منو
Your Cart

خرید مالتو دکسترین

خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین از بازار نانو
خرید مالتو دکسترین
مشخصات کلی
به انگلیسیMaltodextrin
خلوص99%+
شکل ظاهریپودر سفید رنگ
برندFIC
کشور تولید کنندهچین
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
 • موجودی: موجود
 • مدل: FIC
 • وزن: 25.00kg
فروخته شد: 2
59,000تومان
قیمت بدون مالیات: 59,000تومان

توضیحات

آشنایی با خرید مالتودکسترین

مالتودکسترین پلی ساکاریدی است  که به عنوان افزودنی مواد اولیه صنایع غذایی محلول در آب مورد استفاده قرار می گیرد که جزو دسته بندی غلظت دهنده های غذایی است. تولید کنندگان برای بهبود طعم ، قوام و ماندگاری، آن را به بسیاری از مواد غذایی اضافه می کنند. این ماده از نشاسته توسط هیدرولیز جزئی تولید می شود. پودر مالتو دکسترین که به سرعت به عنوان گلوکز جذب می شود، به راحتی قابل هضم است و به نسبت درجه پلیمریزاسیون مقدار شیرینی متفاوت دارد.

از خواص کلی مالتو دکسترین افزایش حجم و ایجاد بافت در محصولات غذایی می باشد. احساس دهانی دلخواه از مزایای شاخص مالتو دکسترین در مکمل های غذایی است. این ماده به صورت محلول تولید ژل می کند و توانایی نگهدارندگی آب در محلول غذایی مورد نظر را به خوبی نشان می دهد. برای مشاوره و خرید مالتو دکسترین چینی می توانید با کارشناسان سایت بازار نانو تماس بگیرید. 

خصوصیات کلی مالتو دکسترین 

 • حلالیت تا 98%    
 • متعادل کننده شیرینی
 • قابلیت جذب بالا جهت جلوگیری از کریستالیزاسیون
 • ایجاد خواص  امولسیفایری و استابیلایزری در محصولات غذایی
 • ایجاد بافت نرم و پرکننده
 • ایجاد قوام و حفظ شکل محصول

 ۵ دلیل برای خرید مالتودکسترین

همواره تولیدکنندگان برای تهیه و خرید مالتودکسترین دلایل خاص خود را دارند و با توجه به محصولی که قصد تولید آن را دارند برای استفاده از این ماده برنامه ریزی میکنند. در این بخش به طور کلی به ۵ دلیل مهم در صنایع غذایی و دارویی که مالتودکسترین استفاده میشود اشاره شده است که شامل موارد زیر است :

عامل حجیم کننده

 • به دلیل تراکم کم ، مالتودکسترین اغلب به عنوان ماده پرکننده و حجیم کننده با مواد شیرین کننده با شدت بالا استفاده می شود.

تنظیم ویسکوزیته

 • مالتودکسترین می تواند به عنوان جایگزین چربی مبتنی بر کربوهیدرات استفاده شود. عملکرد آن از طریق برهم کنش با آب موجود در فرمولاسیون باعث ایجاد ژل صاف و مقاوم در برابر حرارت می شود. 

تثبیت کننده و عامل

 • مالتودکسترین می‌تواند در قرص سازی با ترکیبات دارویی استفاده شود و برای تراکم بهتر زیر دستگاه غلتک (دستگاه پرس) در طول فرآیند تهیه قرص میتوان از آن بهره گرفت. مالتودکسترین عمدتاً در محصولاتی که حاوی آب و اجزای روغن هستند به عنوان یک تثبیت کننده مورد استفاده قرار میگیرد. هنگامی که آب و روغن در یک فرمول ترکیب می شوند.، مخلوط نگه داشتن آنها نیز دشوار است و اغلب ته نشین شده و از هم جدا می شوند. برای رفع این مشکل، یک تثبیت کننده مانند مالتودکسترین را می توان به فرمولاسیون اضافه کرد. در اینجا مالتودکسترین نقش امولسیفایری نیز دارد. این به دو نوع ماده مختلف کمک می کند تا پراکنده بمانند و یک محصول پایدار تولید کند.

پوشاننده

 • مالتودکسترین می تواند با پوشاندن میان وعده های اکسترود شده با چربی کم ، مانند چوب شور یا غلات سطح براق و ترد ایجاد کند.

