و لوازم آرایش نیز، از آن بهره گرفته میشود. در صنعت چاپ به عنوان روان کننده، کاربرد دارد.

نحوه ی خرید صمغ عربی ؟

فروش صمغ عربی توسط شرکت های واردکننده صمغ عربی، انجام میشود. "آرتین تجارت اکسیر" از سری شرکت های وارد کننده صمغ عربی است که این ماده را با قیمتی رقابتی وارد بازار ایران میکند. شما میتوانید با کارشناسان ما در شرکت و سایت بازار نانو در تماس باشید تا  برای خرید و نحوه ی ارسال کالای خریداری شده مشاوره بگیرید.