شیرین کننده

 • مالتودکسترین میزان شیرینی کمی دارد. بنابر این اگر شیرینی اضافه بر طعم محصول تأثیر بگذارد، می تواند برای جایگزینی سایر مواد حجیم برای کاهش شیرینی در محصولات استفاده شود پس استفاده از این فراورده به عنوان شیرین کننده نیز در مواردی حائز اهمیت بوده است.

خواص مالتو دکسترین با  DE پایین

 • هضم غذا توسط مالتو دکسترین با DE  پایین آسانتر است . 
 • چسبندگی مالتو دکسترین با DE  پایین بیشتر است .
 • حجم مالتو دکسترین با DE  پایین بیشتر است .

تاثیر و نقش مالتو دکسترین در شیر خشک و آب پنیر :

 • بهبود طعم ، حلالیت بیشتر ، روان نمودن پروسه تولید ، کاهش قیمت تمام شده
 • درصد پیشنهادی مصرف : 20 – 15%

تاثیر و نقش مالتو دکسترین در محصولات پروتئینی :

 • ایجاد طعم مطلوب ، حفظ بافت و بهبود خواص پروتئینی 
 • درصد پیشنهادی مصرف : 25 – 10%

تاثیر و نقش مالتو دکسترین در سوپ :

 • افزایش غلظت ، بهبود طعم و بافت و سهولت حلالیت 

 • درصد پیشنهادی مصرف : 10 – 5%

تاثیر و نقش مالتو دکسترین درغذاهای آماده :

 • بهبود طعم و بافت و رنگ 

 • درصد پیشنهادی مصرف : 10 – 5%

تاثیر و نقش مالتو دکسترین در ژله های غیر شفاف :

 • افزایش غلظت ، حلالیت ، طعم و متعادل کننده شیرینی 

 • درصد پیشنهادی مصرف : 15 – 5%

تاثیر و نقش مالتو دکسترین در نوشیدنی های غلیظ :

 • افزایش حلالیت ، قوام دهنده ، بهبود طعم و جایگزین استابلایزر پودری

 • درصد پیشنهادی مصرف : 30 – 10%

 

  استفاده ی مالتودکسترین به عنوان بهبود دهنده ی زخم پس از جراحی

  این ماده برای تقویت و ترمیم بافت آسیب دیده بسیار مناسب است.ولی از آنجایی که مصرف اضافی آن باعث التهاب می شود باید در مصرف آن جانب احتیاط را رعایت نمود. همینطور باعث افزایش کلاژن و سلول هایی می شود که به ترمیم و بازسازی بافت همبند کمک می کنند.

  کاربرد مالتودکسترین به عنوان تثبیت کننده 

  مالتودکسترین عمدتاً در محصولاتی که حاوی آب و اجزای روغن هستند به عنوان یک تثبیت کننده مورد استفاده قرار میگیرد. هنگامی که آب و روغن در یک فرمول ترکیب می شوند، مخلوط نگه داشتن آنها نیز دشوار است و اغلب ته نشین شده و از هم جدا می شوند. برای رفع این مشکل، یک تثبیت کننده امولسیونی مانند مالتودکسترین را می توان به فرمولاسیون اضافه کرد. این به دو نوع ماده مختلف کمک می کند تا پراکنده بمانند و یک محصول پایدار تولید کند.

  خاصیت مرطوب کنندگی و دارویی مالتودکسترین 

  مالتودکسترین در محصولات مراقبت پوستی به عنوان یک ماده مرطوب کننده عمل می کند. زیرا از ساختارهای مرطوب کننده طبیعی موجود در چند لایه اول پوست پشتیبانی می کند. عوامل مرطوب کننده طبیعی شامل  اسیدهای آمینه، لاکتات ها، قندها، نمک ها، اوره و پپتیدها هستند که سطح پوست را دست نخورده، انعطاف پذیر و هیدراته نگه می دارند. با افزایش سن، عوامل مرطوب کننده طبیعی ممکن است کاهش یابد. قرار گرفتن در معرض مواد حساس کننده مانند عوامل پاک کننده خشن و الکل ها نیز می تواند این مانع طبیعی را از بین ببرد.در نتیجه، پوستی کاملاً خشک، سفت و پوسته پوسته حاصل می شود. به عنوان یک پلی ساکارید، این ماده نقش قندهای موجود در عوامل مرطوب کننده طبیعی را بازید می کند و به طور موثر رطوبت را برای حفظ مرطوبی پوست جذب می کند.

  کاربرد در بدنسازی 

  ترکیبات مالتودکسترین(کربو) برای تمامی ورزشکاران انرژی زیادی برای تمرینات شدید فراهم می آورد. مالتو دکسترین به عنوان مکمل غذایی بوده، استفاده از مکمل ها در صورتی که در کنار مصرف مالتو دکسترین و دکستروز باشد جذب کراتین نیز بهتر صورت گرفته و کارایی و راندمان کار نیز بالا میبرد. انرژی از طریق ترکیب کربوهیدرات های زنجیره کوتاه ، متوسط و بلند ایجاد می شود، این ترکیب ، مالتودکسترین را به یکی از بهترین تامین کننده های کربوهیدرات در مقایسه با دیگر محصولات می کند.مالتودکسترین با DE پایین، بسیار قابل هضم بوده و کیفیت محصول را افزایش می دهد. مالتودکسترین بسیار سریع از دستگاه گوارش وارد گردش خون می شود، این خصیصه برای کسانی که تمرینات فشرده ای را انجام می دهند می تواند بسیار مفید باشد اما باید توجه داشته باشید که اگر این ماده در حین تمرینات سوزانده نشود به صورت قند و چربی در بدن ذخیره شده و باعث ایجاد کلسترول بالا و دیابت نوع 2 می شود.

  فایده ی مالتودکسترین برای مو

  مالتو دکسترینعمدتاً در محصولات آرایشی به عنوان تثبیت کننده فرمول استفاده می شود. مالتودکسترین آب رسان قوی ،مرطوب کننده و بهبود دهنده فرمولاسیون محسوب می شود. از آنجایی که در محصولات مربوط به مو بیشتر از ترکیب آب و روغن استفاده می کنند. مالتودکسترین باعث بهبود فرمولاسیون و ترکیب بهتر این دو ماده با هم می شود. 

  مالتودکسترین چگونه ساخته می شود

  یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته مالتو دکسترین می باشد که از هیدرولیز محدود نشاسته ذرت که DE آن کمتر از ۲۰ و شامل پلی ساکاریدها و الیگوساکاریدها است، تولید می شود. ‏مالتودکسترین با‎ DE ‎پایین پودری شکل و سفید رنگ و سبک می باشد. معمولا” مالتو با دکسترین ۱۵-۲۰ یا ۱۸-۲۰ بفروش میرسد .منبع آن می تواند نشاسته سیب زمینی، گندم، ذرت، برنج و … باشد. مالتودکسترین به شکل پودر سفید رنگ یا شربت های غلیظ موجود می باشد که در صنایع غذایی اغلب از فرم پودری آن را ‏استفاده می شود.‏ مالتودکسترین ها همگی از ترکیبات غذایی طبیعی که هنوز از نظر شیمیایی اصلاح نشده اند تشکیل شده است.مالتودکسترین با DE پایین ، بسیار قابل هضم بوده و کیفیت محصول را افزیش می دهد. البته در تمام کربوهیدرات های قابل هضم ژل آماده شده از یک بخش مالتودکسترین و سه بخش آب تشکیل شده که فقط یک کیلو کالری بوده و ۱/۹ کالری روغن و چربی را دارا می باشد.

   

  سفارش و قیمت مالتودکسترین چینی

  در بازار مالتودکسترین چین در بسته بندی های ۲۵ کیلویی و با برندهای FIC , FoodChem ارائه می گردد. همانطور که در بالا هم اشاره شد قیمت مالتودکسترین با توجه به عدد DE آن متغیر است و برای خرید آن باید به این موضوع توجه کرد و بر اساس مورد مصرف، DE مورد نیاز را تهیه کرد. در صورت نیاز به مشاوره با همکاران ما در شرکت آرتین تجارت اکسیر تماس بگیرید.

  نظرات

  نوشتن نظر

  توجه: HTML ترجمه نمی شود!
  بد خوب
  تایید امنیتی

  بازدید کننده گرامی؛

  به دلیل تغییرات قیمت، از طریق این فرم از قیمت به روز محصول مطلع شوید.

  نام
  ایمیل
  موبایل
  توضیحات